HC Davos – HC Vítkovice Ridera

5:4

koniec (2:1, 2:2, 1:1)

05.08.2023, 11:15 • Mini Werk Arena, Třinec • Adam Dořák cz

Vítkovice ve třetí třetině dokázaly vyrovnat na 4:4 a po celou třetinu byly aktivnější ve své snaze zvrátit výsledek zcela na svou stranu. Ovšem Davos před koncem využil přesilovou hru a nakonec bere všechny tři důležité body do tabulky. Zároveň jde o jejich první výhru na turnaji a naději na vyřazovací boje. (13:20:11)
Hráči utkání
Za Vítkovice byl vyhlášen Czerný a za Davos pak Steiner!

59:47

Man byl taky osamocen, ale nedokázal se včas zorientovat, aby dostal puk do branky!

59:22

Czerný byl osamocen před brankou, ale netrefil puk ideálně a minul odkrytou branku!

58:54

Vítkovice hrají bez brankáře!

58:25

58:25 Nino SCHOCH - 5:4

58:25

Davos právě vstřelil branku!
Davos nakonec přesilovku využívá. Ihned ze začátku si vytvořil tlak a po menší trmě vrmě před Špírkem si puk našel NINO SCHOCH a ten vrátil Davosu vedení.

58:15

Střelecký pokus hráče Davosu byl zablokován. Vítkovicím se nedaří dostat puk ven z branky.

57:57

Szarowski poměrně zbytečně nyní podrazil soupeře a Davos má velkou šanci k rozhodnutí.

57:19

Stejskal se pokoušel sám projít přes dva hráče Vítkovic, ale dostal se do kleští a nedokázal zakončit.

56:32

Prostor ke střele si udělal Káňa, ale tvrdou ranou o dost minul branku Davosu.

56:06

Fojtík mířil k brance Steinmanna, ale byl následně od puku odstaven.

55:23

Davos se už dlouho nedokázal dostat pořádně do útoku a ohrozit tak Špírka v jeho brance.

54:55

Zdá se, že Vítkovice mají více sil a i nadále buší do obrany soupeře.

53:34

53:34 Michael NAZAD - 4:4

53:34

Vítkovice právě vstřelily branku!
Krátký tlak nakonec přinesl úspěch pro Vítkovice. Autorem branky je MICHAEL NAZAD, který tečoval střelu Fojtíka. Asistence: Matěj Fojtík.

53:14

Vítkovice stále hledají cestu k bráně soupeře. Davos se ocitá pod menším tlakem.

52:02

Dorážka Simoneta vypadala nebezpečně nakonec se nedostal k přesnějšímu zásahu.

5:4

Góly a asistencie: 2. Hunziker (Schoch), 13. Balaz, 22. Schena, 35. Schoch (Simonet), 59. Schoch – 4. Douda (Kisza), 36. Šebesta (Czerný), 40. Nazad (Fojtík), 54. Nazad (Fojtík)

HC Davos: Steinmann (Ruch) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker

HC Vítkovice Ridera: Špírek (Varga) – Skoumal, Oprchalský, Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski, Zachariasz, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta