koniec (0:0, 1:2, 1:1)

10.08.2023, 17:00 • Home Credit Arena, Liberec • Jan Kousal cz

Tipsport: 3.34 4.17 1.85

S tímto konstatováním se s vámi loučím, přeji hezký zbytek "malého pátku". (19:01:27)
Vítězství v dramatickém přátelském utkání nakonec bere pražská Sparta. Přestože Liberečtí v závěru hodně tlačili na pilu, narazili na svůj strop v podobě snížení na 2:3. To však bylo z jejich pohledu vše. Za Spartu se dnes prosadili Řepík, Kestner a Sobotka, za Tygry potom Rychlovský a Flynn.

59:30

Tlak Tygrů se zvyšuje, ovšem obraně Pražanů se daří nebezpečí eliminovat.

58:30

Flynn měl na holi možná i vyrovnání, místo zakončení ale hledal lépe postaveného spoluhráče, což se ukázalo jako špatná volba.

58:00

Tygři to zkusí v šesti!

57:46

Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři dvojnásobnou přesilovku využívají! Budík z modré čáry posunul kotouč OSCARU FLYNNOVI, jehož dělovka málem protrhla síť. Asistence: Vojtěch Budík, Martin Faško-Rudáš.

57:42

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Hauser – 2 min., nedovolené bránění.

56:44

Rychlovský se dostal do samostatného nájezdu, jeho blafák ale Kovář dobře přečetl.

55:58

Ofsajd Liberce.

55:58

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Mozík – 2 min., nedovolené bránění.

54:22

Pérez se tlačil před Kováře s pukem na holi, v tísni mu ho ale nedokázal prostrčit mezi nohama.

53:13

Kotouč se zničehonic odrazil k Buchtelemu, který z otočky vyprášil jen Hrenákovu lapačku.

51:44

Sparta právě vstřelila branku!
Sparta opět odskakuje. Kempného šanci ještě Hrenák dokázal zneškodnit, jenže bek Pražanů pokračoval s pukem za bránu, odkud naservíroval gólový pas VLADIMÍRU SOBOTKOVI a z bezprostřední blízkosti nedal Slovákovi v bráně Bílých Tygrů nejmenší šanci. Asistence: Michal Kempný.

50:55

Krutilova rána na přední tyč gólem neskončila.

49:18

Po delší chvíli práce pro Hrenáka, liberecký gólman v pohodě zasáhl proti Řepíkovi.

47:49

Kelly Klíma už se radoval ze vstřeleného gólu, ale nakonec je všechno jinak! Rozhodčí totiž vypozoroval v liberecké akci přihrávku rukou, a tak byl nucen rozpažit.

47:38

Ofsajd Sparty.

46:54

Kovář si připsal důležitý zákrok proti bekhendové střele Najmana.

Dnešní utkání sleduje 2 435 diváků.

45:30

Němeček jel sám na Hrenáka, slovenský gólman ale fantasticky zasáhl.

44:27

Krejčík si efektně prohodil Najmana, ovšem druhý protihráč už byl nad jeho síly.

43:05

Klíma se zničehonic zjevil v obrovské šanci, ve spěchu ale nedokázal zkrotit svá mířidla.

41:49

Najman se odhodlal ke střele z levého křídla, jenže mířil vedle.

41:34

Kestner – 2 min., hákování.

40:53

Sparťané připravili Hrenákovi práci hned na začátku třetí části, domácí gólman však byl ve střehu.

40:01

Ve druhé třetině se pohnulo skóre na obou stranách, avšak spokojenější odcházejí do kabin hosté, kteří udeřili hned dvakrát. Do závěrečného dějství si tak přenesou vedení 2:1.

37:38

Liberečtí obránci teď ledabylou rozehrávkou nabídli obrovskou šanci Pražanům. Sobotka naservíroval puk před bránu Horákovi, který ale svůj bekhendový blafák do úspěšného konce nedotáhl.

35:56

Po Buchteleho ráně zaduněl jen zadní mantinel.

35:23

Sparťanům v přečíslení ujel kotouč až do libereckého brankoviště, tam ho Hrenák raději přikryl.

34:47

Pérez si vybruslil s pukem na osu hřiště a vypálil. Jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

33:34

Tygři vyrazili do přečíslení dva na jednoho, do Dernerova křižného pasu však sáhl obránce Němeček, který se pro tuto chvíli stal zachráncem Sparty.

32:58

Zakázané uvolnění Sparty.

31:55

Tygři zničehonic kontrují! Faško-Rudáš vyhrál buly na Najmana ten si to s pukem namířil za bránu, odkud našel připraveného JAKUBA RYCHLOVSKÉHO. Ten velmi nezištně nasměroval kotouč za Kovářova záda. Asistence: Adam Najman, Martin Faško-Rudáš.

31:30

Plos vinou nešťastné srážky zůstal ležet na ledě, rychle se však zvedl a zdá se, že bude pokračovat.

31:20

Tygři jsou jako opaření, dvě inkasované branky jsou velkou trhlinou pro liberecké plány na vítězství.

29:51

Neuběhla ani minuta a Pražané zmrazili Tygry podruhé. JOSHUA KESTNER se vřítil do útočného pásma podél levého mantinelu a milimetrově přesnou střelou na přední tyč podruhé v krátké době rozesmutnil domácí příznivce. Bez asistence.

28:57

Kouzlo slovenského brankáře Tygrů právě pohaslo. Dávid Hrenák inkasuje po čtyřech bezchybných třetinách z hole MICHALA ŘEPÍKA, který nachytal stržce domácí svatyně střelou z pravého kruhu. Bez asistence.

27:31

Kempný vystřelil z vrcholu levého kruhu, Hrenák byl na svém místě.

26:52

Králův pokus od pravého mantinelu vykopl Kovář betonem.

25:58

Po další Flynnově střele vznikl drobný zmatek poblíž Kovářovy brány, hosté ho ale rychle zažehnali.

25:36

Flynn pálil jen do betonu připraveného Kováře.

25:06

Flynnovu přesilovkovou ránu z pravého kruhu přizvedla obrana Pražanů nad.

24:32

Mikliš – 2 min., sekání.

24:02

Hrenák má na kontě další zákrok, Krutilův pokus schoval ve své výstroji.

23:10

Kempný vypálil od modré čáry mimo tři tyče.

22:45

Irvingův střelecký pokus mířil vysoko nad.

22:09

Derner – 2 min., nesportovní chování.

21:42

Pekař se pokusil sáhnout do stříleného pasu Šíra. nepovedlo se.

21:10

Druhou třetinu začínáme přesně tam, kde jsme zakončili tu první. To znamená v poklidném tempu.

20:01

V první třetině nemusel ani jeden z obou gólmanů řešit žádnou složitější situaci. Nejblíže branky byl Sparťan Irving, ovšem jeho rána skončila jen na tyči liberecké klece, a tak se bude po přestávce pokračovat za stavu 0:0.

20:00

19:00

17:27

Kousal prokličkoval středním pásmem a za modrou okamžitě pálil. Hrenák byl na místě.

15:58

Severočeši se v pohodě ubránili a nyní už pokračují v plném počtu.

15:01

Další pokus Kempného trefil neomylně jen Hrenákův plastron, pokračovat se bude po pravici libereckého gólmana.

14:16

Kousal se pokusil zaclonit nahození Kempného od modré čáry, Hrenák si ale plachtící kotouč našel a schoval ho ve své výstroji.

13:58

Král – 2 min., sekání.

13:02

Dvořák pozdravil Kováře střelou od pravého mantinelu, hostující gólman se ale překvapit nenechal.

11:48

Němeček vypálil z osy hřiště, nepropálil však hradbu těl před Hrenákem.

10:52

Mucha se proháčkoval až ke střele přibližně z mezikruží, jeho zakončení ale postrádalo razanci.

09:16

Hrenák teď libereckým fanouškům předvedl svou práci holí a s velkým přehledem rozehrál útočnou akci Liberce.

08:02

Sparťané teď nepřesnou přihrávkou sami ukončili svůj slibný pobyt v útočné třetině.

07:10

Hra je teď plná nepřesností.

05:45

Kempného ránu zápěstím od modré čáry schoval Hrenák do své rukavice.

05:29

Kousal vlétl do útočného pásma jako uragán a prověřil Hrenáka. Ten bez problémů vyrazil kotouč do rohu.

04:40

Irving z vrcholu levého kruhu orazítkoval tyč liberecké klece.

04:27

Derner – 2 min., držení.

03:57

Zmatky před Hrenákem rychle zažehnal pohotový Budík.

03:20

Pražané jsou v úvodních minutách o něco aktivnější, defenziva domácích zatím pozorně brání.

02:27

Icing šelem.

02:00

Konečný číhal na modré na dlouhou přihrávku z obranného pásma, o samostatný nájezd ho ale připravilo špatné zpracování.

01:19

Kousal nabil Mozíkovi na modrou čáru, projektil hostujícího zadáka ale s přispěním teče jednoho z Tygrů doputoval jen do ochranné sítě.

00:24

Najman byl režisérem úvodní akce zápasu ze strany šelem. Jeho výpad však skončil za bránou Sparty, kde byl mladý Tygr odzbrojen.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (Hambálek) – Budík, Ivan, Derner, Dvořák, Petrovický, Šedivý, Král – Flynn, Pérez, Klíma, Faško-Rudáš, A. Najman, Rychlovský, Vlach, Šír, Mucha, Pekař, Plos, Janata
Trenér: Filip Pešán

HC Sparta Praha: Kovář (Kořenář) – Kempný, Irving, Němeček, Moravčík, Krejčík, Mozík, Mikliš, Krutil – Chlapík, Sobotka, Řepík, Kousal, Horák, Kestner, Buchtele, Lajunen, Hauser, O. Najman, Konečný
Trenér: Pavel Gross.
Přátelské utkání mezi Libercem a Spartou nabízí hned několik zajímavých minipříběhů.

Oba kluby například mají společné to, že na jejich střídačce stane navrátilec ze zahraničí. V případě Bílých Tygrů se nejedná o nikoho jiného než o bývalého kouče národního týmu Filipa Pešána, který naposledy působil ve Švýcarsku. Pražany zase povede Pavel Gross, jehož trenérská kariéra doposud vázala výhradně k německým klubům.

Nové tváře se budou pohybovat samozřejmě i na ledě. Zatímco na straně Severočechů budí asi největší zvědavost nová brankářská akvizice Dávid Hrenák, zraky sparťanských fanoušků budou směřovat k dalšímu navrátilci Filipu Chlapíkovi. Dá se však očekávat i spousta dalších zajímavých jmen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:3

Góly a asistencie: 32. Rychlovský (Najman, Faško-Rudáš), 58. Flynn (Budík, Faško-Rudáš) – 29. Řepík, 30. Kestner, 52. Sobotka (Kempný)

Tréner: Filip Pešán

Tréner: Pavel Gross

Diváci: 2 435