2:5

koniec (0:2, 2:0, 0:3)

24.08.2023, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Jiří (PLZ) Beníšek cz

Tipsport: 1.98 4.19 2.95

Je konec! V západočeském derby na plzeňském ledě vítězí karlovarská Energie. Ve třetí třetině o svém vítězství rozhodli díky třem brankám. Nejprve se prosadil Iikka Kangasniemi, na 4:2 zvyšoval Vít Jiskra a do prázdné brány vítězství hostů pečetil Tomáš Rachůnek. Ode mě to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších hokejových online přenosů. (19:39:32)

59:31

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Autorem branky je RACHŮNEK. Je rozhodnuto! Karlovy Vary pečetí své vítězství v západočeském derby! Do prázdné brány se prosadil po nahrávce Kangasniemiho Tomáš Rachůnek. Asistence: Kangasniemi.

59:03

Zakázané uvolnění Karlových Varů.

58:29

Adam hledal volného Indráka, ale ten nedokázal zamířit přesně.

58:00

Zámorský svým dalším pokusem přestřelil.

56:59

Pokus Petra Zámorského likviduje Dominik Frodl.

56:22

Plzeň to zkouší v šesti!

56:22

Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

56:22

Další z ran Jakuba Poura skončila v náručí Dominika Frodla. Karlovarský brankář dnes vyloženě trápí svého bývalého spoluhráče.

55:59

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Schleiss – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Gríger – 2 min., hrubost.

55:35

Jan Schleiss se uvolnil kličkou na střed a následně ho vychytal Dominik Frodl.

55:18

55:18 Vít JISKRA - 2:4

55:18

Autorem branky je JISKRA. Energie odskakuje do dvoubrankového vedení! Střelu Filipa Koffera si našel Vít Jiskra a dorazil ji do sítě. Asistence: Koffer.

55:10

Samuel Hlavaj nadvakrát zakročil proti střelám Jiskry a Hladonika!

53:55

Jakub Pour nabízel kotouč do skrumáže před Frodlem, ale žádný z indiánů se ke kotouči nedostal.

52:35

Rachůnek vybídl do šance Zetterberga, ale ten mířil mimo tři tyče.

51:00

Mohlo být vyrovnáno! Jakub Pour se dostal k odraženému puku, ale Dominik Frodl ho parádním zákrokem vychytal.

50:38

50:38 KANGASNIEMI - 2:3

50:38

Autorem branky je KANGASNIEMI. Energie se dostává do vedení a byla to parádní akce! Lucas Zetterberg narýsoval krásnou žabku svému finskému kolegovi a Iikka Kangasniemi následně překonal Hlavaje střelou do šibenice. Asistence: Zetterberg.

50:04

Krásnou kombinací vznikl prostor pro Lucase Zetterberga v mezikruží, který ve velké šanci nepřekonal Samuela Hlavaje.

48:39

Benák – 2 min., podrážení.

48:39

Skvělý Samuel Hlavaj nyní vychytal Dávida Grígera ve velké tutovce před brankovištěm.

48:03

Miroslav Indrák skrytým pokusem zaměstnal Dominika Frodla, který dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.

47:00

Plzeň měla další tlak v útočném pásmu. Puku se ujal Jakub Pour, ale nepovedenou přihrávkou svůj tým vyhnal z pásma.

46:15

Škodovka hraje velmi aktivně a Karlovy Vary nyní nestíhají. Michal Houdek krásně našel volného Jakuba Lva, ale ten jeho pas nečekal a prováhal svou možnost.

44:36

Obrovská šance indiánů! V ideální pozici zakončoval Kryštof Hrabík, ale puk do sítě neprocpal. O chvíli později mohl z dorážky skórovat zase Indrák, ale ani on úspěšný nebyl.

43:55

Hned po buly to zkusil Jakub Pour, ale úspěšný nebyl.

43:50

Jan Schleiss si udělal slalom v útočném pásmu a nakonec si sjel až k modré čáře, odkud jeho nahození lapil pozorný Frodl.

42:11

Pokus Jakuba Poura Frodlovi vypadl a Kryštof Hrabík se ještě pokoušel o dorážku. Na Dominika Frodla si ale nepřišel.

41:36

Přesilovka už se indiánům ale dále moc nevede. Nyní se dostali do ofsajdu.

40:36

Adam Benák nabil Zámorskému, jehož pokus od modré likviduje Frodl.

40:12

Černoch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

40:01

Druhá třetina je minulostí a branky nyní padaly jen do sítě Energetiků. O snížení se postaral kapitán Jan Schleiss, na něhož navázal vyrovnávací brankou Jakub Lev. Škodovka hraje po druhé periodě s Karlovými Vary 2:2. Závěrečné dějství začne v 18:59.

40:00

39:38

V závěru druhého dějství to zkoušel z mezikruží Miroslav Indrák. Dominik Frodl jeho zakončení vyrazil pravým betonem.

38:59

Luke Adam zavezl puk do útočného pásma, ale proti přesile soupeřů si neporadil.

38:04

Zetterbergův tvrdý pokus od modré byl ještě tečován, ale pozorný Samuel Hlavaj si s ním poradil.

Plzeň právě vstřelila branku!
Autorem branky je LEV. Jakub Lev srovnává při vlastním oslabení! Plzeňský forvard se dostal do samostatného úniku a zakončením mezi betony překonal Frodla. Asistence: Jansa, Laakso.

36:21

Stříteskému utekl kotouč a Karlovy Vary se vyhnaly z útočné třetiny.

36:08

Houdek – 2 min., nedovolené bránění.

34:45

Škodovka je v laufu. Holešinský už se chystal zakončit zakončit sám vstříc Frodlovi, ale dobrý obranný zákrok jednoho z obránců soupeře jeho pokusu zamezil.

33:50

33:50 Jan SCHLEISS - 1:2

33:50

Autorem branky je SCHLEISS. A máme sníženo! Jan Schleiss to vzal v přečíslení na sebe a střelou na vzdálenější tyč překonal Frodla. Asistence: Kvasnička.

32:33

Při vlastním oslabení mohl Ondřej Matýs po pasu od Tomáše Mertla zakončovat, ale kotouč mu přeskočil hůl a tím akce skončila.

31:32

Luke Adam se zmocnil kotouče a sjel si až mezi kruhy, odkud prověřil Dominika Frodla.

31:07

Laakso – 2 min., hákování.

30:10

Ostrý pokus Jakuba Lva skončil u Holešinského, ale ten svou dorážku do brány neusměrnil.

29:48

Beránek – 2 min., podrážení.

29:35

Z trestné lavice obdržel puk do úniku Matěj Stříteský a forhendovou kličkou Hlavaje nepřekonal. K dorážce se ještě dostal Jiří Černoch, ale i jeho vychytal fantastickým zákrokem Samuel Hlavaj.

28:55

Adam nabíjel Rekonenovi, který z mezikruží minul.

28:16

Škodovce se přesilová hra vůbec nevede a zatím se vůbec nedostala do útočného pásma.

27:24

Stříteský – 2 min., podrážení.

27:00

Aleksi Laakso osvobozuje svůj tým a Plzeň záhy hraje v plném počtu.

25:54

Tentokrát svou svižnou střelu ukázal Ondřej Beránek, ale z vrcholku kruhů si na Hlavaje nepřišel.

25:17

Michal Plutnar nabil na levý kruh Zetterbergovi, který svou ostrou ranou zaměstnal Samuela Hlavaje.

25:05

Hrabík – 2 min., podrážení.

24:37

Jakub Pour to vzal nyní na sebe a od vlastní třetiny se projel až do útočného pásma a svou akci zakončil střelou z levého kruhu. Frodl připraven.

22:37

Velká šance pro Tomáše Mertla! Plzeňský forvard se dostal do samostatného úniku, ale Dominik Frodl mu vypíchl kotouč a Mertl nezakončil.

21:55

Tomáš Redlich si sjel až k levému kruhu, odkud přestřelil Hlavajovu branku.

21:41

Střela Jakuba Poura od modré čáry skončila v ochranné síti.

21:00

Tečovaný pokus Hrabíka Frodl raději přidržel ve své lapačce.

20:40

Druhou část začali aktivněji hosté, ovšem jejich počínání v útočné třetině netrvalo dlouho. U puku je nyní Škodovka.

20:01

První část je u konce. K vidění bylo několik šanci na obou stranách, ale ty své proměnili jen hosté. Skóre otevřel Filip Koffer ve třetí minutě. Na 2:0 pro Energii zvyšoval v osmnácté minutě šikovnou tečí Dávid Gríger. Po dvaceti minutách tedy vedou Karlovy Vary nad Plzní 2:0. Druhá třetina začne v 18:14.

20:00

19:51

Miroslav Indrák osvobozuje svůj tým a svou následnou dalekonosnou střelou dává první periodě definitivní tečku.

18:40

Karlovarští se sami vyhnali z útočného pásma a musí zakládat až z vlastního třetiny.

18:06

Zámorský – 2 min., hákování.

17:15

17:15 David GRÍGER - 0:2

17:15

Autorem branky je GRÍGER. Dávid Gríger už ale o chvilku později branku dává! Karlovarský útočník šikovně vložil hůl do nahození Lukáše Pulpána od modré čáry a puk skončil až v síti. Asistence: Pulpán.

16:50

Štiplavou ránu Grígera vyrazil špičkou betonu Samuel Hlavaj!

15:36

Aktivní Jan Schleiss vybojoval puk v útočné třetině a posunul ho Jakubu Lvovi do ideální pozice. Vytáhlý útočník svůj pokus poslal do zadního plexiskla.

14:31

Luke Adam se zjevil před Frodlem. Naneštěstí ale trefil pouze svého spoluhráče a maskovaný muž hostí nemusel zasahovat.

13:18

Ani Jakub Lev svou ranou z levého kruhu neuspěl.

12:30

Jakub Pour svými dělovkami ani nadvakrát nepřekonal Dominika Frodla. Ten proti svému bývalému týmu zatím kouzlí!

11:48

Rachůnek – 2 min., sekání.

11:32

Matěj Stříteský zavezl kotouč do útočné třetiny a jemnou žabkou nahodil puk na Hlavaje. Hra se následně přesunula za branku Plzně, kde hraje Piskáček.

09:06

Za Frodlem zvoní další tyč! Tentokrát pálil z levého kruhu Lev a rozezvučil brankovou konstrukci.

08:23

Přikryl – 2 min., podrážení.

08:10

Tomáš Mertl se pří početní nevýhodě dostal do ideální střelecké pozice a trefil tyč!

07:24

Krásná kombinace po ose Kangasniemi, Beránek, Černoch skončila právě u Jiřího Černocha, který z mezikruží jen těsně minul bránu.

06:55

Po Stříteského střele se puk odrazil do středního pásma a indiáni mohou na chvíli vydechnout.

06:13

05:34

Další velká šance hostů! Tomáš Bartejs ideálně nabil Ondřeji Beránkovi a ten svou pumelicí těsně přestřelil Hlavajovu bránu.

04:41

Jan Hladonik s pukem na hokejce rychle objel plzeňskou branku a z následné otočky jen těsně minul svatyni Samuela Hlavaje.

02:36

02:36 Filip KOFFER - 0:1

02:36

Autorem branky je KOFFER. Energetici jdou do vedení! Do pasu Romana Přikryla šikovně vložil hůl Filip Koffer a kotouč skončil až v brance. Asistence: Přikryl a Procházka.

02:11

Střelecký pokus Lukáše Pulpána byl sražen do ochranné sítě.

01:30

Na pravé straně dostal hodně prostoru karlovarský Gríger a z pravého kruhu to zkusil na vzdálenější tyč. Poprvé zasahuje i Hlavaj.

01:02

Tomáš Dujsík si s pukem od modré čáry sjel až k levému kruhu a odtud nahodil behkendem kotouč na bránu. Frodl opět připraven.

00:15

Indiáni vyhráli úvodní buly a ihned zamířili kupředu. O první střelu zápasu se postaral Petr Zámorský, Dominik Frodl vyráží.

00:01

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Laakso, Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Houdek, Piskáček (A), Malák – Schleiss (C), Benák, Lev (A), Pour, Adam, Hrabík, Indrák, Jansa, Holešinský, Matýs, Mertl, Rekonen
Trenér: Petr Kořínek

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Hrabal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska, Huttula, Krajčík – Zetterberg, Černoch (C), Beránek, Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi, Redlich, Jiskra, Hladonik, Koffer, Přikryl, Procházka
Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Kosnar, Jaroš – Lhotský, Ondráček.
Plzeň rovněž odehrála už čtyři přípravná utkání s bilancí dvou výher a dvou proher. V prvním zápase nejprve porazila České Budějovice 4:2. Následně přišla řada dvou porážek s finským KooKoo 1:5 a právě s Karlovými Vary 1:2 po nájezdech. Poslední duel odehrála modrobílá družina na domácím ledě v úterý proti německému Crimmitschau a mohla se radovat z vysokého vítězství 7:1. Překlopí indiáni svou zápasovou bilanci kladným směrem, nebo se bude radovat karlovarská Energie?
Karlovy Vary v rámci přípravy zatím sehrály čtyři duely a pokaždé dokázaly bodovat. Na úvod sice nestačili na Mladou Boleslav a padli po samostatných nájezdech 1:2, poté ale Energetici již nezaváhali. Po vítězstvích 2:1 s Kladnem a 3:1 s Litvínovem se přesně před týdnem poprvé střetli přímo s Plzní. Ve vyrovnaném zápase nakonec Karlovy Vary uspěly a vyhrály 2:1 po nájezdech. Jak dopadne odveta hraná na plzeňském ledě?
Krásný čtvrteční podvečer z plzeňské LOGSPEED CZ Arény. Extraligová příprava vrcholí a plzeňskou Škodovku v rámci ní čeká poslední domácí přípravné utkání. V něm se indiáni v západočeském derby utkají s karlovarskou Energií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:5

Góly a asistencie: 34. Schleiss (Kvasnička), 37. Lev (Jansa, Laakso) – 3. Koffer (Přikryl, Procházka), 18. Gríger (Pulpán), 51. Kangasniemi (Zetterberg), 56. Jiskra (Koffer), 60. Rachůnek (Kangasniemi)

Tréner: Petr Kořínek

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska, Huttula, Krajčík – Zetterberg, Černoch (C), Beránek, Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi, Redlich, Jiskra, Hladonik, Koffer, Přikryl, Procházka
Tréner: David Bruk

Rozhodca: Kosnar, Jaroš – Lhotský, Ondráček