FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc B

1:0

koniec (0:0)

19.03.2023, 17:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • 19. kolo • Pavel Budař cz

Tipsport: 1.76 3.71 4.44

Karviná si díky parádnímu výkonu z druhého poločasu připisuje 3 body po výhře 1:0 nad rezervou Sigmy Olomouc. Výhru zařídil brankou z 57.minuty Málek, když dokázal překonat Digaňu z penaltového puntíku. Karviná se tak dostává na 3.místo v tabulce Fortuna Národní Ligy. (18:56:47)

90+6

90+5

Zaváhání v obraně mohl ještě využít Boateng, ale na Digaňu nevyzrál.

90+4

Mikuš byl faulován na polovině soupeře.

90+3

Karviná už kontroluje výsledek zápasu a vše nasvědčuje tomu, že dnes vyhraje.

90+2

Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Jan Žídek.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

89

Velmi nebezpečnou tečovanou střelu dokázal na poslední chvíli vyrazit na rohový kop Digaňa.

88

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Adam Bednár).

86

Jakub Rezek viděl žlutou kartu za protesty vůči rozhodčímu.

85

Standardní situace domácích končí ve vápně útočným faulem.

84

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Denis Kramář).

83

Karviná bude mít podobnou standardní situaci, jako před malou chvíli na druhé straně měla Olomouc.

82

Olomouc bude mít další zajímavou standardní situaci.

81

Dnešní utkání sleduje 1 587 diváků.

80

Obránce Karviné byl tvrdým zákrokem faulován to doprovázel i hlasitý výkřik.

78

Olomouc během posledních minutek začala hrát víc aktivněji dopředu, ale pořád je to bez střely na bránu ve druhé polovině.

77

Hosté z přímého kopu bránu neohrozili, střela trefila dobře postavenou zeď a od zdi se míč odrazil na rohový kop.

76

Hosté si standardní situaci zopakují, tentokrát to bude z více střelecké pozice.

75

Hosté budou kopat zajímavou standardní situaci po faulu za žlutou kartu Krčíka.

74

Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Dávid Krčík).

73

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Denis Kramář,
ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Jan Fiala.

72

Olomouc moc dlouho na polovině soupeře nepobyla, hned ztratila míč.

70

ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Dominik Žák,
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Daniel Bartl.

69

Velká šance domácích! Lukáš Budínský převzal míč za vápnem a z druhého dotyku vypálil k levé tyči, míč tyč pouze orazítkoval.

68

Digaňa vyrazil nebezpečný centr, který přiletí do vápna z levé strany hřiště.

67

Sigma odolala dalšímu nebezpečnému útoku Karviné.

66

Ve druhém poločase se děj hry odehrává převážně na polovině Olomouce.

64

Útok Karviné přerušil hvizd rozhodčího, Budínský se dotknul míče rukou.

63

Velká šance Karviné! Boateng fantasticky zatáhl míč až do vápna, kde následně přihrával pod sebe. Neskutečným obranným zákrokem zmařil hráč Sigmy skórování druhé branky.

62

ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Kelvin Boateng.

61

ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča,
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Matěj Hadaš.

60

Pro Olomouc je inkasovaný gól velkou komplikací, jsem zvědav, jak si s tím svěřenci trenéra Chromého poradí.

59

Karviná právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je JAROSLAV MÁLEK.
Krásně kopnutá penalta, do pravého dolního růžku, Digaňa se po míči natahoval, ale Jaroslav MÁLEK mu dal takovou razanci, že byla penalta nechytatelná.

58

Ve vápně Olomouce je teď rušno, exekutorem penalty bude nejspíš kapitán Jaroslav Málek.

57

Pavel Zifčák viděl žlutou kartu za protesty vůči hlavnímu rozhodčímu.

56

Byla nařízena penalta. Bude ji kopat Karviná, hráčům Olomouce se rozhodnutí rozhodčího nelíbí a protestují.

55

Útočným faulem se na polovině Karviné provinil Jakub Matoušek.

53

První velká šance Karviné v druhém poločasu! Karvinští šli do přečíslení tři na dva, Budínský to vzal na sebe a vypálil zpoza vápna, jeho střelu však likviduje Digaňa.

51

Budínský napřáhl z velké dálky, jeho střela však nenašla cestu mezi tři tyče.

50

Zajímavý centr prolétl vápnem Olomouce, nikdo ho však nedokázal zakončit.

49

Zifčák se snažil vyslat Isreale do úniku, ale nepřesnou přihrávkou to zkazil.

48

Budínský byl odzbrojen kvůli své laxnosti.

47

Po závaru ve vápně došlo ke střela, ta však končí nad bránou Sigmy.

47

Karviná bude hned po změně stran zahrávat rohový kop.

46

Druhý poločas začne za malou chvíli.
První poločas byl velmi vyrovnaný, oba týmy si vytvořili pouze jednu velkou šanci. V 17.minutě se ocitl ve velké šanci Budínský, ale jeho hlavičku famózně vychytal Digaňa. Ve 36.minutě se krásně uvolnil Zifčák a následnou střelou ohrozil bránu Karviné, Neuman však parádním zákrokem vyrazil na rohový kop. Do kabin se tak jde za stavu 0:0.

45

44

Přetažený centr vracel na zadní tyči ještě do ohně jeden z hráčů v modrém, ale už nedokázal dostat míč k žádnému z jeho spoluhráčů.

43

Olomouc bude mít k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice, kousek za rohem vápna. Z této pozice se dá střílet i centrovat.

42

Hra se v posledních minutách velmi ustálila.

40

Memičův centr cestou do vápna soupeře opustil hrací plochu, bude se tak kopat od brány.

38

Točený centr od rohového praporku končí v rukavicích Neumana.

37

Hosté si exekuci rohového kopu zopakují ještě jednou.

36

Velká šance Olomouce, Zifčák se parádně uvolnil a vypálil na zadní tyč, Neuman vytáhl parádní zákrok. Z velké akce vzešel rohový kop Olomouce.

35

Karviná dokázala odolat nebezpečí v podobě rohového kopu, ale následně míč kopla do zámezí.

34

Uvidíme rohový kop ve prospěch Olomouce.

33

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Langer).

32

Centr z pravé strany přilétl o vápna Karviné, Obránce v bílém dresu neváhal a míč odkopl do bezpečí.

31

Olomouc teď kombinuje s míčem ze strany na stranu na vlastní polovině.

30

Sigma se zatím nedokáže dostat do vápna soupeře, většinu pokusů sbírá Neuman.

29

Akce Karviná končí útočným faulem.

28

Pro vysoký centr si došel brankář Digaňa.

27

Po dalším faulu Sigmy bude Karviná zahrávat standardku ze levé strany, ideální pozice pro centr do vápna.

26

Po pár útočných výpadech Olomouce je to Karviná, kdo pokračuje v aktivním držení míče.

25

Nepřesná kombinace Olomouce pokazila útok, uvidíme odkop od brány Karviné.

23

Karviná bude mít šance ohrozit bránu soupeře rozehrávkou od rohového praporku.

22

Domácí tým bude mít po faulu na Memiče standardní situaci.

21

Zápas je zatím velmi vyrovnaný, hraje se převážně ve středu hřiště. První velkou šanci však měla Karviná.

20

Míč do hry pošle odkopem od brány brankář Digaňa.

19

Karviná bude zahrávat další rohový kop.

18

Závar před bránou hostujícího celku končí odkopem za polovinu, na míči však zůstává Karviná.

17

Obrovská šance domácích, po nadýchaném centru hlavičkoval ve vápně osamocený kapitán Budínský, jeho hlavičku z velké blízkosti dokázal vyrazit na rohový kop fantastickým zákrokem Digaňa.

16

Zlatohlávek mohl jít po krásném náběhu a ještě lepší přihrávce sám na bránu, ale celé akci předcházel ofsajd.

15

Karviná bude mít k dispozici rohový kop.

15

Brankář Neuman si nedělal s rozehrávkou potíže a nakopl míč na útočníky.

14

Karviná se ubránila a odkopla míč daleko za polovinu.

13

Ve 14.minutě zápasu uvidíme první rohový kop, těšit se na něj mohou hostující hráči.

12

Olomouc bude na úrovni středového kruhu vhazovat.

11

První šance v zápase, ale k zakončení nedošlo. Digaňa dokázal míč lapit těsně před rozběhnutým křídelním Karviné.

10

Israel byl ve středu pole faulován, chytře si pokryl míč.

8

Domácí nedokázali z rychlého protiútoku ohrozit bránu soupeře.

7

Karviná může jít po chybě v rozehrávce do rychlého brejku.

6

Míč do hry pošle odkopem od brány Digaňa.

5

Nebezpečný centr ve vápně Olomouce, dokázal odvrátit Zmrzlý.

3

Po standardní situaci uvidíme pouze odkop od brány.

2

Olomouc začala velmi aktivně, jeden z hráčů vybojoval standardní situaci.

1

Úvodní výkop obstarají hosté z Olomouce.
Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše, zápas začne za malou chvíli.

MFK Karviná: Neuman – Boháč, Soukeník, Rezek, Málek – Bederka, Akinyemi, Budínský (C) – Mikuš, D. Krčík, Memić.
Náhradníci: Ciupa – Bartl, Bielan, Boateng, Teplan, Žák, Žídek.
Trenér: Korytář R.

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Dohnálek, Chvátal, Šíp, Zifčák – Zlatohlávek, Israel, Zmrzlý (C) – J. Matoušek, Langer, Bednár.
Náhradníci: Fendrich – Fabiánek, Fiala, Galus, Hadaš, Kramář, Uriča.
Trenér: Chromý A.

Rozhodčí: V. Opočenský – M. Pfiefer, L. Lakomý.
19.kole Fortuna Národní Ligy nám nabídne duel mezi Karvinou a rezervou Olomouce. Domácí Karviná se nachází na 4.místě se ziskem 29 bodů. Sigma Olomouc B se nachází na 10.příčce se ziskem 24 bodů. Poslední vzájemný zápas ovládla Olomouc poměrem 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.