Play-off NHL

Carolina Hurricanes – Florida Panthers

1:2

koniec po predl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:2

21.05.2023, 02:00 • PNC Arena, Raleigh • Finále V. konferencie • Michaela Koláriková

2. Matthew Tkachuk (FLA) 1+0
3. Aleksander Barkov (FLA) 1+0 (05:20:32)
Přestože měla Carolina výraznou střeleckou převahu během druhého utkání série s Floridou, využít toho nedokázala. Naopak, Panthers i ve druhém utkání finále Východní konference dokázali strhnout vítězství na svou stranu v prodloužení zásluhou Matthewa Tkachuka, jenž tentokrát rozhodl v 62. minutě, když využil nabídnutou přesilovku. Florida se tak vrací domů a vede nad Carolinou 2:0 na zápasy. Udělala skutečně významný krok za postupem do finále Stanley Cupu.

61:51

61:51 Matthew TKACHUK - 1:2

61:51

Florida právě vstřelila branku!
Je konec! Ač tentokrát nebylo k vidění tolik prodloužení jako v prvním utkání, hrdina je stejný – MATTHEW TKACHUK! Stejně jako v noci na pátek, tak i tentokrát vsítil vítěznou branku právě on! Přesilovku využívá za pouhých 12 sekund, když si sjel na pravou stranu brankoviště, kam mu přiťuknul přihrávku Sam Reinhart, a Antti Raanta byl bez šance. Asistence: Sam Reinhart, Sam Bennett.

61:39

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Jesperi Kotkaniemi – 2 min., hákování.

61:39

Nepříjemná střela od pravého mantinelu proletěla až na Raantu, který puk vyrazil tři metry před brankoviště. K jeho štěstí nebyl nikdo připravený na dorážku. Ale bude se vylučovat na straně domácích.

60:34

Icing Caroliny, která se bránila střele Barkova od modré čáry. Vhazovat se tedy bude před Raantou.

60:14

A mohlo být rozhodnuto! Jenže není! Pár rychlých přihrávek dostalo mezi kruhy do obrovské šance Jordana Staala, který ale brankáře Bobrovského neobhodil.

60:01

Další třetina začne přibližně v 05:01.
Třetí třetina branku nepřinesla a tak se půjde v sérii mezi Carolinou a Floridou znovu do prodloužení. První zápas byl rozhodnut až ve 140. minutě. Uvidíme, jak dlouhé bude dnešní druhé střetnutí.

60:00

59:46

Nahození na branku Floridy. Bobrovskij ve spolupráci se spoluhráčem přerušuje hru a nic neriskuje.

59:33

Hra se teď rychle přesouvala ze strany na stranu. Brankáři obou celků ale mohli zůstat v klidu.

59:11

Icing Floridy.

58:57

Slavinův pokus zpoza levého kruhu zastavil Bobrovskij na svých betonech a přerušil hru. Vše pomalu směřuje znovu do prodloužení, tak jako v prvním utkání.

58:05

U střídaček obou týmů do sebe nedobrovolně zapadli dva protihráči, kterým museli pomáhat i rozhodčí, aby je rozpojili. Hra ale pokračovala dál.

1:2

Góly a asistencie: 2. Chatfield (S. Aho II, Noesen) – 28. Barkov (Mahura), 62. Tkachuk (Reinhart, Bennett)

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Gostisbehere, Chatfield – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Martinook, Kotkaniemi, Fast – Nečas, J. Staal (C), Teräväinen – Drury, Stastny, MacEachern.
Tréner: Rod Brind'Amour

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Lomberg, E. Staal, White.
Tréner: Paul Maurice

Rozhodca: Rooney, Hebert – Brisebois, MacPherson

Diváci: 18854