Tipos Extraliga play-off

HK DUKLA Ingema Michalovce – HC Košice

1:2

koniec (0:1, 0:0, 1:1) Stav série: 3:3

10.04.2023, 18:00 • Zimný štadión Michalovce, Michalovce • Semifinále • Matej Valkár (@matejovnik)

Tipsport: 2.75 3.88 2.36

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:33:46)
Boli to záverečné nervy, Košice však domáci nápor zvládli a vyhrali v Michalovciach 2:1. Víťazný gól zaznamenal do prázdnej bránky Ville Leskinen, znížiť sa ešte podarilo Zachovi Osburnovi. Stav semifinálovej série po šiestich zápasoch je 3:3, rozhodne sa v siedmom dueli, ktorý je na programe v stredu.

60:00

59:42

Tím HK Dukla Ingema Michalovce skóroval! Košická obrana si neustrážila odrazený puk z rohu klziska, útočná akcia tak pokračovala ďalej. Nekompromisnú delovku do horných poschodí bránky vykúzlil ZACH OSBURN. 1:2. Asistencie Tariq Hammond a Vitalijs Pavlovs.

59:08

Tím HC Košice skóroval! Nekonečné predĺženie si, zdá sa, nezopakujeme. VILLE LESKINEN doslova zbúral Michalčina, následne sa priblížil k útočnému pásmu a poslal puk do prázdnej bránky. 0:2. Bez asistencie.

58:35

Michalovce hrajú so šiestimi korčuliarmi a prázdnou bránkou.

58:00

Škorvánek sa už rútil na striedačku, Košičania však ukoristili puk a držia ho na svojich hokejkách.

57:40

Domáci sa zásluhou Buca dostali do útočného pásma, dlho v ňom ale nepobudli.

56:41

Hybridný icing domácim nevyšiel, vhadzovať sa bude pred Škorvánkom.

56:26

Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

56:16

Galamboš trafil brániaceho Lampera, domáce Michalovce výrazne stupňujú ofenzívny tlak.

55:59

Od modrej čiary vyslal tvrdú ranu Michalčin, puk len tesne netečoval Pavlovs.

54:43

Michalovce zahodili ďalšiu šancu, Košice len tesne prečkali zakončenie Glazkova.

54:15

Hostia zásluhou Ferenca dostali puk za domácu bránku, obe mužstvá tak prestriedali.

53:09

Do bekhendového zakončenia sa predieral Leskinen, proti však bola obrana Michaloviec.

52:25

Jääskeläinen v prečíslení zvolil namiesto prihrávky strelu, puk opečiatkoval bránkovú konštrukciu za Škorvánkom.

52:14

Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

51:57

Od modrej napriahol k strele Osburn, puk zakryl Riečický a prerušil hru.

51:28

Neuspel Bjalončík, zablokovaný bol aj dorážajúci Osburn.

50:35

Úvod oslabenia zvládli hostia výborne, prečkali ho v útočnom pásme.

50:14

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Marek Bartánus – 2 min., zdržiavanie hry, posunutá bránka.

50:14

Obrovskú chybu urobili hostia, šancu zahodili domáci. Došlo k posunutiu bránky, bude sa vylučovať.

49:58

Škorvánek po dlhšom čase predviedol dôležitý zákrok, Pollockov pokus po pase Leskinena ho poriadne preveril.

48:32

Vhadzovanie prebehne pred Riečickým.

47:14

Puk bol istý čas neviditeľný, napokon sa ukázalo, že ho pokryl pozorný Riečický.

46:26

46:05

Hovorkov pokus nedorazil Slovák, Michalovce zachránil obetavý Macejko.

44:26

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
Jakub Cibák – 2 min., pästný súboj, hrubosť.

42:46

Zabusovs poslal Riečickému pozdrav priamo do stredu bránky.

42:19

Je očividné, že ani jedno z mužstiev sa nechce náhliť. Hrá sa na istotu.

41:21

41:00

Presilová hra nevyšla Košičanom vôbec ideálne, prakticky počas nej nevystrelili.

40:27

Southorn neudržal puk v útočnom pásme, domáci sa aspoň na moment oslobodili.

40:01

40:00

39:21

Pokračujeme v zápase.
Po nekompletnej druhej časti hry stále vedú hostia 1:0, ani jedno z mužstiev nechce urobiť chybu. Pokračovanie druhej tretiny príde najskôr o 19:50.

39:21

Zvyšná, nedohraná časť druhej tretiny sa dohrá po prestávke, následne sa vymenia strany a odštartuje sa aj tretia tretina stretnutia.

39:21

Pokračovanie v zápase je mierne zdržané, ide o technické problémy s ochranným plexisklom.

39:21

Radovan Puliš – 2 min., krosček.

38:59

Už takmer dve minúty držia puk na hokejkách Košičania, strely však neprichádzajú.

36:55

Hra bola opäť prerušená pred domácou bránkou, ťahúňom akcie bol Havrila.

36:40

Ďalší zákrok predviedol Riečický, opäť ho ohrozil domáci obranca Osburn.

36:32

Leskinen Jääskeläinena nenašiel, pískalo sa tak zakázané uvoľnenie.

35:15

Riečický si poradil so strelou Osburna.

34:58

Hra bola prerušená pre posunutie michalovskej bránky, situáciu sprevádzala aj drobná potýčka medzi Osburnom, Leskinenom a Hammondom.

34:24

Bartánus bol sám na pravom krídle, jeho tvrdú strelu ale zlikvidoval Škorvánek, hru následne preruśil.

33:12

Slovák namiesto strely hľadal zadovkou Bretona, domáca obrana puk vyhodila preč.

32:26

Prudká strela Pereskokovova z pravého krídla bola len o kúsok nepresná.

32:25

31:57

Riečický poslal puk po strele Osburna od modrej čiary na ochranné plexisklo.

31:21

Pavlovs pálil z pravej strany z prvej, úradoval Riečického betón.

30:40

Ferenc s Bartánusom odzbrojili Buca a vyhodili puk až k michalovskej bránke.

30:25

Brett Pollock – 2 min., podrazenie.

29:35

Galambošov strelecký pokus z protiútoku zvládol pokryť pripravený Riečický.

28:58

Hammond sa zastavil až tesne pred bránkou, jeho pokus zneškodnila Riečického lapačka.

27:20

Michalovčania sa oslobodili a vyhodili puk z vlastného obranného pásma po skoro dvoch minútach.

26:29

Košický tlak na domácu bránku priniesol ďalšiu veľkú šancu, bránkovú konštrukciu trafil obranca Ferenc.

25:30

Zabusovs mal pred sebou diaľnicu priamo k Riečickému, v poslednej chvíli sa však pošmykol, stratil rovnováhu a o puk prišiel.

24:51

Zakázaným uvoľnením sa previnili domáci hokejisti, vhadzovaniu bude čeliť Škorvánek.

24:17

Zabusovs namiesto prihrávky Pereskokovovi vystrelil, úspešný však nebol.

23:37

Sám na Škorvánka sa rútil Lamper, domáci brankár uspel lapačkou.

23:28

Michalovský ofsajd spôsobil prirýchlo útočiaci Puliš, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

23:20

Puk skončil na košickej striedačke.

23:01

22:36

Buc vyslal na nájazd Bjalončíka, toho zlikvidoval famózny Riečický.

21:47

Hra bola opäť prerušená, propagačný pokus od modrej čiary poslal Riečickému Macejko.

21:42

Okoličány sa výborne uvoľnil, jeho strela však narazila na skalopevne brániaceho Lampera.

20:56

Chovanov bekhend zlikvidoval pozorný brankár Škorvánek.

20:30

Šancu si vytvorila prvá košická formácia, Breton ale neprepálil brániaceho Glazkova.

20:21

20:01

Druhá tretina sa začne najskôr o 18:55.
Po prvej časti hry prehrávajú domáce Michalovce s Košicami 0:1, o jediný presný zásah doterajšieho priebehu stretnutia sa postaral Alex Breton.

20:00

19:51

Bretonovu strelu chcel doraziť do siete Fejes, no situáciu zvládol pozorný Škorvánek.

18:21

Peter Galamboš – 2 min., zdržiavanie hry, vyhodenie puku.

18:19

Do kľučiek pred bránkou súpera sa pustil Chovan, strela mu ušla len o vlások.

17:53

Došlo k ďalšiemu zakončeniu domácich, puk skončil až na ochrannej sieti.

17:43

Strelu Mihalika od modrej čiary vyrazil Riečický do rohu klziska betónom.

17:03

Lamper šikovne posunul puk Slovákovi, toho od strely odstavil dôrazný Glazkov.

16:42

Prekvapivý strelec bol v tomto prípade Cibák, jeho pokus chytil Riečický.

15:50

Kombinačnou hrou s pukom na hokejkách vo vlastnom obrannom pásme disponujú v posledných tridsiatich sekundách hostia.

15:19

Ihneď po buly pálil Bartánus, jeho pokus bol zblokovaný. Nasleduje ďalšie vhadzovanie pred Škorvánkom.

15:09

Sám pred bránkou s pukom na hokejke sa ocitol Jääskeläinen, no trestuhodne netrafil.

13:55

Zabusovs si nepokryl puk po prihrávke, ktorú mu adresoval Pavlovs, vpred tak vyrazili Košičania.

12:33

Tečovanú strelu od modrej čiary z hokejky Romančíka zlikvidoval Škorvánek.

12:19

Zakázané uvoľnenie hostí presunulo vhadzovanie pred brankára Riečického.

11:53

Hostia ukľudnili hru za vlastnou bránkou a nechali obe mužstvá prestriedať.

11:27

10:55

Séria úspešných prihrávok bola síce na oko pekná, zakončenie ale nepriniesla. Košice sa oslobodili.

10:13

Michalovská presilovka opäť veľa domácich šancí neprináša, naopak, hru prerušila strela Rogoňa.

09:27

Brett Pollock – 2 min., krosček.

08:56

Hru prerušil michalovský ofsajd, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

08:47

08:11

Výborný kus práce odviedol v útočnom pásme Rogoň, pre svoje mužstvo získal cenné sekundy.

07:40

V oslabení zaútočili aj hostia, neúspešný bol bekhend Bartánusa.

07:31

V ďalšej akcii mal opäť prsty Osburn, po strele Bjalončíka skončil puk na ochrannej sieti.

07:14

Osburnovu strelu sa snažil dorážať do bránky Puliš, úspech však neslávil.

06:55

Košičania začali oslabenie výborne, puk vyhodil preč Jääskeläinen.

06:47

Eduard Šedivý – 2 min., podrazenie.

06:14

Chybu v rozohrávke vystrojil domáci obranca Osburn, Leskinena zneškodnil Škorvánek. Z dorážky neuspel ani Pollock.

05:33

Prvý zákrok zapísal aj hosťujúci brankár Riečický, čelil zakončeniu z hokejky Mihalika.

05:18

Škorvánek pokryl ďalší puk, tentokrát prišiel od modrej čiary.

05:05

Chovan neudržal puk na hokejke, domácim ale nevyšiel pas vpred. Pískalo sa zakázané uvoľnenie.

03:55

Zabusovs si proti presile protihráčov v útočnom pásme neporadil, o puk prišiel.

03:03

03:02

Chovanov pokus na Škorvánka neprešiel, neuspel ani Fejes.

02:40

Po prihrávke Chovana pálil Slovák, úspešný zákrok betónom predviedol Škorvánek.

02:25

Košické obliehanie domácej bránky pokračuje v presilovej hre.

01:31

Southornov puk od modrej čiary sa snažil tečovať Bartánus, hru prerušil Škorvánek.

01:03

hráčska lavica – 2 min., zdržiavanie hry, neúspešná trénerská výzva, trest odpyká Vadim Pereskokov.

01:03

Všetko v poriadku, gól platí.

01:03

Gól sa kontroluje na videu, skúma sa prípadné nedovolené bránenie v hre domácemu brankárovi.

01:03

Tím HC Košice skóroval! Košický uragán priniesol presný zásah! Najskôr nepremenená šanca, následne gól. Obrovské množstvo priestoru dostal s pukom korčuľujúci ALEX BRETON, jeho pas ale nenašiel adresáta. Michalovská obrana si situáciu neustrážila ani počas prípadnej dorážky, kanadský obranca domáce zaváhanie ihneď využil. 0:1. Bez asistencie.

00:30

Ďalšia tutovka prvej košickej útočnej formácie, Jääskeläinena zneškodnil Škorvánek.

00:13

Jääskeläinen famózne posunul puk pred bránku z pravého krídla, činiť sa musel Škorvánek.

00:01

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche, stretnutie sa začne po odznení slovenskej hymny.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, R. Novák – Puliš, Galamboš, Žitný – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Okoličány, Buc, Bjalončík – Vašaš, Chalupa, Cibák
Tréner: Peter Kúdelka

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, L. Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Jääskeläinen, Pollock, Leskinen – Bartánus, Mi. Chovan, Fejes – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Hovorka, Havrila
Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Baluška, Konc st. – Konc ml., Synek
HK Dukla Ingema Michalovce vyhral v nekonečnom zápase na štadióne HC Košice 2:1 po predĺžení, dokonca dvojitom. Na otvárací gól Dávida Buca zareagoval navrátilec do košickej zostavy Ville Leskinen, na ďalší gól sa čakalo až do deväťdesiatej deviatej minúty, v ktorej rozhodol Patriks Zabusovs. Michalovce zvládli taktickú bitku na výbornú a v doposiaľ najatraktívnejšom dueli tejto semifinálovej série si pripísali extrémne dôležité víťazstvo. Doma majú k dispozícii mečbal, Košice u nich dvakrát nehrali ideálne. Udeje sa ďalší michalovský zázrak?
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo šiesteho zápasu série semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Dukla Ingema Michalovce a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 18:00.