koniec (1:2)

07.04.2023, 17:30 • ZELPO Aréna Podbrezová • 4. kolo • Dávid Švec

Tipsport: 2.21 3.66 2.96

Odo mňa je to pre dnešný večer všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok sviatočného večera. Dočítania priatelia! (19:25:57)
Podbrezová po výbornom výkone v druhom polčase otočila vývoj zápasu a víťazí nad Žilinou 3:2. Vďaka trom bodom sa tak posúva na štvrté miesto tabuľky práve pred svojho dnešného súpera. Žiline napriek vedeniu 0:2 ostávajú len oči pre plač.

90+3

90+3

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Jozef Špyrka).

90+2

Žilina sa nedokáže dostať do tlaku, Podbrezová kráča za tromi bodmi a posunom na štvrté miesto tabuľky, práve pred Žilinu.

90+1

Potlesk fanúšikov Podbrezovej pre svojich hráčov, domáci sa snažia v pokoji dohrať zápas.

90

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza René Paraj, prichádza Adam Horvát.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.

89

Ďuriš prihrávkou z pravej strany na hranicu šestnástky našiel Ananga, ktorý placírkou veľa starostí Lukschovi veru neurobil.

88

Žilina v kombinácii na vlastnej polovici trávnika.

87

Zbytočný útočný faul Adriána Kaprálika ocenil Marián Ruc žltou kartou. Pre Kaprálika je to piata žltá karta v sezóne, v súboji proti Spartaku Trnava bude teda Šošonom chýbať.

87

René Paraj našiel prihrávkou na pravú stranu Patrika Blahúta, ktorý prudkou krížnou strelou tesne minul pravú tyč žilinskej bránky!

86

Zaujímavá lopta pred gólmana Slávika, Ďatkovi však v hlavičkovom súboji bol odpískaný útočný faul.

85

z ihriska odchádza Matej Grešák, prichádza Nicolas Šikula.

85

Damián Bariš faulovaný v strede poľa, dopredu tak pôjdu domáci futbalisti.

84

Parádna kombinácia Podbrezovej v šestnástke Žiliny, lopta však napokon končí v moci Mateja Slávika!

83

Ďatkov solídny center z pravej strany vyriešil prudkým odkopom Adam Kopas.

82

Oravcova malá domov poriadne vystrašila Lukscha, pretože na loptu ešte číhal Henry Addo. Lopta však napokon predsa len končí v rukaviciach domáceho brankára.

81

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Benson Anang.

80

Priamy kop zahrali domáci nakrátko, skúsili signál, ale následný Grešákov center bol nepresný.

80

Do konca zápasu ostáva necelých 10 minút, Podbrezová stále vedie nad Žilinou 3:2.

79

Ďatkov vysoký center z pravej strany našiel na zadnej tyči Slávikovej bránky Pavúka, ktorý však nemal dobrý prvý dotyk a ohroziť žilinského brankára tak nedokázal.

78

z ihriska odchádza Christophe Kabongo, prichádza Damián Bariš.

77

Paraj sa zamotal do vlastných kľučiek, napokon bol však faulovaný Addom.

76

Útočná snaha domáceho celku, Kabongo bol však v postavení mimo hru.

75

V drese Podbrezovej príde do hry stredopoliar Damián Bariš.

74

Minárikov dlhý odkop lopty hľadal za obranou Podbrezovej Adda, Luksch však skvele čítal hru, vybehol ďaleko do poľa a loptu však odkopol.

74

Po faule Paraja zahrávali Žilinčania priamy kop, strela však tentoraz Adamovi Kopasovi nesadla ideálne a lopta končí vysoko nad bránkou Podbrezovej.

73

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (René Paraj).

72

Ďalšia veľká šanca Žiliny, Kaprálikovu strelu z hranice šestnástky Luksch bravúrne vyrazil, no len pred číhajúceho Kristiána Bariho, ktorý však v dorážke minul bránku Podbrezovej!

71

Hustý dážď zmáča trávnik v Podbrezovej, podmienky sú čoraz náročnejšie pre oba tímy.

70

Obrovská šanca Žiliny! Kopásek si narazil loptu s Kaprálikom, Luksch skvelým zákrokom zmaril strelu žilinského obrancu z jasnej pozície! Následne ešte Gidi v dorážke zaváhal a stratil loptu.

70

Necelých 20 minút do konca zápasu, Podbrezová vedie nad Žilinou 3:2.

69

Ďatko prudkým centrom z pravej strany hľadal pred bránkou Žiliny Daniela Pavúka, ktorému chýbalo povestného pol kroka do zakončenia!

68

Veľká chyba Bakaľu v obrane, Addo sa dostal k lopte, no bol v postavení mimo hru!

67

Dávid Ďuriš sa však snaží individuálne zdvihnúť žilinskú zástavu, jeho strelu k pravej tyči Matěj Luksch bez problémov zlikvidoval.

66

Nuž, Žilina zrazu prehráva a Šošoni pôsobia šokovaným dojmom.

65

Podbrezová dala gól! Domáci v druhom polčase predvádzajú excelentný obrat v zápase, po centri z pravej strany ešte zakončenie Pavúka dokázal Slávik vyraziť, no na dorážku českého útočníka CHRISTOPHA KABONGA už bol prikrátky!

64

Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci sú však aktívnejší.

63

z ihriska odchádza Richmond Owusu, prichádza Samuel Kopásek.

63

z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Henry Addo.

61

Žilinčania zahrávali rohový kop, Galčík zo zahral s Kopasom nakrátko, no Šošonom pokus o signál nevyšiel podľa predstáv.

60

Hodina hry je v Podbrezovej za nami, Železiari hrajú so Žilinou nerozhodne 2:2.

59

Ďalšia strela Reného Paraja, Matej Slávik však výborným zákrokom znovu podržal svoj tím!

58

Po faule na Kabonga bola ponechaná výhoda pre domáci tím, lopta však napokon končí len v rukaviciach Mateja Slávika.

57

Nuž, Žilina akoby do druhého polčasu ani nenastúpila, Šošoni pôsobia ospalo, sú v hlbokej defenzíve a robia chybu za chybou.

56

Podbrezová v nápore, Ďatko prihrávkou z pravej strany našiel Kabonga, ktorý sa skvele vytočil a prudkou strelou nechal vyniknúť Mateja Slávika, ktorý svoj tím podržal výborným zákrokom! K dorážke sa snažil dostať ešte Paraj, ale bol ubránený obrancom MŠK.

55

Výborná lopta pre rýchlonohého Adriána Kaprálika, ktorý sa však tentoraz na pravej strane nedokázal presadiť.

54

Ďatkova výborná prihrávka našla na pravej strane Daniela Pavúka, ktorý však namiesto strely volil len prihrávku a našiel brániaceho Adama Kopasa.

53

Futbalisti Podbrezovej kombinujú na polovici súpera, Žilina je stiahnutá v hlbokej defenzíve.

52

V 52. minúte zápasu teda začíname prakticky od začiatku, domácim však po vyrovnaní doslova narástli krídla.

51

Podbrezová dala gól! Chyba v obrane Žiline, Parajovu prihrávku sklepol Nemčík presne na nohu nabiehajúceho PATRIKA BLAHÚTA, ktorý pohotovo vyrovnáva na 2:2!

49

Domáci na vlastnej polovici zapájajú do rozohrávky aj brankára Matěja Lukscha, ktorý dnes premiérovo nastúpil v drese Podbrezovej.

48

Roland Galčík sa z pravej strany oprel do strely, krížnou strelou mieril k ľavej tyči, ale Luksch sa nenechal prekvapiť.

47

Prvá kombinácia domácich v druhom polčase, René Paraj však spoza šestnástky napálil loptu vysoko nad Slávikovu bránku.

47

Žilina do druhého polčasu nastúpila bez striedania, už v prvej časti však zraneného Dominika Javorčeka nahradil Kristián Bari.

46

Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Podbrezovej.

46

z ihriska odchádza Šimon Faško, prichádza Samuel Ďatko.

46

Po prvom polčase prehráva Podbrezová na domácom trávniku so Žilinou 1:2. Druhý polčas sa začne približne o 18:33.

45+3

45+2

Domáci futbalisti kombinujú pred šestnástkou Žiliny, výsledkom je nemastná-neslaná strela Špyrku, s ktorou si Slávik hravo poradil.

45+1

Špyrka si vybojoval pozíciu na center, Pavúk sa však ku zakončeniu hlavou nedostal.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Marián Ruc nadstavovať minimálne tri minúty.

45

Bari si po centri Gidiho pripravil na pravej strane pozíciu na strelu, no tá bola málo razantná a domácemu brankárovi veru starosti neurobila.

44

Domáci futbalisti znovu v kombinácii na žilinskej polovici trávnika.

43

Domáci kombinujú na vlastnej polovici trávnika, do rozohrávky sa zapája aj brankár Matěj Luksch.

42

Obrovská chyba domácich, Roland Galčík získal loptu a rútil sa na domácu bránku. Bartoš sa však skvele vrátil a nedovolil žilinskému hráčovi vystreliť presne, lopta končí vysoko nad Lukschovou bránkou!

41

Domáci futbalisti dostali po vsietenom góle novú energiu do žil a kombinujú pred šestnástkou Žiliny.

40

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Podbrezová zatiaľ prehráva so Žilinou 1:2.

39

Domáci sa snažia vysoko napádať rozohrávku Šošonov, tým to robí vcelku veľké problémy.

38

Nuž a po rohovom kope domácich sa ku strele dostal Patrik Blahút, mieril však vysoko nad Slávikovu bránku.

37

Priamy kop Podbrezovej zatočil Špyrka, ktorý však trafil len múr žilinských hráčov. Výsledkom je rohový kop pre Železiarov.

36

Súboj Bariho s Pavúkom pri šestnástke Žiliny bol posúdený ako faul žilinského futbalistu. Domáci budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

35

Podbrezová dala gól! Rohový kop hostí hlavičkoval Bartoš, tesne pred Slávikom loptu ešte tečoval MIKULÁŠ BAKAĽA a tá končí v sieti! Pre Bakaľu je to premiérový gól vo Fortuna lige!

33

Celú situáciu ešte preveruje systém VAR, napokon to však postavenie mimo hru v podaní Owusuho nebolo.

32

Žilina dala gól! Galčík v strede poľa získal od Paraja loptu, našiel prihrávkou na ľavú stranu Owusuho, ktorý centrom na zadnú tyč našiel ideálne KRISTIÁNA BARIHO, ktorý loptu už bez problémov poslal do siete domáceho tímu!

32

Na lavičke domáceho tímu už prebiehajú intenzívne taktické porady, tréner Skuhravý rozdáva svojim hráčom rázne pokyny.

31

Owusu na ľavej strane v súboji s Bakaľom nepochodil, vybojoval však pre svoj tím aspoň rohový kop.

30

Parádna akcia Žiliny! Gidi skvelou prihrávkou našiel Adriána Kaprálika, ktorý si na pravej strane akrobaticky spracoval loptu, následnou krížnou strelou však minul pravú tyč domácej bránky!

29

Samuel Gidi výborne potiahol loptu stredom poľa, prihrávka do priestoru v šestnástke Podbrezovej mu nevyšla podľa predstáv.

28

z ihriska odchádza Dominik Javorček, prichádza Krisztian Bari.

28

Dominik Javorček však leží na trávniku a zdá sa, že jeho koleno znovu vypovedalo poslušnosť. Verme, že to nebude nič vážne, keďže Dominik už má jednu operáciu kolena za sebou. V každom prípade želáme skoré uzdravenie.

27

Slávik si po prihrávke od spoluhráča skvele zasekol Pavúka a rozohral, trénerovi Hynekovi však stúpol krvný tlak do nebeských výšin.

26

Špyrka sa po akcii Blahúta dostal ku strele z otočky, nemieril však presne.

26

Následne sa hosťom núkala šanca na rýchly protiútok, Gidi bol však v strede poľa čisto zastavený.

25

Rohový kop domácich našiel na hranici šestnástky Grešáka, ktorý sa oprel do lopty, no trafil len dostupujúceho žilinského obrancu!

25

Obrovská chyba v defenzíve Podbrezovej, Matěj Luksch síce v zákroku nebol úplne istý, ale Samuel Gidi napokon loptu do siete domáceho tímu nedostal.

24

Druhý rohový kop zahrali Šošoni nakrátko, ale táto situácia im nevyšla podľa predstáv.

23

Galčík poslal center na prednú tyč, Špyrka loptu upratal na druhý rohový kop pre Žilinu.

23

Iľko na pravej strane zvládol súboj s obrancom Podbrezovej, následný center však domáci tečovali na rohový kop pre MŠK.

22

René Paraj sa prihrávkou na pravú strany snažil nájsť rozbehnutého Blahúta, výbornú prácu v obrane ale znovu predviedol Richmond Owusu.

21

Špyrkov pekný center z priameho kopu letel pred žilinskú bránku, adresáta v domácom drese však nenašiel.

20

Domáci zahrali rohový kop nakrátko, Galčík následne fauloval súpera a domáci tak budú zahrávať priamy kop.

20

Marián Ruc ešte rieši celú situáciu s videorozhodcom Petrom Ziembom, či to nebola hra rukou. Napokon to bude predsa len rohový kop.

19

Prvý rohový kop domácich hľadal Bartoša, obrana MŠK však loptu odvrátila na ďalší rohový kop.

18

Chyba Minárika v obrane, prudký center z ľavej strany od Grešáka hľadal na zadnej tyči Blahúta, ktorého však skvele pokryl Owusu. Napokon to bude rohový kop pre domáce mužstvo.

17

Marek Bartoš sa napokon odhodlal ku strele, ale loptu netrafil ideálne a tá končí na múre obrancov.

16

Daniel Pavúk na hrote výborne sklepol loptu hruďou pre Špyrku, ktorý bol následne faulovaný. Domáci budú zahrávať priamy kop, no na strelu na Slávikovu bránku je to zrejme príliš ďaleko.

15

Faško sa snažil presadiť v strede poľa, Žilina má však obrannú líniu vysunutú extrémne vysoko a Podbrezovej to robí problémy.

14

Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy robia chyby v kombinácii.

13

Matej Slávik dlhým výkopom hľadal na hrote Žiliny Dávida Ďuriša, lopta však končí v moci brankára Podbrezovej.

12

Podbrezová kombinuje na žilinskej polovici trávnika, domácim sa však nedarí podľa predstáv a lopta smeruje až na kopačky brankára Lukscha.

11

Kabongo v strede poľa zabojoval o loptu a vyrazil do otvoreného priestoru. Skvele ho však už o pár metrov obral o loptu vracajúci sa Patrik Iľko.

10

Máme za sebou 10 minút zápasu, Žilina vedie v Podbrezovej zásluhou exportnej rany Kopasa 1:0.

9

Galčík hľadal prihrávkou do voľného priestoru Owusuho, ktorý však nepochopil myšlienku spoluhráča. Loptu tak získava Podbrezová.

8

Prvá kombinácia domácich na polovici súpera, Žilina sa oslobodzuje zásluhou rázneho odkopu lopta na podbrezovskú polovicu trávnika.

7

Dominik Javorček je na trávniku stále v opatere lekárov, ale zdá sa, že napokon bude môcť v zápase pokračovať.

6

Ďalší súboj pri čiare v podaní Grešák – Javorček, tentoraz bol faulovaný domáci futbalista. Grešák je v poriadku, no zdá sa, že Dominik Javorček sa zranil.

5

Hlavný rozhodca Marián Ruc ešte komunikuje s Petrom Ziembom, ktorý je dnes videorozhodcom. Kaprálik inkasoval kop priamo do hlavy, ale pre Bartoša to bude napokon len žltá karta.

5

Marek Bartoš v ostrom súboji veľmi nepríjemne trafil Kaprálika, vykoledoval si žltú kartu.

4

Domácich futbalistov po inkasovanom góle okamžite ženú fanúšikovia do útoku.

3

Žilina dala gól! ADAM KOPAS potvrdil svoje strelecké kvality, priamy kop poslal pravačkou exkluzívne do pravého horného rohu Lukschovej bránky, gólman Podbrezovej bol bezmocný!

2

Kaprálik sa pred šestnástkou domáceho tímu predieral cez trojicu hráčov, Paraj ho fauloval, bude to priamy kop pre Žilinu!

1

Žilina do rozohrávky zapojila v úvode brankára Slávika, ktorému nevyšiel ideálne odkop lopty, domáci to však následne nedokázali využiť.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom MŠK Žilina.

1

Oba tímy nastupujú na trávnik v ZELPO aréne v Podbrezovej.

FK Železiarne Podbrezová: Luksch – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec – Blahút, Š. Faško, Paraj, Grešák – Špyrka, Kabongo, Pavúk.
Náhradníci: Ludha, Rehák – Horvát, Ďatko, Bariš, Šikula, Talakov, Kováčik, Sangare.
Tréner: Roman Skuhravý

MŠK Žilina: M. Slávik – Minárik, Kopas, Nemčík (C) – Javorček, Iľko, Gidi, Owusu – Kaprálik, Ďuriš, Galčík.
Náhradníci: Belaník – Leitner, Kopásek, Addo, Ndjeungoue, Bari, Anang, Stojčevski.
Tréner: Jaroslav Hynek

Rozhodca: Ruc – Poláček, Vitko.
Príjemný dobrý deň z Podbrezovej, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 4. kola futbalovej Fortuna ligy, skupiny o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti FK Železiarne Podbrezová privítajú na domácom trávniku futbalistov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Podbrezovej patrí v tabuľke Fortuna ligy aktuálne piate miesto so ziskom 35 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Romana Skuhravého prehrali v derby v Banskej Bystrici s Duklou 1:3 (gól Podbrezovej Pavúk). Najlepším strelcom tímu je Daniel Pavúk, ktorý má na svojom konte 4 góly (Moses Cobnan už pôsobí v Krasnodare).

Žiline patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 37 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hyneka prehrali v Dunajskej Strede s DAC 0:1.Najlepším strelcom tímu je Adrián Kaprálik, ktorý má na svojom konte 9 gólov.

Zápas sa vo sviatočný deň začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

3:2

Góly: 35. Bakaľa (Bartoš), 51. Blahút (Paraj), 65. Kabongo (Pavúk) – 3. Kopas, 32. Bari (Owusu)

Karty:   5. Bartoš (POD), 73. Paraj (POD), 90+3. Špyrka (POD) – 87. Kaprálik (ZIL)

FK Železiarne Podbrezová: Luksch – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec – Blahút, Š. Faško (46. Ďatko), Paraj (90. Horvát), Grešák (85. Šikula) – Špyrka, Kabongo (78. Bariš), Pavúk.
Náhradníci: Ludha, Rehák – Talakov, Kováčik, Sangare.

MŠK Žilina: M. Slávik – Minárik, Kopas, Nemčík (C) – Javorček (28. Bari), Iľko, Gidi (81. Anang), Owusu (63. Kopásek) – Kaprálik, Ďuriš, Galčík (63. Addo).
Náhradníci: Belaník – Leitner, Ndjeungoue, Stojčevski.

Rozhodca: Ruc – Poláček, Vitko