Střely na bránu: 27 – 29 | Přesilová hra: 0/2 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 4

Do dnešního zápasu žádný český ani slovenský hokejový zástupce nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
1. Morgan Frost (PHI) 2+0
2. Felix Sandström (PHI) 27 zákroků, úspěšnost 93,1 %
3. Cameron York (PHI) 0+1
Tak to byl závěr, ještě na konci 58. minuty to bylo 1:1 a zdálo se, že duel půjde do prodloužení, opak byl však pravdou. Domácím se povedlo strhnout vedení zpět na svou stranu a o půl minuty později přidat třetí gól trefou do prázdné. Montreal se nevzdal, pokračovat ve hře bez gólmana a odměnou mu bylo snížení a zdramatizování, na vyrovnání mu však už nezbýval čas.

59:54

Rasmus Ristolainen v pádu vyhodil puk přes všechny čáry, drama vrcholí.

59:37

59:37 Rafaël HARVEY-PINARD - 3:2

59:37

Montreal právě vstřelil branku!
Hosté to ještě nevzdávají a vykřesávají naději. Evans dokázal bekhendem odehrát puk křižně na pravou stranu, kde stál volný RAFAËL HARVEY-PINARD, jenž překonal ležícího Sandströma střelou do horní části jeho klece.
Asistence: Jake Evans a Jesse Ylönen.

59:20

Hosté pokračují ve hře bez gólmana, nyní vznikla před bránou Flyers velká skrumáž, ze které ale gól není.

59:02

Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:14

58:14 Owen TIPPETT - 3:1

58:14

Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí přidávají pojistku trefou do prázdné brány. OWEN TIPPETT sebral protihráči kotouč z hokejky a snadno skóroval.
Bez asistence.

58:07

Kanadský tým to zkouší v šesti.

58:07

Hosté málem ihned odpověděli, avšak Felix Sandström střelu protihráče chytil. Následuje oddechový čas Montrealu.

57:45

57:45 Morgan FROST - 2:1

57:45

Zhruba dvě minuty před koncem se domácí vrací do vedení. MORGAN FROST zavezl puk do útočného pásma, místo přihrávky jej podržel na hokejce, najel do mezikruží a rychlou ranou do protipohybu brankáře nad jeho lapačku rozjásal domácí publikum.
Asistence: Cameron York.

56:48

Denis Gurjanov nahazoval do mezikruží na teč, Sean Farrell se snažil puk trefit, ale nepovedlo se.

55:55

Nick Suzuki střílel z dobré pozice jen do brusle bránícího protihráče.

54:06

Až nyní snad po více než šest minutách se přerušuje a vhazovat se bude po pravé ruce Felixe Sandströma.

53:48

Hostům kombinace v útočném pásmu nevyšla, nyní musí rychle zpátky.

3:2

Góly a asistencie: 24. Frost (Hayes, Ristolainen), 58. Frost (York), 59. Tippett – 30. Gallagher, 60. Harvey-Pinard (Evans, Ylönen)

Philadelphia Flyers: Sandström (Ersson) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – Tippett, N. Cates, Farabee – Bellows, Hayes, J. van Riemsdyk – Allison, Frost, Lemieux – Laughton (A), Deslauriers.
Tréner: J. Tortorella.

Montreal Canadiens: Primeau (Montembeault) – Savard, Matheson, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Hoffman, Suzuki (C), Harvey-Pinard – Drouin, Belzile, Gurianov – Gallagher (A), Evans, Ylönen – Pezzetta, Tierney, Farrell.
Tréner: M. St. Louis.

Rozhodca: C. O´Donnell, G. Dwyer – CJ Murray, D. Nansen

Diváci: 18 916