Tenis

US Open - ženy (tvrdý povrch)

Petra Kvitová (11) – Cristina Bucsaová

2:0 6:1, 7:6 (5)

29.08.2023, 01:25 • Kurt č. 17, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • 1. kolo • Vít Muzikář cz

Tipsport: 1.18 4.83

K velmi zajímavému souboji ve druhém kole tak schází jediné – výhra Caroline Wozniacké proti ruské kvalifikantce Prozorovové (227.). Kvitová se doposud s Wozniackou střetla patnáctkrát, ale na grandslamu pouze ve Wimbledonu 2010. Dánku porazila například při cestě za triumfem na Turnaji mistryň 2011 nebo na olympijských hrách v Riu, kde později získala bronz. (03:13:12)
Petra Kvitová postupuje do druhého kola US Open! Cristinu Bucsaovou porazila 6:1, 7:6. Česká tenistka byla dlouho jasně lepší hráčkou. Ostatně Španělka se na servisu hodně trápila a poprvé si jej podržela až ve čtvrtém gamu druhého setu. Kvitová byla skvělá na příjmu a do stavu 6:1, 4:1 vypálila hned devět vítězných returnů. V další hře disponovala brejkbolem, načež se druhá sada začala komplikovat. Nedlouho poté totiž Kvitová nedoservírovala a najednou se celkově obraz zápasu vyrovnal. Bucsaová cítila šanci na to, aby šel zápas do třetího setu. K tomu nebylo daleko. Vždyť Kvitová udělala v tiebreaku dvě dvojchyby a prohrávala o minibrejk 2:3 a 4:5. Jenže pak zahrála Češka o fous přesný druhý servis a druhou sadu překlopila silou vůle na svou stranu.

Konec zápasu

2:0; 7:6 - Petra Kvitová

7:6

Přímým bodem na boční lajnu postupuje Petra Kvitová do druhého kola!

6-5

Mečbol! Křižný bekhendový return přetavila Kvitová ve vynucenou forhendovou chybu Bucsaové do sítě a bude podávat.

5-5

Přímý bod na pravou ruku Kvitové. Mečbol, nebo setbol?

5-4

Po hraničním druhém servisu na téčko práskla Češka do vítězného křižného forhendu z levé strany.

4-4

Přímý bod ven z kurtu.

3-4

Kvitová zahájila výměnu několika křižnými údery, ale Španělka zkusila kraťas a Češka kontrovala bekhendem za základní čáru.

3-3

Vítězným forhendovým returnem po levé lajně srovnává Kvitová stav zkrácené hry.

2-3

Kvitová přestřílela soupeřku od základní čáry, vše dopadlo forhendovou chybou Španělky do autu.

1-3

Druhá dvojchyba Kvitové v tiebreaku.

1-2

Přímý bod na kříž.

1-1

Kvitová byla lepší hráčkou, několika bekhendy si připravila vítězný forhend po levé čáře.