Ilja Samsonov (TOR) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9 %, odchytal 62:03

David Pastrňák (BOS) – 1+0, 0 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:56
Pavel Zacha (BOS) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:32
Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:59

David Kämpf (TOR) – 0+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:39

2. Jeremy Swayman (BOS) 31 zákroků
3. Ilja Samsonov (TOR) 31 zákroků
Statistika
Střely na bránu: 33 – 32 | Přesilová hra: 0/4 – 0/3 | Trestné minuty: 21 – 13
Souboj dvou rivalů z Original Six muselo rozhodnout až prodloužení! Po 60 minutách skončil duel nerozhodně 1:1. Hosty poslal krátce po polovině zápasu do vedení Sam Lafferty, ale domácí v 52. minutě srovnali střelou Charlieho Coylea. V prodloužení hráli domácí přesilovku, kterou mělo utnout vyloučení Pavla Zachy. To však rozhodčí po poradě nakonec odvolali a krátce po vypršení početní výhody Medvědů rozhodl ranou ze své oblíbené pozice na levém kruhu David Pastrňák. Sledovali jsme hokej, který dosti připomínal play-off. Nescházelo nasazení, kvalitní výkony brankářů a také emoce.

62:30

62:30 David PASTRŇÁK - 2:1

62:30

Boston právě vstřelil branku!
Domácí nakonec vítězí! Už po vypršení jejich přesilovky se prosadil DAVID PASTRŇÁK. Dmitrij Orlov mu nahrál na levý kruh a Pasta ze své oblíbené střelecké parkety zamířil z první ke vzdálenější tyčce – 2:1. Asistence: Dmitrij Orlov a Charlie Coyle.

61:36

Rozhodčí se po mohutných domácích protestech ještě poradili a absurdní trest pro Zachu ruší!

61:36

Pavel Zacha byl při buly zřejmě faulován Kämpfem a spadl na puk. Rozhodčí ale udělují trest českému útočníkovi, který se podle nich provinil sevřením kotouče rukou. Celá aréna bučí!

61:30

Bergeron vyhrál souboj u zadního mantinelu a dokázal nahrát před branku volnému Jakeovi DeBruskovi. Ten poslal zblízka kotouč pouze do Samsonova! Velká šance.

61:06

Holl vyhazuje.

60:51

David Pastrňák měl napřaženo na levém kruhu. Samsonov se dobře přesunul a schytal puk do vesty.

60:24

Marchanda zahákoval Morgan Rielly. Domácí budou hrát přesilovku a berou si time-out!

60:21

Neuvěřitelné! Nejprve měl dobrou šanci Bergeron, který se natlačil před branku. Poté opět Bergeron hledal Brada Marchanda, který měl před sebou zcela prázdnou branku, ale puk netrefil dobře a ten jen projel brankovištěm za zády již překonaného Samsonova!

60:01

Ve třetí třetině domácí srovnali zásluhou Charlieho Coylea. Za stavu 1:1 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku – 30:31

60:00

59:32

Dělovka Dmitrije Orlova od modré končí pouze na tvrzeném skle za brankou.

59:01

Poslední minuta normální hrací doby!

2:1

Góly a asistencie: 52. Coyle (Carlo), 63. Pastrňák (Orlov, Coyle) – 32. Lafferty (Aston-Reese)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Orlov, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Grzelcyk – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Zacha, Bertuzzi – Greer, Coyle, Frederic – Hathaway, Nosek, Steen.
Tréner: Jim Montgomery

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – L. Schenn, Rielly (A), Brodie, McCabe, Holl, Giordano – Järnkrok, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), W. Nylander – Acciari, O'Reilly, Kerfoot – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese.
Tréner: Sheldon Keefe

Rozhodca: Charron, Chmielewski – Murray, Deschamps

Diváci: 17 850