3:5

koniec (0:4, 2:0, 1:1)

04.08.2023, 15:00 • ROCKNET Arena, Chomutov • Mateo cz

Dnešní utkání sledovalo 113 diváků. (17:26:06)
Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy příště. Mějte se fajn a pěkný víkend.
Utkání je za námi. Ve třetí třetině se Američané dočkali ještě jedné trefy, když se trefil Ben Kevan ve 46. minutě. V 50. minutě si ale Američané zápas zkomplikovali, když u mantinelu seknul Cooper Simpson jednoho ze slovenských hráčů hokejkou mezi nohy a od rozhodčích dostal trest na 5 minut plus do konce utkání. Slováci se v téhle dlouhé početní výhodě dokázali prosadit zásluhou Andrease Straky, který v 52. minutě skóroval rychlou střelou zprava. Ve zbytku dlouhého oslabení se ale Američané zvládli ubránit a Slovákům už se žádnou branku dát nepovedlo, a tak v prvním zápase Turnaje pěti v Chomutově padli 3:5. Nutno říct, že jejich výkon byl od druhé třetiny výrazně lepší, než v té první, ve které inkasovali čtyřikrát.
Nejlepší hráči utkání: Vladimír Dravecký (SVK) a Chase Jette (USA).

59:50

Možná poslední zákrok gólmana Prádela. Buly před jeho bránou.

58:30

Zakázané uvolnění Američanů. Buly před Alessiho brankou.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:22

Zakázané uvolnění Slováků. Buly před Prádelem.

57:09

Ofsajd USA. Buly ve středním pásmu.

55:49

Ofsajd odpískán také na druhé straně.

55:29

Ofsajd Slováků. Vhazování ve středním pásmu.

54:14

Kevan, který odpykal pětiminutový trest za Coopera, už je zpátky na ledě.

54:06

Skvělý zásah gólmana Prádela! Jeden z Američanů se na něj řítil úplně sám, avšak slovenský brankář skvělým zásahem tuhle šanci zastavil!

53:06

Slováci dále aktivně hrají tuhle přesilovku a jsou stále nastěhováni před Alessim, ale žádná střela nepřichází.

51:08

Slovensko právě vstřelilo branku! První gól Slováků v dlouhé početní výhodě! Mišiak našel na pravé straně ANDREASE STRAKU, jenž se poté prosadil rychlou ranou. Asistence: Alex Mišiak.

49:14

Američan Cooper Simpson seknul u mantinelu jednoho ze slovenských hráčů hokejkou mezi nohy a dostává trest na 5 minut plus do konce utkání za sekání.

49:03

Brankář Alessi nyní raději ukryl puk mezi svými betony a přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

48:23

Na ledě zůstal ležet ze Slováků a rozhodčí přerušil hru. Slovenský je ale naštěstí v pořádku, zvedl se a po svých zamířil na střídačku.

3:5

Góly a asistencie: 28. Tomka (Mišák, Dravecký), 31. Dravecký (Čunderlík), 52. Straka (Mišiak) – 2. Fiddler, 2. Spehar (Simpson), 4. Jette, 13. Spehar (Klaers, Dennis), 46. Kevan (Murphy, Spehar)

Slovensko: Prádel (Brezáni) – Vajko, Dravecký (A), Rusznyak, Tkáč, Kršák, Čapoš (C), Kohút, Goljer – Mišák, Čunderlík, Tomka, Balko, Straka (A), Nemec, Mišiak, Saloň, Baláž, Habla, Lacko, Plančár
Tréner: Ivan Králik

USA: Alessi (Jefferson-Swint) – Rombac, Fiddler (C), Grimes, Klaers, Murphy, Reid – Simpson, Spehar, Fleece, Whitehead, Mutryn, Kevan, Jette, Orlowsky, Dennis, Benson, Crowder, Hayes
Tréner: Scott Paluch

Rozhodca: Ondráček – Jurak, Svoboda