Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Borna Gojo (8) – Tomáš Macháč (19)

2:0 7:6 (5), 6:2

26.08.2023, 20:53 • Kurt č. 14, NTC Billie Jean Kingové, New York (USA) • 3. kolo kvalifikácie • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.01 1.73

Tomáš Macháč nedotáhl kvalifikaci US Open a na rozdíl od loňska bude v hlavní soutěži chybět. Dnes marně hledal recept na 196 cm vysokého chorvatského ranaře Bornu Goja, který si poslední grandslam sezóny zahraje poprvé v kariéře. Gojo fantasticky podával, za celý zápas nepustil soupeře nejen k brejkbolu, ale ani na shodu, s výjimkou úplně posledního gemu.
Macháč se také na podání neměl za co stydět, v prvním setu ani on nečelil brejkbolu, jenže selhal v koncovce tie-breaku. Za stavu 5:4 šel dvakrát na podání, výsledkem byla nevynucená chyba a dvojchyba a Gojo nabídnutou příležitost ihned využil. Rozjetý Chorvat pak vyhrál první čtyři gemy v dalším setu a bez větších potíží si pohlídal postup. Macháčovi tak oplatil porážku z dosud jediného vzájemného utkání předloni v Mouilleron-le-Captif. (22:23:21)

Konec zápasu

6:2

Borna Gojo gem po menších potížích dopodával a poprvé v kariéře bude jeho jméno v pavouku hlavní soutěže US Open.

A-40

Mečbol přece jen přichází po Macháčově bekhendovém returnu do pásky.

40-40

1:0; 5:2; 40-40 - Borna Gojo

40-40

Borna Gojo smazal klíčový brejkbol desátým esem.

30-40

Macháč využil slabšího druhého podání a vybojoval premiérový brejkbol!

30-30

Tak ani teď ne, Borna Gojo se hned po podání vyhazuje.

30-15

1:0; 5:2; 30-15 - Tomáš Macháč

30-15

Macháč předvedl vítězný forhendový return křížem, na mečboly si Gojo ještě počká.

30-0

Deváté eso rodáka ze Splitu.

15-0

Borna Gojo servíroval ven z kurtu, připravil si Čecha švihem do protějšího rohu a na síti snadno doklepl lehký volej.

5:2

Tomáš Macháč vyškraboval míček po křížném bekhendu Borny Goja skoro v rozštěpu, nicméně dokázal se dostat do hry a soupeř mu pomáhá nevynucenou chybou.