Švajčiarsko – Česko

2:3

koniec po predl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

29.07.2023, 16:00 • Eisstadion Davos (CHE) • Tadeáš Rulf cz

Je konec, zázračný obrat se vydařil! Český tým dokázal po senzačním srovnání v poslední minutě zvládnout taktéž necelou půlminutku před koncem prodloužení a i ve druhém ze tří přípravných zápasů se Švýcary, kterými zahajuje letošní sezónu, vítězí. Pavel Patera tak je i po svém druhém zápase na lavičce národního týmu stále neporažen, věřme, že si tuto bilanci udrží i po zítřejší závěrečné bitvě se Švýcarskem.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům mládežnického hokeje! (18:27:18)

64:32

Česko právě vstřelilo branku!
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ MIKEL, který parádní individuální akcí ze středního pásma překonal tři obránce a následně přesně umístěnou ranou dostal kotouč za Gerberova záda.

Asistence: David Rozsíval.

63:30

Štěbeták je zpět v české brance.

63:00

Získáváme útočné buly.

62:20

Na druhou stranu je samozřejmě nápor soupeře o to nebezpečnější, jakýkoliv průjezd středním pásmem hrozí brankou.

62:00

Češi po dobu celého prodloužení zkoušejí hru bez golmana, hrají tedy de facto přesilovku.

61:40

Rána Tomáše Mikela je nepřesná.

61:05

Další perspektivní zakončení likviduje Gerber.

60:30

Češi vstupují i díky přesilovce do prodloužení lépe, pálil Matěj Pekař.

60:01

Třetí třetina je u konce, naši hráči získali zásluhou parádního závěrečného náporu a využité přesilové hry 27 vteřin před koncem srovnat skóre na 2:2 a vybojovali si tak prodloužení.

60:00

59:33

Ano! Český tým dokázal zásluhou DOMINIKA PAVLÍKA využít přesilovou hru a v samotném závěru zápasu srovnává! Prodloužení je již téměř jisté.
Asistence: Tomáš Mikel.

59:07

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Moret – 2+2, nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

59:05

Mikelovu ránu dokázal Gerber bohužel vyřešit.

58:50

Poletín bojoval o puk na modré zóně srdnatě, ale Švýcaři opět vyhazují.

58:40

Pouze zakázným uvolněním končí vyhození domácích.

58:35

Češi konečně zahajují závěrečný nápor, branka je prázdná.

58:34

Oddechový čas pro tým Česko.

57:30

Z půlky kluziště napálil Švýcar balón na Štěbetáka, který musel před najíždějícími supy balón tlumit a výsledkem je tak buly v českém obranném pásmu.

57:00

David Rozsíval padá k zemi v útočném pásmu, sudí zákrok posuzují jakožto čistý.

56:30

Pekařovo nahození odebírá obrana soupeře.

56:00

Stále se nám nedaří získat kotouč pod kontrolu.

55:20

Adam Novotný se snaží dostat ke kotouči, který je utopen ve skrumáži těl hluboko v pásmu domácích.

54:30

Švýcaři kontrolují bohužel kotouč za vlastní branku a českému týmu zbývá již jen zoufale málo času na obrat.

53:25

Rána Tomáše Mikela od modré čáry končí na blokujících švýcarských becích.

52:40

Včera Adrien Bartovič klíčovou branku trefil, tentokráte zatím nikoliv.

51:50

Rostislav Šilhavý se statečně probíjel do švýcarského pásma, od kotouče byl však odstaven.

51:00

Další švýcarské nahození na hraně icingu posuzují sudí benevolentně a výsledkem je nebezpečná rána Laura Petera.

50:45

Ani zisk útočného vhazování nám zatím k vyrovnání nepomohl.

50:00

Opět se nám nepodařilo dobře načasovat přechod do útočné třetiny, výsledkem je nutnost třetinu vyklidit pod pohrůžkou dalšího odpískaného ofsajdu.

49:20

Také našim hráčům je pískán ofsajd.

48:50

48:40

Švýcaři bojují o puk za českou brankou, oslabení je už téměř u konce.

48:10

Další pokus o posun švýcarského útoku směrem vpřed končí pouze ofsajdovým postavením.

47:30

Vstup do oslabení zvládáme dobře, držíme soupeře mimo útočnou třetinu.

46:50

Vyloučení v týmu Česko:
Frolo – 2 min., krosček.

46:40

Stále jsou to bohužel domácí hráči, kdo diktuje tempo zápasu, nepřesné zakončení Nika Lehmanna Štěbetákovu branku naštěstí neohrozilo.

45:50

Útočnou aktivitou se do dějin zápasu zapisuje forvard čtvrté švýcarské formace Joel Binder, také jeho ránu dokázal Ondřej Štěbeták zlikvidovat.

44:35

Neskutečný zákrok předvedl po soupeřově ráně z druhé vlny opět Ondřej Štěbeták a zaslouženě si užívá aplaus arény v Davosu.

44:15

44:00

Ránu střelce vedoucí branky Petera Štěbeták likviduje.

43:10

Švýcarům vyšlo nahození na hraně zakázaného uvolnění a mohou se opět pustit do útočení.

42:15

Holub – 2 min., hrubost.

42:15

Švýcarskou ofenzívu zastavuje ofsajd.

41:30

Úvodní nápor české reprezentace vyrovnávací branku nepřinesl, výsledkem je pouze ztráta útočné třetiny.

40:30

Závěrečnou část hry startuje nebezpečnou střelou Pavlík.

40:01

Druhá třetina nám branku nepřinesla, oba týmy jsou poměrně vyrovnané, tempo hry a počet nebezpečných akcí je oproti první třetině spíše menší. Věřme, že se našemu týmu podaří hru opět rozjet a stav zápasu ještě otočit. Včera jsme dokázali skórovat čtyři minuty před koncem, třeba zvládneme podobný husarský kousek i tentokrát.

40:00

39:55

Perspektivně kličkoval pásmem soupeř Vít Záhejský, až k brance a do zakončení se však bohužel nedostal.

39:10

Českou ránu od modré čáry vyráží Gerber betonem.

38:20

Štěbeták předvádí stejně jako včera i dnes velmi dobrý výkon, což potvrzuje dalším zvládnutým obtížným zákrokem.

37:15

Nepřesné české zakončení znamená bohužel konec nadějí na využití přesilové hry.

36:30

Švýcarům se však přeci daří vytlačit puk z pásma a následně je odpískán ofsajd.

36:00

Vstup do powerplay mají Češi velmi dobrý, drží pevný zámek.

35:24

Bär – 2 min., podrážení.

34:40

Pekař dobrým pasem našel Winkelhöfera, jeho dalekou ránu Gerber dokázal zlikvidovat.

33:20

Reflexy Davida Rozsívala nebyly bohužel před soupeřovou brankou dostatečně rychlé a výsledkem je ztráta kotouče místo nebezpečného zakončení.

32:30

Švýcaři měli teď poměrně intenzivní tlak, naštěstí se osvobozujeme dříve, než se jim podařilo svůj náskok navýšit.

32:00

Po střele od modré zvládl Bogač poměrně obtížný zákrok.

31:20

Pekař dobrou prací na modré čáře zajistil udržení útočného pásma.

30:15

Holubova rána od modré nebyla dostatečně nebezpečná, Gerber se příliš nezapotil.

29:20

Mrtkova rána od modré je zblokovaná a Češi tak ztrácí pásmo.

28:40

Českému týmu se nedaří dostat do tempa a raději odevzdává kotouč a odjíždí střídat.

28:00

Dominik Pavlík pěknou ranou mezi betony prověřil Gerberovu pozornost.

27:30

Tempo hry je teď hodně nízké, sledujeme boje u kotouč u mantinelů.

26:10

Přečíslení dva na jednoho, které se český tým vytvořil, dokázali bohužel Švýcaři dobře dobruslit a výsledkem byla jen nepříliš nebezpečná rána z úhlu.

25:20

Na střídačku odjíždí Jakub po svých, snad bude vše v pořádku.

25:00

Po tvrdém hitu končí bohužel na zemi Jakub Winkelhöfer.

24:00

Švýcaři bohužel dokázali nadvakrát nebezpečí zlikvidovat a kontrolují kotouč za Gerberovou brankou.

23:15

David Holub v útočné třetině dobře kryje kotouč a snaží se najít spoluhráče v útočné pozici.

22:30

Češi se snaží napadat švýcarskou rozehrávku, pšenka nám zatím nekvete.

21:20

Pekařovu ránu vyráží Gerber mimo ledovou plochu.

20:30

Obrovská minela Bogače na úvod druhé třetiny, svou rozehrávku poslal rovnou na hůl Flaviena Ettera. Jeho bekhend letěl naštěstí těsně mimo!

20:01

První třetina je u konce, ačkoliv byl český tým přinejmenším v prvních deseti minutách lepším týmem, závěr periody se mu nevydařil a prohráváme 2:1. Češi oproti včerejšku výborně přidali na četnosti střelby, mírný propad však lze zase pozorovat v činnosti defenzivní, když jsme právě po švýcarském brejku inkasovali. Každopádně i dnes je po první třetině stále vše otevřené, uvidíme, co nám další průběh mače přinese!

20:00

19:50

V závěru třetiny se o svůj druhý bod v zápase pokusil ještě Dominik Pavlík, také jeho ránu však soupeřův golman likviduje.

19:43

N. Lehmann – 2 min., podrážení.

19:25

Po střele Jakuba Frola nepůsobil Cedric Gerber příliš sebejistě, i tak však dokázal lapačku dostat včas do správného místa.

18:35

Na modré čáře vypálil po zákroku Gerbera druhou tvrdou ránu Rostislav Šilhavý, ani tak však Gerber nekapituloval.

17:50

Kapitán Tomáš Poletín se v obranném pásmu bije o kotouč a snaží se svou bojovností pozvednout výkon naší reprezentace.

16:30

Nyní jsou to již bohužel naši oponenti ze země helvétského kříže, kdo diktuje tempo hry, českým hokejistům se nápor povzbuzený vedením nedaří zlomit.

16:00

Nepříjemnou ránu ze střední vzdálenosti vyslal Daniele Wagner.

14:50

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Bogač, přichází Štěbeták.

14:50

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Z následné švýcarské protiakce se prosazuje LAURO PETER, který pět minut před koncem první periody otáčí skóre zápasu.
Asistence: Florian Schenk.

14:25

Nepřesná útočná přihrávka nás bohužel vyhání po zhruba půlminutové anabázi z útočného pásma.

13:20

Na Bogače se opět nepříjemně tlačil Arthur Dandois, tentokráte hrál vyšší kartu český golman.

12:00

Ranou z úhlu prověřil golmana soupeře Šimon Fasner.

11:00

Probíhá urputný boj o kotouč za Gerberovou brankou.

10:20

Držíme kotouč ve švýcarském pásmu, ač je aktuálně skóre vyrovnané, v první třetině jsme zatím jednoznačně lepším celkem.

09:40

Do útoku se nebojí jít ani čtvrtá česká formace, zajímavou šanci měl však až následně dojíždějící Matěj Pekař.

08:45

Stejně jako včera odvádějí Češi i dnes velmi dobrou práci ve forčekingu a napadání soupeřovi rozehrávky, nyní z toho málem vyplynul zisk puku těsně před brankou Cedrika Gerbera.

08:00

Adam Novotný bojoval sympaticky o kotouč na zadním útočném mantinelu, obrana soupeře byla však nakonec silnější.

06:41

Autorem vyrovnávací branky je po rychlé akci soupeře bohužel ARTHUR DANDOIS.

06:30

Zatím nejtěžší zákrok zápasu má za sebou po ráně Bláhy Bogač.

06:00

Stále se nám drží vedení i zápas bez problémů kontrolovat, s pukem křižujeme střední pásmo.

04:55

Žádný švýcarský nápor způsobený snahou i bleskové vyrovnání čeští hokejisté zodpovedně kontrolují hru.

03:43

Po třech včerejších neúspěších je čtvrtá přesilová hra sezóny využita, dělovou ranou do víka se prosazuje VÍT ZÁHEJSKÝ.
Asistence: Dominik Pavlík.

03:27

Noél Bláha – 2 min., hákování.

02:45

Švýcaři se však zanedlouho osvobozují a kotouč odvážejí mimo nebezpečnou zónu.

02:20

Českým hokejistům se daří s pukem na holích obsadit útočnou třetinu.

01:40

Vymyslet nějakou ofenzivní akci se jim nepodařilo a kotouč pouze odevzdávají.

00:50

Utkání začíná rozvážněji než včera, na puku jsou Švýcaři.

00:01

Švýcarsko: Gerber (Steinmann) – N. Lehmann, Haas, Van der Kaaij, Zahner, Nappiot (C), Moret, Bichsel, Bär – Schenk, Kneubühler, Hasler – Blaha, Peter, Etter – Aeschlimann, Wagner, Dandois – Guinchard, L. Lehmann, Binder
Trenér: Fabio Schumacher

Česko: Bogač (Štěbeták ) – Černý, Zimovčák, Winkelhöfer, Mikel, Šilhavý, Holub, Mrtka – Poletín (C), Frolo, Pekař – Bartovič, Pavlík, Rozsíval – Novotný, Záhejský, Lev – Kucharčík, Fasner, Matějovský
Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Daniel Piechaczek, Michel Kunz – Dominik Bichsel, Marcel Allenspach.
Hráči obou celků jsou již na stadionu, slyšíme státní hymny.
Sobotní odpoledne přináší další hokejový onlajn z Davosu, právě tam totiž proběhne od 16:00 druhý ze tří vzájemných přípravných zápasů hokejové sedmnáctky, kterou z pozice hlavního trenéra rovněž podruhé povede Pavel Patera. Úplný úvod sezóny obstaralo páteční první dějství trojzápasu v jehož rámci český tým dokázal po urputné bitvě porazit Švýcary 2:1 zásluhou branky Adriena Bartoviče z 56. minuty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:3

Góly a asistencie: 7. Dandois, 15. Peter (Schenk) – 4. Záhejský (Pavlík), 60. Pavlík (Mikel), 65. Mikel (Rozsíval)

Švajčiarsko: Gerber (Steinmann) – N. Lehmann, Haas, Van der Kaaij, Zahner, Nappiot (C), Moret, Bichsel, Bär – Schenk, Kneubühler, Hasler – Bláha, Peter, Etter – Aeschlimann, Wagner, Dandois – Guinchard, L. Lehmann, Binder
Tréner: Fabio Schumacher

Česko: Bogač (Štěbeták) – Černý, Zimovčák, Winkelhöfer, Mikel, Šilhavý, Holub, Mrtka – Poletín (C), Frolo, Pekař – Bartovič, Pavlík, Rozsíval – Novotný, Záhejský, Lev – Kucharčík, Fasner, Matějovský
Tréner: Pavel Patera

Rozhodca: Daniel Piechaczek, Michel Kunz – Dominik Bichsel, Marcel Allenspach