Európska konferenčná liga

Istanbul Başakşehir – KAA Gent

1:4

koniec (0:4)

15.03.2023, 18:00 • Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul • Osemfinále • Michal Raška cz

Tipsport: 2.59 2.92 3.17

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:55:31)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
Je konec. Gent zvítězil na půdě Başakşehiru 4:1. První půl hodinka utkání byla více než poklidná a k vidění nebyla ani jedna střela na bránu. Ve 31., 32. a 34. minutě se ovšem prosadil Gift Orban, který tak pokračuje naprosto fantastickou formu a hattrick během čtyř minut se nesmazatelně zapíše do historie Evropské konferenční ligy. Ve 37. minutě navíc ještě zvýšil vedení Hugo Cuypers. Druhá půle nám toho příliš nepřinesla, ale věrní fanoušci Başakşehiru na stadionu se nakonec dočkali alespoň jedné branky, kterou vsítil v 88. minutě Januzaj.

90+2

90+1

Gent bezpečně dohrává toto utkání a drží balón na útočné polovině.

90

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

89

Başakşehir se ještě snaží o zázrak, ale zatím jej obranný blok soupeře nepouští dále než na polovinu hrací plochy.

88

88. Adnan JANUZAJ - 1:4

88

Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Gent si dnes z Istanbulu čisté konto neodveze! Potom co Mahmut Tekdemir poslal centr do vápna se míč odrazil ideálně k někdejšímu hráči Manchesteru United ADNANU JANUZAJOVI, jenž zakončil do pravé části brány.

85

Başakşehir sice získal roh, ale chvíli poté se odmával ofsajd.

83

A právě Jens Hauge se málem zapsal mezi střelce už po pár vteřinách na hrací ploše, ale jeho zakončení zpoza vápna bylo zblokováno.

82

Střídání v týmu KAA Gent:
ze hřiště odchází Gift Orban, přichází Jens Hauge.

81

Hra už nyní postrádá nějakou kvalitu a k vidění je tak další nepřesná přihrávka.

80

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK:
ze hřiště odchází Serdar Gürler, přichází Batuhan Celik.

80

Nepřesná přihrávka domácích končí jen v zámezí a následuje autové vhazování Gentu.

78

Danijel Aleksić se dostal do zakončení zpoza vápna, ale jeho pokus levačkou z první letěl pouze nad bránu Gentu.

76

Nyní navíc přišel opět rychlé brejk hostů, ale ten skončil pouze u brankáře Babacana.

75

Istanbul se nadále snaží věnovat energii do útoků, ale ty se nedaří. Gent je lepším týmem na trávníku a zaslouženě postoupí do čtvrtfinále.

73

Posléze Belgičané získali rohový kop, který rozehráli nakrátko a užívají si míč na kopačkách.

72

Julien De Sart posílal dobrý centr do vápna, ale Léo Duarte dokázal míč odhlavičkovat na poslední chvíli.

71

Ahmed Touba podrazil protihráče a uviděl od sudího žlutou kartu.

70

Zbývá nám posledních dvacet minut základní hrací doby, ale pravděpodobně také celého zápasu.

69

Başakşehir nyní bude mít pravděpodobně pár minut převahu, jelikož trenér Hein Vanhaezebrouck vystřídal skoro polovinu svého mužstva bez brankáře.

68

ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Adnan Januzaj.

ze hřiště odchází Hugo Cuypers, přichází Laurent Depoitre,
ze hřiště odchází Hong Hjun-seok, přichází Vadis Odjidja-Ofoe,
ze hřiště odchází Jordan Torunarigha, přichází Matisse Samoise,
ze hřiště odchází Malick Fofana, přichází Joseph Okumu.

65

Malick Fofana skončil na zemi po střetu s Léo Duartem, ale ošetřit nakonec nepotřeboval.

63

Nákop Volkana Babacana ale skončil jen u hostů. Tribuny Başakşehir Fatih Terim Stadium se navíc vyprazdňují a zůstávají jen ti nejvěrnější.

62

Hugo Cuypers se opět snažil prodrat za defenzívu soupeře, ale domácí obránce jej čistým skluzem zastavil.

60

Hodina zápasu je za námi a zatím se žádné překvapení nerodí. Belgický celek nadále drží luxusní náskok a vyhlíží čtvrtfinále.

59

Danijel Aleksić se ujal přímého kopu domácího mužstva a jeho pokus letěl na bránu Gentu, ale přímo do náručí gólmana Roefa.

58

Následný centr ze standardní situace nepřinesl nic moc vážnějšího a balón skončil jen v rukou gólmana Volkana Babacana.

57

Malick Fofana se znovu probojoval do vápna a snažil se dávat míč pod sebe, ale defenzíva Başakşehiru zasáhla a následuje rohový kop hostů.

56

Domácí hráči se sice snaží něco vymyslet, ale stále je to velmi málo. Ve druhé půli navíc není k vidění příliš pohledný fotbal.

55

Opět se ozvala píšťalka sudího Bastiena, což znamená faul Istanbulu.

54

Tentokrát se domácím povedlo dostat míč do šestnáctky skvělým centrem, ale hlavička Patryka Szysze zamířila jen vedle pravé tyče.

52

Belgické mužstvo se znovu dostalo do šestnáctky soupeře, ale nějaká vážnější střela z toho nebyla.

50

Stefano Okaka viditelně zatáhl za dres soupeře a nemůže se tak divit, že hlavní arbitr odpískal faul.

49

Hugo Cuypers si sběhl na centr, který mířil k zadní tyči, ale zakončení hostujícího hráče skončilo bezpečně v rukou brankáře.

48

Istanbul zápas rozhodně nevzdal, ale rohový kop odvrátil Julien De Sart.

47

Başakşehir se snažil zakončit zpoza šestnáctky, ale tento pokus byl zblokován. Následuje rohový kop.

46

ze hřiště odchází Berkay Özcan, přichází Danijel Aleksić,
ze hřiště odchází Deniz Türüç, přichází Patryk Szysz.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První část utkání je za námi a pravděpodobně se dá říct, že také celý zápas. Gent totiž vede na půdě Başakşehiru vysoce 4:0. První půl hodinka utkání byla více než poklidná a k vidění nebyla ani jedna střela na bránu. Ve 31., 32. a 34. minutě se ovšem prosadil Gift Orban, který tak pokračuje naprosto fantastickou formu a hattrick během čtyř minut se nesmazatelně zapíše do historie Evropské konferenční ligy. Ve 37. minutě navíc ještě zvýšil vedení Hugo Cuypers.

45+3

45+2

Istanbul následně získal ještě jeden rohový kop, ale ten už skončil bezpečně v rukou brankáře Roefa.

45+1

Davy Roef musel vytáhnout důležitý zákrok po velmi dobré střele z přímého kopu!

45

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

45

Michael Ngadeu zfauloval Stefana Okaku a Istanbul tak bude zahrávat standardní situaci.

44

Hosté nadále drží balón na svých kopačkách a chtějí jít do poločasové přestávky v luxusním náskoku.

42

Nakonec hostující útočník může pokračovat a Gent drží balón na polovině zaskočeného Başakşehiru.

41

Třígólový Gift Orban nyní zůstal ležet na hrací ploše a je potřeba ošetření.

39

Istanbul nyní musí vložit všechny síly dopředu a pokusit se o famózní obrat.

37

37. Hugo CUYPERS - 0:4

37

Gent právě vstřelil branku!
Domácí obrana zcela odešla a belgický celek se během sedmi minut ujímá čtyřbrankového vedení! Gent rozehrál rohový kop nakrátko a Sven Kums posléze odcentroval z levé strany do vápna, kde se ke hlavičce dostal HUGO CUYPERS a míč skončil u levé tyče. Asistence: Sven Kums.

37

Sven Kums se ujal volného kopu, ale ten odvrátil do zámezí Stefano Okaka.

36

Başakşehir se nyní snažil něco vymyslet, ale následně šel Gent do brejku a Lucas Biglia uviděl žlutou kartu za nedovolený zákrok na Fofanu.

34

34. Gift ORBAN - 0:3

34

Tak tohle je naprosto neskutečné, neboť tady máme jednoznačně nejrychlejší hattrick Evropské konferenční ligy! Hugo Cuypers si totiž skvěle sběhl za defenzívu soupeře a našel GIFTA ORBANA, jenž nejprve napálil nohu brankáře a posléze zakončil k levé tyči.

32

32. Gift ORBAN - 0:2

32

Tak tohle je neskutečná famóza GIFTA ORBANA! Ten totiž o víkendu sestřelil čtyřmi góly Waregem a nyní se prosazuje podruhé během dvou minut! Po skluzu soupeře se Orban dostal k míči a následně famózně vypálil do levé šibenice.

31

31. Gift ORBAN - 0:1

31

Hosté se ujímají vedení! Potom co hráči Gentu získali míč ve středu hrací plochy se vydali do rychlého brejku a Hong Hjun-seok fantasticky procedil míč mezi nohama Aliho Şahinera na GIFTA ORBANA a ten zakončil k levé tyči. Asistence: Hong Hjun-seok.

30

Půl hodina utkání je za námi a Başakşehir hraje s Gentem bez branek a bez střely na bránu.

28

Opět přichází jen faul ve středu hrací plochy a zápas nám toho zatím moc nenabízí.

26

Malick Fofana utekl po levém křídle a poslal přízemní centr do vápna, ovšem tam přišla jen nepřesná střela.

24

Serdar Gürler nakonec obdržel za svůj faul na Honga žlutou kartu.

23

Centr z rohu letěl na přední tyč, ale míč opět odvrátila obrana soupeře. Po chvíli přišel faul ze strany domácích.

22

Başakşehir pokračuje v nátlaku a zatím je o něco lepším týmem, ovšem střela na bránu zatím k vidění nebyla.

20

Stefano Okaka dokázal ulovit balón po chybě soupeře, ale místo střely zvolil ještě přihrávku, kterou zastavila defenzíva Gentu.

19

Deniz Türüç dostal příliš rychlou přihrávku a míč tak zavítal jen mimo hrací plochu.

17

Balón letěl doprostřed vápna kde jej odkopl Hugo Cuypers. Po chvíli se sice míč vrátil opět před bránu Roefa, ale ten bude mít pouze odkop.

16

Tentokrát byl centr Başakşehiru z levé strany zblokován do zámezí a následuje rohový kop, jenž si vezme na starost Deniz Türüç.

15

Stefano Okaka byl v souboji uprostřed hrací plochy o něco později a dohrál svého protihráče.

14

Malick Fofana přetáhl centr z levého křídla, ale jeho spoluhráči zůstali u míče.

13

Michael Ngadeu byl pod tlakem při rozehrávce, ale nakonec vše vyřešil s chladnou hlavou a Gent se může pokusit něco vymyslet.

12

Sedmnáctiletý Malick Fofana se snažil prodrat do vápna z levého křídla, ale tam si jej pohlídal Ömer Ali Şahiner.

10

Domácí mužstvo nadále pokračuje v kombinacích, ale nyní se nemůže nijak přiblížit bráně soupeře.

8

Istanbul je ale od úvodního výkopu aktivnějším týmem a opět se žene směrem dopředu po pravém křídle.

7

Deniz Türüç tentokrát centroval do šestnáctky, kde Stefano Okaka pouze lehce lízl míč, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

6

Další velmi nebezpečný balón do vápna hostů, ale tentokrát gólman Davy Roef vyboxoval míč.

5

Serdar Gürler se snažil prodrat ke hlavičce po skvělém centru Ömera Aliho Şahinera z pravé strany, ale jeho zakončení skončilo vedle.

4

Nedovolený zákrok ze strany Gentu a turecké mužstvo získalo volný kop z levé strany, který letěl do šestnáctky, ale tam byl odvrácen defenzívou soupeře.

3

Hostující celek sice dostal balón ze své poloviny, ale po malé chvíli se hráči Başakşehiru vrátili zpět.

2

Domácí mužstvo drží míč na své polovině a získalo několik autových vhazování.

1

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Şahiner, Duarte, Touba, Lima – Biglia, Özcan, Tekdemir (C) – Türüç, Okaka, Gürler.
Náhradníci: Dilmen – Aleksić, Arslantaş, Celik, Januzaj, Koyuncu, Özbayraklı, Szysz.
Trenér: Emre Belözoğlu

KAA Gent: Roef – Castro-Montes, Piątkowski, Ngadeu, Torunarigha – M. Fofana, Kums (C), De Sart, Hong Hjun-seok – Cuypers, Orban.
Náhradníci: Nardi – Depoitre, De Ridder, Hauge, Fernandez-Pardo, Lagae, Odjidja-Ofoe, Okumu, Samoise, van Daele, Van den Bergh, Van Hauter.
Trenér: Hein Vanhaezebrouck

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
V odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy se proti sobě utkají týmy Istanbul Başakşehir FK a KAA Gent. V prvním zápase šel do vedení turecký klub, neboť se v 16. minutě trefil Okaka. Ve 35. minutě ovšem srovnal Orban. V průtrži mračen už nakonec žádná další branka nepadla a zápas skončil remízou 1:1. Dnes se bude bojovat na Başakşehir Fatih Terim Stadium. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:4

Góly: 88. Januzaj – 31. Orban (Hong Hjun-seok), 32. Orban, 34. Orban, 37. Cuypers (Kums)

Karty:   24. Gürler (IBS), 36. Biglia (IBS), 71. Touba (IBS)

Istanbul Başakşehir: Babacan – Şahiner, Duarte, Touba, Lima – Biglia, Özcan (46. Aleksić), Tekdemir (C) – Türüç (46. Szysz), Okaka (68. Januzaj), Gürler (80. Celik).
Náhradníci: Dilmen – Arslantaş, Koyuncu, Özbayraklı.

Tréner: Emre Belözoğlu

KAA Gent: Roef – Castro-Montes, Piątkowski, Ngadeu, Torunarigha (68. Samoise) – M. Fofana (68. Okumu), Kums (C), De Sart, Hong Hjun-seok (68. Odjidja-Ofoe) – Cuypers (68. Depoitre), Orban (82. Hauge).
Náhradníci: Nardi – De Ridder, Fernandez-Pardo, Lagae, van Daele, Van den Bergh, Van Hauter.

Tréner: Hein Vanhaezebrouck

Rozhodca: Bastien – Zakrani, Berthomieu