3:4

koniec (1:1, 0:2, 2:1) Stav série: 3:4

27.03.2023, 18:00 • Štvrťfinále • Daniela Mesíková

Tipsport: 1.94 3.77 3.07

Obrovská radosť na strane Žiaru nad Hronom, ktorý dnes zvíťazil tesne o gól 4:3, otočil sériu s Dubnicou z 0:3 na 4:3 a putuje do semifinále play-off Tipos SHL! (20:26:02)

59:38

Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
Beták – 2 min., napadnutie.

59:03

Jakúbek vyhodil puk popri mantineli, ten sa ale pomaly dokĺzal na zakázané uvoľnenie.

58:45

Škvarek to vyskúšal na bližšiu žŕdku z ostrého uhla, Petrík sa prilepil na ľavú žŕdku a nenechal tam priestor.

58:13

Zaťkova strela iba do Jakúbeka, hra je prerušená pre prihrávku rukou.

57:49

Lietava smeruje na striedačku, Dubnica to skúsi v šestici.
Oddychový čas pre tím MŠK Žiar nad Hronom.

57:48

Závar pred Petríkom, ktorý nemal dlho puk pod kontrolou, ale Dubničanom sa nepodarilo skórovať z dorážok po Géciho strele.

56:40

Strelu z ľavej strany Lietava radšej podržal.

55:58

Žiarčania sa snažia byť aktívni a držia puk ďaleko od svojej brány.

54:34

Žiar nad Hronom dáva gól!
NICOLAS GAŠPAR strieľa gól na 4:3! Dostal sa k odrazenému puku po strele Jakúbeka od modrej čiary a zákroku Lietavu.
Asistencia: Martin Jakúbek

53:57

Mikula prešiel cez dvoch protihráčov, prihrať sa mu už nepodarilo, dopredu ide žiar.

52:55

Ide do tuhého, čaká nás posledných sedem minút tretej tretiny.

51:27

Druhí icing po sebe v podaní Dubnice.

50:38

Kobolka váhal s pukom, napokon trafil iba Mikulu.

49:10

Dubnica dáva gól!
Dubnica vyrovnáva v presilovej hre! Škvarekova krížna prihrávka prešla popred bránkovisko, na puk si počkal MIROSLAV KRISTÍN a napálil ho pod hornú žŕdku!

47:37

Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
Szypula – 2 min., napadnutie.

47:37

Szypula nepríjemne trafil Haščáka lakťom, ten zostáva na ľadovej ploche.

46:42

Švec hľadal spoluhráča na červenej čiare, Žiarčania puk odrazili naspäť.

46:06

Prihrávka na útočnú modrú, Gašpar stihol iba pretečovať puk a skončil na ľade.

45:04

Nastrelenie na Lietavu, ten radšej rýchlo rozohral.

43:40

Dubnica sa doťahuje na rozdiel jedného gólu! Spoza brány prešla po ľade prihrávka Kristína, JOZEF HAŠČÁK si nakorčuľoval presne do tohto priestoru medzi kruhy a nedal Petríkovi šancu zasiahnuť, puk skončil v hornom rohu brány.
Asistencia: Miroslav Kristín

42:18

Tábi – 5 min. + DKZ, hrubosť.

Čunderlík – 5 min. DKZ, hrubosť.

42:15

Dubnica vyviezla puk popri ľavom mantineli, Tábi nahadzoval puk pred bránu, kde ho jeho spoluhráč netečoval.

40:55

Szypula mohol pridať ďalšie zakončenie, ale trúfalá kľučka na Mikuša mu nevyšla.

40:01

V druhej tretine sa Žiarčania presadili dvakrát a nad Dubnicou vyhrávajú už 3:1.
Tretia tretina sa začne o 19:41.

40:00

38:59

Žiarčania v útočnom pásme, odzbrojil ich Zaťko pri mantineli.

37:32

Jakúbek dával spoza brány Demitersovi na modrú, Lietava nakoniec nemusel zasahovať.

36:56

Dubnici to nejde, presilovku nevyužila a bráni sa. Kobolkovo zakončenie vyhodil Lietava z lapačky.

35:33

Chlepčok výborne napádal a získal puk, nepodarilo sa mu v protiútoku prihrať Magdolenovi, ohrozil ale bránu bekhendom.

34:37

Chatrnúchova strela od modrej Petríkovi vypadla. Tábi mal pred sebou odkrytú bránu, no Petrík sa vyznamenal!

34:11

Szypula – 2 min., zdržiavanie hry

33:42

Ondruš dostal prihrávku do jazdy, vystrelil spoza hráča do lapačky Petríka ktorý rýchlo rozohral.

32:38

Škvarek nemal s kým hrať, puk tak iba vyhadzuje popri mantineli.

31:37

Potvrdzuje to MARKUS SUCHÝ, ktorého Dubničania nechali strieľať z výhodnej parkety a Suchý to využil, puk skončil v hornej časti brány a Lietava iba rozhodil rukami.
Asistencia: Ralph Kevin Gábor

30:38

Kobolkova strela švihom, zblokoval ju Chatrnúch, Žiar pôsobí aj v druhej tretine živším dojmom.

29:37

Pred bránu sa posúval Tatár, puk ale netečoval podľa svojich predstáv.

27:46

Škvarekov pokus končí v Petríkovej lapačke, ktorý sa rýchlo presunul.

27:03

Škvarek hľadal Ondruša, ten nespracoval puk v blízkosti brány.

26:31

Škvarek to vyskúšal švihom, Petrík puk udržal vo výstroji.

26:24

Gábor – 2 min., vrazenie na mantinel.

25:48

Demiters sám v palebnej pozícii, Lietava nadvakrát zasahuje pri pravej žŕdke.

24:45

Tatár zablokoval dlhú prihrávku Putalu na útočnú modrú, Žiar sa zmocnil puku.

23:43

Gáborov strelecký pokus zblokoval Švec.

22:45

Gašpar si šikovne zasekol Zaťka a jeho strelu musel kryť Lietava pravým betónom.

21:50

JÁN CHLEPČOK pridáva k asistencii aj presný zásah. Žiar vstúpil do druhej tretiny výborne. Výborná prihrávka Halamu z ľavej strany, medzi kruhmi puk napálil Chlepčok do ľavého horného rohu brány. Lietava bol bezmocný.
Asistencia: Patrik Halama

20:57

Suchý sa dostal k puku po nastrelení, trafil brániaceho Šveca.

20:18

Hráč Dubnice ohrozil bránu nadvakrát, trafil do bočnej konštrukcie.

20:01

Prvá tretina je za nami, Dubnica remizuje so Žiarom nad Hronom 1:1. Skóre otvoril v 13. minúte hosťujúci Gábor, v 17. minúte na jeho presný zásah odpovedal domáci Tábi.
Druhá tretina sa začne o 18:52.

20:00

19:43

Szypula bol zastavený na útočnej modrej, Žiar to skúša znova, Szypulovu streli zráža brániaci hráč.

17:45

Teraz je zase streleným gólom povzbudená Dubnica, Tábi nastrelil ľavú žŕdku!

16:01

Dubnica vyrovnáva! Odrazený puk po nastrelení od zadného mantinelu predĺžil Mikuš za seba, kde bol LUKÁŠ TÁBI a ten nekompromisnou strelou prekonal Petríka.
Asistencia: Peter Mikuš

15:17

Gábor hľadal spoza brány Suchého, toto si dubnická defenzíva dokázala postrážiť.

14:14

Žiarčania hrajú s pokojom na hokejkách vyhrávajú tesne 1:0 a sú mierne na koni.

12:24

Presilovková snaha Žiarčanov im prináša úvodný gól! Pač prihral Chlepčokovi, ktorý vystrelil od modrej, Lietava puk vyrazil pred seba, z dorážky z medzikružia trafil presne RALPH KEVIN GÁBOR.
Asistencie: Ján Chlepčok, Marek Pač

11:47

Jakúbek nabil Demitersovi na strelu z prvej, tá mu ale vôbec nesadla, puk sa len pomaly kĺzal po ľade.

11:23

Chatrnúch – 2 min., úder do hlavy alebo krku

09:49

Dubnica dostala puk do stredného pásma.

09:25

Žiarčania poriadne zatlačil štvoricu Dubničanov, na Lietavu letelo niekoľko nebezpečných pukov, ten posledný Lietava chytil a nepripustil dorážky.

08:49

Jakúbekova strela sa obtrela o Lietavu.

08:25

Zaťko – 2 min., krosček.

07:46

Dubnica v útočnom pásme, do ďalšej šance sa ale nedostala, pretože jej hráči boli vytlačení na mantinel.

06:22

Géci mieril na vzdialenejšiu žrď, kde bol Mikula, nedokázal ale puk tečovať tak, aby išiel medzi tri žrde.

05:49

Jakúbek – 2 min., podrazenie.

04:48

Trška puk vyhodil do priestoru, kam korčuľoval Beták, ten ale puk nestihol pred hráčom Žiaru, píska sa zakázané uvoľnenie.

04:11

Lietava musel byť pozorný po strele od pravého mantinelu, puk vyrazil.

03:00

Čulíkovi odskočila prihrávka od korčule, Dubnica išla do nebezpečného brejku, ktorý zakončil Mikula, no Petrík vyrazil vyrážačkou!

02:28

Hra je vyrovnaná, hrá sa plynulo hore dole.

01:05

Kristín posúval puk do priestoru pred bránou, kam sa presúval Haščák, ale ten sa k puku nedostal.

00:36

Žiar začína v útočnom pásme, nahodenie od modrej skončilo na brániacich hráčoch pred bránou.

00:01

TSS GROUP Spartak Dubnica: Lietava (Kristín) – Trška, Zaťko, Švec, Mikuš, Chatrnúch, Putala, Janík, Hruška – Beták, Ďuriš, Tábi – Mikula, Ondruš, Géci – Lunter, Haščák, Kristín – Škvarek, Huhtela, Korbel

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Čulík, Pač, Ganz, Kobolka, Gabri, Demiters, Brumerčík, Lopejský – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Szypula, Suchý, Gábor – Magdolen, Halama, Chlepčok – Tatár, Šeliga, Čunderlík

Rozhodca: Korba, Kalina – D. Konc ml., Stanzel.
Dnes o 18:00 sa začína súboj medzi Dubnicou a Žiarom nad Hronom. Ide o siedmy rozhodujúci duel štvrťfinále play-off tejto dvojice. Dubnica vyhrávala v sérii už 3:0 na zápasy, no nevyužila tri mečbaly a Žiaru sa podarilo sériu vyrovnať na 3:3.

Až na jednu výnimku, kedy Dubnica v druhom zápase vyhrala 4:0, rozhodoval zápasy jediný gól. Posledné dva duely dokonca dospeli až do samostatných nájazdov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:4

Góly a asistencie: 17. Tábi (Mikuš), 44. Haščák (Kristín), 50. Kristín – 13. Gábor (Chlepčok, Pač), 22. Chlepčok (Halama), 32. Suchý (Gábor), 55. Gašpar (Jakúbek)

TSS GROUP Dubnica: Lietava (Kristín) – Trška, Zaťko, Švec, Mikuš, Chatrnúch, Putala, Janík, Hruška – Beták, Ďuriš, Tábi – Mikula, Ondruš, Géci – Lunter, Haščák, Kristín – Škvarek, Huhtela, Korbel

Rozhodca: Korba, Kalina – D. Konc ml., Stanzel