4:5

koniec po predl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)

27.01.2023, 18:00 • SH Štěrkoviště Otrokovice • 21. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.8 5.4 2.8

Branky a nahrávky: 15. Nehila (Medek), 22. Vykopal (Nehila), 50. Kubíček (Grlický), 51. Hrabal (Nehila) – 4. Šmíd (Zozulák), 20. Zozulák (Teichman), 36. Bína (Machatý), 59. Šmíd, 61. Zozulák (Prix). Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na bránu: 20:15 (5:3, 6:5, 9:6 – 0:1). Diváků: 230. Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. (20:13:19)
Souboj o předposlední místo nabídl sice i hluché úseky, ale nakonec převážila dramatická podívaná se dvěma velkými zvraty. Domácí většinu času tvořili hru, ale ve skóre kvůli vlastním hrubkám v obraně neustále dotahovali. Když za stavu 2:3 v poslední třetině neproměnil Vykopal trestné střílení, nadechli se Panteři nečekaně k náporu a slepenými góly šli poprvé v zápase do vedení. Za stavu 4:3 měli v závěru zápasu k dispozici dokonce přesilovku, jenže z nájezdu vyrovnal pardubický Šmíd a v dalším oslabení dokázal skóre otočit v prodloužení Zozulák.
Domácí bez kouče Ševčíka, který byl za protesty vykázán z lavičky již ve 12. minutě, odcházejí se svěšenými hlavami – prohrát zápas z náskoku dvěma góly ve vlastní přesilovce se hned tak nevidí.

60:38

60:38 Martin ZOZULÁK - 4:5

60:38

Pardubice právě vstřelily branku!
Podruhé ve vlastním oslabení otáčejí Sokoli vývoj zápasu, to je neuvěřitelný závěr! Jen 7 vteřin trval útok od vlastní brány, zakončil ho MARTIN ZOZULÁK, který se šikovně prosmýkl před otrokovickou klec. Asistence: Lukáš Prix.

60:31

Dva na jednoho pro Otrokovice, Nehila po rychlé výměně míčku přestřeluje.

60:01

Třetí třetina souboje ze spodku tabulky byla nejdramatičtější. Domácí neproměnili trestné střílení, přesto slepenými góly potrestali pasivní hru Pardubic. V závěru dokonce hráli Panteři přesilovku, jenže po zaváhání Grlického ze sólového úniku vyrovnal Šmíd a poslal zápas do prodloužení.

Střely na bránu 20:14 (5:3, 6:5, 9:6)
Vyloučení 1:4

60:00

59:57

Po trestném úderu neproměnil poslední možnost rozhodnout v základní době Sovják.

59:55

Vyloučení v družstvu Sokoli Pardubice:
Jakub Burian – 2 min., Hra na zemi.

59:08

Oddechový čas pro Sokoly Pardubice.

59:08

Nehila přestřeluje, míček končí mimo hřiště.

58:43

58:25

58:25 Adam ŠMÍD - 4:4

58:25

Fatální chyba Grlického v pozici posledního umožnila rychlý samostatný únik a přesné zakončení ve vlastním oslabení ADAMU ŠMÍDOVI. Bez asistence.

57:58

Z přesilovkové kombinace domácí přece jen zakončili, Vykopal však míří do Denemarkovy výstroje.

57:36

Domácí v první přesilovce celého zápasu spíše drží míček na svých holích, teď budou po teči přes mantinel rozehrávat z rohu.

57:00

Dnešní utkání sleduje 230 diváků.

56:43

V naprosto nevhodné situaci oslabil pardubický útočník.svůj celek vyloučením za řeči směrem k rozhodčímu.

56:43

Ivo Teichman – 2 min. + 10 min., Nesportovní chování, odpyká Vojtěch Klein.

56:02

Chvilkový zámek Otrokovic končí vysokou holí Nehily, který se snažil o dorážku zblokované střely ze vzduchu.

55:21

Přerušená hra, nastřelený míček na pardubickou bránu trefil rozhodčího.

54:34

Hra je teď rozkouskovaná, Sokoli se zatím marně snaží vyvinout tlak, třetí třetina jim vůbec nevychází. Neproměněné trestné střílení je nevarovalo a po nepříznivém obratu hledají síly na další přetočení kormidla zápasu.

53:38

Zozulák v předklonu odpálil přihrávku napříč brankovištěm směrem na bránu, bekhendem trefuje jen nohy brankáře Kohúta.

52:51

Žáčkovu střelu z dálky chytal Kohút ze vzduchu a málem si míček sám srazil za záda.

52:31

Sovják vysunul Vykopala, který se protahoval mezi obránci, ale ztratil rovnováhu i florbalku.

50:41

50:41 Filip HRABAL - 4:3

50:41

Otrokovice právě vstřelily branku!
Sovják skvěle přihrál z otočky na půlící čáře dopředu Nehilovi, celou akci pak dotáhl zblízka FILIP HRABAL a otrokovická hala slaví nečekaný obrat. Asistence: Peter Nehila.

49:12

49:12 Lukáš KUBÍČEK - 3:3

49:12

Potřetí je vyrovnáno. Grlický se za pardubickou bránou prosadil proti dvojici soupeřů a dostal míček zpoza ní do brankoviště, kam si naběhl LUKÁŠ KUBÍČEK a nezaváhal. Asistence: Martin Grlický.

48:51

Šmídovi utíká Burianova prudká přihrávka na brankoviště.

47:04

47:04 Vykopal neproměnil trestné střílení proti Denemarkovi

47:04

František Vykopal nepřekonal z trestného střílení Matěje Denemarka, který jeho pokus z forhendu vystihl a radostně odpálil trofejní míček!

47:04

Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice:
Ivo Teichman – TS, Sekání.

46:31

Zozulák nastřelil bránícího hráče a fauloval při pokusu dostat se k odraženému míčku.

45:17

Kubíček našel kolmicí z obrany Gricha, jeho střelu nezvedl z dorážky dostatečně Halama.

42:54

Zozulák po zemi trefuje botu domácího gólmana Kohúta.

42:33

Vykopal si naběhl na osu hřiště a štípl prudkou ranou brankáře Denemarka.

42:00

Dvě minuty za námi, nic podstatného se zatím neudálo, pokračuje opatrná hra.

40:01

Nedůslednost a laciné ztráty v obraně stály za všemi inkasovanými góly Panterů, kteří i po 40 minutách prohrávají nejtěsnějším rozdílem. V úvodu druhé třetiny sice vyrovnal 20. gólem v sezóně František Vykopal, hostům však vrátil vedení v herně vyrovnaném zápase Milan Bína.

Střely na bránu 11:8 (5:3, 6:5)
Vyloučení 1:1

40:00

39:07

Zapletalovo nahození od levého hrazení proletělo kolem vzdálenější šibenice.

37:59

Filipu Hrabalovi se nelíbí po neproměněné šanci puštěný ostřejší zákrok pardubického obránce, hraje se dál.

36:40

Další chybu Otrokovic nepotrestal blafákem Zozulák ani Šmíd, který z dorážky nastřelil jen koleno ležícího Kohúta.

35:47

35:47 Milan BÍNA - 2:3

35:47

Míček ztratil v nebezpečném prostoru domácí Minich a z Machatého přihrávky vytěžil zblízka po zemi vedoucí gól MILAN BÍNA. Asistence: Ondřej Machatý.

34:20

Nebezpečný protiútok Sokolů! Šmídova střela z levé strany se odráží od břevna napravo a Milan Bína skákavý míček doráží bekhendem do Kohútovy hrudi.

34:01

Denemark sebral míček před Vykopalem, který se snažil dorážet zblízka.

32:12

Šmíd vložil čepel hole do křížné střílené přihrávky a míček málem dopadl do domácí brány, nakonec ale nějaké decimetry scházely.

30:50

Nehila vybojoval míček, ve slušné šanci však trefuje jen pardubického brankáře Denemarka.

30:14

Hosté mohli jít do kontru, nepřesný pas však přeletěl na domácí střídačku.

29:39

Prixova střela švihem letí těsně vedle.

28:54

Teď ale přichází Burianova málem smolná teč nad vlastní bránu a volný úder.

28:30

Hráči v černém vyčkávají v přesně zformovaném šiku, co vymyslí domácí mužstvo. Zatím toho příliš nebylo.

26:51

Vykopal práskl do míčku ze vzduchu bekhendem, bránu však netrefil.

26:28

Grlický si za vlastní bránou obhodil Zozuláka a ještě více uklidňuje hru pro Otrokovice.

24:42

Hrabalův pokus končí za pardubickou bránou.

24:12

Pardubice si znovu vyčekaly příležitost. Zozulák unikl po levém křídle, nastřelil však v ideální pozici jen Kohúta do hrudi a odražený míček sbírá Grich.

23:50

Za nerozhodnutého stavu se hraje nesmírně opatrně, zezadu, mužstva si netroufají na soupeřovu polovinu.

21:24

21:24 František VYKOPAL - 2:2

21:24

Východočeši podruhé doplácejí na nedůraz, přestože měli míček pevně na svých holích. Domácí chytře obehráli brankoviště a z Nehilovy pobídky překonává přesouvajícího se brankáře FRANTIŠEK VYKOPAL. Asistence: Peter Nehila.

21:15

Míček pro hosty, přestože vyhozený odražený míček se zřejmě ještě otřel o pardubického hráče.

20:22

Hned v úvodu našel Zozulák dlouhým pasem před bránou úplně volného Šmída, který trefuje brankáře Kohúta a dorážka končí na břevně!

20:01

V Otrokovicích se zatím hraje dost opatrný florbal, hosté si trpělivě počkali na své příležitosti a dokázali díky vysoké produktivitě úvodní třetinu vyhrát, přestože převaha je spíše na domácích holích.

Střely na bránu 5:3

20:00

19:51

Hrabal přišel o míček, přečíslení hostů ve dvou na jednoho však zastavuje čistě Šefčík.

19:05

19:05 Martin ZOZULÁK - 1:2

19:05

Teichmanovu skvělou zadovku napříč brankovištěm využívá zapomenutý MARTIN ZOZULÁK, který z úhlu prostřelil Kohúta pod nohou. Asistence: Ivo Teichman.

18:25

Hosté vyčkávají s míčkem na holi, snad se hra trochu rozproudí ještě do sirény.

16:12

Sovják nabil přes šíři hřiště Vykopalovi, který bez přípravy těsně minul odkrytou bránu Pardubic.

15:28

Ondřej Machatý si hodil míček při výpadu daleko od hole, Adam Kohút ho sebral a pardubický útočník po vzoru hokeje zbytečně dohrával situaci, když měl brankář míček již pevně v ruce.

14:28

14:28 Peter NEHILA - 1:1

14:28

Další Medkovu střelu z dálky Denemark vyráží před sebe, kde se míček zamotal pardubickému obránci Ďopanovi a PETER NEHILA okamžitě trestá úspěšnou dorážkou. Asistence: David Medek.

14:14

Další dobrou střelu vyslal zprava zcela volný Medek, dobře postavený Denemark chytá.

13:52

Nehila našel zadovkou z rohu před bránou Sovjáka, který neprostřelil pardubického brankáře.

13:20

Při hře 4 na 4 k výraznější příležitosti nedošlo, hraje se v plném počtu.

11:20

Vyloučení v týmu PSG Panthers Otrokovice:
Adam Štourač – 2 min., Nesportovní chování.

11:20

Zároveň je z lavičky za řeči vykázán otrokovický trenér Karel Ševčík, jehož trest si navíc na dvě minuty odsedí jeden z hráčů.

11:20

Adam Šmíd – 2 min., Hrubost.

11:20

Bratři Števčekové diskutují s domácí střídačkou, odkud přiletělo nějaké ostřejší slovo, znovu se nehraje.

10:50

Hraje se spíše opatrný florbal, Sokoli delší dobu drží míček na svých holích a příliš se neženou do útoku.

9:43

Denemark skočil na brankové čáře a zneškodnil již lépe mířený pokus Františka Vykopala.

9:24

Vykopalova střela z levého křídla končí za pardubickou bránou.

8:08

Jiří Halama zblízka dorážel do hrudi brankáře Denemarka.

6:59

Kohút zalehává Šmídovu střelu pod zády a rozhodčí Števček (zápas pískají bratři Petr a Radek) za bránou rozpažuje. Ani delší prohlížení záznamu na původním verdiktu nic nezměnilo, záznam zřejmě nebyl průkazný, to z mého pohledu nebylo vidět.

6:15

Rohový úder pro domácí, po kterém je Pardubičtí opět vytlačili na obrannou polovinu.

4:53

Z volného prostoru na pravém křídle trefuje boční síť domácí Grich.

4:33

Domácí se nemohou dostat do hry, teď alespoň rozehrávají poté, co míček přeskočil na jejich střídačku.

3:15

3:15 Adam ŠMÍD - 0:1

3:15

ADAM ŠMÍD nastartoval na půlící čáře, vyměnil si míček v rychlosti se Zozulákem na levém křídle a propálil Kohúta. Asistence: Martin Zozulák.

1:57

Po vyčkávacím úvodu využili Panteři soupeřovu chybu a Zapletal v obrovské šanci trefil zblízka břevno odkryté brány.

0:33

První útočnou akci Pardubic po zisku míčku na úvodním buly zakončil Zozulák do boční sítě.
Domácí hrají v modrých dresech, hosté v černých.

00:01

PSG Panthers Otrokovice: Kohút (Pujin) – Kubíček, Halama, Jurčík, Horák, Medek – Grlický, Kelemen, Grich, Hrabal, Vykopal, Nehila (C), Šefčík, Sovják, Minich, Zapletal, Zouhar, Štourač.
Trenér: Ševčík.

Sokoli Pardubice: Denemark (Haleš) – Prix, Ďopan, Šimák, Kohoutek, Slabý – Teichman, Zozulák, Šmíd, Burian (C), Bína, Žáček, Křinka, Machatý, Černý, Klein, Viterna, Kučera, Sákra.
Trenér: Štancl.

Rozhodčí: P. Števček, R. Števček.
V prvním vzájemném utkání Sokoli v úvodu nabrali dvougólové manko, zápas však otočili do vítězného a velmi vyhroceného konce se vzájemnou potyčkou 7:5. Čtyřmi góly se blýskl pardubický Lukáš Kučera, za hosty zaznamenal hattrick František Vykopal.
Sokoli Pardubice
Východočeši minulou středu naopak domácí přestřelku s Českou Lípou zvládli úspěšně 7:6, ukončili sérii porážek a jsou na tom jen o bod hůře a mohou se dostat na dvanácté místo před Otrokovice.
Pardubice mají pro změnu druhou nejslabší bilanci z venkovních hřišť.

Kanadské bodování:
Adam Šmíd 16+14
Martin Zozulák 11+12
Ivo Teichman 9+14
PSG Panthers Otrokovice
Moravané po debaklu 4:14 s Chodovem sehráli v lednu další dvě utkání poměrně vyrovnaně, ale bod z nich nevytěžili žádný. Pražské Spartě podlehli 4:6 a v Liberci po nezvládnuté koncovce 7:9, přestože ještě v 57. minutě vedli. Zůstali na 12. místě, které budou chtít v přímém souboji uhájit. Doma jsou však druhým nejhorším mužstvem soutěže.

František Vykopal 19+8
Peter Nehila 15+8
Jakub Grich 10+6
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:5

Góly a asistencie: 15. Nehila (Medek), 22. Vykopal (Nehila), 50. L. Kubíček (Grlický), 51. Hrabal (Nehila) – 4. A. Šmíd (Zozulák), 20. Zozulák (Teichman), 36. M. Bína (Machatý), 59. A. Šmíd, 61. Zozulák (Prix)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 10:16.

PSG Panthers Otrokovice: Kohút (Pujin) – L. Kubíček, Halama, Jurčík, F. Horák, Medek – Grlický, Kelemen, Grich, Hrabal, Vykopal, Nehila (C), Šefčík, Sovják, Minich, Zapletal, Zouhar, Štourač.
Tréner: Ševčík

Sokoli Pardubice: Denemark (Haleš) – Prix, Ďopan, Šimák, Kohoutek, Slabý – Teichman, Zozulák, A. Šmíd, J. Burian (C), M. Bína, Žáček, Křinka, Machatý, Černý, Klein, Viterna, L. Kučera, Sákra.
Tréner: Štancl

Rozhodca: P. Števček, R. Števček