Menu

Ďalšie

Tlačové konferencie

Tisková konference Bohemians Praha 1905

koniec udalosti

25.01.2023, 15:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • Karel Jedlička cz

Tisková konference skončila. (16:03:33)
„Hrát budou hráči s aktuálně nejlepší formou, jestli to budou osmnáctiletí nebo třicetiletí, to je mi jedno. Hráči šlapou o tréninku, ale kdo bude brankářská jednička a podobně, to nebudu vzkazovat přes noviny, ale první to oznámím hráčům,“ řekl Jaroslav Veselý.
„Nejistá je ještě nominace Berana, který absolvoval lékařský zákrok a vynechal soustředění v Turecku. Ostatní hráči jsou stoprocentně připraveni na úvodní zápas s Teplicemi,“ doplnil Jaroslav Veselý.
„Morávek se dostal zdravotně do použitelného stavu, teď je to o tom, aby našel herní formu a pohodu a abychom našli vhodný okamžik, kdy ho nasadit. Věřím, že se na jaře objeví častěji než na podzim na hřišti,“ dodává Veselý na adresu dalšího maroda.
„Tomáš Necid odehrál jen půl hodiny v přípravě, bohužel dostal nejdříve zápal plic a v Turecku si v tréninku natáhl kolenní vaz, což ho nepustilo k zápasům. Měl trochu smůlu, teď již trénuje naplno, ale ještě není schopen plného zatížení. Postupně by měl zkusit jeden dva zápasy za béčko a pokud koleno vydrží, budeme zvažovat nominaci k ligovým zápasům. Má ale ohromnou vůli se vrátit a dotáhnout tu stovku ligových gólů, ke které mu chybí jedenáct zásahů. Ta vůle je někdy až rychlejší než to zdraví,“ odpovídá na novinářský dotaz Jaroslav Veselý.
„Vždycky se dívám i na vazby, jaký posily mají ke klukům z našeho kádru, se kterými třeba dříve hráli,“ doplnil Jaroslav Veselý.
„Kdybych sem šel rovnou z Příbrami, tak bych si dal za cíl deset gólů. Teď jsem měl ale nižší vytížení i kvůli zranění a musím jít po postupných krůčcích. Samozřejmě nějaké góly a hlavně body chci získávat,“ dodal Jan Matoušek.
„Na konci podzimu jsme seděli s trenérem, který mi říkal, jak to tady chodí a zatím to ze sto procent platí. Neměl jsem v přípravě žádný problém, tréninky byly i v kratší přípravě takové, jako mají být,“ dodal Matoušek, který naposledy působil ve Slovanu Liberec.
„Jsem hrozně šťastný, že tady můžu být. Asi to bude těžší nahradit Květa, kterého znám z Příbrami a na podzim hrál v životní formě. Snad v sobě najdu toho starého Matyho a pak to nebude problém,“ uvedl ofenzivní hráč Jan Matoušek.
„Určitě nedáváme na druhou kolej ani pohár, když už jsme postoupili do čtvrtfinále, tak v něm chceme uspět stejně tak jako v lize,“ prohlásil Jaroslav Veselý.
„V Turecku jsme hráli na skvělých hřištích, přestože tam panovalo všelijaké počasí. Musím říct, že tam takhle dobré povrchy nepamatuji. Pak přiletíme sem a tady je kalamita, s tím ale nikdo nic neudělá, jsme profíci a nechci si stěžovat,“ uvedl trenér Veselý.
„Jsem rád, že nám zimní Tipsport liga vyšla termínově vstříc, mohli jsme použít i hráče, které jsme si stáhli z hostování a vyhodnotit si je. Hráči pak dostali individuální plány od 21. prosince a začali jsme hned po vánocích pětitýdenní cyklus. Jediné, co je hloupé s ohledem na termínovou listinu, je aktuální počasí, kdy většina ligových mužstev nemá vyhřívané tréninkové hřiště. Trénovat na umělé trávě není pro zdraví hráčů ideální,“ konstatoval Jaroslav Veselý.
„Spolupráce s béčkem a Daliborem Slezákem funguje, teď bude posílena v osobě Davida Bartka, který dopoledne trénoval s námi a touhle dobou oblékl dres a hraje na stoperu za béčko na Vyšehradě,“ usmál se Jaroslav Veselý.
„Loni znamenalo 40 bodů skupinu o titul a 35 bodů tu středovou, to je základní cíl a myslím, že z toho pelotonu, o kterém jsem mluvil, takhle uvažuje většina klubů. Nechal bych si na stanovení dalších cílů první tři čtyři jarní kola,“ dodal trenér Bohemians.
„Radost mi kalí jen poslední čtyři kola, kdy jsme inkasovali 14 branek a trochu nám ten závěr narušil dojem z celého podzimu. Byly tam karetní tresty, rozpadla se nám osa mužstva, možná i někteří hráči byli v hlavě naladění na přestupy, jiní ztratili formu,“ pokračuje Jaroslav Veselý.
„Po konci minulého ročníku, kdy jsme hráli baráž o život, asi nikdo nečekal takové výsledky, kdy jsme se většinu podzimu pohybovali okolo pátého místa. Tabulka je ale vyrovnaná, za vedoucími jezdci se drží pohromadě velký balík. Jsem rád, že jsme na podzim našli tvář, byli herně nebezpeční a týmové výkony vynesly i Hronka s Květem. Jejich odchod je taková daň za úspěch,“ řekl Jaroslav Veselý.
„Aleši Čermákovi končí v Plzni v létě smlouva, proto nemůže být ve smlouvě ani opce. Třeba se mu tady bude líbit a bude u nás pokračovat. V kádru máme čtyři hráče na hostování, kromě Jedličky a Čermáka už jen Berana a Drchala, což mi nepřipadá jako moc z kádru 26 hráčů,“ dodal Jaroslav Veselý.
„Seznam posil jsme měli delší, ale po nějakých diskusích s hráči nám vykrystalizovali tihle kluci. Z mého pohledu jsme přivedli až na jednoho hráče všechny, o které jsme měli zájem,“ doplnil trenér Jaroslav Veselý.
„Hledali jsme hráče, kteří mužstvu okamžitě pomůžou, i když za cenu, že se u Aleše Čermáka jedná o půlroční hostování. Honza Matoušek bude hostovat na jaře ze Slavie, ale od léta u nás podepsal smlouvu na tři roky. Brankáři u nás byli dlouhodobě kritizovaní, rozloučili jsme se Hugem Bačkovským a přivedli Martina Jedličku, který odváděl famózní výkony v Dunajské Stredě a u nás by měl zažít restart po působení v Plzni, kde nedostával prostor. Konečně Honza Vondra hrál v posledním období v základu, pak chtěl zkusit zahraničí, což mu nevyšlo, a s trenérem se domluvil na pokračování spolupráce,“ rozvedl jednotlivé posily Držmíšek.

Tisková konference Bohemians Praha 1905

koniec udalosti