Coco Gauffová (7) – Karolína Muchová

2:0 6:3, 6:4

20.08.2023, 19:39 • Centrální kurt, Cincinnati (USA) • Finále • Vít Muzikář cz

Tipsport: 1.62 2.44

Finálová porážka nemění na tom, že Muchová bude zítra poprvé v životě v TOP 10 a to je po tom všem čím si prošla a jak ji tělo neposlouchalo úžasný počin. Zároveň se česká tenistka výrazně přibližuje své premiérové účasti na Turnaji mistryň. (21:43:40)
Karolína Muchová se svého druhého titulu na okruhu WTA nedočkala. Ve finále tisícovky v Cincinnati prohrála s Coco Gauffovou 3:6, 4:6. Muchová valnou část zápasu dotahovala. Ostatně začala jej ztraceným servisem a byť ji Gauffová nabídla celkově šest dvojchyb v celém zápase a pět z toho v prvním setu, tak důležité bylo, že jakmile prorazila servis, tak vždy nepotvrdila brejk. Navíc ztratila nejdelší game celého zápasu ve druhém setu za stavu 2:2 a krátce poté ještě promarnila při vlastním servisu vedení 40:0.

Gauffová si sice vybrala v závěru slabší chvilku a byla docela nervózní. Nejprve nevyužila dva mečboly a potom stavu 30:0 na returnu. Nicméně napodruhé už zápas dopodávala rychlou čistou hrou. Na amerických betonech tak zapsala po Washingtonu další titul a podle všeho je momentálně největší favoritkou US Open, které startuje příští pondělí.

Konec zápasu

2:0; 6:4 - Coco Gauffová

6:4

Nečistý forhendový return znamená, že Coco Gauffová je hlavní favoritkou US Open a Karolína Muchová prohrává své první finále tisícovky 3:6, 4:6.

40-0

Muchová chybuje kopcem z bekhendu za základní čáru, tři mečboly.

30-0

Muchová vyhazuje bekhendový return za základní lajnu.

15-0

Gauffová začíná přímým bodem.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Coco Gauffová.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Vedení 30:0 je pryč, Muchová se bránila křižným úderům vítězným forhendem po pravé lajně a Gauffová tak bude mít druhou šanci na to doservírovat finále.

30-40

Bylo to o tom, kdo udělá jako první chybu od základní čáry a udělala ji Gauffová svým bekhendem.

30-30

1:0; 5:3; 30-30 - Karolína Muchová

30-30

Muchová předvedla servis – volej a zakončila do pravé poloviny kurtu.

30-15

Těžko soudit, proč umpirová sudí přerušila zápas tak na dvě minuty, následně trefila Muchová přímý bod do forhendu.

30-0

Muchová zkusila servis ven z kurtu, ale nasměrovala křižný forhend do pravé výseče pro čtyřhru.

15-0

Gauffová se opřela do forhendu po levé lajně a došla si pro vynucenou křižnou bekhendovou chybu do autu.

5:3

1:0; 5:3 - Karolína Muchová

5:3

Tento zápas ještě nekončí! Proti forhendovému returnu zkazila Gauffová bekhend za základní čáru. Muchová tak otočila game ze tří mečbolů a dva z toho byly v jednom balení.