Lucia Bronzettiová – Linda Nosková

0:2 3:6, 4:6

22.03.2023, 16:08 • Kurt č. 7, Miami (USA) • 1. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 3.86 1.26

Linda Nosková (51.) prolétla při svém premiérovém startu na podniku WTA 1000 v Miami do druhého kola. Osmnáctiletá Češka zdolala po parádním výkonu za 68 minut 6:3 a 6:4 Luciu Bronzettiovou (73.), které uštědřila už osmou porážku v řadě. O výsledku úvodního setu rozhodl jediný brejk ze šestého gemu, který Nosková získala na příjmu čistou hrou. Ve druhém setu se svěřenkyně trenérů Krupy a Kotyzy dostala do rychlého vedení 3:0, a byť v dalším průběhu dvakrát přišla o servis, Italce ho zvládla vzít hned třikrát. Ve druhém kole se tak může Nosková těšit na atraktivní derby s patnáctou nasazenou krajankou Petrou Kvitovou (12.). (17:21:14)

Konec zápasu

4:6

A další bravurní servis do strany. Lucia Bronzettiová returnovala křižným bekhendem do autu. Je hotovo.

40-A

Parádní servis ven z kurtu. Bronzettiová o balon škrtla jen rámem rakety.

40-40

Zápas pokračuje. Italka returnovala k postranní čáře a Nosková reagovala nepovedeným forhendem do sítě. Shoda.

30-40

Ten první dokázala Lucia Bronzettiová dobrým forhendem odvrátit.

15-40

Po kratším bekhendovém voleji Noskové hrála Lucia Bronzettiová nízký forhend už jen do sítě. Dva mečboly!

15-30

0:1; 4:5; 15-30 - Linda Nosková

15-30

Česká tenistka opět vede. Bronzettiovou vyhnala šikovně z kurtu a poté ji pokořila tvrdým forhendem do protipohybu.

15-15

Linda Nosková si komplikuje situaci třetí dvojchybou. Soupeřka má na kontě o jednu méně.

0-15

Nový první servis přetavila rodačka ze Vsetína v přímý bod. Bekhendový return Bronzettiové přistál pár čísel za základní čárou.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Linda Nosková.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Vzápětí další přímý bod. Nedobře trefený forhendový return Noskové zamířil do sítě.

40-15

Tentokrát už dostala Linda Nosková bekhendový return do hry. Bronzettiová reagovala úderem do sítě.

40-0

Další parádní podání, tentokrát umístěné na téčko. Lucia Bronzettiová má velmi rychlé tři gemboly.

30-0

Tentokrát si Nosková na podání ven z dvorce ani nesáhla. Čtvrté eso Italky.

15-0

Lucia Bronzettiová odvrací konec zápasu. Začala přímým bodem ze servisu ven z kurtu.

3:5

Podařilo se jí to náběhovým bekhendem hned na první pokus. Od premiérové výhry v Miami dělí talentovanou Češku už jen jeden gem.