MOL Cup

SK Dynamo Č. Budějovice – FC Zbrojovka Brno

2:1

koniec (2:0)

01.03.2023, 17:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • Štvrťfinále • Aleš Strouha (@AlesStrouha) cz

Je tu konec. Fotbalisté Dynama dokázali ve čtvrtfinále poháru MOL Cup vyhrát doma nad Zbrojovkou Brno 2:1 a mohou se tak radovat z postupu mezi nejlepší čtyři týmy této soutěže. Jihočeši ve druhém poločase dlouho drželi své vedení 2:0 a vůbec jim nemuselo vadit, že v úplném závěru utkání inkasovali gól na 2:1. (18:56:37)

90+3

90+3

90+3. Josef DIVÍŠEK - 2:1

90+3

Brno právě vstřelilo branku!
V úplném závěru zápasu se přeci jen prosazují i hosté. Po centru z pravé strany se hlavou prosadil JOSEF DIVÍŠEK.

90+2

Domácí šetří čas a nevypadá to, že by hosté chtěli svého soupeře nějak zoufale v závěru zatlačit.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90+1

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Čavoš, přichází Grič,
ze hřiště odchází Potočný, přichází Mršić.

90

Již se nám rozeběhla poslední minuty normální hrací doby. U míče jsou opět domácí.

88

Hora zkoušel poslat balon přímo do brány, zamířil ale jen do boční sítě.

87

Po rychlém protiútoku Matoušek na malém vápně nedosáhl na balon. Ovšem míč doputoval až k Sladkému, který z velkého úhlu zkusil zakončit. Mířil mimo, ale po zásahu hostující defenzivy tu bude roh pro Dynamo.

86

Podél levé lajny unikal Granečný, jeho centr levačkou byl ale hodně nepovedený. Balon skončil v zámezí a domácí budou rozehrávat od Šípošovy brány.

84

Stále se hraje daleko od Šípošovy brány. Domácí mají otěže zápasu ve svých rukou. Hosté vypadají dost rezignovaně.

82

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Pachlopník, přichází Koželuh.

81

Jihočeši pochopitelně nikam nespěchají. Snaží se balon držet daleko od své brány, což se jim zatím daří.

79

Fotbalisté Dynama závěr zápasu zatím zvládají. Tlak hostů je definitivně otupělý.

77

ze hřiště odchází Adediran, přichází Čermák.

76

Do konce zápasu chybí přibližně čtvrt hodiny. Domácí se z úvodního náporu soupeře oklepali a v posledních minutách jsou opět více na balonu.

74

Po rohu se fotbalisté Zbrojovky ubránili.

73

Potočný trefil tvrdou ránou jen nohu Endla a po odrazu do zámezí tu bude rohový kop.

71

Po rozehrávce nakrátko se balon ve vápně nakonec dostal k Hellebrandovi, ten ale vystřelil slabě do míst, kde byl připravený Hrubý.

70

Domácí se po delší době usídlili na polovině soupeře a hned z toho vybojovali rohový kop.

67

Hodně prostoru měl na levé straně Granečný. Hodil si míč na pravačku a snažil se centrovat do vápna na Řezníčka. Centr to byl ale nepovedený a domácí se ubránili.

66

Hráči Zbrojovky jsou nadále výrazně aktivnější, Jihočeši se musí stále soustředit hlavně na defenzivu.

64

Sladký posunul balon na Adedirana, jeho rána levačkou šla přes obránce přímo na bránu, gólman Hrubý byl ale pozorný.

63

ze hřiště odchází Penner, přichází Hellebrand,
ze hřiště odchází Zajíc, přichází Matoušek.

63

Hosté pokračují ve velkém tlaku. Odražený balon se dostal k Faltovi, ten ale mířil mimo.

62

S druhým centrem do vápna si domácí defenziva poradila.

62

Po centru Ševčíka přišly zmatky ve vápně Dynama a nakonec je z toho další roh.

61

Aktivní hosté vybojovali rohový kop.

60

Do vápna Dynama se pokoušel centrovat Divíšek, jeho centr byl ale tečovaný a doputoval přímo do rukavic domácího brankáře.

58

Domácí se musí teď bránit. Nyní jsou to hosté, kdo je výrazně aktivnější.

56

ze hřiště odchází Rogožan, přichází Řezníček,
ze hřiště odchází Hlavica, přichází Texl,
ze hřiště odchází Nečas, přichází Granečný,
ze hřiště odchází Matějov, přichází Ševčík.

53

53. Velká šance Nečase

53

Teď si ale Nečas zaběhl za obranu Dynama a byl v gólové šanci. Jeho střelu ale skvěle vyrazil Šípoš a následná dorážka Falty šla mimo.

52

Hosté jsou ve druhé polovině aktivnější než v té první. Domácí se ale dobře brání.

50

Na druhé straně se ke střele dostal Potočný. Jeho pokus levačkou mířil k tyči, gólman Hrubý byl ale připravený.

48

Do vápna Dynama dobře na pravé straně podél brankové čáry vnikl Pachlopník, avšak nakonec z toho zakončení pro hosty nebylo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Je za námi první poločas zápasu mezi Dynamem a Zbrojovkou. Jihočeši byli celou první půli výrazně lepším týmem a jejich vedení 2:0 je zcela zasloužené. Hvězdou zápasu je zatím Tomáš Zajíc, který zaznamenal oba góly domácího mužstva.

45+2

45+2

Jihočeši nyní v poklidu kombinují na vlastní polovině a čekají na konec první půle.

45+1

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu a domácí jsou nyní na koni. Naopak hosté se celý poločas trápí.

43

43. Tomáš ZAJÍC - 2:0

43

Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí navyšují své vedení! Potočný dobře posunul balon na Sladkého, jehož tvrdou přízemní ránu vyrazil Hrubý. Jenže přímo k nohám TOMÁŠE ZAJÍCE, který ve velké pohodě dopravil míč do sítě.

42

Hosté měli možnost v podobě přímého kopu. Centr do vápna ale mířil zároveň do ofsajdu a je pískáno. Míč pro Dynamo.

40

Další střelecký pokus Dynama zaznamenal právě Penner. Jeho pohotové zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.

39

První žlutou kartu v zápase uviděl Matěj Hrabina, který tvrdým zákrokem sestřelil Pennera.

38

38. Krásná střela Adedirana

38

Skvělý Adediran se nyní opřel do balonu po přiťuknutí od Potočného a jeho krásná rána skončila těsně vedle spojnice břevna a tyče!

37

Po centru Hory se domácí k zakončení nedostali.

36

Po faulu ve středu pole tu bud přímý kop pro Dynamo. U míče je Hora, který bude centrovat do vápna.

34

Fotbalisté Zbrojovky se přeci jen trochu osmělili, avšak k ohrožení brány Dynama se dostávají jen velmi obtížně.

32

Hosté poté kopali dva rohový kopy. Po tom druhém přišla velmi nebezpečná střela z rohu velkého vápna a gólman Šípoš si připsal první opravdu těžký zákrok.

31

Po centru z pravé strany se z ničeho nic k hlavičce ve vápně Dynama dostal Pachlopník. Míč ale jen hlavou lehce líznul a bránu Šípoše neohrozil.

29

Obraz hry se příliš nemění. Domácí jsou mnohem aktivnější než jejich soupeř.

27

Z rohu velkého vápna pálil Potočný, jeho pokus byl ale velmi nepovedený.

26

Po rohu domácí nezahrozili, přesto mají ale znovu míč pod kontrolou a hosté se musí opět bránit.

25

Skovajsův povedený centr odvrátil Štěrba na rohový kop.

23

Po velmi zajímavých kombinacích Jihočechů se balon dostal k Horovi, ten ale zpoza vápna levačkou zamířil nepřesně.

21

Domácí nadále dominují a hosté jsou zataženi do hlubokého defenzivního bloku.

19

19. Tomáš ZAJÍC - 1:0

19

Jihočeši se dostávají do vedení. Po centru Hory se míč přes Adedirana a Potočného odrazil přímo k nohám zcela volného TOMÁŠE ZAJÍCE, který uklidil míč za bezmocného Hrubého – 1:0!

17

Domácí nakonec kopali rohy dva. Po tom druhém pálil nepřesně mimo Nicolas Penner.

15

15. Dobrá střela Adedirana

15

Teď měl opravdu první gólovou šanci aktivní Adediran. Jeho technickou střelu na zadní tyč ale gólman Hrubý vyrazil na roh.

14

Na hranici vápna padl k zemi Penner, tentokrát se ale faul nepíská.

13

Zpoza vápna pálil Pachlopník, bránu ale netrefil

12

A znovu to vypadalo na další šanci pro domácí celek. Jihočeši mají značnou převahu.

10

Úvod zápasu je hodně živelný a sledujeme rozhodně zajímavý fotbal. Aktivnější jsou domácí.

8

8. Za tento zákrok se nakonec penalta kopat nebude

8

Je to tak, pokutový kop je zrušený, protože Potočný hodně nadskočil a soupeř se ho prakticky nedotkl.

7

Po zákroku na Potočného sudí Hocek nařídil pokutový kop. Jenže jde nakonec k obrazovce videorozhodčího a dost možná z toho pokutový kop nakonec nebude.

6

Penalta pro Dynamo!

3

Hosté začali hodně ospale a do vápna se dostal znovu Adediran. Chtěl penaltu po hře rukou, pokračuje se ale ve hře.

2

První střelecký pokus zaznamenali domácí. Ve vápně se k balonu dostal Adediran a jeho rána z pravé strany skončila v náruči připraveného Hrubého.

1

Hráči obou týmů jsou na trávníku. Utkání čtvrtfinále MOL Cupu za pár chvilek začne.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Králik, Broukal, Adediran, Čavoš, Potočný, Zajíc, Penner, Sladký, Hora, Skovajsa.
Náhradníci: Janáček – Matoušek, Čolić, Čermák, Hellebrand, Mršič, Grič.
Trenér: Marek Nikl

FC Zbrojovka Brno: Hrubý – Hlavica, Endl, Pachlopník, Rogožan, Falta, Štěrba, Matějov, Hrabina, Divíšek, Nečas.
Náhradníci: Hložánek – Tijani, Texl Granečný, Ševčík, Koželuh, Řezníček
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Hocek – Ratajová, Matoušek.
V probíhající sezoně 2022/23 se oba dnešní soupeři v soutěžním zápase již jednou potkali. V rámci FORTUNA:LIGY se v 15. kole hrálo právě na Střeleckém ostrově a spokojenější byli tehdy domácí, kteří po urputném boji dokázali nad Zbrojovkou vyhrát 3:2.
Hezké středeční odpoledne z českobudějovického Střeleckého ostrova, kde se dnes od 17 hodin odehraje utkání čtvrtfinále národního poháru MOL Cup. Domácí Dynamo a hostující Zbrojovka Brno se zařadily mezi osm nejlepších týmů letošního ročníku této soutěže a pomalu mohou začít přemýšlet nad možností probojovat se do evropských pohárů. Vítěz dnešního zápasu totiž postoupí již do semifinále a v závěrečných zápasech se pak může stát již cokoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.