Tenis

French Open - muži (antuka)

Alexander Zverev (22) – Tomás Martín Etcheverry

3:1 6:4, 3:6, 6:3, 6:4

07.06.2023, 16:02 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • Štvrťfinále • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Tipsport: 1.32 3.63

První středeční čtvrtfinále mužské části pařížského grandslamu mezi Alexanderem Zverevem (27.) a Tomasem Martinem Etcheverrym (49.) přineslo skvělou a dramatickou podívanou plnou dlouhých výměn a zvratů. Vítěz ovšem může být pouze jeden a tím se stal Němec Zverev, který svého soupeře porazil za tři hodiny a 22 minut po setech 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4. Zverev, který šel do utkání v roli favorita, čelil hodně náročné překážce v podobě třiadvacetiletého Etcheverryho, jenž potvrdil, že toho od něj na antuce ještě hodně uslyšíme. Skvělou obranou a protiútoky dostával Zvereva pod tlak a nejvíc se to projevilo ve druhé sadě, ve které Němcovi prorazil dvakrát podání. Výborně vstoupil i do třetího setu, v němž vedl 2:0, ale Zverev v pravý okamžik zabral, pěti gemy v řadě skóre otočil a ve zbytku utkání si už ani jednou podání neprohrál. O svém vítězství rozhodl v sedmém gemu čtvrtého setu, kdy prorazil Argentinci servis a utkání dopodával. V semifinále se Zverev střetne s vítězem zápasu mezi Holgerem Runem a Casperem Ruudem. (19:30:24)

Konec zápasu

3:1; 6:4 - Alexander Zverev

6:4

Přímý bod a je konec! Alexander Zverev je potřetí v řadě v semifinále Roland Garros!

40-30

Teď ovšem přebíhaný forhend podél pravé čáry vyletěl Etcheverrymu do těsného autu! Zverev má mečbol!

30-30

Etcheverry dokázal najít skulinu pro útok a prohodil nabíhajícího Zvereva po levé straně! Srovnáno na 30 oba!

30-15

2:1; 5:4; 30-15 - Alexander Zverev

30-15

Zverev si doběhl k síti pro vítěznou smeč, když si předtím soupeře rozběhal a vynutil si na něm oblouček.

15-15

2:1; 5:4; 15-15 - Tomas Martin Etcheverry

15-15

Jedna z nejdelších výměn zápasu! Etcheverry v ní ukázal, že rozhodně nehodlá přihlížet postupu soupeře do semifinále. Zvereva ukolébal zklidněním tempa a následně vypálil vítězný forhend po pravé lajně.

15-0

Zverev zahájil dost možná poslední gem zápasu dobrým servisem ven z kurtu. Etcheverry se sice dostal do výměny, ale následně chybuje a posílá forhend do sítě.