Tenis

Wimbledon - ženy (tráva)

Markéta Vondroušová – Ons Džabúrová (6)

2:0 6:4, 6:4

15.07.2023, 15:07 • Centrální kurt, All England Club, Londýn (GBR) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.78 1.49

Wimbledonské finále ženskej dvojhry ponúklo veľmi nízku kvalitu tenisu, pretože obe hráčky boli zjavne nervózne a ani zďaleka nehrali svoj najlepší tenis. Jabeurová mala napriek tomu množstvo šancí v zápase, pretože v prvom sete viedla hneď dvakrát s výhodou brejku, ale od stavu 4:2 prehrala hneď päť hier za sebou a razom prehrávala aj v druhom sete o brejk. Aj keď sa tuniskej tenistke podarilo otočiť na 3:1 v druhom sete, tak opäť nezvládla potvrdiť brejk a v závere druhého setu stratila ešte jedno podanie, koré Vondroušovej už definitívne odovzdalo prvý grandslamový triumf. Česko tak môže oslavovať, pretože Markéta Vondroušová napodobnila ešte slávnejšiu krajanku Petru Kvitovú a dokonca je prvou nenasadenou wimbledonskou víťazkou. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok soboty! (16:36:18)

Koniec zápasu

6:4

2:0; 6:4 - Markéta Vondroušová

6:4

Ale druhý mečbal Markéta Vondroušová využila víťazným bekhendom na sieti a Česko má novú grandslamovú šampiónku, keď vo finále Wimbledonu porazila Ons Jabeurovú po setoch 6:4 a 6:4!

40-15

Prvý mečbal Vondroušová zahodila dvojchybou.

40-0

Vondroušová má tri mečbaly, pretože Jabeurová pokazila dobiehaný forhend!

30-0

Vondroušová sa priblížila k sieti a vynútila si chybu Jabeurovej.

15-0

Jabeurová zariskovala krížnym bekhendom, ktorý skončil ďaleko za základnou čiarou.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Markéta Vondroušová.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

1:0; 5:4 - Markéta Vondroušová

5:4

Jabeurová trafila forhend do siete, takže Vondorušová bude podávať na víťazstvo na Wimbledone!

40-30

Vondroušová má možno rozhodujúci brejkbal po vyhodenom krížnom forhende Jabeurovej!

30-30

Jabeurová sa opäť vydala na sieť a tam zahrala presný forhendový volej.

30-15

Ďalšia jednoduchá forhendová chyba Jabeurovej.

15-15

Jabeurovej vyšiel útok a na sieti dorazila výmenu víťazným forhendom.

15-0

Jabeurová začína na podaní len bekhendom do siete.

4:4

Vondroušová dokončila hru na podaní priamym bodom a vyrovnáva na 4:4 v druhom sete.