Tenis

French Open - muži (antuka)

Alexander Zverev – Alex Molčan

3:0 6:4, 6:2, 6:1

01.06.2023, 20:31 • kurt Philippa Chatriera, Paríž(FRA) • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.24 4.31

6:1

Molčan síce zvládol náročný bekhendový volej, ale Zverev ho rýchlo dobehol a forhend upratal do otvorenej časti kurtu, takže postupuje do tretieho kola po jasnom víťazstve 6:4, 6:2 a 6:1!

5:1

Zverev zakončil priamym bodom náročný gem, v ktorom odvrátil päť brejkbalov a odskakuje do vedenia 5:1 v treťom sete.

4:1

Molčan oslavuje vyhraný gem po úspešnom dropshote zdvihnutými rukami, pretože zastavil sériu prehraných hier a znižuje na 1:4 v treťom sete.

4:0

Priamym bodom Zverev potvrdil aj druhý brejk a vedie 4:0 v treťom sete.

3:0

Ale vo výmene si Zverev s Molčanom pohral, ďalší brejk dokončil víťazným forhendom a vedie už 3:0 v treťom sete!

2:0

Priamy bod znamená čistú hru pre Zvereva a vedenie 2:0 v treťom sete.

1:0

Zverev sa rozhodol šancu využiť útokom, ktorým prinútil Molčana k chybe a tak žiaľ aj tretí set začína strateným podaním Molčana!

6:2

Molčan zakončil druhý set pokazeným bekhendom a Zverev v ňom víťazí ešte presvedčivejšie ako v prvom pomerom 6:2!

5:2

Molčan už v tomto geme nepredvedie ďalší obrat, pretože bekhend poslal do siete a Zverev pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:2!

4:2

Molčanov forhendový return letel do siete a Zverev musel odvracať brejkbal, ale vedie 4:2 v druhom sete.

3:2

Tak Molčanovi vyšla aj taktika servis-volej a a znižuje na 2:3 v druhom sete.

3:1

Na sieti Zverev zakončil forhendový volej s citom a vedie 3:1 v druhom sete.

2:1

Napokon Zverev poslal aj forhend mimo a Molčan znižuje na 1:2 v druhom sete.

2:0

Ďalším esom Zverev potvrdil brejk a vedie 2:0 v druhom sete.

1:0

Molčan nevydržal vo výmene od základnej čiary a jeho bekhendová chyba znamená opäť stratené podanie v úvode setu!

6:4

Ale druhú príležitosť na ukončenie prvého setu Zverev využíva, pretože zatlačil Molčana a ten už netrafil bekhend z defenzívnej pozície do kurtu, takže nemecký tenista vyhral prvý set 6:4!

5:4

Molčan si dovolil aj na záver skrátenie, ktoré Zverev nedostal na druhú stranu a znižuje na 4:5 v prvom sete.

5:3

Ďalším priamym bodom Zverev dokončil tento dôležitý obrat a vedie 5:3 v prvom sete.

4:3

Molčan zakončil hru priamym bodom a znižuje na 3:4 v prvom sete.

4:2

Zverev zakončil gem víťazným krížnym forhendom a odskakuje do vedenia 4:2 v prvom sete.

3:2

Molčan si rýchlo dovolil repete skrátenia aj z forhendovej strany a znižuje na 2:3 v prvom sete.

3:1

Molčan zahral z defenzívy vysoký úder za základnú čiaru a Zverev vedie 3:1 v prvom sete.

2:1

Naopak Molčan využil svoju výbornú techniku a po úspešnom skrátení znižuje na 1:2 v prvom sete.

2:0

Vynikajúci dropshot Zvereva ná záver druhej hry a nemecký tenista vedie 2:0 v prvom sete.