Tenis

WTA Linz (krytý tvrdý povrch)

Anastasija Potapovová (8) – Markéta Vondroušová

2:1 6:1, 6:7 (4), 6:3

11.02.2023, 14:08 • Centrální kurt, Linec (AUT) • Semifinále • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Tipsport: 3.8 1.29

Markéta Vondroušová (89.) své takřka čtyřleté čekání na postup do finále na okruhu WTA neukončila a v rakouském Linci se loučí v semifinále. V sobotním utkání byla nad její síly Ruska Anastasija Potapovová (44.), se kterou prohrála po dvou hodinách a 15 minutách 1:6, 7:6(4), 3:6. Vondroušová rozhodně nebyla v utkání bez šancí a rychle se dokázala oklepat po nepovedeném prvním setu. V sadě druhé sice přišla o vedení 4:2, ale v koncovce byla úspěšnější, když na svou stranu strhla tiebreak. V rozhodující sadě naopak sama prohrávala 1:4, ale povedlo se jí ztrátu brejku dohnat a snížit na 3:4, přičemž na svém servisu vedla 30:0. Od té chvíle ale začala znovu chybovat, podání ztratila, prohrála osm z posledních devíti fiftýnů a obrat nedotáhla. Vondroušová, která se naposledy ve finále představila v červnu 2019 na Roland Garros, neuspěla už ve svém sedmém semifinále v řadě. (16:33:22)

Konec zápasu

2:1; 6:3 - Anastasija Potapovová

6:3

Anastasija Potapovová vítězí v semifinále turnaje WTA v Linci, když Vondroušová nepovedeným returnem dala soupeřce prostor k nabíhanému vítěznému úderu.

40-15

Páska nadrazila úder Vondroušové a srazila míček zpět na její polovinu. Dva mečboly Potapovové!

30-15

Také Ruska chybuje a trefuje úder jen do pásky.

30-0

Forhend Markéty dopadl pouze do sítě. Potapovová je dva míčky od vítězství.

15-0

Začíná přímým bodem.

5:3

1:1; 5:3 - Anastasija Potapovová

5:3

Křižný bekhend Vondroušové končí pouze v síti! Potapovová proráží servis české soupeřky a bude podávat na vítězství!

40-30

No, Potapovová má brejkbol! Přebíhaný úder Vondroušové končí pouze v síti!

30-30

České tenistce nesedla další výměna, ve které umístila svůj úder jen do autu.

15-30

Tentokrát Vondroušová chybovala, když trefila pásku.

0-30

Příliš dlouhý return ruské hráčky.

0-15

Vondroušová se zdá být na koni. Potapovová zahajuje osmý gem chybou.

4:3

Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.

4:3

Následuje přestávka a výměna stran.

4:3

Ovšem následně v dlouhé výměně dokázala Vondroušová trefit úder přesně na pravou lajnu, díky čemuž stahuje ztrátu brejku a je zpátky v zápase!