4:1

koniec (1:0, 1:0, 2:1)

25.05.2023, 19:20 • Nokia Arena (Tampere) • Štvrťfinále • Klaudia Kadlecová

Tipsport: 3.06 4.25 2.17

A je koniec! Kanada sa pomstila svojmu minuloročnému finálovému súperovi z Fínska, ktorého poráža jednoznačne 4:1 a postupuje do semifinále! Fínsko ako jedným z organizátorov šampionátu tak končí príliš skoro a to vo štvrťfinále. Za najlepších hráčov v tomto zápase boli zvolení Hartikainen a Montembeault.
Traja najlepší hráči Fínska na celých MS: Rantanen, Manninen, Kappanen.
Repríza minuloročného finále sa skončila a s prianím pekného večera sa s vami lúčim! (21:42:30)

59:53

Vylúčenie v tíme Kanada:
Cody Glass – 2 min., hákovanie.

59:53

Glass sa tešil z gólu predčasne, keďže hákoval protihráča.

57:42

Kanada dala gól! Kapitán TYLER TOFFOLI získal puk v obrannom pásme, neunáhlil sa so svojou strelou, počkal si a s presnosťou triafa opustenú fínsku bránu.
Bez asistencie.

56:52

56:52 Teemu Hartikainen (FIN) - 3:1

56:52

Fínsko dalo gól! Tak Fínom vyšiel ťah s odvolaním brankára! TEEMU HARTIKAINEN bojoval pri bráne o puk a nakoniec sa mu ho podarilo pretlačiť do brány.
Asistencie: Rantanen, Lehtonen.

56:33

Fínska bránka je prázdna a je tu vabank!

56:15

Prácu má naopak Larmi, ktorý puk pokryl lapačkou. Nasleduje reklamná prestávka.

55:00

Fanúšikovia domáceho Fínska by očakávali väčší tlak, ale zatiaľ k tomu neprichádza.

53:29

Spätnú prihrávku Pesonen nezachytil.

51:10

Javorové listy dobre blokujú strely. V Nokia aréne to mierne stíchlo.

50:31

Larmi prerušuje hru. Reklamná prestávka.

49:10

Kanaďania sa dopustili icingu, necelých 11 minút do konca tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu.

47:47

Bezradné Fínsko, čas sa výrazne kráti.

45:42

Lehtonen netrafil kanadskú svätyňu.

4:1

Góly a asistencie: 8. Quinn (Crouse), 31. Blais (Neighbours, Barron), 43. Carcone (Weegar, Middleton), 58. Toffoli – 57. Hartikainen (Rantanen, Lehtonen)

Kanada: Montembeault (Levi) – Weegar, Middleton, Bear, Hunt, Myers, Joseph, Barron – Fantilli, Glass, Lučić (A) – Quinn, Laughton (A), Crouse – Blais, Krebs, Neighbours – Toffoli (C), McBain, Carcone.
Tréner: Andre Tourigny

Fínsko: Larmi (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Koivisto, Määttä (A), Pokka, Seppälä, Matinpalo, Friman – Rantanen (A), Manninen, Hartikainen – Kapanen, Suomela, Kakko – Armia, Lammikko, Pesonen – Anttila (C), Björninen, Oksanen.
Tréner: Jukka Jalonen

Rozhodca: Holm, Hribik – Briganti, Hynek