2:1 7:6 (6), 5:7, 6:3

koniec Holandsko – Slovensko 2:0

04.02.2023, 17:18 • Groningen, Holandsko • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.4 1.58

Treba povedať, že víťazstvo Tima Van Rijthovena je zaslúžené, pretože dnes hlavne na podaní predvádzal nadpriemerný výkon. Alexa Molčana môže mrzieť najmä tajbrejk prvého setu, v ktorom viedol 5:3, ale napokon ho nedokázal doviesť do víťazného konca. V druhom sete to vyzeralo s Molčanom už dosť zle po tom, čo stratil výhodu brejku, ale predsa len v ňom Van Rijthoven stratil podanie v závere aj druhýkrát, a tak sa zápas dostal do rozhodujúceho setu. V ňom už mal navrch Van Rijthoven, napriek tomu dlho nevedel prelomiť odpor Molčana, ale ten napokon kapituloval pri siedmom brejkbale v šiestej hre rozhodujúceho setu. Holandsko tak získalo druhý bod a proti Slovensku vedie 2:0 v boji o postup na finálový turnaj Davis Cupu. Už zajtra bude mať Holandsko veľkú šancu spečatiť postup hneď v úvodnej štvorhre, v ktorej budú domáci favoritmi. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:24:10)

Koniec zápasu

6:3

Tim Van Rijthoven zápas ukončil ako inak než esom a získal prekvapujúco druhý bod pre Holandsko, keď porazil našu jednotku Alexa Molčana po setoch 7:6(6), 5:7 a 6:3!

40-30

Riskantné druhé podanie a víťazný forhend Van Rijthovena na sieti znamená mečbal!

30-30

Molčan ešte môže zabjovať o brejkbal, pretože Van Rijthoven netrafil forhend do kurtu z dobrej pozície.

30-15

Bekhendový return Molčana neprešiel cez sieť.

15-15

Van Rijthoven odpovedá esom.

0-15

Molčan vytiahol skvelý forhend z defenzívy a Van Rijthoven nezvládol halfvolej.

5:3

Molčan si udržal nádej a po priamom bode znižuje na 3:5, ale teraz ide podávať na víťazstvo Van Rijthoven.

15-40

Ale teraz krížny bekhend Molčana stačil na zisk bodu.

15-30

Molčanov bekhend skončil za základnou čiarou.

0-30

Van Rijthoven sa dostal z defenzívy do dobrej pozície, ale forhend opäť nedostal na druhú stranu.

0-15

Molčan začal podanie na udržanie v zápase a Van Rijthoven mu pomohol forhendom do siete.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Ale štvrté eso už všetko ukončilo, takže Van Rijthoven vedie 5:2 v rozhodujúcom sete a je blízko k zisku druhého bodu pre Holandsko.