Tenis

French Open - muži (antuka)

Novak Djokovič (3) – Karen Khachanov (11)

3:1 4:6, 7:6 (0), 6:2, 6:4

06.06.2023, 15:13 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • Štvrťfinále • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.09 8.54

3:1; 6:4 - Novak Djoković

6:4

Novak Djoković stvrdil postup do semifinále esem na téčko!

40-0

Srbský tenista si došel pro krátký return k síti, jeho forhend ven z kurtu soupeř vybral jen nahrávkou na snadný stopvolej a Djoković má tři mečboly!

5:4

Karen Chačanov znehodnotil předchozí srovnání stavu, return pod nohy vyhrábl daleko do autu a pouští Novaka Djokoviće k podání na postup.

4:4

Novak Djoković vyrobil dvojchybu při brejkbolu a místo vedení 5:2, na které měl před pár minutami dva brejkboly, je vyrovnáno 4:4!

4:3

Čtyřbodovou sérií, z toho posledních tří přímo z podání, uniká moskevský rodák z brejkbolů a získává Tildenův gem!

40-40

Přímý bod likviduje i druhý brejkbol.

3:1

Po tvrdém podání ven z kurtu vyslal Djoković bravurní kraťas a v nejdelším gemu zápasu si přes dva brejkboly a pět shod nakonec podržel podání.

40-40

Proti druhému brejkbolu vytáhl Djoković eso na téčko!

2:1

2:1; 2:1 - Novak Djoković

2:1

Novak Djoković si v delší výměně o 16 úderech počkal na vhodný okamžik k přechodu na síť, odkud zametl míček forhendem a bere Chačanovovi podání.

6:2

2:1; 6:2 - Novak Djoković

6:2

Smečí od sítě dal Novak Djoković razítko na své jednoznačné vítězství ve třetím setu. V něm našel konečně herní pohodu a udělal jedinou nevynucenou chybu oproti sedmnácti a čtrnácti v předchozích, byť o něco delších dějstvích.

40-0

Karen Chačanov returnoval přesně na čáru, ale i tak se dostal pod tlak a Srbův prudký křížný forhend mu zůstal na raketě.

5:2

1:1; 5:2 - Novak Djoković

5:2

Novak Djoković prolamuje podruhé v setu i v zápase podání ruského tenisty, který nedoběhl po vyrovnané výměně jeho překvapivý kraťas.

1:0

Novak Djoković proráží v maratónském gemu s pěti shodami podání ruského tenisty, který se v ostré přestřelce dostal pod tlak a jeho odpor zlomilo až prasátko!

7:6

1:1; 7:6 - Novak Djoković

7:6

Novak Djoković si nejlepší tenis schoval až na tie-break druhé sady! Soupeře v něm demoluje 7:0, set zabalil do pěkného dvojobalu kraťas – volej.

6-0

Šest setbolů naráz pro srbskou legendu! Na dělový obouručný bekhend po čáře se Chačanov natahoval marně.

3-0

Novak Djoković vyslal vítězný forhend po čáře a má k dobru dva minibrejky!

4:6

0:1; 4:6 - Karen Chačanov

4:6

Čtvrtý setbol Karen Chačanov již využívá, přímý bod znamená vítězství ruského tenisty v prvním setu. V předchozích devíti zápasech s Djokovićem přitom uhrál jeden set dohromady.

15-40

Ani celkově třetí setbol Chačanov neproměnil. Byl to pro změnu on, kdo přestřelil uprázdněný prostor.

0-40

Tři setboly naráz na podání Karena Chačanova. Světové trojce to teď nelepí a míče vyhazuje do těsné blízkosti čar.

40-40

Druhý setbol odvrací Djoković přímo z podání na téčko.

40-A

Karen Chačanov si vychutnal kraťas a vrací míček nechytatelně podél sítě.

40-40

0:0; 3:5; 40-40 - Novak Djoković

40-40

Djoković trefil po podání parádně obouručný bekhend, míček dosedl přesně do styku čar v rohu kurtu.

30-40

Novak Djoković se pokusil od základní čáry o kraťas, který naráží do pásky a je z něj setbol pro jedenáctého hráče světa!

2:3

0:0; 2:3 - Karen Chačanov

2:3

Přes 12 minut trval maratónský gem, který přináší první prolomené podání! Chačanov spotřeboval pět brejkbolů, ten poslední již zatlučeným dělovým forhendem ven z kurtu využívá.