Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Jakub Menšík – Fabio Fognini

2:1 1:6, 6:1, 6:1

23.08.2023, 22:01 • Kurt č. 12, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • 1. kolo kvalifikácie • Lukáš Mihal (@mihal_lukas) cz

Tipsport: 2.3 1.56

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (23:49:49)
Jakub Menšík se ve druhém kole kvalifikace na US Open střetne se Švýcarským Leandrem Riedim.
Jakub Menšík v prvním kole kvalifikace na US Open předvedl neuvěřitelný obrat a naprosto zaslouženě postupuje dále! V první sadě to ale na jeho postup rozhodně nevypadalo, protože vůbec nestíhal, navíc svůj servis poprvé udržel až na třetí pokus. V prvním setu proto na výhru pomýšlet nemohl, takže si následně vyžádal o něco delší přestávku v šatnách. Ta mu nejspíš hodně pomohla, protože následně hrál jako vyměněný. Jeho podání začala být neuvěřitelně přesná a chyby na straně Fogniniho se začaly kupit. Českému hráči se navíc dařilo i během servisu soupeře, ve druhém a třetím setu si tak připsal rovnou čtyři brejky. K tomu všemu už nepřišel ani o jedno podání a po jistém výkonu nakonec zvítězil. Pokud se chce ale probojovat až na US Open, dnešní první set už v kvalifikaci nesmí předvést.

Konec zápasu

2:1; 6:1 - Jakub Menšík

6:1

Fogniniho v poslední výměně utkání opět zradila páska, Menšík tedy po fantastickém comebacku postupuje dále!

40-0

Menšík nádherně prohodil protihráče na síti, díky čemuž má rovnou tři mečboly!

30-0

Fognini si budoval silnější pozici, zase si to ale pokazil nevynucenou chybou.

15-0

Český hráč vymyslel nádherné zkrácení hry, na které mohl soupeř jen těžko reagovat.

5:1

Menšík musel bojovat, ale opět udržel svůj servis, takže od výhry ho dělí už jenom jeden gem.

A-40

Když Menšík trefí první servis, je to téměř vždy fiftýn. To platilo i tentokrát.

40-40

Menšík v dlouhé výměně trefil všechno, co potřeboval, takže při jeho servisu platí shoda.

30-40

Fognini se může dostat zpátky do hry, protože vytáhl fantastický return po lajně, díky kterému má brejkbol!

30-30

Čech mířil forhendem do levého rohu kurtu, avšak o poměrně velkou vzdálenost ho netrefil.