Talianska Seria A

AS Rím – Spezia Calcio

2:1

koniec (1:1)

04.06.2023, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • 38. kolo • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 1.79 3.67 5.04

AS Řím nakonec urvalo důležité vítězství a v příští sezoně si zahraje Evropskou ligu. Domácí končí na šesté pozici o bod před Juventusem. V tomto utkání ale šli do vedení hosté, za které se už v 6. minutě trefil Dimitris Nikolaou. Krátce před pauzou ale vyrovnal Nicola Zalewski, a proto se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl hodně nervózní, viděli jsme v něm několik žlutých i jednu červenou kartu. Nakonec rozhodla penalta, kterou proměnil Paulo Dybala. AS tedy na domácí půdě dokázalo zvítězit poměrem 2:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:15:18)
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:17.

90+15

90+14

Jeroen Zoet ještě musel likvidovat střelecký pokus Stephana El Shaarawyho. Domácí by si už samozřejmě přáli konec, který co nevidět přijde.

90+13

Lorenzo Pellegrini mohl přihrát Wijnaldumovi do velké šance, ale míč do cíleného prostoru neprostrčil.

90+12

Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Eldor Šomurodov).

90+11

Mile Svilar musel likvidovat nebezpečný centr z levé strany. Pak ale byl k vidění nedovolený zákrok a Spezia ještě bude mít k dispozici standardní situaci.

90+10

Hosté se dostali k míči a ještě se mohou pokusit o jeden nákop.

90+9

Lorenzo Pellegrini ušetřil u rohového praporku několik cenných sekund pro svůj tým.

90+8

Nemanja Matić po vynikající akci dokázal oslovit Stephana El Shaarawyho, který o metr přestřelil horní tyč, ačkoliv byl ve velmi dobré pozici.

90+7

Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Tio Cipot,
ze hřiště odchází Dimitris Nikolaou, přichází Raimonds Krollis.

90+7

Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Przemysław Wiśniewski).

90+7

Arkadiusz Reca se vydal dopředu, ale zastavil jej Bryan Cristante naprosto čistým způsobem.

90+6

Domácím se už moc hrát nechce, ale ještě tak pět minut budou muset bojovat.

90+4

Paulo Dybala má nějaký problém s rukou. Rozhodčí hned ukázal na hodinky, že nastaví ještě více.

90+2

ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Eldor Šomurodov.

90+2

Sluší se doplnit, že nastavuje se hned osm minut. Pravděpodobně se ale bude hrát ještě déle, poněvadž Dybala se stále raduje.