3:5

koniec (0:0, 1:3, 2:2)

31.03.2023, 02:30 • United Center, Chicago • Tomáš Taybner (@TTaybner) cz

Tipsport: 2.92 4.18 2.07

To bylo z United Center všechno. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste si utkání užili.

3. Jakub Vrána (STL) 1+0
Ve třetí části jsme ještě byli svědky velkých zvratů. Vše začal ještě ve 41. minutě využitím přesilovky domácí Tyler Johson, na rozdíl dvou branek ale opět navýšil Jordan Kyrou. Už za 36 sekund ale domácí znovu korigovali stav, to když se trefil Boris Katchouk. Poslední slovo ale měli znovu hosté, jejichž vítězství střelou do prázdné klece pečetil Brandon Saad.

59:58

Je hotovo.

59:49

Blackhawks nezvládli přechod modré a jsou bez kotouče.

59:41

Dickinson před brankou zastavil střelu Kyroua do odkryté klece.

59:26

Výsledkem ale byla jen nepříliš povedená střela Caleba Jonese z modré, kterou si Binnington pohlídal.

59:08

Mrázek znovu odjíždí na střídačku, ještě jednou to domácí zkusí!

58:47

58:47 Brandon SAAD - 3:5

58:47

St. Louis právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Ze středního pásma se střelou do odkryté klece prezentoval BRANDON SAAD. Bez asistence.

58:26

Reichel dostal krosovou přihrávku na pravý kruh, odkud pálil do odkryté klece, ale do rány mu vletěl obětavý Faulk!

58:03

Ránu Setha Jonese před brankou dorážel Athanasiou a Tyler Johnson.

57:37

Vránovo vyhození z vlastního pásma končí icingem, puk projel snad dva centimetry vedle levé tyčky!

57:10

Jestřábi v šesti, Mrázek je na střídačce!

56:59

Domácí prostřídali a Seth Jones zakládá útočnou akci.

56:38

Mrázek už pokukuje po střídačce.

56:22

Hosté ještě drží pásmo a tím i čas.

56:08

Do rychlého kontru vyrazil Schenn, jenž nakonec připravil palebnou pozice. Ten se z levého kruhu neprosadil, Mrázek přerušuje.

56:00

240 sekund do konce třetí periody, domácí utahují šrouby.

55:31

Celé to nakonec ukončil Raddysh ranou z mezikruží, také tato končí v moci Binningtona.

55:14

Další akci Chicaga zakončoval u levé tyčky Caleb Jones, Binnington má další zákrok.

54:49

Tyler Johnson dostal přihrávku zpoza branky a z pravého kruhu rychle střílel.

Následuje třetí a poslední komerční přestávka třetí třetiny.

54:35

Z modré pálil Seth Jones, jeho ránu ale přizvedl do ochranné sítě zákrok Binningtona.

54:18

Blackhawks po návratu do pásma o puk znovu přišli, tentokrát se tam ale brzy vrátí, protože je pískán icing hostů.

54:06

Neighbours ukončil kombinaci Jestřábů v útočné třetině vyhodil puk až na Mrázka.

53:44

Scandella šetří vteřinky u mantinelu v útočném pásmu.

53:22

Teď už je to jasné, Blues v pásmu hrají spíše na údržbu.

52:49

Hosté prostřídali a dostali se do pásma, z něj je vyhnala vada materiálu. Faulk totiž při příklepu zlomil svoje náčiní.

52:20

Binnington nyní vytáhl důležitý zákrok proti střele Reichela z levého kruhu.

51:53

Icing St. Louis.

Následuje komerční přestávka.

51:40

Binnington přerušuje hru proti ráně Dickinsona z první.

50:01

50:01 Boris KATCHOUK - 3:4

50:01

Chicago právě vstřelilo branku!
Jenže domácí Jestřáni velmi rychle odpovídají a už jsou zase zpět! Kontaktní branku má na svědomí BORIS KATCHOUK, jehož akci důmyslnou přihrávkou do mezikruží založil Seth Jones. Katchouk se pak důrazně prodral mezi obránci a po bekhendové kličce uklidil puk k pravé tyči podél ležícího Binningtona. Asistence: Seth Jones a Caleb Jones.

49:25

49:25 Jordan KYROU - 2:4

49:25

Ačkoliv se hosté v posledních minutách upínali spíše na defenzivu, nyní odskakují do dvoubrankového náskoku. Autorem gólu je nejproduktivnější hráč Bluesmanů, JORDAN KYROU – 2:4. Asistence: Sammy Blais a Kasperi Kapanen.

47:30

Toropčenko projel po pravé straně a dostal se i ke střele, puk však nabral na lopatu a bekhendem tak branku přehodil.

47:09

46:56

Blues se dvakrát vyhnali sami, zdá se, že přesilovku nevyužijí.

46:18

To se podařilo až nyní, Schenn při snaze vystřelit upadl, čímž utrpěla razance i přesnost.

46:00

Blues od vhazování nedokázali proniknout do pásma.

44:57

Katchouk na levém kruhu naznačil střelu a poté poslal milimetrovou přihrávku do hole Englunda, tomu se ale před prázdnou brankou nepodařilo usměrnit puk mezi tři tyče!

44:29

Khaira přesouvá hru do útočné třetiny domácích, tam je zatím sám.

44:04

Hostující brankář nyní vypomohl s rozehrávkou v době, kdy jeho spoluhráči střídali.

43:35

Athanasiou si na pravém kruhu udělal prostor a dokázal i zakončit, Binngton zasáhl betonem.

43:11

Bluesmani se dostali do útočné třetiny, Seth Jones ale dostal hru ven.

42:51

Na druhou stranu tak vyrazil Wagner, jehož nahození končí v moci Binningtona.

42:37

Přímočarou akci hostů zastavila nepřesná přihrávka na Walkera.

42:09

Blues se nyní snaží hru uklidnit, určitě by neradi ztratili svůj náskok.

41:42

Neighbours dostal prostor na levém kruhu, odkud vypálil na bližší tyčku.

40:31

40:31 Tyler JOHNSON - 2:3

40:31

Ačkoliv domácí měli jen 52 sekund přesilovky, podařilo se jim ji zužitkovat! Raddysh na levém kruhu nezmatkoval, chvíli kotouč podržel a poté našel hůl TYLERA JOHNSONA. Ten byl zaparkovaný před brankou a přihrávku Raddyshe jen usměrnil do sítě. Asistence: Taylor Raddysh a Lukas Reichel.

40:24

Jestřábi jsou ale zpět a již kombinují.

40:06

Blues hned po buly vyhazují a ukrajují tak další cenné vteřiny.

40:01

Blackhawks svého soupeře na konci druhé periody mačkali především při přesilovce, což si mohou zopakovat i v úvodu té třetí. Do ní si totiž přenesou ještě 52 sekund početní převahy za Binningtonovo podrážení.
Ve druhé periodě jsme se konečně dočkali gólů. Nejprve se prosadil na brankovišti k zakončení připravený Jakub Vrána, ale domácí dokázali vyrovnat, když přesilovku využil Andreas Athanasiou. V poslední vteřině 34. minuty pak skóroval Justin Faulk, jenž potrestal lacinou ztrátu Bjorka. Hosté navíc už za 24 sekund přidali třetí trefu, kterou přesnou střelou mezi Mrázkovy betony zařídil Alexej Toropčenko.
Střely na branku: 21 – 22.
Další třetina začne přibližně v 4:23.

40:00

39:55

Tyler Johnson z otočky minul.

39:42

Do třetice pálil Seth Jones, jeho rána ale mířila jen do středu branky a před Binningtonem nikdo neclonil.

39:25

Další střelu Reichela zablokoval Rosén.

39:03

Reichel z pravého kruhu nastřelil bližší tyč!

38:52

Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Jordan Binnington – 2 min., podrážení, odpyká Jakub Vrána.

38:52

Odraženou střelu chtěl u levé tyčky dorážet Athanasiou, Binnington si ale povyjel a podrazil jej.

38:39

Reichel si na modré pohrál s hostujícím bekem a domácí jsou v pásmu.

38:09

Nad levým kruhem dostal prostor Anderson a mířil dobře – do pravé šibenice. Ačkoliv to vypadalo, že to Binnington nestihne, nakonec přeci jen stihl vystrčit před kotouč lapačku a zastavit jej.

37:59

Khaira získal puk v útočné třetině.

37:30

Wagnerovu akci na hranici pravidel zastavoval Scandella, u rozhodčích to ale prošlo.

37:15

Blues si oddechnou až nyní, Mrázek totiž přerušil hru po nahození Neighbourse ze středního pásma.

36:41

36:39

To se jim povedlo až nyní.

36:22

Na branku Binningtona létala jedna střela za druhou a hosté nemohli vyhodit kotouč.

35:52

Seth Jones napálil puk na branku, kde stál tečující Athanasiou.

35:28

Saad našetřil hodně času, Blackhawks se do pásma vracejí až nyní.

35:03

Tyler Johnson znovu krosem hledal hůl Athanasioua, tentokrát přihrávka neprošla.

34:47

Vyhození Parayka na modré zastavil Seth Jones.

34:41

Brayden Schenn – 2 min., podrážení.

Nejprve si ale odbudeme komerční přestávku.

34:41

Dobrý pohyb Jestřábům přinese přesilovku, faulován byl Raddysh.

34:23

Chicago se snaží odpovědět aktivitou v útočné třetině.

33:37

33:37 Alexej TOROPČENKO - 1:3

33:37

Další gól hostů! Pitlick přejel do pásma a čekal na to, až se mu uvolní spoluhráči. Směrem k brance najížděli hned dva. Pitlick si vybral ALEXEJE TOROPČENKA, jenž poté z levého kruhu zamířil mezi Mrázkovy betony a neselhal – 1:3. Asistence: Tyler Pitlick a Justin Faulk.

32:59

32:59 Logan BROWN - 1:2

32:59

Blues opět vedou! Leivo byl důrazný v souboji před brankou, když klepl do hole Bjorka a tím ho připravil o puk. Ten poté vyplaval v mezikruží, kde jej nabral Faulk a jeho střela se ještě otřela o LOGANA BROWNA stojícího v předbrankovém prostoru. Asistence: Justin Faulk a Joshua Leivo.

32:51

Faulk napálil puk z pravé strany až na Mrázka, ten jej dokázal vyrazit, ačkoliv asi nic moc neviděl.

32:31

Rychlý kontr měl po pasu Athanasioua zakončovat Reichel, jehož ale dobře bránil Leddy.

32:11

Parayko z modré trefil Mrázkovu vyrážečku.

32:03

Kyrou dostal nahrávku do mezikruží a hned pálil na Mrázka, ten předvedl pohotový zákrok.

31:46

Poslední okamžiky se odbývají ve středním pásmu.

31:07

Vlasic tečoval ránu Vrány a puk končí v ochranné síti.

30:24

30:24 Andreas ATHANASIOU - 1:1

30:24

A domácí si to nakonec do'tukali až do prázdné branky! Raddysh našel Tylera Johnsona, jenž od pravé tyčky krosem přihrál připravenému ANDREASOVI ATHANASIOUOVI a ten se u levé tyče nezmýlil. Asistence: Tyler Johnson a Taylor Raddysh.

30:12

Domácí uspěli na buly a kombinují.

30:05

Jake Neighbours – 2 min., podrážení.

30:03

Pokus Murphyho z modré čáry skončil až v lapačce Binningtona, jenž hru přerušuje.

30:00

Polovina základní hrací doby za námi.

29:38

Kyrou vypálil z mezikruží a minul, puk se však odrazil od mantinelu a doklouzal zpět k Mrázkovi. Ten jej raději přikryl.
Odpískán sice byl, rozhodčí se ale poradili a hru nakonec vrátili do středového kruhu.

29:12

Ačkoliv se Pitlick snažil dobruslit vyhozený puk, píská se icing.

28:39

Athanasiou měl na pravém kruhu dostatek času na to, aby přesně zamířil a vypálil, domácí útočník ale zcela minul prostor u pravé tyčky.

28:17

Saadovi utekl puk do středního pásma, Bluesmani musí vyklízet útočnou třetinu.

27:57

Binnington za brankou vypomáhá s rozehrávkou.

27:24

Napodruhé už se Hawks dostali i ke střele, Englundovi se ale nepodařilo propálit hráče před sebou.

26:49

Domácí se nachvíli podívali před Binningtona, ale moc dlouho tam nepobyli.

Komerční přestávka.

26:30

A další zákrok, na modré se napřáhl Parayko.

26:23

Další rána Kruga, tentokrát musel do akce Mrázek.

26:15

Krug hledal Kyroua, ten letící kotouč netečoval.

25:55

Vlasic u mantinelu odzbrojil Kyroua a dostává hru alespoň do neutrální zóny.

25:35

Blues nadále okupují útočné pásmo.

24:25

24:25 Jakub VRÁNA - 0:1

24:25

Hosté jdou do vedení! Saad si v mezikruží pokryl puk a milimetrovou přihrávkou k pravé tyčce našel hůl JAKUBA VRÁNY- Českému forvardovi stačilo jen nastavit hokejku a usměrnit puk za Mrázkova záda – 0:1. Asistence: Brandon Saad a Brayden Schenn.

24:06

Reichelovi do tandemu najížděl na přihrávku spoluhráč, německý útočník na něj puk nedostal.

23:44

Situace se opakovala. Blues se sice nedostali ke střele, oproti svému soupeři ale po dalším přerušení mohou střídat, Chicago po třetím zakázaném uvolnění ne.

23:20

Jeden z domácích beků ale nerozehrál zrovna konstruktivně, Chicago díky dalšímu icingu nemůže střídat.

23:10

Blues o kotouč přišli v souboji u mantinelu.

22:58

Zakázané uvolnění Jestřábů.

22:47

Vlasic obětavě zastavil příklep Parayka z modré.

21:37

Faulkova střela z pravého kruhu skončila někde na Mrázkově výstroji. Chvíli to vypadalo, že se českému brankáři puk převalí přes rameno, ale Petr to zvládl.

21:16

Tyler Johnson prostrčil puk za obránce pro Dickinsona, jehož tváří v tvář vyčapal Binnington.

21:04

Zajcev zablokoval pokus Schenna.

20:54

Z modré střílel Krug, Mrázek má zákrok.

20:31

Walker z levé strany přihrával před branku pro Toropčenka, ten kotouč minul.

20:19

Hosté začínají ve hře s pukem.

20:01

Máme za sebou první dvacetiminutovku, která žádný gól nepřinesla. Úvodní střela na branku přišla po vlažném startu až v průběhu 8. minuty, přesto se ale hrál rychlý hokej nahoru dolů. Tempo se trochu narušilo až v posledních minutách, kdy si Blues vyzkoušeli i první přesilovku. Entwistle ale na trestné přečkal celé dvě minuty i proto je stav stále 0:0.
Střely na branku: 9 – 7.
Další třetina začne přibližně v 3:26.

20:00

19:57

Také domácím útok nevyšel, puk nyní klouže až k Mrázkovi.

19:38

Blais protlačil puk do pásma, hned za modrou o něj přišel.

19:22

Puk vypadl ze hřiště.

19:00

Vrána dostal přihrávku do druhé vlny, hradba těl před brankou mu ale nedovolila uspět.

18:39

Rosénovu střelu už si český brankář ponechal pro sebe, bude se vhazovat.

18:26

Walker z mezikruží přestřelil.

18:16

Toropčenko s Pitlickem nadvakrát cpali puk na branku, Mrázek má další dva zásahy.

17:46

Pitlick po otočce křižným pasem hledal Walkera, až k Australanovi puk ale nedoputoval.

17:15

17:12

Leivo pálil z pravého kruhu, Mrázek zasáhl ramenem.

16:54

Blais nabil Saadovi, ten od modré střelou po ledě trefil jen Mrázka.

16:35

Domácí stihli vystřídat, stejně tak učinili i hosté.

16:13

A další osvobození, Faulk u mantinelu nedokázal zastavit vyhození Bjorka.

15:57

Reese Johnson vyhazuje podruhé.

15:34

Seth Jones se dostal ke kotouči poté, co Kapanenovi utekl z hole a vyhodil jej.

15:18

Schenn vyhrál buly, Blues kombinují.

15:15

MacKenzie Entwistle – 2 min., vysoká hůl.

Přesilovka hostů ze St. Louis začne hned po třetím komerčním brejku.

15:15

Bude se vylučovat, Entwistle ve vlastním pásmu fauloval protihráče vysokou holí.

15:08

Faulk to zkouší znovu, za nahozeným kotoučem ale nikdo nevyráží.

14:51

Ti se v pásmu drželi, ale kotouč neuhlídali.

14:24

Faulk od své branky zakládá útok modrobílých.

Za stavu 0:0 následuje komerční přestávka.

14:10

Rychlý kontr po levé straně skončil střelou Saada, kterou v náručí uchoval Mrázek.

13:48

Caleb Jones dokázal oklamat Kyroua a ze slotu zakončoval, Binnington připraven. Jeho spoluhráči poté vyhodili na icing.

13:12

Reichel projel do útočné třetiny a z pravého kruhu hned zkusil své štěstí, Binnington zasahuje.

12:52

Englund z modré přestřelil.

12:25

Chicago odpovídá kombinací v útočném pásmu.

11:48

Na druhé straně pálil Pitlick, v cestě mu však stál Seth Jones.

11:05

Wagner dostal přihrávku na útočnou modrou, přebruslil obránce a natlačil se až k zakončení. Binnington dokázal zastavit prvotní střelu betonem, jeden z domácích pak přejel volný kotouč, který mohl dorážet!

10:45

Blues vystřídali a připravují další útočnou akci.

10:22

Bjork na poslední chvíli odzbrojil Faulka, jenž se připravoval vystřelit.

09:58

To ale chvíli poté zvládl Schenn, také Mrázek má první zákrok.

09:35

Rosénovi na pravé straně ujel puk z hole, švédský bek tak nevypálil.

09:19

Leddy přesouvá hru na opačnou stranu kluziště.

09:02

Neujala se ani střela Tylera Johnsona z mezikruží.

08:39

Domácí prostřídali a znovu míří do útoku.

08:10

Raddysh z jedničky cpal puk branku, z levého kruhu trefil jen Binningtonovo rameno.

07:45

Anderson ze středního pásma pozdravil Binningtona, jenž odpovídal vyrážečkou.

07:19

Khaira se před brankou otřel o nahození Katchouka, kotouč poté proskákal vedle hostující klece.

07:07

Prvních 7 minut hry je za námi, Binnington má první zákrok. První střelecký pokus do statistik zapíše Seth Jones, jeho nahození ale hostujícího gólmana nějak zvláště neohrozilo.

06:29

Parayko dojíždí vyhozený puk, icing se pískat nebude.

06:07

Krug uklidňuje hru, s kotoučem se vrací k vlastní svatyni.

05:47

Athanasiou promáchl při snaze zakončit křížný pas k levé tyči.

05:09

Vránovi byly zablokovány hned dvě střely, jednu z nich schytal Dickinson a druhou obránce Caleb Jones.

04:43

Saad se s kotoučem obtočil kolem Mrázkovy klece, poté ale nezakončil.

04:21

Walker v mezikruží místo střely raději hledal Toropčenka, což nebyla dobrá volba.

04:02

Pitlick zaváží kotouč do pásma.

03:43

Faulk odhazuje puk do bezpečí, hosté mohou v klidu dostřídat.

03:24

Napadající Katchouk se k němu ale dostal.

03:07

Scandella podrží kotouč, zatímco jeho spoluhráči střídají.

02:27

Kapanen chtěl na levé straně pálit z jedničky, jenže minul herní předmět. Také Mrázek zatím nemá zákrok.

02:03

Bjork schytal střelu Murphyho od modré, Binnington zůstal bez práce.

01:35

Paraykovo nahození před modrou tečoval Kapanen a hosté o puk přišli.

01:11

Tyler Johnson si před brankou rovnal kotouč na střelu, Saad mu jej odpálil z hokejky.

00:55

Oba celky poprvé střídaly.

00:26

Také Blues chtěli poprvé vstoupit do útočné třetiny, to se jim ale nepovedlo a s kotoučem nadále hrají domácí.

00:09

Anderson se na levém kruhu hned dostal k bekhendové střele, která ale po teči bránícího Kruga skončila nad ochrannou sítí.

00:01

Jak už bývá zvykem, start utkání bude o několik minut opožděn. Čeká nás hymna, potom už se pustíme do boje.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – C. Jones, S. Jones (A), Vlasic, Murphy (A), Englund, Zajcev – L. Reichel, Athanasiou, A. Bjork – T. Johnson (A), Dickinson, T. Raddysh – Katchouk, Khaira, Joe. Anderson – Wagner, R. Johnson, Entwistle.
Trenér: Luke Richardson

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Krug, Parayko (A), Scandella, Faulk (A), Leddy, Rosén – Saad, B. Schenn (A), Vrána – Blais, Kapanen, Kyrou – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick – Neighbours, L. Brown, Leivo.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Rank, Schlenker – Apperson, Kelly.
Česká a slovenská stopa v zápase:

Petr Mrázek (CHI)
Jakub Vrána (STL)
Domácí Chicago do zápasu pošle obránce Alexe Vlasica, pro něhož to bude druhé utkání v jeho zatím krátké NHL kariéře. Za Jestřáby bude navíc debutovat Austin Wagner, jenž se k týmu připojil před uzávěrkou přestupů, pro zranění však nestihl odehrát ani jeden zápas, no dnes si už premiéru odbude.

Chybět naopak budou třeba Philipp Kurashev či Colin Blackwell. Na druhé straně se Craig Berube bude muset obejít bez zraněných útočníků Pavla Buchneviche a Roberta Thomase, jejich absence těžký boj o play-off ještě víc komplikuje.
Oba celky mezi sebou dělí rovných 20 bodů. Chicago je nyní se ziskem 54 bodů posledním týmem ve své divizi i v celé Západní konferenci, play-off se Jestřábů týkat nebude. Richardsonovo mužstvo, které nyní prochází hlubokou přestavbou, už spíše jen pokukuje po draftové loterii a možnosti získat první volbu draftu a tedy i Connora Bedarda.

Bluesmani se zdržují na 6. pozici Centrální divize s jedenáctibodovou sekerou na čtvrtý Winnipeg. Pro jistotu postupu do vyřazovacích bojů, tak St. Louis potřebuje sbírat body a doufat, že Predátoři a Tryskáči budou ztrácet. Pokud se to Berubeho svěřencům nepovede, vinu za to ponesou dva nepovedené úseky na konci základní části – konec ledna a přelom února s březnem.
Půjde o čtvrté a poslední vzájemné utkání těchto celků v letošní sezóně. Jak dopadla ta předchozí?

17.11.2022
Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 2:5
Branky: 28., 30. Athanasiou – 15. Rosén, 26. Kyrou, 29. O'Reilly, 32. Pitlick, 47. Barbashev

30.12.2022
St. Louis Blues – Chicago Blackhawks 3:1
Branky: 4. Leivo, 29. Rosén, 60. Saad – 10. Kane

22.1.2023
St. Louis Blues – Chicago Blackhawks 3:5
Branky: 23. Kyrou, 34. Barbashev, 50. Leddy – 11. Dickinson, 14. Lafferty, 23. Johnson R., 24. Athanasiou, 57. Domi
V noci na pátek budeme sledovat střetnutí dvou týmů z Centrální divize a sice Chicago Blackhawks a St. Louis Blues. Přeji vám příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 2:30.

3:5

Góly a asistencie: 31. Athanasiou (T. Johnson, T. Raddysh), 41. T. Johnson (T. Raddysh, L. Reichel), 51. Katchouk (S. Jones, C. Jones) – 25. Vrána (Saad, B. Schenn), 33. L. Brown (Faulk, Leivo), 34. Toropčenko (T. Pitlick, Faulk), 50. Kyrou (Blais, Kapanen), 59. Saad

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – C. Jones, S. Jones (A), A. Vlasic, Murphy (A), Englund, Zajcev – L. Reichel, Athanasiou, A. Bjork – T. Johnson (A), Dickinson, T. Raddysh – Katchouk, Khaira, Joe. Anderson – A. Wagner, R. Johnson, Entwistle.
Tréner: Luke Richardson

Tréner: Craig Berube

Rozhodca: Rank, Schlenker – Apperson, Kelly