27.08.2023, 12:00 • Vierumäki 2, Finsko • Tadeáš Rulf cz

Závěrečné pořadí turnaje

1. Česko – 9 bodů
2. Finsko – 6 bodů
3. Švédsko – 3 body (14:24:46)
Je konec, ženská hokejová reprezentace České republiky právě oficiálně ovládla Turnaj tří zemí ve finském Vierumäki, když v posledním utkání po famózní první třetině dokázala odolat závěrečnému náporu švédského týmu a zvítězit 3:2.

Hned dvě asistence si dnes připsala Michaela Pejzlová, asistenci a gól má zase na svém kontě naše Tereza Vanišová a Švédky Hjalmarssonová a Ljungblomová.

To už je za mě pro tento zápas vše, přeji top den každému fanouškovi českého hokeje.

59:45

Držíme švédskou hráčku s pukem u mantinelu, vítězství je blízko.

59:30

Hesová má puk pod kontrolou!

59:25

Obrovský tlak před brankou Hesové, tři dorážející Švédky jsou na úrovni brankové čáry.

59:00

Na ledě je elitní švédská formace a sledujeme houževnatý závěrečný nápor.

58:40

Švédky odvolaly brankářku a získávají buly v útočném pásmu.

58:29

Oddechový čas pro tým Švédsko.

58:00

Nepříjemnou ránu od modré čáry mohla ještě tečovat sedmnáctiletá česká hvězdička Tereza Plosová, kraluje ovšem švédská brankářka.

57:30

Češkám se vydařil přechod do útočného pásma a mohou snad dočkat v klidu konce zápasu.

56:50

Nepříjemnou ránu vyslala Luna Ljungblomová, svou třetí branku v utkání však nezapisuje.

56:10

Otočkou u brankové tyče střílela Natálie Mlýnková.

55:35

Vychytáním nájezd Šapovalivové dala Soderbergová soupeřkám přeci jen alespoň o trochu větší šanci na obrat zápasu.

55:00

Ofsajd švédského týmu.

54:47

54:30

Kontrolujeme kotouč ve střední zóně, jedna z posledních šancí soupeřek na vyrovnání jim hrubě nevyšla.

54:00

Švédky se nedokáží zabydlet v útočném pásmu, opět úspěšně vyhazujeme puk.

53:25

Jedné ze švédských hráček upadla hůl a Češkám se tak podařilo vyhodit. Následně sudí z neznámých důvodů přerušují hru, buď bylo omylem odpískané zakázané uvolnění a nebo hůl ležící na ledě považovali za příliš nebezpečnou, výsledkem jejich debaty jsou každopádně buly ve středním pásmu.

52:47

Vyloučení v týmu Česko:
Mlýnková – 2 min., držení.

52:10

Plosová se snažila působit směrem do útoku obrana soupeřek ji však zastavuje.

51:39

51:00

Švédky úspěšně vyhazují kotouč, ještě předtím jsme předvedly několik nadějných zakončení.

50:15

Přesilovou hru hrajeme výborně, daří se nám nebezpečně dotírat na Soderbergovou z těsné blízkosti branky.

49:39

Vyloučení v týmu Švédsko:
Hjalmarssonová – 2 min., podrážení.

49:30

Velký závar před Soderbergovou uklidňující branku bohužel nepřinesl, několik českých dorážejících hráček však bylo opravdu blízko.

49:10

Neubauerová bojuje o kotouč za švédskou brankou.

48:45

Křížová opět prokázala své kvality, výtečnou prací hokejkou zabránila kontru soupeřek.

47:30

Bránění ve vlastní třetině se nevyplatilo, nyní tedy raději opět útočíme a bojujeme o kotouč u mantinelu v pásmu švédském.

45:41

45:41 LJUNGBLOMOVÁ - 3:2

45:41

Švédsko právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází kontaktní švédská branka, kterou dává LINA LJUNGBLOMOVÁ. Podařilo se jí využít chvilkové nepozornosti střelkyně první české branky Terezy Radové a po přihrávce elitní śvédské forvardky Sary Hjalmarssonové snižuje na 2:3.

Asistence: Sara Hjalmarssonová.

45:10

Švédské dobývání nemělo zásluhou dobré práce u mantinelu dlouhého trvání, po snadném zákroku Hesové přichází drobná potyčka.

44:35

Trochu jsme se zatáhli a Thuviková dokázala nakrátko vybojovat puk v naší obranné třetině.

44:00

Češky stále kontrolují útočné pásmo a nevypadá to, že by jim měly hrozit v tomto zápase nějaké větší potíže.

43:15

Krásně před brankou soupeřky kličkovala Mlýnková, mlýnek tentokrát čtvrtý český gól nepřimlel.

42:30

Ani Hesová není bez práce, ranou od modré hned po buly vyzkoušela její reflexy Jungakerová.

42:00

Soderbergovou dokázala ze střední vzdálenosti důkladně prověřit Pejšová.

41:15

Ránu Pejzlové od modré čáry zblokoval obranný val švédský.

40:45

Vstup do závěrečné třetiny máme lepší my, Vanišová kontroluje puk v útočném pásmu.

40:01

Také po druhé třetině má český tým dvoubrankový náskok a ačkoliv dojem z ní není tak ohromující jako z třetiny první, můžeme být rozhodně spokojeni. Náskok českého týmu nejprve po výborné akci zvýšila Vanišová, naději soupeřkám však pět minut před koncem dala jasně nejlepší hráčka ve žlutém dresu Sara Hjalmarssonová.

Ve druhé polovině druhé třetiny hokejistky ze země tří korunek poprvé prokázaly, že také umí kousat a předvedly několik nebezpečných střel. Věřme, že novou českou brankářku Hesovou nebude již ve třetí třetině čekat mnoho práce a přijde český triumf!

40:00

39:47

39:45

Ke střele se tlačila Přibylová, bohužel neuspěla.

39:30

Češky vyvážejí kotouč do středního pásma.

39:00

V nebezpečné pozici promáchla Ljungblomová.

38:30

V důsledku nešikovnosti na modré čáře se Švédky zcela bez našeho přičinění vyhánějí do ofsajdové pozice.

37:47

Pejšová – 2 min..

37:35

Sledujeme boj o kotouč za švédskou brankou.

36:50

Nyní se naštěstí konečně podařilo kotouč vyvést a alespoň dočasně se problémů zbavit.

36:00

Vstřelená branka vlila hokejistkám ve žlutém novou krev do žil a sledujeme jejich nápor v útočném pásmu.

34:52

34:52 HJALMARSSONOVÁ - 3:1

34:52

SARA HJALMARSSONOVÁ se prosazuje z těsné blízkosti po chytrém pasu Ostenssonové zpoza branky. Dráha puku byla extrémně krátká a Škodová tak měla minimum šancí zareagovat, škoda, že se české obraně nepodařilo centryni první formace zastavit.

Asistence: Alice Ostenssonová a Lina Ljungblomová.

34:40

Hjalmarssenová potvrdila svou roli nejnebezpečnější hráčky švédského týmu, Hesová ji ale dokázala vyrazit pokus holí.

34:25

Protiútoku soupeřek dokázala bleskovým obětavým návratem zabránit Sarnovská.

33:40

Češky bojují o kotouč za brankou Soderbergové.

32:30

Ofenzivní ambice Švédek nemohly trvat dlouho, nyní už zase vládne puku Pejzlová.

31:40

Pokud chtějí naše sokyně zápas zdramatizovat, musí hnát všechno co má nohy do útoku, nyní střílela Ostenssonová mimo.

30:45

Zakázané uvolnění našeho družstva, dlouhá přihrávka vpřed nevyšla.

30:05

Rána Hjalmarssonové je zblokována mimo kluziště.

29:54

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Škodová, přichází Hesová.

28:45

Soupeřky úspěšně vyvážejí puk a mohou si na chvíli oddychnout.

28:19

27:50

Český zámek je zpátky, trochu chybí střelba.

27:10

Při snaze o rychlý návrat se dopouštíme ofsajdu.

26:50

Po nepřesné prudké ráně se bohužel puk odráží až zpátky do české třetiny.

26:19

Svenssonová – 2 min., sekání.

26:00

Ani čtvrtá formace se nedrží v dnešním dominantním výkonu pozadu, což nyní po výtečně vykombinované akci svým dobrým zakončením prokázala Agáta Sarnovská.

24:55

24:55 VANIŠOVÁ - 3:0

24:55

Česko právě vstřelilo branku!
Skvělou převážně individuální akci předvedla TEREZA VANIŠOVÁ, která tak dlouho kroužila před brankou Soderbergové, až našla kousek odkrytého prostoru a do něj se dělovkou dokázala bez potíží prosadit.

Asistence: Michaela Pejzlová a Daniela Pejšová.

24:10

Nyní se konečně zadařilo a vstupujeme do zóny soupeřek.

23:20

Naše hokejistky znejistěly při přechodu ven z vlastního pásma, kde soupeřky číhají a již poněkolikáté úspěšně odebírají kotouč.

22:30

Vstup do druhé třetiny vyšel každopádně lépe Švédsku, nyní jsme viděli obtížnou střelu z těsné blízkosti vůči které se vytáhla Škodová.

21:50

Naše rivalky vyvážejí kotouč z pásma rychle ven, kvalitní zakončení však vyprodukovat kvůli české obraně nemohou.

21:00

Okamžitou protiakcí získáváme útočné pásmo.

20:30

Druhou třetinu začínají aktivněji Švédky, ranou od modré prověřila Škodovou Silénová.

20:01

První třetina je za námi, Češky po zásluze vedou 2:0. Své soupeřky přejely naše hokejistky prakticky ve všech herních dovednostech, zápas máme zatím zcela pod kontrolou. Kromě pár ojedinělých střeleckých pokusů z nepříliš nebezpečných pozic jsme Švédky nepustili vůbec k ničemu, vládneme střednímu pásmu a pro soupeřky je tak velkým úspěchem, pokud vůbec projdou do naší třetiny.

Češky naopak v útočné zóně čarují, hra často připomíná přesilovou hru, jelikož se nám daří soupeřky zamykat ve vlastním pásmu a připravovat si opravdu kvalitní pozice. Stále však samozřejmě nesmíme soupeřky podceňovat, stačí jim jediná branka k tomu, aby se opět dostaly do kontaktu a pokud by naše hráčky polevily, jistě to soupeřky vycítí a během chvíle jsou schopny se dostat zpět do zápasu.

20:00

19:55

Ránu s klaksonem vyslala Perssonová, přes kvalitní českou defenzivní zeď však její střela na branku ani neprošla.

19:30

Sledujeme boj o kotouč u mantinelu za českou brankou.

19:00

Druhou branku mohla přidat Radová, její prudká střela od modré čáry jde ale mimo.

18:00

Do konce první periody zbývají pouhé dvě minuty, Švédky si stále nedokázaly vytvořit ani jednu velkou šanci.

16:45

Přes dotírající soupeřkou předvedla Denisa Křížová nyní, že její kvality nejsou pouze střelecké, ale také že umí rychle a přesně rozehrávat a kontrolovat jistě kotouč.

16:05

Obě strany tvrdí hru, vidíme více soubojů u mantinelu i nepříjemných srážek.

15:30

Co do držení kotouče, vedeme naprosto drtivě a náladu nám tak nemusí kazit ani toto postavení mimo hru. Takto dominantní výkon proti švédskému týmu je k vidění opravdu málo kdy, Češky jsou zatím výborné.

14:45

Tvrdou ranou mohla náš náskok zvýšit Pejšová, Soderbergová si tentokráte dokázala poradit.

14:00

Držíme soupeřky zamčené v jejich obranném pásmu, tímto tempem je jen otázkou času, kdy náš náskok opět naroste.

13:00

Ani český icing soupeřkám nepomohl, okamžitě po námi vyhraném buly odvážíme bez potíží puk mimo nebezpečnou zónu.

12:15

Dominantní výkon pokračuje, Švédky jsou naprosto bezradné a vyhazují na další zakázané uvolnění.

11:30

Švédské útočení netrvalo dlouho, nyní chyběly jen milimetry, aby po výborně myšleném křižném pasu Křížové potřetí zněla česká euforie.

11:00

Ránu Nylenové-Perssonové vyráží česká obránkyně mimo ledovou plochu.

10:40

Po dlouhé době přeci jen nějaká ta prácička pro Blanku Škodovou, s ranou z úhlu si ale snadno dokázala poradit.

10:25

Češky nekompromisně vládnou střednímu pásmu a nepouštějí soupeřky k útočení. Zatím sledujeme dominantní výkon lvic.

09:45

Přejít do útočné zóny se Švédkám postupným útokem přes kompaktní českou defenzívu nedaří, pokus o nahození zase končí odpískáním zakázaného uvolnění.

09:00

Druhý gól evidentně přináší našim hráčkám klid a tak následuje zatažení se na vlastní třetinu a zpomalení tempa hry.

08:10

08:10 KŘÍŽOVÁ - 2:0

08:10

Autorem branky je DENISA KŘÍŽOVÁ, která opět prokázala neuvěřitelnou kvalitu v zakončení, když svou ranou mezi betony dala již svou pátou branku na turnaji.

Asistence: Michaela Pejzlová a Tereza Vanišová.

07:00

Vzápětí zase hned švédský icing, přesnost kombinace si zatím hráčky příliš pochvalovat nemohou.

06:35

Zakázané uvolnění českého týmu. Hraje se pět na pět, sudí udělili pouze osobní dvouminutové tresty.

06:01

Současné vyloučení:
Naubauerová – 2 min., hrubost.

Lidmanová – 2 min., hrubost.

04:50

Také naše hráčky bohužel vyhazují na zakázané uvolnění.

04:20

Zanedlouho se ovšem do pásma vracíme díky icingu našich soupeřek.

04:00

Přechod modré čáry teď naše hráčky nedokázaly dostatečně kvalitně načasovat, je tu ofsajd.

03:30

Ani po vstřelené brance ovšem nepolevujeme v úsilí a dále tak trvá český nápor.

02:26

02:26 RADOVÁ - 1:0

02:26

Autorem branky je TEREZA RADOVÁ, která měla po skvěle vymyšlené přihrávce Katky Mrázové už lehkou práci a dokázala doťuknout puk za záda Emmy Soderbergové do odkryté branky. Skvělá česká kombinace!

Asistence: Kateřina Mrázová.

01:50

Snahu Švédek o brejk zastavuje hra vysokou holí.

01:30

Poprvé vystrčila růžky elitní česká bojovnice Denisa Křížová, její nebezpečný pokus z úhlu Soderbergová lapila.

01:00

Pád sudího teď trochu rozhodil kombinaci českých hráček, stále jsme nicméně v držení kotouče.

00:45

Hned v úvodu utkání je tu česká přesilovka, díky vyhranému buly zahajujeme útočným náporem. Emma Soderbergová svůj první zákrok zvládá.

00:29

Silénová – 2 min., hákování.

00:01

Česko: Škodová (Hesová) – Lásková, Pejšová, Čajanová, Radová, Seroiszková, Tejralová, Jandušíková – Neubauerová, Mlýnková, Mrázová – Vanišová, Pejzlová, Křížová – Plosová, Přibylová, Šapovalivová – Juříčková, Sarnovská, Malicka.
Trenérka: Carla MacLeodová

Švédsko: Soderbergová (Holmová) – Nylenová-Perssonová, Silénová, Kjellbinová, Jungakerová, Anderssonová Lidmanová – Östenssonová, Hjalmarssonová, Ljungblomová – Mogrenová, Levinová, Thuviková – Bouvengová, Af Bjurová, Johanssonová – Svenssonová, Antonssonová, Sundinová – Nilssonová.
Trenér: Ulf Lundenberg

Rozhodčí: Silván, Nikolajevs – Kallirepo, Mark.
Vážení, hlásí se ženský hokej, hlásí se Euro Hockey Tour. Nedělní pravé poledne přináší bitvu českých lvic se Švédkami. Jde o poslední utkání Turnaje tří zemí, který hostí Finsko.

Zatím se našim reprezentantkám na tomto turnaji relativně daří, po úvodní prohře 4:5 s Finskem jsme zaznamenali výhry 4:3 nad Švédskem a 6:2 v odvetném mači proti Finkám. Vzhledem k vyrovnaným výsledkům zápasů Finska a Švédska (2:0 pro Finky a 4:1 pro Švédky) nám stačí zisk jediného bodu, abychom měli jistotu triumfu na turnaji.

Bodovat můžeme také v individuálních disciplínách, po třech odehraných zápasech má hned pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci aktuálně volná hráčka Denisa Křížová, která vede celkovou tabulku produktivity tohoto přípravného turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

3:2

Góly a asistencie: 3. Radová (Mrázová), 9. Křížová (Pejzlová, Vanišová), 25. Vanišová (Pejzlová, Pejšová) – 35. Hjalmarssonová (Ostenssonová, Ljungblomová), 46. Ljungblomová (Hjalmarssonová)

Tréner: Carla MacLeodová

Tréner: Ulf Lundenberg

Rozhodca: Silván, Nikolajevs – Kallirepo, Mark