MS para hokej

Česko – Kanada

1:2

koniec (0:1, 1:1, 0:0)

31.05.2023, 03:00 • Moose Jaw Events Centre, Moose Jaw, Kanada • Skupina A • Mateo cz

Tipsport: 25.0 21.0 1.0

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký den všem a dobré ráno. (05:00:41)
Ještě zazní hymna Kanady.
Střely na branku: 15:7
Nejlepší hráči zápasu:
Radek Zelinka (CZE)
Tyler McGregor (CAN)
Čeští para hokejisté se ve třetí části snažili o vyrovnání, ale Kanada měla více ze hry, ovšem žádnou šanci nevyužila a došla si pro těsné vítězství 2:1. Češi dnes předvedli opravdu srdnatý výkon, jenže i přes závěrečnou hru bez brankáře se jim vyrovnat nepovedlo. Kanada bere tři body, Češi sice prohráli, avšak půjdou do čtvrtfinále ze třetí pozice.

44:29

Češi to zkouší bez brankáře!

44:29

Geierova hezká střela skončila zákrokem kanadského brankáře Larocquea, který vyrazil puk do ochranné sítě.

43:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

41:28

Češi poslali kotouč až na zakázané uvolnění. Buly před brankářem Martinem Kudelou.

39:12

McGregor z dálky nahodil puk, který se odrazil od zadního mantinelu ke Kudelovi. Český gólman ihned přikryl puk pod svou lapačku.

38:49

Zakázané uvolnění českého týmu. Buly před Kudelou.

38:35

Lavinova rána mířila na bližší tyč, ale nebyla přesná.

38:14

Kudela má další zásah a znovu se vhazuje před českou brankou.

38:07

Kovacevich se dostal k puku, který se pak dostal až na brankoviště. Kudela ho ihned přikryl pod svou lapačku.

37:20

Kovacevich vypálil, ovšem Sedláček jeho pokus zblokoval.

36:42

Kudela má puk ve své výstroji a hra je přerušena. Buly před českou brankou.

36:35

Cozzolino vypálil, ale Zelinka jeho pokus zblokoval.

36:18

35:28

Na druhé straně zasahuje Kudela a hra je přerušena.

35:08

Sedláček vyslal dopředu Geiera, jehož rána proletěla Larocqueovi nad ramenem a nad brankou.

34:06

Kudela svým zákrokem přerušil hru a probíhá komerční přestávka.

33:13

Hečko se dostal do dobré příležitosti, ale jeho ránu z prostoru před brankou lapil do rukavice Larocque.

32:39

Ofsajd nyní odpískán také českému týmu a vhazuje se ve středním pásmu.

31:30

Kanada hned třikrát během 15 sekund vypálila, ale Češi vše přečkali bez úhony. Největší šanci měl Dunn, jehož pokus do prázdné brány zlikvidoval Kudela, který vyškrábl puk lapačkou z brankové čáry.

31:01

Kanadě odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:26

McGregor pálil hned po buly na bližší tyč a trefil tyč!

30:19

Češi hned poslali puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankářem Kudelou.

30:01

Druhá třetina je za námi. Viděli jsme v ní dva góly. Češi pokračují ve výborném výkonu a v 18. minutě při přesilovce srovnali zásluhou kapitána Zelinky, který mířil přesně do horní části kanadské branky. Kanaďané pak ale ve 28. minutě také skórovali v přesilovce, kdy se prosadil povedenou kličkou Dixon. Češi ale zatím předvádí opravdu výborný výkon, ve kterém je podporuje i skvělými zásahy gólman Kudela. Třetí třetina začne zhruba ve 4:32.

30:00

29:58

Icing Kanady. Buly před kanadskou brankou.

29:36

Zakázané uvolnění Čechů. Buly před Kudelovou brankou.

29:00

Poslední minuta druhé třetiny.

27:44

27:44 DIXON - 1:2

27:44

Kanada právě vstřelila branku! Češi vyhodili puk a někteří hráči mířili střídat. Dopředu se tak vydala Kanada. McGregor si pak několikrát vyměnil puk s ADAMEM DIXONEM, který celou situaci vyřešil kličkou a zakončil do odkryté branky Kudely pod tělem českého brankáře. Asistence: Tyler McGregor.

27:07

Střelu McGregora si u levé tyčky pohlídal Kudela.

26:29

Dunn vypálil, ale do jeho střely si lehl Zelinka.
Oddechový čas pro tým Kanada.

26:21

Vyloučení v týmu Česko:
Alex Ohar – 2 min, držení.

25:25

Geier nebezpečně střílel z pravého kruhu. Jeho rána mířila do horní části brány, ovšem Larocque jeho střelu vyrazil.

24:57

Larocque má na svém kontě další zákrok. Buly před jeho brankou.

24:22

Ofsajd Čechů. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:07

Cozzolino zkoušel kličkou překonat Kudelu, ale ten se fantasticky natáhl a skvělým zásahem vyrážečkou zneškodnil tuhle stoprocentní šanci.

23:53

Další zakázané uvolnění českého týmu. Buly znovu před brankářem Kudelou.

23:14

Larocque měl nyní problémy se střelou jednoho z českých hráčů, který pálil z mezikruží, ale kanadský brankář si poradil.

22:03

Lavin nahazoval puk před branku, ale Češi si situaci pohlídali a mají zatím dobře pokrytý prostor před vlastní brankou.

21:53

Zakázané uvolnění českého týmu. Buly proběhne před Kudelou.

21:05

Kubeš dobrou prací na brankovišti nepustil do zakončení Halberta.

20:49

Odpískán zásah vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.

20:20

Zakázané uvolnění od českého týmu. Buly před Kudelou.

19:41

Kanaďané vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankářem Larocquem.

19:06

Ofsajd českého týmu. Buly ve středním pásmu.

18:39

Proti pokusu Armstronga vytáhl skvělý zásah lapačkou brankář Kudela.

18:26

Smithův pokus skončil vedle branky.

17:09

17:09 ZELINKA - 1:1

17:09

Česko právě vstřelilo branku! Je srovnáno! Česko využívá přesilovku. Kapitán RADEK ZELINKA si po nahrávce Geiera vyjel na pravý kruh, odkud se prosadil přesně do horního rohu Larocqueovy branky. Asistence: Michal Geier.

16:14

Kanaďané vyhazují k brankáři Kudelovi.

15:57

Hábl vypálil z pravého kruhu, jeho ránu ale Larocque zlikvidoval a má puk v lapačce.

15:38

Vyloučení v týmu Kanada:
Anton Jacobs-Webb – 2 min, nedovolené bránění.

15:01

První třetina je za námi. Češi vstoupili do utkání aktivně a nebojácně, ale nakonec to byli domácí, kteří skórovali, když se trefil v 10. minutě po vhazování kapitán McGregor. Češi několikrát zahrozili, ale žádnou šanci nevyužili. Čechy skvěle drží brankář Kudela, který předvedl několik výborných zákroků. Druhá třetina začne přibližně ve 3:50.

15:00

14:00

Poslední minuta první třetiny.

13:01

Kudela skvěle vychytal pokus McGregora. Dobrý postřeh českého brankáře.

12:48

Ofsajd Kanady. Buly ve středním pásmu.

11:48

Crane dostal puk do dobré pozice, ale trochu mu uskočil z holí, a tak ani nezakončil.

11:02

Kubešova dobrá rána nadělala problémy kanadskému brankáři, který sice vyrazil kotouč, ale pořádně ani nevěděl jak.

10:43

Puk skončil mimo hrací plochu a vhazovat se bude před kanadskou brankou.

10:37

Kubeš pálil hned po vyhraném buly, ale jeho rána byla zblokována.

10:31

Další zakázané uvolnění Kanady. Buly před brankářem Larocquem.

09:35

09:35 MCGREGOR - 0:1

09:35

Kanada právě vstřelila branku! Kanada se dostává do vedení! Sedláček prohrál buly, po kterém vypálil kapitán TYLER MCGREGOR, který ranou na bližší tyč překonal Kudelu. Bez asistence.

09:32

Kudela má po střele Dixona zpod saní puk pod vyrážečkou. Buly před českým brankářem.

09:20

Další zakázané uvolnění českého týmu. Vhazuje se před Kudelou.

08:50

Kudela zasáhl proti ráně Dunna, který si šikovně dvakrát prohodil puk, ale český brankář byl pozorný a má na kontě další zákrok. Buly před jeho brankou.

08:00

Larocque stihl sebrat puk před dojíždějícím Novotným a svým zásahem přerušuje hru.

07:45

Kanada vyhodila puk až za českou branku, ale icing to není.

07:30

Zakázané uvolnění Kanady. Buly před její brankou.

06:47

Češi rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

05:50

Hečko si pěkně vyměňoval puk s Geierem, ale Geier následně kotouč netrefil, jelikož nahrávka byla příliš dlouhá.

05:17

Po zakázaném uvolnění českého týmu se vhazuje před Kudelou.

05:07

Halbertova rána z úhlu nebyla pro Kudelu problém a bez problémů jí vyrazil.

04:35

Češi v plném počtu.

04:06

Kudela má puk mezi betony po střele Armstronga, kterého našel Cozzolino a hra je přerušena. Buly před českou brankou.

03:34

Cozzolino se snažil protečovat puk do branky, ale puk netrefil ideálně.

02:58

Kudelova branka vypadla ze svého postavení a hra je přerušena. Kanada se hned dostala před českou branku.

02:35

Radek Zelinka – 2 min, nedovolené bránění.

01:55

Auclair vypálil, ale Kudela zasahovat nemusel.

01:15

Icing českého týmu.

00:24

Brankář Larocque si připisuje první zásah v zápase.

00:01

Utkání začne s tradičním zámořským zpožděním.
Domácí Kanada nastoupí v bílých dresech, Češi obléknou červené dresy.

Česko: Kudela (Vápenka) – Kubeš, Doležal, Zelinka (C), Novotný (A), Wagner – Hečko (A), Geier, Sedláček – Ohar, Vrubel, Hábl – Žižlavský
Trenér: Jakub Novotný

Kanada: Larocque (Huneault) – Henry (A), Lavin, Armstrong, Halbert, Kovacevich – McGregor (C), Smith, Cozzolino – Dunn (A), Dixon, Jacobs-Webb – Crane, Auclair
Trenér: Russ Herrington

Rozhodčí: Esposito (USA) – Oswold Hermansen (NOR), Rundström (SWE).
Vítám všechny fanoušky hokeje, ale hlavně para hokeje. MS v kanadském Moose Jaw pokračuje posledními zápasy ve skupinách. Čeští hráči vyzvou na závěr skupiny domácí Kanadu, která opět aspiruje na zlato. Čeští hráči na úvod turnaje přehráli Jižní Koreu poměrem 3:0 po trefách Sedláčka v přesilovce a trefě Hečka ve druhé třetině. Ve třetí části se trefil ještě Geier. Čisté konto udržel brankář Kudela, který na něj potřeboval pouze 6 zásahů, zatímco Češi vyslali 36 ran. Druhé utkání už se ale českému týmu nepovedlo, neboť s výběrem USA padl 1:7. Jediným střelcem národního týmu byl nejmladší účastník turnaje, teprve sedmnáctiletý Filip Veselý. Kanada zatím turnajem prochází suverénně, ale odehrála zatím jenom jeden zápas, který naprosto opanovala, protože Korejce porazila 15:1. Favorit utkání je tak zřejmý, ale uvidíme, jestli čeští hráči domácí tým překvapí. Utkání začne v hale Events Centre ve městě Moose Jaw krátce po 3:00. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.