Tenis

US Open - ženy (tvrdý povrch)

Anna Karolína Schmiedlová – Rebeka Masárová

2:0 7:6 (0), 6:2

30.08.2023, 18:54 • kurt č. 10, Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, New York(USA) • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 3.02 1.41

Rebeka Masárová mala lepší vstup do stretnutia, keď získala brejk, ale potom za stavu 4:2 v prvom sete nevyužila štyri brejkbaly a to sa vlastne neskôr ukázalo ako zlomový moment zápasu. Schmiedlová si dokázala zobrať stratené podanie späť a v tajbrejku absolútne dominovala, keď ho vyhrala bez straty bodu. V druhom sete si Schmiedlová vybojovala až dva brejky a zápas doviedla do víťazného konca. V treťom kole sa Schmiedlová stretne z víťazkou zápasu medzi španielskou tenistkou Sorribesovou Tormovou a čínskou tenistkou Xinyu Wangovou, čo je opäť celkom prijateľný žreb a pre Schiedlovú sa otvára solídna šanca na postup do osemfinále, čím by zopakovala úspech z tohtoročného Roland Garros. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových prenosoch! (20:38:25)

Koniec zápasu

6:2

Schmiedlová dokončila zápas priamym bodom z druhého podania a po setoch 7:6(0) a 6:2 postupuje už do tretieho kola na US Open 2023!

40-0

Schmiedlová trafila eso na téčko a má tri mečbaly!

30-0

Masárová netrafila ani krížny forhend do kurtu a vyzerá byť zmierená s prehrou.

15-0

Schmiedlová začala odvážne a na sieti zakončila víťazným bekhendom.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Napokon Masárová zahodila forhend z jasnej pozície a Schmiedlová bude podávať na víťazstvo za stavu 5:2 v druhom sete!

A-40

Masárová poslala forhend do siete a Schmiedlová má možno rozhodujúci brejkbal!

40-40

Ďalšia skvelá výmena, ktorú vyhrala Schmiedlová vďaka bekhendovému obhodeniu.

30-40

Masárová sa dostáva z najhoršieho a po víťaznom forhende má gembal.

30-30

Priamy bod pre Masárovú.

30-15

Veľmi rýchle nohy predviedla Schmiedlová, ktorá ešte forhendom obhodila Masárovú na sieti.

15-15

Následne Masarová zaznamenala už šiestu dvojchybu v zápase.

0-15

Masárová trafila víťazný forhend po čiare.

4:2

Schmiedlová si útočným krížnym bekhendom vynútila chybu Masárovej a vedie 4:2 v druhom sete.

40-30

Ale prvý z nich Schmiedlová nevyužila, keď prestrelila bekhend.

40-15

Masárová poslala forhend ďaleko za základnú čiaru a Schmiedlová má dva gembaly.

30-15

Hneď prichádza aj ďalší priamy bod pre Schmiedlovú.

15-15

Schmiedlová si však dôkaže pomôcť priamym bodom.

0-15

Schmiedlová sa musí sústrediť najmá na podanie, ale nenamierila do kurtu krížny forhend.

3:2

3:2

3:2

Napokon prišla vynútená chyba Schmiedlovej a Masárová po čistej hre znižuje na 2:3 v druhom sete.

0-40

Masárová rozbehala Schmiedlovú a krížnym forhendom rozhodla výmenu.

0-30

0-15

Schmiedlová vôbec nebola dobre postavená k bekhendu, ktorý nezvládla.

3:1

Masárovej bekhend zastavila sieť a Schmiedlová po potvrdení brejku vedie 3:1 v druhom sete.

40-15

Ďalší dlhý forhend španielskej tenistky a Schmiedlová má dva gembaly.

30-15

Masárovej sa však naďalej viac nedarí a pokazila forhend.

15-15

Lenže prichádza aj vyhodený krížny bekhend Schmiedlovej.

15-0

Schmiedlová začína hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

2:1

2:1

2:1

Do tretice to konečne vyšlo, pretože Masárovej bekhend bol dlhý a Schmiedlová vedie 2:1 v druhom sete!

A-40

Tak aj tretí brejkbal pre Schmiedlovú po nepresnom krížnom bekhende Masárovej!

40-40

Masárová sa však drží a na sieti už forhendom nezaváhala.

A-40

Schmiedlová však hrá odvážne a po víťaznom krížnom forhende má ďalší brejkbal!

40-40

Masárová ho však odvrátila, keď si vynútila forhendovú chybu Schmiedlovej.

40-30

Schmiedlová zabojovala, dobehla skrátenie a krížnym forhendom získala brejkbal!

30-30

Nasledoval víťazný forhend Masárovej k ľavej čiare.

30-15

Masárová v kritickej situácii vytiahla priamy bod.

30-0

Tak to bola jasná pozícia pre Masárovú, ktorá však trafila forhend do siete.

15-0

Masárová na podaní začína len dlhým forhendom.

1:1

Napokon však Masárová pokazila bekhend na sieti a Schmiedlová vyrovnala na 1:1 v druhom sete.

40-30

Schmiedlová musela cúvať a nezvládla forhend.

40-15

Na sieti sa Schmiedlovej nepodarilo forhendom presne zakončiť.

40-0

Schmiedlová ma nakročené za čistou hrou po dlhom bekhende Masárovej.

30-0

Tak ani druhé podanie sa Masárovej nepodarilo dostať do hry.

15-0

Aj Schmiedlová si pomáha priamym bodom.

0:1

Masárová potrebovala dobrý štart do druhého setu po úplne nevydarenom tajbrejku a po ďalšom priamom bode zvládla prvú hru na podaní.

15-40

Tretí priamy bod v tejto hre a Masárová má dva gembaly.

15-30

Masárovú drží podanie a pomáha si ďalším priamym bodom.

15-15

Masárová sa vydala na sieť, ale Schmiedlová ju ohodila forhendom.

0-15

Druhý set Masárová otvára priamym bodom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Rebeka Masárová.

0:0

7:6

Masárová na sieti odovzdala prvý set pokazeným bekhendovým volejom a Schmiedlová získala prvý set po fantastickom tajbrejku, ktorý zvládla na nulu a vyhrala ho nevídaným spôsobom 7:0!

6-0

Ani krížny bekhend Masárovej nepadol do kurtu a Schmiedlová má šesť setbalov, pretože strany sa menia za stavu 6:0 pre slovenskú tenistku!

5-0

Masárová vyhodila forhend a Schmiedlová ma nakročené k setbalom.

4-0

Priamy bod pre Schmiedlovú.

3-0

Tak to bola vynikajúca obrana, ktorú predviedla Schmiedlová a lobom sa dostala z najhoršieho, napokon Masárová nevydržala a forhend poslala do siete.

2-0

Šikovný víťazný krížny forhend pre Schmiedlovú, ktorá má minibrejk.

1-0

Schmiedlová otvára tajbrejk priamym bodom.

6:6

Masárová zakončila hru na podaní ďalším priamym bodom, odvrátila dva setbaly a o víťazke sa rozhodne až v tajbrejku.

40-A

No a po priamom bode Masárová má výhodu.

40-40

Masárová hlasito zakričala po dlhom bekhende Schmiedlovej, ktorý znamená odvrátený aj druhý setbal.

A-40

Schmiedlová forhendom zaútočila a vybojovala si druhý setbal!

40-40

Masárová ho odvrátila priamym bodom.

40-30

Schmiedlová však zahrala forhend presne na základnú čiaru a Masárova pokazila, takže je tu setbal pre slovenskú tenistku!

30-30

Rýchly víťazný bekhend po čiare v podaní Masárovej.

30-15

Masárová však následne trafila prvé eso v zápase von z kurtu.

30-0

Druhá dvojchyba za sebou pre španielsku tenistku, ktorá je v kritickej situácii.

15-0

Masárová pod tlakom otvára hru na podaní štvrtou dvojchybou v zápase.

6:5

6:5

6:5

Schmiedlová si tiež vynútila bekhendovú chybu Masárovej a vedie 6:5 v prvom sete, takže má zaistený tajbrejk.

40-30

Dobrý forhendový return Masárovej, ktorým si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej.

40-15

Zaujímavá výmena, v ktorej Schmiedlová odolala a dočkala sa vyhodeného krížneho bekhendu od Masárovej.

30-15

Španielska tenistka však aj pokazila forhend, ktorý poslala do siete.

15-15

Masárová forhendom zatlačila a na sieti už mala jednoduché zakončenie.

15-0

Masárová chcela zmeniť výmenu bekhendom po čiare, ale tentokrát minula.

5:5

Následne k tomu pridala aj víťazný bekhend po čiare a vyrovnala na 5:5 v prvom sete.

15-40

Masárová výmenu rýchlo zakončila víťazným forhendom po čiare a má dva gembaly.

15-30

Schmiedlová môže cítiť šancu, lenže jej krížny bekhend sa do kurtu nezmestil.

15-15

Prechod na sieť bol v poriadku v podaní Masárovej, ale bekhendový volej bol tesne nepresný.

0-15

Masárová tak zrazu musí podávať na udržanie v prvom sete, ale začína priamym bodom.

5:4

5:4

5:4

Masárová už bola neskoro pri forhendovom údere, ktorý znamenal jej vynútenú chybu a Schmiedlová vedie 5:4 v prvom sete.

40-30

Prvý z nich Schmiedlová zahodila veľmi dlhým bekhendom.

40-15

Vzápätí prišiel ďalší priamy bod a Schmiedlová má dva gembaly.

30-15

15-15

Schmiedlovej sa nepodarilo ukončiť výmenu na sieti a Masárová ju prehodila forhendom.

15-0

Schmiedlová sa dostala do útoku a zakončila víťazným forhendom po čiare.

4:4

Masárová na záver spáchala tretiu dvojchybu v zápase a Schmiedlová sa doťahuje na 4:4 v prvom sete!

40-30

Veľa času mala Masárová na forhend, ktorý trafila do siete a Schmiedlová má prvý brejkbal v zápase!

30-30

Masárová odpovedá priamym bodom.

30-15

Schmiedlová trafila skvelý víťazný forhendový return po čiare.

15-15

Ale v nasledujúcej výmene už Masárová zahrala bekhend k základnej čiare, ktorý Schmiedlová nevrátila.

15-0

Masárová pokračuje v nevynútených chybách a forhend neprešiel cez sieť.

3:4

3:4

3:4

Masárová na sieti nezvládla forhendový volej, takže Schmiedlová odvrátila hneď štyri brejkbaly a znižuje na 3:4 v prvom sete.

A-40

Schmiedlová sa dočkala pokazeného bekhendu Masárovej a má druhú výhodu.

40-40

Najdlhšia hra zápasu bude pokračovať aj ďalej, keďže Masárová prestrelila forhend.

40-A

Masárová sa odhodlala k tvrdému víťaznému forhendu k ľavej čiare a vybojovala si štvrtý brejkbal!

40-40

Veľmi nevydarené druhé podanie Schmiedlovej, ktorá má na konte už tretiu dvojchybu.

A-40

Schmiedlová trafila eso von z kurtu a konečne má výhodu.

40-40

Masárová zatiaľ zahadzuje ďalšiu príležitosť vyhodeným krížnym bekhendom.

40-A

Ale Schmiedlovej bekhend zastavila sieť a Masárová má tretí brejkbal!

40-40

V tejto výmene už Masárová sama zahodila šancu forhendom do siete.

30-40

Prvý z nich Schmiedlová odvrátila esom na téčko.

15-40

Schmiedlová sa pošmykla pri krížnom forhende, ktorý bol nepresný a Masárová má ďalšie dva brejkbaly!

15-30

Ani forhend Schmiedlová nenamierila do kurtu a je v ďalších problémoch na podaní.

15-15

Schmiedlová si pripisuje už tiež druhú dvojchybu v zápase.

15-0

Masárová bekhend spod nôh trafila do siete.

2:4

Tretí priamy bod pre Masárovú v tejto hre, ktorá veľmi rýchlo potvrdila brejk a vedie 4:2 v prvom sete.

15-40

Konečne sa Schmiedlová dostala do výmeny, ale dobiehaný forhend poslala do siete.

15-30

Napriek tomu si však opäť pomáha priamym bodom.

15-15

Ale vzápätí španielska tenistka zaznamenala už druhú dvojchybu v zápase.

0-15

Masárová chce potvrdiť brejk a začína priamym bodom.

2:3

2:3

2:3

Masárová si počkala na slabé druhé podanie Schmiedlovej a trafila víťazný forhendový return po čiare, preto vedie 3:2 v prvom sete!

30-40

Schmiedlovej vôbec nesadol krížny bekhend v dlhšej výmene a bude čeliť prvému brejkbalu!

30-30

Ďalší forhend Schmiedlovej skončil tesne vedľa ľavej čiary.

30-15

Schmiedlová zahrala krížny forhend viac k čiare a Masárová ho už nedobehla.

15-15

Masárová sa mohla dostať do výmeny, ale forhendový return napálila do siete.

0-15

Nepríjemný začiatok podania pre Schmiedlovú, ktorá sa dopustila prvej dvojchyby v zápase.

2:2

Vďaka ďalšiemu priamemu bodu Masárová vyrovnala na 2:2 v prvom sete.

15-40

Šancu na čistú hru Masárová zahodila dlhým forhendom.

0-40

Masárová si nakročila do kurtu a trafila víťazný bekhend.

0-30

Schmiedlová rýchlo poslala forhend za základnú čiaru.

0-15

Masárová trafila podanie priamo na Schmiedlovú a získala priamy bod.

2:1

2:1

2:1

Vynútená bekhendová chyba Masárovej postačila Schmiedlovej, ktorá vedie 2:1 v prvom sete.

40-15

Masárová chcel zakončiť bekhendom po čiare, ale nebola presná.

30-15

Priamy bod prišiel na pomoc Schmiedlovej.

15-15

Schmiedlová sa ocitla mimo balans a Masárová to využila na víťazný forhend.

15-0

Masárová prešla na sieť, ale Schmiedlová zahrala bekhend šikovne pod nohy a španielska tenistka nezvládla bekhendový halfvolej.

1:1

Ale mrzieť je to nemusí, pretože po priamom bode Masárová vyrovnala na 1:1 v prvom sete.

30-40

Masárová vyrobila prvú dvojchybu v zápase.

15-40

Masárovej krížny bekhend bol víťazný a vďaka nemu má dva gembaly.

15-30

15-15

Prvá nevynútená forhendová chyba v zápase z pohľadu Schmiedlovej.

15-0

Schmiedlová sa dostala do výmeny od základnej čiary a Masárová opäť namierila forhend len do siete.

1:0

Napokon Masárová trafila forhend do siete a Schmiedlová získala úvodnú hru na podaní čistým spôsobom.

40-0

Schmiedlová sa ihneď po krížnom bekhende vydala na sieť a Masárová minula bekhendové obhodenie.

30-0

Nasledoval priamy bod pre Schmiedlovú.

15-0

Schmiedlová v úvodnej výmene bola aktívnejšia a Masárová spáchala vynútenú bekhendovú chybu.

0:0

Schmiedlová s Masárovou sa už na kurte pripravujú a na podaní začne slovenská tenistka, ktorá vyhrala žreb.
Vitajte pri sledovaní zápasu druhého kola ženskej dvojhry na poslednom grandslame sezóny US Open 2023, v ktorom máme aspoň jednu zástupkyňu vďaka Anne Karolíne Schmiedlovej a jej súperkou bude španielska tenistka Rebeka Masárová. Na prvý pohľad sa Masárová zdá ako prijateľný oponent, lenže netreba ju podceňovať vzhľadom k tomu, že v prvom kole senzačne vyradila osmičku turnaja Sakkariovú a vyhrala aj jediný vzájomný zápas proti Schmiedlovej minulý rok na antuke v Bastade.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.