Střely na bránu: 38 – 24 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 7

Brian Elliott (TBL) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 59:43
Petr Mrázek (CHI) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 59:20

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 5, čas na ledě 20:19

Tři hvězdy utkání
1. Brayden Point (TBL) 2+0
2. Brian Elliott (TBL) 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %
3. Petr Mrázek (CHI) 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 % (03:35:45)
Je konec! Tampa po velkém boji poráží Chicago 3:1! Hosté se přitom v úvodu třetí třetiny vrátili zpět do utkání, když vyrovnal Taylor Raddysh. Domácí poté byli mnohem aktivnější, ale Petr Mrázek v brance Chicaga čaroval. Až minutu před koncem nedosáhl na ránu Braydena Pointa. Chicago okamžitě zariskovalo hrou bez brankáře, což dvě sekundy před závěrečnou sirénou potrestal Brandon Hagel.

59:58

59:58 Brandon HAGEL - 3:1

59:58

Tampa právě vstřelila branku! Je hotovo! Tampa zastavila nepovedený přechod Chicaga do útočného pásma. Střelou ze středního pásma poté prázdnou branku trefil BRANDON HAGEL! Asistence: Alex Killorn.

59:30

Mrázek je na střídačce a Chicago zkouší vyrovnat v šesti!

59:01

59:01 Brayden POINT - 2:1

59:01

Tampa právě vstřelila branku! Domácí celek se nakonec dočkal ještě ve třetí třetině! Tampa se usadila v útočném pásmu. BRAYDEN POINT celou akci rozjel, následně si nabruslil na přihrávku mezi kruhy a pohotovou střelou propálil Petra Mrázka! Asistence: Nikita Kučerov, Michail Sergačjov.

58:35

Domácí fanoušci už slavili gól Tampy, ale puk se po střele z pravé strany zastavil jen na boční síti!

58:24

Alex Killorn se necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby mohl stát hrdinou Tampy, ale jeho ránu z mezikruží Mrázek udržel mezi betony!

57:35

Luke Philp se dostal do útočného pásma, ale po individuálním průniku už neměl dostatek sil na nebezpečné zakončení.

56:31

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Erik Černák – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Jujhar Khaira – 5 min., bitka.

56:31

Erik Černák a Jujhar Khaira se pustili do bitky, ze které odešel jako vítěz hokejista Chicaga!

56:06

Killorn neustál souboj za brankou Chicaga, ale podle rozhodčího se nejednalo o nedovolený zákrok. Hosté mohou zaútočit.

55:25

Taylor Raddysh napadal rozehrávku Tampy a málem se dostal ke kotouči. Domácí v závěru třetí části zbytečně riskují.

55:09

Brayden Point projel po levém křídle do útočného pásma, ale jeho pokus bekhendem skončil sražený u mantinelu.

54:26

Až nyní se po dlouhé době přerušuje hra. Michael Eyssimont chtěl z ostrého úhlu překvapit Mrázka, ale český brankář dostal beton k tyči.

54:09

Erik Černák si dal pozor na odražený puk a odehrál jej do bezpečí. Slovenský obránce zvládl těžkou situaci i v pádu.

53:38

Cirelli střílel příklepem od modré čáry, jenže ani jeho rána si nakonec nenašla cestičku za Mrázkova záda. Českému gólmanovi pomohl blok obránce.

3:1

Góly a asistencie: 27. Point (Hedman, Sergačov), 60. Point (Kučerov, Sergačov), 60. Hagel (Killorn) – 46. T. Raddysh (Guttman, T. Johnson)

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Hedman (A), Perbix, Bogosian, Sergačov, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Killorn, Cirelli, Hagel – Colton, Paul, Jeannot – Maroon, Eyssimont, Perry.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Chudobin) – S. Jones (A), C. Jones, Zajcev, Tinordi (A), Mitchell, Roos – Athanasiou, Kurashev, L. Reichel – T. Raddysh, Guttman, T. Johnson (A) – Entwistle, Dickinson, Philp – Joe. Anderson, Khaira, Katchouk.

Rozhodca: Pochmara, Syvret – Barton, Johnson

Diváci: 19 092