Tenis

French Open - ženy (antuka)

Anna Karolína Schmiedlová – Coco Gauffová

0:2 5:7, 2:6

05.06.2023, 16:20 • kurt Philippa Chatriera, Paríž(FRA) • Osemfinále • Filip Kosnáč

Tipsport: 6.7 1.16

Anna Karolína Schmiedlová sa za svoj výkon v prvom grandslamovom osemfinále v kariére nemusí hanbiť, ale na viac to žiaľ proti veľmi kvalitnej súperke nestačilo. Coco Gauffová bola prakticky po celý čas o krok vpred, aj keď sa tiež nevyhla väčším zaváhaniam. Najprv stratila náskok dvoch brejkov v prvom sete, ale do tretice sa jej už podarilo dopodávať. V druhom sete tiež okamžite odovzdala náskok brejku a dokonca Schmiedlová v ňom aj viedla 2:1, ale od tej chvíle už Gauffová dominovala a uzavrela zápas piatimi vyhranými hrami za sebou. Vo štvrťfinále Roland Garros tak môžeme byť svedkami reprízy minuloročného finále, ak Swiateková splní rolu favoritky a v poslednom osemfinále ženskej dvojhry porazí Tsurenkovú. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa Vás nabudúce pri ďalších tenisových online prenosoch! (18:00:06)

Koniec zápasu

2:6

Ani krížny bekhendový return Schmiedlovej neskončil v kurte, a tak Gauffová vyhráva a postupuje do štvrťfinále Roland Garros po setoch 7:5 a 6:2!

40-A

Gauffová už má prvý mečbal zásluhou priameho bodu!

40-40

Gauffová nemala úplne pripravený prechod na sieť, ale Schmiedlovej pokus o bekhendové obhodenie neprešiel na druhú stranu.

40-30

Schmiedlová zariskovala pri druhom podaní Gauffovej, ale forhendový return prestrelila.

40-15

Druhá dvojchyba za sebou znamená dva brejkbaly pre Schmiedlovú!

30-15

Tak Schmiedlovej sa ešte otvára šanca po dvojchybe Gauffovej.

15-15

Gauffová bekhend namierila do siete.

0-15

Schmiedlová už bude musieť riskovať, ale jej forhend skončil v tesnom aute.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Coco Gauffová.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

Gauffová si vychutnala aj túto výmenu, v ktorej mala jasne navrch a zakončila ju víťazným bekhendom, takže bude podávať na postup do štvrťfinále za stavu 5:2 v druhom sete!

40-A

Gauffová si nabehla na víťazný bekhendový return po čiare a dostáva sa k brejkbalu!

40-40

Ale skrátenie v dnešnom zápase veľmi dobre funguje aj Gauffovej, Schmiedlová bola znova bez šance.

40-30

A je tu gembal pre Schmiedlovú po vyhodenom forhende Gauffovej.

30-30

Tak Schmiedlová sa ešte nevzdáva, dobre skrátila hru a zahrala víťazný bekhend po čiare.