2:3

koniec (0:1, 1:2, 1:0) Stav série: 1:3

11.06.2023, 02:20 • FLA Live Arena, Sunrise • Finále • Michaela Koláriková

Tipsport: 2.51 4.11 2.49

Je za námi čtvrté finále a Vegas má skvěle našlápnuto k trofeji. Třetí třetina dnešního duelu byla o velkém tlaku domácích a když se ve 44. minutě trefil Aleksander Barkov a snížil tím na jednobrankový rozdíl, odstartoval velký nápor a snahu o srovnání skóre. Jenže skvělému Hillovi pomáhala dobře pracující obrana a společnými silami tak hosté těsný náskok udrželi. Vegas tak v sérii vede 3:1 na zápasy a v utkání hraném v noci z úterý na středu už bude moci vše ukončit a radovat se z poháru. Bude navíc mít výhodu domácího ledu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:18:49)

60:00

No a tady máme souhrn trestů. Domácí Brandon Montour obdržel dvě minuty za napadení a desetiminutový osobní trest, Matthew Tkachuk dvě minuty za sekání, dvě minuty za nesportovní chování a desetiminutový osobní trest a hostující Adin Hill dvě minuty za nesportovní chování.

60:00

Čas vypršel, ale tady se asi ještě končit nebude, neboť se nám na ledě strhla šarvátka a rozhodčí budou zřejmě ještě vylučovat.

59:55

Poslední závar před Hillem, ten se stihl přemístit ke své levé tyčce a vyrazit střelu z kruhu.

59:50

Whitecloud zastavil prudkou střelu z levé strany svou holí, ta byla rozpůlena a hosté tak mají na ledě pouze tři plně vybavené hráče!

59:42

No a teď pozor! Alex Pietrangelo ve vlastním pásmu vyhodil puk mimo ledovou plochu a vyfasoval tak dvě minuty za zdržování hry! Přesilovka pro Floridu.

59:33

Nepříjemnost pro domácí tým, Floridě se nepovedlo přejít do útočného pásma a vhazuje se ve středovém kruhu. Bobrovskij zůstává na střídačce.

59:14

Před pokračováním hry si tým Floridy bere oddechový čas.

59:14

Útok Floridy byl přerušen hvizdem čárového – ofsajd.

59:06

Hosté vyhazují do středního pásma, už se ale musí rychle vracet k vlastní modré čáře.

58:42

Od pravého mantinelu vystřelil Verhaeghe, Hill si v houštině nohou dokázal puk najít a připsat si tak další důležitý zákrok.

58:07

Tkachuk přihrával na pravou stranu, obrana Vegas to však dokázala přečíst a pro tuto chvíli přerušit nápor domácích.

57:34

Bobrovskij je na střídačce, začíná power-play Floridy!

2:3

Góly a asistencie: 37. Montour (Barkov), 44. Barkov (Montour, Lundell) – 2. Stephenson (Whitecloud, Stone), 28. Stephenson (Stone, Hague), 32. Karlsson (Hague, Marchessault)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Cousins – Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Lomberg – Dalpe, E. Staal, White.
Tréner: Paul Maurice

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Amadio, Karlsson, R. Smith (A) – Stone (C), Stephenson, Howden – Kolesar, N. Roy, Carrier.
Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: McCauley, Kozari – Cherrey, Kovachik

Diváci: 19 986