Menu

Hokej

NHL

Dallas Stars – Carolina Hurricanes

2:3

koniec po predl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

26.01.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • Jakub Ruč cz

Tipsport: 2.53 3.99 2.39

Statistiky
Střely na bránu: 21 – 24 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 9

Kdo se postavil do brankoviště?
Jake Oettinger (DAL) 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 61:34
Frederik Andersen (CAR) 4 zákroky, 2 OG, úspěšnost 66,7%, odchytal 20:00
Antti Raanta (CAR) 15 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 41:34

Česká a slovenská stopa
Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 13:40
Martin Nečas (CAR) 1+0, -1 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:02

Tři hvězdy utkání
1. Martin Nečas (CAR) 1+0
2. Jason Robertson (DAL) 1+0
3. Sebastian Aho (CAR) 1+0 (05:24:48)

Dnešní utkání sledovalo 18 237 diváků.
V Dallasu dnes bylo k vidění vyrovnané utkání, oba týmy si bod zasloužily. Ten bonusový nakonec bere Carolina, a to díky české hvězdě Martinu Nečasovi, který to v prodloužení vzal na sebe a se sebevědomím velkého hokejisty rozhodl.

Konec zápasu.

61:34

61:34 Martin NEČAS - 2:3

61:34

Carolina právě vstřelila branku! Tohle jméno všichni dobře znáte, hrdinou dnešního klání je MARTIN NEČAS! Český šikula si zavezl puk na levý kruh, kde zasekl a vrátil se na osu hřiště. Odtamtud vypálil na Oettingerovu lapačku a domácí gólman jeho projektil nedokázal zastavit. Asistence: Brett Pesce.

61:01

Aho po levém mantinelu nastartoval Svečnikova, který si pokryl puk tělem a zakončil bekhendem, ovšem mimo.

60:13

Na puku začínají domácí, Jason Robertson ale ve středním pásmu puk pouze odevzdal do moci soupeře.

60:01

Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině šance byly, ani jeden z týmů ale ty své nedokázal proměnit. Následovat bude prodloužení tří proti třem potažmo samostatné nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:17

Wyatt Johnston se dvakrát pokusil zpoza branky zamést puk k tyči, ani k pravé, ani k levé to ale nešlo.

58:35

Canes v útočném pásmu vyhráli buly, po kterém bez přípravy pálil Brady Skjei, nicméně od modré trefil jen spoluhráče Martinooka.

58:15

Pavelski se z mantinelu vydal mezi kruhy, na toto vylepšování střelecké pozice ale nakonec doplatil, protože v obležení protihráčů nedokázal zakončit.

57:23

Mason Marchment mohl rozhodnout! Denis Gurjanov dokázal na levém křídle zpracovat skákavý puk a udržet beka na zádech, puk pak předložil právě na Marchmenta, kterému u pravé tyče stačilo zvednout nad beton, právě ten ale trefil.

56:37

Andrej Svečnikov si šel za skákavým pukem a protáhl se mezi obránci, před brankou ale neposedný touš trefit nedokázal.

55:24

Denis Gurjanov z vlastního obranného pásma vyhodil puk až do útočné třetiny, kam si pro něj jako raketa dojel. Při zpracování ale ztratil rovnováhu, protože letěl opravdu velmi rychle.

54:50

Střela od modré čáry se odrazila do slotu, odkud Andrej Svečnikov svižně poslal puk na branku. Ještě svižnější ale byla Oettingerova lapačka.

54:11

Jamie Benn z otočky z levého mantinelu našel na ose hřiště volného Wyatta Johnstona, jenž z mezikruží trefil pravou tyč!

53:13

Brady Skjei dostal do slotu zpoza branky přihrávku přesně na čepel, kterou dokázal přetavit v nebezpečnou ránu. Jake Oettinger vytáhl skvělý zákrok.

52:32

Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

52:24

Ty Dellandrea měl na levém mantinelu dobrou rychlost a na zadní tyči se snažil stříleným pasem hledat najíždějícího Benna, k tomu ale puk nedoputoval.

51:15

Canes vyhráli buly v útočném pásmu, po kterém od modré nahazoval Calvin de Haan. Od změti těl před brankou si sliboval teč, která sice přišla, puk ale neusměrnila mezi tři tyče.

51:00

Teprve nyní vyslala Carolina svou první střelu na branku ve třetí třetině. Postaral se o ni Andrej Svečnikov z levého kruhu, jenž tak zakončil svůj rychlý útok. Při ráně ale zlomil hokejku a poslal puk přímo do náruče Oettingera.

50:40

Carolina v rychlém sledu vyhazuje na další zakázané uvolnění.

50:20

Carolinu zastavuje zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Raantu, po jehož levici se vhazuje.

49:26

Miro Heiskanen odzbrojil protihráče na útočné modré čáře a vydal se směrem k brance, celou cestu mu ale puk skákal a při pokusu o střelu z levého kruhu mu utekl úplně pryč.

48:09

Faksa zblokoval střelu z levé strany a vyslal do protiútoku Kivirantu, ten ale ve středním pásmu ztratil rovnováhu a odevzdal puk soupeři.

47:16

Puk z buly proskákal až před Oettingera, hnal se za ním Nečas, nedokázal ho ale zamést za záda domácího gólmana.

46:49

Heiskanenovi nesedla střela z levého křídla. Po něm zakončoval z podobné pozice po odrazu ještě Robertson, ten ale neprocedil puk přes blok.

46:12

Ryan Suter tak tak udržel přihrávku na modrou čáru v útočném pásmu. Při snaze o její posunutí hlouběji do třetiny ale puk po teči vyskočil za mantinel.

45:24

Radek Faksa ve středním pásmu zpracoval skákavý puk, místo nějakého riskování jej ale pouze posunul za branku soupeře. Oba týmy se hlavně snaží neudělat chybu.

44:51

Miro Heiskanen se z neutrální zóny pokusil nahodit do útočného pásma. Přičiněním jedné z hokejek Canes ale puk skončil na tribuně mezi diváky.

43:37

Martin Nečas se u pravého mantinelu dostal k odraženému puku, byl v dobré střelecké pozici, přesto ale posunul touš za branku na Teräväinenena. Tam akce Canes skončila.

42:39

Colin Miller na modré čáře dlouho napřahoval a mocně se do puku opřel. Jeho pumelici Raanta patrně neviděl a pohybem až na poslední chvíli ji vyrazil do rohu.

41:56

Nebezpečně vypadal průnik Setha Jarvise, který se mezi obránci protáhl až před branku, v nejdůležitější chvíli si ale puk popíchl příliš před sebe.

41:30

Roope Hintz střílel z levé strany, jeho pokus gólman vyrazil na pravý kruh, odkud bekhendem zakončoval Jason Robertson, proti jeho slabé střele se ale Raanta stihl přesunout.

40:57

Jason Robertson dostal zadovku mezi kruhy, kterou přetavil ve střelu. Tu Raanta vyrazil na Lindellovu hokejku, ale s jeho dorážkou z ostrého úhlu si taktéž poradil.

40:08

Stars vyhráli úvodní buly, po kterém se středním pásmem ladně protáhl Colin Miller, jehož následné nahození ale k žádnému ohrožení branky nevedlo.

40:01

Začala třetí třetina.
Statistiky

Střely na bránu: 12 – 17 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 9
Druhá perioda byla v porovnání s tou první na góly výrazně skoupější. O ten jediný se postaral dělovkou od modré čáry Brent Burns, jenž tak vyrovnal na současných 2:2. Oba týmy se pak měly možnost ukázat v přesilových hrách, které byly z obou stran skvěle odbráněné. Carolina musela hned ještě před startem druhé třetiny střídat gólmany, Frederika Andersena totiž trápí zranění v horní části těla. Antti Raanta se ale zatím svého úkolu zhostil skvěle.
Další třetina začne přibližně v 4:30.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:49

Martin Nečas si s pukem jako buldok najel mezi kruhy, těsně před zakončením ale ztratil rovnováhu a svalil se na záda.

39:11

Hosté v plném počtu.

39:08

Jesperi Kotkaniemi si při vlastním oslabení s podporou spoluhráčů potáhl puk na pravý kruh, ze kterého vystřelil přesně do Oettingerovy lapačky.

38:31

Wyatt Johnston se do útočného pásma snažil protáhnout na vlastní pěst, leč bez úspěchu. Sledujeme jen další vyhození hostů.

37:51

Jamie Benn jen tak tak udržel modrou čáru a puk jen z nouze plácl před sebe do rohu, odtamtud už se Carolině podařilo vyhodit.

37:19

Přesilovka Dallasu začíná vyhozením soupeře. Miro Heiskanen musí pro puk až k vlastní brance.

37:11

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brent Burns – 2 min., vysoká hůl.

36:53

Colin Miller dostal puk mezi kruhy a chtěl jej ještě shodit na pravý kruh, kde čekal Jason Robertson. Miller ale pravou chvíli na tento úkol promarnil a nakonec ani nezakončil, ani nepřihrál.

36:14

Ihned po vyhraném buly pro Canes v útočném pásmu pálil od modré Jordan Martinook, ten ale svůj projektil nenacpal mezi tři tyče.

35:34

Domácí v plném počtu.

35:16

Martin Nečas už se na to patrně nemohl dívat a z levého mantinelu se sám přes obránce dostal do slotu. Tam se k němu ale obránci sjeli jako supi a znemožnili mu zakončení.

34:49

A puk znovu letí až za branku Caroliny, kde jej sbírá Raanta. Domácí zatím oslabení zvládají skvěle.

34:28

Andrej Svečnikov vyslal nepřesnou přihrávku, díky které se Tyler Seguin mohl postarat o další vyhození.

33:46

Dallas ihned po začátku oslabení vyhazuje. Tyler Seguin navíc dokázal efektivně sáhnout do rozehrávky hostí a ušetřit tím další sekundy.

33:34

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Radek Faksa – 2 min., držení.

33:14

Seth Jarvis zpoza branky nabil na modrou, kde nebyl nikdo jiný než Brent Burns. Ten samozřejmě vyslal další z jeho pověstných dělovek, tentokrát ale ztroskotal na vyrážečce.

32:42

Miro Heiskanen si z druhé vlny najel pro volný puk na levém kruhu, střet dvou hokejek ale hrací předmět poslal mezi diváky. Vhazovat se bude po Raantově pravé ruce.

32:00

Ryan Suter překonal modrou čáru a pokusil se o zadovku na spoluhráče, ta ale byla nepřesná. Rozehrávku Canes pak ještě za brankou stíhal Tyler Seguin, leč neúspěšně.

31:31

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Luke Glendening – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brett Pesce – 5 min., bitka.

31:31

Do pěstního souboje se pustili Luke Glendening a Brett Pesce, vítězem se stal jednoznačně domácí borec.

31:15

Stars se za brankou soupeře podařilo vytáhnout puk z tlačenice, hrací předmět pak putoval na levý kruh, odkud střílel Joel Kiviranta. Raantovi ale stačilo vytáhnout pouze rutinní zákrok.

30:40

Nečas si ze střídačky ihned vzal novou hůl a z pravého mantinelu střílel. Na jeho pokus ale Oettinger dobře viděl a dokázal jej vytěsnit.

30:28

Jalen Chatfield dostal křižný pas na levý kruh, který okamžitě přetavil ve střelu. Ta ale před branku trefila Nečasovu hůl, kterou zlomila.

29:46

Dylan Coghlan dvakrát od modré pálil bez přípravy. Poprvé po zadovce Aha, podruhé po vyhraném buly. Ani jednou se mu ale nepodařilo výrazněji ohrozit branku.

28:25

Mason Marchment se z trestné lavice dostal do samostatného úniku, který se snažil zakončit forhendovým blafákem, v tom jej ale rozhodil Raanta, jenž mu do puku nepatrně píchnul holí.

28:20

Domácí v plném počtu.

28:13

Nečas z levého mantinelu přiťuknul puk do slotu, odkud se pokoušel střílet Jesperi Kotkaniemi, ten ale promáchl.

27:56

Dallasu se opět podařilo vyhodit.

27:11

Aho s Teräväinenem na modré tak dlouho kombinovali, až ji do jedné z přihrávek strčil hokejku Luke Glendening a vyhnal je tím do středního pásma.

26:40

Dallas začal oslabení nejlépe, jak mohl, a ihned po prvním buly vyhazuje puk až k brance soupeře.

Přesilovka Canes začne až po komerční pauze, my si tak objasníme, proč došlo ke změně v jejich brankovišti. Frederik Andersen má údajně zdravotní problém s horní částí těla, proto jej nahradil Antti Raanta.

26:20

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Mason Marchment – 2 min., vysoká hůl.

25:56

Mason Marchment na pravém mantinelu zkusil překvapit Raantu střelou z ostrého úhlu, rodáka z finské Raumy ale nenachytal.

24:55

24:55 Brent BURNS - 2:2

24:55

Carolina právě vstřelila branku! Canes srovnávají krok! Ihned po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru, kde operuje BRENT BURNS. Ten si s pukem popojel blíž k brance a čistým průstřelem jej poslal přesně do pravé šibenice, to byla bomba. Asistence: Jordan Martinook, Jordan Staal.

24:48

Gól na hokejce měl Ty Dellandrea, který šel na Raantu úplně sám, puk mezi jeho betony ale neprocedil.

24:28

Canes se opět usadili v útočném pásmu, ale v rohu o puk přišel Seth Jarvis, kterého zboural Wyatt Johnston.

23:43

Ihned po buly v obranném pásmu vyhodil Teuvo Teräväinen na zakázané uvolnění a celý proces se tak bude opakovat.

23:34

Colin Miller se protáhl středním pásmem a sám zavezl puk do útočné třetiny. Zřejmě počítal, že jeho nikterak prudké nahození někdo tečuje. To se však nestalo, Raanta na puk dobře viděl a schoval jej do lapačky.

22:39

Derek Stepan nadvakrát střílel z levého mantinelu. Nejprve branku minul, aby se k němu puk vrátil a vychytal jej Oettinger.

21:51

Robertson se ihned po přejezdu modré čáry rozhodl střílet. Napoprvé trefil před ním stojícího Burnse, napodruhé branku přestřelil.

21:03

Teuvo Teräväinen se u levého mantinelu dostal k odraženému puku, který bez váhání poslal na branku. Jake Oettinger ale utěsnil prostor u své bližší tyče a poradil si i s dorážkou Aha.

20:33

Adresátem přihrávky na útočnou modrou čáru byl patrně Ty Dellandrea, nicméně Millerův nepřesný pas mířil mezi střídačky. Hra se tak stěhuje do obranného pásma Dallasu.

20:01

Střídání v týmu Carolina Hurricanes:
ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Antti Raanta.

20:01

Začala druhá třetina.
Statistiky

Střely na bránu: 6 – 7 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
První perioda je za námi, její start patřil jednoznačně Canes, kteří se díky Ahově brance v oslabení dostali do vedení. Hosté jsou zatím herně lepším týmem, nicméně své četné zámky v útočném pásmu jen málokdy zakončí střelou, ty létají spíš na druhé straně. Stars tak ještě do sirény dvakrát skórovali a trefami Johnstona a Robertsona duel otočili. Do šaten se tak jde za stavu 2:1.
Další třetina začne přibližně v 3:30.

20:00

První třetina skončila.

19:24

Rozehrávku Lindella se snažil zastavil Burns, což se mu sice podařilo, ale jen těsně za modrou čárou, takže Canes nemohli ihned útočit.

18:07

Martin Nečas předvedl krásnou individuální akci, když se ze středního pásma kolem několika hráčů prosmýkl až na levý kruh, odkud střílel. Jeho prudký projektil ale ramenem vytěsnil Jake Oettinger.

17:16

Mason Marchment měl na pravém kruhu spoustu místa a možná zbytečně se bránícímu hráči snažil udělat kličku, o puk totiž přišel.

16:39

Rozehrávka Canes končí icingem, hra se tak vrací před brankáře Andersena, po jehož pravé ruce se bude vhazovat.

15:17

15:17 Jason ROBERTSON - 2:1

15:17

Dallas právě vstřelil branku! Domácí otáčejí průběh zápasu! Střelu z levého kruhu těsně před Andersenem tečoval Tyler Seguin. To ještě gólman s vypětím všech sil dokázal puk odpálit takřka z brankové čáry. Bohužel pro něj ale jen na hůl JASONA ROBERTSONA, jenž z nulového úhlu propašoval puk mezi jeho tělem a bližší tyčí. Bez asistence.

14:18

Canes si v útočném pásmu zase velmi dlouhou chystali ideální pozici na střelu. Tu měl nakonec Brady Skjei, jenž na pravém kruhu promáchl.

13:28

Faksa vyvezl puk středního pásma, odkud se snažil přihrát na útočnou modrou čáru, jeho pas byl ale nepřesný a celá pětice se odebrala střídat.

12:19

Stars začali být v obranném pásmu mnohem důraznější, což nyní pocítil Jesper Fast, kterého za brankou masíroval Lindell. Canes nakonec ze svého pobytu v útočné třetiny nezakončili.

10:59

10:59 Wyatt JOHNSTON - 1:1

10:59

Dallas právě vstřelil branku! Canes si své vedení dlouho neužili, Dallas vyrovnává! Jamie Benn v útočném pásmu prohrál buly, ze kterého se puk odrazil před brankoviště na hokejku obránce Coghlana. Ten si ale se skákavým kotoučem neporadil a WYATT JOHNSTON mu jej doslova odstřelil od čepele do branky. Bez asistence.

10:30

Ihned po buly v útočném pásmu se puk dostal na hůl Martina Nečase, jenž si nabruslil na osu hřiště a pokusil se o střelu, ta se mu ale svezla po čepeli.

10:21

Paul Stastny v přečíslení tří proti jednomu hledal křižnou přihrávkou Martina Nečase, jeho citovku ale do moci brankáře Oettingera bruslí srazil Heiskanen.

10:01

Hosté v plném počtu.

09:40

Dallasu se stále nedaří usadit v útočné třetině. Jordan Martinook vyvezl puk středního pásma a bez větších potíží vyhodil.

08:46

08:46 Sebastian AHO - 0:1

08:46

Carolina právě vstřelila branku! Hosté jsou zatím na ledě mnohem lepším týmem a dokázali skórovat dokonce při vlastním oslabení! Obraně Dallasu ujel nikým nehlídaný SEBASTIAN AHO, jenž si bekhendovým blafákem roztáhl Oettingera a poslal mu puk mezi nohy. Asistence: Brett Pesce.

08:33

Jamie Benn zachytil na modré puk letící ven, který ihned napálil na branku, jeden z obránců ale zblokoval.

08:01

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Seth Jarvis – 2 min., podrážení.

07:44

Wyatt Johnston měl zatím největší šanci zápasu! Ty Dellandrea na něj z levého mantinelu prostrčil puk a Johnston sám před brankou bekhendem přestřelil.

07:15

Luke Glendening na levém křídle obešel obránce a dostal se za branku, kde byl přišpendlen k mantinelu a i přes podporu spoluhráčů o puk přišel.

06:41

Joel Hanley si po vyhraném buly ve středním pásmu dostal k puku, který okamžitě nahazoval. Přičiněním jedné z hokejek Canes ale hrací předmět skončil na tribuně.

06:29

Ve středním pásmu došlo k přihrávce rukou. Hra je přerušena a bude pokračovat po krátké komerční pauze.

06:22

Hosté si znovu ladně přihrávali v útočné třetině, jejich projev ale vypadal, jakoby snad ani nechtěli střílet. Jordan Staal pak o puk přišel a Dallasu se podařilo obloučkem vyhodit do středního pásma.

05:24

Mason Marchment po dlouhé době vyvezl puk z obranné třetiny domácích a ve středním pásmu přebruslil bránícího hráče. Nakonec hledal ještě na zadní tyči rozjetého Hintze, ten se však na puk nenatáhl.

04:45

Carolina znovu operuje v útočné třetině. Pesci vyslal od modré za branku kopec, který jeho spoluhráči zpracovali a pokračují v obléhání.

03:38

Seth Jarvis se z rohu samostatně vytočil až mezi kruhy a ze zajímavé pozice střílel. Jeden z obránců mu ale v pravý čas nadzvedl hůl.

02:59

Aho vylovil puk za brankou a poslal jej na modrou čáru na Burnse. Ten chvíli mířil a vyslal pobídku k teči. Jeho projektil ale nakonec nikdo neusměrnil.

02:48

Caroline se na malou chvíli podařilo usadit v útočné třetině, Stars se osvobodili jen za cenu icingu.

01:43

Jalen Chatfield byl při rozehrávce pod tlakem, nakonec ale našel na útočném modré rozjetého Pesceho, jenž střelou na zadní tyč vyzkoušel pozornost Oettingera.

01:26

Rozehrávku Dallasu zastavuje zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Jakea Oettingera.

00:47

Robertson se ve středním pásmu zmocnil mizerné rozehrávky soupeře a z levého mantinelu vyslal střílený pas na brankoviště, ten neúspěšně usměrňoval Tyler Seguin.

00:10

První buly dnešního utkání vyhráli hosté a po pravé straně se hned do útoku vhrnul Brent Burns, nicméně neprošel ani přes modrou čáru.

00:01

Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), R. Suter, Hanley – Pavelski, Seguin (A), J. Robertson – Gurjanov, Hintz, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Glendening, Faksa, Kiviranta.
Trenér: Peter DeBoer

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Pesce, Skjei, Burns, Chatfield, Coghlan, de Haan – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Kotkaniemi, Stepan.
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Nansen, Murray.
Carolina Hurricanes

Podobě jako Dallas je na tom i Carolina, která doposud vybojovala 66 bodů, nicméně odehráno má o tři zápasy méně než její dnešní soupeř. Tento bodový zisk ji řadí na 2. místo v rámci Východní konference. V posledních pěti utkáních mají Canes výbornou formu, získali 9 bodů. Naposledy se představili na ledě New Yorku Rangers, odkud si odvezli výhru 2:5. Nejproduktivnějším Hurikánem je česká hvězda Martin Nečas (18+23).
Dallas Stars

Dallas zatím prožívá skvělou sezonu. Zisk 64 bodů jej řadí na samé čelo Západní konference. Slušnou formu potvrdili Stars i v posledních pěti utkáních, ze kterých vytěžili 7 bodů. Naposledy ale doma po prodloužení nestačili na Buffalo (2:3), když je trápila zejména mizerná produktivita. Nejproduktivnějším hráčem Stars je americký útočník Jason Robertson (32+33).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dallas Stars – Carolina Hurricanes

2:3

koniec po predl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Späť na online

Góly a asistencie: 11. W. Johnston, 16. J. Robertson – 9. S. Aho II (Pesce), 25. Burns (Martinook, J. Staal), 62. Nečas (Pesce)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), R. Suter, Hanley – Pavelski, Seguin (A), J. Robertson – Gurianov, Hintz, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Glendening, Faksa, Kiviranta.
Tréner: Peter DeBoer

Carolina Hurricanes: Andersen (21. Raanta) – Pesce, Skjei, Burns, Chatfield, Coghlan, de Haan – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Kotkaniemi, Stepan.
Tréner: Rod Brind'Amour

Rozhodca: Sutherland, Hebert – Nansen, Murray

Diváci: 18 237

Priebeh zápasu
1. tretina
08:01 CAR 2 Jarvis, podrazenie
08:46 CAR 0:1 S. Aho II (Pesce)
10:59 DAL 1:1 W. Johnston
15:17 DAL 2:1 J. Robertson
Po 1. tretine
2. tretina
20:01 CAR -Andersen +Raanta (Striedanie)
24:55 CAR 2:2 Burns (Martinook, J. Staal)
26:20 DAL 2 Marchment, nebezpečná hra vysokou hokejkou
31:31 CAR 5 Pesce, údery
DAL 5 Glendening, údery
33:34 DAL 2 Faksa, držanie
37:11 CAR 2 Burns, nebezpečná hra vysokou hokejkou
Po 2.tretine
3. tretina
Po 3.tretine
Predĺženie
61:34 CAR 2:3 Nečas (Pesce)
koniec po predl.