koniec (0:3, 1:1, 1:1)

23.08.2023, 15:30 • Stora Hallen, Nyköping • Martin Augustin (@ogy_16) cz

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek dne! (17:41:36)
Střely na branku – 24:20 (7:10, 11:5, 6:5)
Čeští hokejisté do 20 let mají za sebou úspěšný vstup do turnaje 5 zemí ve švédském Nyköpingu. Švýcary porazili 5:2. Ráz utkání udala už první třetina, kterou svěřenci trenéra Patrika Augusty vyhráli 3:0. Ve druhé části se Švýcarsko kousalo, ale dokázalo pouze snížit přesilovkovou trefou Milese Müllera. Krátce před přestávkou navíc vrátil Česku tříbrankový náskok dorážející Robin Sapoušek. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě navýšil stav po krásné individuální akci v přesilové hře Jakub Štancl. Borci ze země helvetského kříže pak už jen korigovali zásahem Juliena Roda rovněž v početní výhodě.

59:01

Probíhá už poslední minuta třetí třetiny.

58:32

Lvi ještě mohli navýšit skóre! Jeden z obránců – zřejmě Aleš Čech – nastřelil tvrdou ranou od modré čáry pravou tyčku švýcarské svatyně.

58:11

Zakázané uvolnění českého týmu. Buly před Vondrašem.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:45

Ani Švýcaři se už nedostávají do nějakých nebezpečnějších situací. Spíše se dohrává.

56:19

Český tým se už nikam nežene a spíše se snaží dohrát zápas do konce bez nějaké komplikace.

55:20

Necelých pět minut do konce. Švýcaři ještě bojují a snaží se o další korekci stavu.

53:17

53:17 Julien ROD - 2:5

53:17

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A hned dávají gól! Trochu smůly měl brankář Vondraš. Puk se po přihrávce Müllera totiž odrazil od jeho betonu přímo k JULIENOVI RODOVI, jenž snižuje na 2:5. Asistence: Miles Müller a Mattheo Reinhard.

53:10

Puk byl dlouho neutralizován u mantinelu za českou brankou. Až teď ho Švýcaři vytáhli do hry.

52:17

Za sekání je vyloučen Vojtěch Hradec. Přesilovka pro Švýcary.

50:40

Beglieri si vyjel za branku pro nastřelený puk, který zastavil pro své spoluhráče.

49:57

Před námi je posledních deset minut duelu. Česko vede nad Švýcarskem o čtyři góly i ve vypůjčených dresech od Nyköpings HK.

48:51

Matyáš Šapovaliv se z pravé strany natlačil až před Beglieriho, který se střelou mezi betony nenechal nachytat.

48:31

Židlický je na ledě a pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.

47:56

Další české vyhození. Tahle přesilovka zatím Švýcarsku nevychází.

47:04

Čeští hráči vyhazují až za branku soupeře.

46:30

Vyloučení v týmu Česko:
Adam Židlický – 2 min., sekání.

46:10

Švýcarský obránce Rodwin Dionicio individuálně projel až před českou branku. Vondraš ho vychytal!

45:19

K šikovné nahrávce Hujera o mantinel se málem dostal Vojtěch Hradec. Z toho mohl být samostatný únik.

43:56

Z ledu se dlouho nezvedal Louis Füllerman. Ke švýcarskému obránci zamířil i lékař. Füllerman naštěstí nakonec opustil ledovou plochu po svých a už je na střídačce.

42:55

Zdá se, že čeští hokejisté vstoupí do turnaje pěti zemí výhrou. Švýcaři asi těžko budou dotahovat čtyřgólový rozdíl.

41:42

41:42 Jakub ŠTANCL - 1:5

41:42

Česko právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš! Jeden ze Švýcarů nezužitkoval únik na Vondraše. K puku se pak dostal ve vlastním obranném pásmu JAKUB ŠTANCL. Ten s ním přejel celé hřiště, v útočné třetině obehrál dva obránce soupeře, mezi kterými se prosmýkl před Beglieriho a hodil mu kotouč nad lapačku – 1:5. Bez asistence.

40:51

Český tým začal třetí třetinu v početní výhodě. Švýcaři nyní vyhodili.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:06.
Střely na branku – 18:15 (7:10, 11:5)
Ve druhé třetině vstřelily oba týmy po gólu. Česká dvacítka tak vede nad tou švýcarskou 4:1. Švýcaři začali druhou část poměrně dobře. Byli aktivnější a ve 29. minutě snížili přesilovkovou střelou Milese Müllera. Kontaktní branku však ze svého zlepšeného výkonu nevytěžili a dvě minuty před přestávkou se naopak radovali svěřenci kouče Augusty. Na teč Bareše ještě brankář soupeře zareagoval, ovšem dorážku Robina Sapouška již pokrýt nestačil.

40:00

39:53

Dvě minuty za sekání ještě dostal švýcarský centr Jonas Taibel.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:02

38:02 Robin SAPOUŠEK - 1:4

38:02

Čeští hokejisté si berou zpátky třígólový náskok! Nástřel Jakuba Dvořáka mezi kruhy šikovně tečoval Adam Bareš. Beglieri ještě dokázal zasáhnout, ale proti dorážce ROBINA SAPOUŠKA už byl bezmocný – 1:4. Asistence: Adam Bareš a Jakub Dvořák.

36:45

Nastřelený kotouč ukryl v lapačce Vondraš. Švýcaři se snaží být aktivní. Rádi by se zápasem něco udělali.

35:12

Jakub Štancl sundal těsně po odpískání jednoho ze švýcarských hráčů, který přestal dávat pozor. Český útočník se pak soupeři, který se těžce zvedal, omlouval.

34:33

Kotouč byl sražen do ochranné sítě za švýcarskou brankou. Vhazuje se po levici Beglieriho.

33:10

Adam Bareš po zadovce Slavíčka jen těsně minul horní růžek švýcarské branky. Škoda.

32:28

Zákrok Vondraše, který vyrážel střelu jednoho ze Švýcarů z levé strany.

31:39

Švýcary zastavilo postavení mimo hru.

30:03

Čeští hráči se zase snaží převzít iniciativu a kontrolovat hru. Potřebovali by být méně vylučovaní.

28:40

28:40 Miles MÜLLER - 1:3

28:40

Švýcaři využívají přesilovku! Hráči helvetského kříže v ní dobře kombinovali. Grégory Weber nakonec nahrál na pravý kruh MILESOVI MÜLLEROVI, jenž švihem zamířil přesně – 1:3. Asistence: Grégory Weber a Benjamin Quinn.

27:56

Branku netrefil ani Rodwin Dionicio, který v přesilovkách v podstatě nestřídá.

27:40

Zatím docela dobrá přesilovka Švýcarů, ale bez přesnější střelby.

26:48

Jakub Hujer dostal dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Švýcarsko.

25:30

Zdá se, že čeští hokejisté se už vymanili ze švýcarského tlaku, který přišel v úvodu druhé části.

24:19

Marek Ročák vyzkoušel z pravé strany pozornost brankáře Beglieriho. Ten střelu z úhlu vyráží.

23:28

Hráči Švýcarska začali druhou třetinu velmi aktivně. Vondraš si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

22:46

Před Benjaminem Quinnem se otevřel prostor na ose hřiště. Švýcarský obránce si tak vylepšil střeleckou pozici. Jeho ránu vyrazil Vondraš pravým betonem a ani dorážející Antoine Guignard nedokázal protlačit hrací předmět za brankovou čáru!

21:30

Od modré čáry střílel Aleš Čech. Puk se nedostal až k brankáři Beglierimu a jeden z obránců ho odehrál do bezpečí.

20:37

Na pravé straně nabral rychlost Jonas Taibel. Svou akci zakončil střelou vedle bližší tyčky Vondrašovy baranky.

20:13

Krátce po zahájení druhé třetiny přišel švýcarský icing.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:18.
Střely na branku – 7:10
První třetina se české dvacítce povedla. Nad Švýcarskem totiž vede 3:0. Skóre otevřel v 8. minutě Jakub Dvořák. V 11. minutě pak Sebastian Redlich využil Becherovu příhru zpoza branky a o chvíli později se dokonce ve vlastním oslabení prosadil Adam Židlický. Švýcarům pak nepomohla ani krátká přesilovka 5 na 3.

20:00

19:23

Vojtěch Hradec dostal přihrávku na pravý kruh a nebezpečně vystřelil. Beglieri vytěsnil puk mimo branku.

19:00

Národní tým je už kompletní. Zbývá minuta do konce první třetiny.

18:15

Vögeli na modré posunul na kolegu z obrany Füllermana, jehož střelu vyrazil do rohu Vondraš.

17:53

Čeští hokejisté získali v oslabení buly v útočném pásmu a mohou šetřit další čas.

17:15

Český tým je už ve čtyřech.

16:56

Marek Ročák vyhodil puk do hlediště. Švýcaři budou hrát krátkou přesilovku 5 na 3!

16:45

Střílenou přihrávku Dionicia na vzdálenější tyčku nezasáhl nikdo ze spoluhráčů. Švýcaři ještě v pásmu.

16:24

Čeští hráči vyhazují.

15:41

Od modré čáry vypálil Rodwin Dionicio. Vondraš vyráží.

15:14

Dvě minuty za hákování dostal Aleš Čech. Přesilovka pro Švýcarsko.

14:13

Matteo Wagner to zkoušel poté, co mu puk posunul do jízdy Weber. Jakub Vondraš zasáhl vyrážečkou.

12:46

Česko je už v plném počtu.

12:09

Čeští hráči si v oslabení počínají velmi dobře. Švýcary do ničeho nepouštějí.

11:06

11:06 Adam ŽIDLICKÝ - 0:3

11:06

Mladí Lvi se prosazují i ve vlastním oslabení! Napadající Vojtěch Hradec sebral puk rozehrávajícímu obránci a předložil ho najíždějícímu ADAMOVI ŽIDLICKÉMU, který se trefil mezi betony brankáře – 0:3. Asistence: Vojtěch Hradec.

10:45

Marek Alscher – 2 min., hákování.

10:17

10:17 Sebastian REDLICH - 0:2

10:17

A je to o dva góly! Čeští hokejisté zužitkovali tlak, který si vytvořili po buly v útočném pásmu. Ondřej Becher našel nahrávkou zpoza branky SEBASTIANA REDLICHA, který se trefil z pravé strany hřiště. Asistence: Ondřej Becher.

09:08

Čeští hokejisté zahájili utkání lépe a nadále pokračují v útočení.

07:37

07:37 Jakub DVOŘÁK - 0:1

07:37

Český tým se ujímá vedení! Nahození JAKUBA DVOŘÁKA od modré čáry si našlo cestu až za záda brankáře Beglieriho. Vypadalo to, že tam ještě byla nějaká teč, ale pokud ano, tak asi od švýcarského hráče. Za autora gólu je totiž označen Dvořák. Asistence: Šimon Slavíček a Adam Bareš.

06:00

Vojtěch Vochvest nahrál na pravý kruh Ondřejovi Becherovi. Proti jeho ráně z první se včas přemístil Beglieri.

04:58

Čeští hokejisté nyní tráví čas v útočném pásmu. Je to ale zatím bez zakončení.

03:36

Jeden z českých hráčů zakončoval po přihrávce zpoza branky. Zamířil do připraveného brankáře Alessia Beglieriho.

03:20

Hra je přerušena po zakázaném uvolnění Švýcarska.

01:59

Máme za sebou vyrovnaný začátek zápasu. Oba celky se zatím oťukávají.

00:01

Švýcarsko: Beglieri (Huet) – Dionicio, Quinn, Füllerman, Vögeli, Schneller, Meile – Weber, Taibel, Wagner – Pedrazzini, Müller, Hornecker – Rod, Reinhard, Guignard – Liechti, Gredig, Meier.
Trenér: Marcel Jenny

Česko: Vondraš (Hrabal) – Alscher, Ročák, Kočí, Jiříček, Čech, Dvořák, Vochvest – Redlich, Šapovaliv, Becher – Bareš, Sapoušek, Slavíček – Rymon, Melovský, Štancl – Hradec, Hujer, Židlický.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Harnebring, Enroth – Jonsson, Olsson.
Česko:
Mladí Češi obhajují stříbrné medaile z posledního šampionátu v Kanadě. Trenér Patrik Augusta bere do Nyköpingu hned sedmnáct hokejistů, kteří působí nebo od nové sezóny budou působit v severoamerických soutěžích. V Česku zůstává jen trojice obránců Jakub Dvořák (Liberec), Aleš Čech (Mladá Boleslav) a Adam Jiříček (Plzeň) a rovněž útočník Vojtěch Hradec (Mladá Boleslav). Ze stříbrných medailistů z posledního MS se na turnaji představí právě zmíněný obránce Čech a také Matyáš Šapovaliv s Robinem Sapouškem.

Nominace Česka:

Brankáři:
Jakub Vondraš (Sudbury, OHL), Michael Hrabal (Univ. of Massachusets, NCAA).

Obránci:
Jakub Dvořák (Liberec), Aleš Čech (Mladá Boleslav), Adam Jiříček (Plzeň), Matteo Kočí, Vojtěch Vochvest (Kamloops, WHL), Marek Alscher (Portland, WHL), Tomáš Cibulka (Val-d’Or, QMJHL), Marek Ročák (Kelowna, WHL).

Útočníci:
Vojtěch Hradec (Mladá Boleslav), Eduard Šalé (Barrie, OHL), Matyáš Šapovaliv (Saginaw, OHL), Adam Židlický (Mississauga, OHL), Šimon Slavíček (Flint, OHL), Adam Bareš (Pelicans Lahti, Finsko), Jakub Štancl (Växjö, Švédsko), Sebastian Redlich (Södertälje, Švédsko), Ondřej Becher (Prince George, WHL), František Formánek (Red Deer, WHL), Dominik Rymon (Everett, WHL), Robin Sapoušek (Victoria, WHL), Matyáš Melovský (Baie-Comeau, QMJHL), Jakub Hujer (Sherbrooke, QMJHL).
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Česká reprezentační dvacítka, kterou čeká na přelomu roku vrchol sezóny v podobě Mistrovství světa ve švédském Gothenburgu, tento týden zamířila právě do Švédska, konkrétně do Nyköpingu. Tam ve středu startuje turnaj pěti zemí, do něhož svěřenci kouče Patrika Augusty vstoupí soubojem se Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

2:5

Góly a asistencie: 29. Müller (Weber, Quinn), 54. Rod (Müller, Reinhard) – 8. Dvořák (Slavíček, Bareš), 11. Redlich (Becher), 12. Židlický (Hradec), 39. Sapoušek (Bareš, Dvořák), 42. Štancl

Švajčiarsko: Beglieri (Huet) – Dionicio, Quinn, Füllerman, Vögeli, Schneller, Meile – Weber, Taibel, Wagner – Pedrazzini, Müller, Hornecker – Rod, Reinhard, Guignard – Liechti, Gredig, Meier.
Tréner: Marcel Jenny

Tréner: Patrik Augusta

Rozhodca: Harnebring, Enroth – Jonsson, Olsson