1:3

koniec (0:1, 0:1, 1:1)

31.08.2023, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • 1. kolo • Michal Jelínek cz

Tipsport: 2.2 4.05 2.76

To je z dnešního zahajovacího zápasu Hokejové ligy mistrů v Pardubicích vše, přeji hezký večer. (19:54:54)
Ilves Tampere přežil závěrečný nápor Dynama a z východu Čech si odváží vítězství. Ve 47. minutě sice vykřesal pardubickou naději na obrat Radil, další trefa v podání někoho z domácích hokejistů však nepřišla. V 50. minutě se naopak prosadil jeden z těch hostujících, konkrétně Suomi, a určil konečný výsledek 1:3. Střely na branku po třetí třetině – 29:21.

Nejlepší hráči zápasu:
HC Dynamo Pardubice – Robert Kousal
Ilves Tampere – Jakub Málek

59:50

Ani Košťálek se svojí prudkou ránou neuspěl a Ilves se osvobozuje. O vítězi je rozhodnuto.

58:56

Domácí fanoušci se už radovali z gólu, ale předčasně. Čerešňák pouze orazítkoval horní tyč.

58:31

Domácí tým má v šesti lidech na ledě velký tlak.

57:52

57:35

Adam Musil v dobré šanci neuspěl.

56:58

Hit pardubického hráče byl tak tvrdý, že v rohu kluziště soupeře prohodil vraty mantinelu.

56:50

Ve chvíli, kdy už Klouček byl na střídačce, se zkusil do prázdné brány trefit jeden z hostujících hráčů. Těsně minul.

56:32

Ke střele si v rychlosti nabruslil Kousal, jeho pokus byl obránci usměrněn vysoko nad plexisklo.

56:15

Cienciala vystřelil těsně vedle levé tyče, tlak Dynama pokračuje.

55:59

Domácí nebyli tak daleko ke gólovému úderu, Málek ale svůj tým podržel. Následně byla k vidění menší roztržka.

55:52

Vyloučení v týmu Ilves Tampere:
Les Lancaster – 2 min., držení.

55:16

Rychlý brejk Pardubic skončil jen ránou do mantinelu.

54:40

Po krátkém pobytu Dynama v útočném pásmu jsou na tahu opět hokejisté z Finska.

53:47

Ze souboje u zadního mantinelu za Kloučkovou bránou vyšli vítězně domácí, hosté se však ke kotouči rychle dostali.

53:12

Málek hru uklidnil ukrytím puku pod lapačku.
Dnešní utkání sleduje 6423 diváků.

52:44

Český brankář ve finských službách Košťálkovu střelu od modré viděl a dalším svým zásahem hru přerušil. Právě probíhá komerční přestávka.

52:31

Málek vytáhl kvalitní zákrok, Dynamo pokračuje v tlaku.

51:48

Klouček lehce zaváhal při rozehrávce a puk se přes jeho betony snažil protlačit jeden z hostujících útočníků.

50:15

Domácí v plném počtu. Hosté, jak určuje nové pravidlo Hokejové ligy mistrů, ještě dohrávali zbytek přesilovky. Skórovat už však nedokázali.

49:50

49:50 Eemeli SUOMI - 1:3

49:50

Tým Ilves právě vstřelil branku!
Ilvesu se přece jen podařilo rozestavět přesilovkový vzorec a zakončit. K puku se v předbrankovém prostoru dostal EEMELI SUOMI a Kloučka překona. Asistence Joona Ikonen, Petr Kodýtek.

49:06

Pardubice se v oslabení zatím brání úspěšně.

48:15

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
David Musil – 2 min., podrážení.

47:44

Domácí se po gólu ženou do dalšího útoku a hlavně za vyrovnáním.

46:38

46:38 Lukáš RADIL - 1:2

46:38

Dynamo právě vstřelilo branku!
Další rychlé zakončení ihned po buly už končí snižující brankou. Zblízka se trefil LUKÁŠ RADIL. Asistence: Robert Kousal, Tomáš Zohorna.

46:35

Kotouč se po vhazování dostal ke Kolářovi, jehož střelu jeden ze soupeřů zblokoval.

46:31

Dvořák prudce nahodil na zadní plexisklo, puk se ovšem podle rozhodčích dotkl ochranné sítě. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

45:45

45:32

Až teď si vytvořili klasický přesilovkový nápor, ke střele zatím nedochází.

44:45

Chvíli po Čerešňákově zblokovaném nahození domácí museli opět opsustit soupeřovo území.

44:06

Pardubicím se nedaří dostat se do útočného pásma a delší dobu v něm setrvat.

43:45

Ville Meskanen – 2 min., hákování.

43:34

Sedlák dostal přihrávku na modrou čáru a prodral se mezi obránci. K zakončení jeho snaha ale nevedla.

42:56

Východočeši v útočném pásmu dlouho nepobyli a nakonec přišli i o kotouč.

42:16

Teď jsou na tahu tamperští hokejisté, domácí se zatím úspěšně brání.

41:26

Košťálkova střela po Dvořákově přiťuknutí byla zblokována, Dynamo ale útočí i nadále.

40:53

Po Kloučkově zákroku následuje vhazování v obranném pásmu Pardubic.

40:41

S pukem v úvodu třetí třetiny hrají hlavně hosté.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina má stejný výsledek jako ta první. Ve 26. minutě se ke gólové dorážce dostal Ratinen a stanovil aktuální stav 0:2. Oba týmy poté měly k dispozici přesilovou hru, ale ani jeden se v početní výhodě neprosadil. Střely na branku po druhé třetině – 22:15.

40:00

39:38

Sedlák se málem u finského brankoviště dostal k zakončení, v tomto případě by ale musel mít hokejku určenou pro praváka, aby mohl skórovat.

39:07

Hyka objel bránu, ale nepřihrál přesně. Kotouč se pak dostal mimo kluziště.

38:06

Ratinen kotouč neudržel a spolu se spoluhráči se teď musí soustředit na bránění.

37:40

37:15

Hosté tak dlouho váhali se střelou, až o puk přišli. Domácí teď ušetřili cenné sekundy na polovině týmu z Finska.

35:55

Lancaster od modré čáry vyzkoušel Kloučkovu pozornost, Ilves pokračuje v kombinaci.

35:39

Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost.

35:10

Ratinen mířil na betony Kloučka, pardubického brankáře ale neprostřelil.

34:51

Po rychlém útoku hostů vyrazili zteč domácí, zastavil je však ofsajd.

34:35

Dvořák po Sedlákově přihrávce nahazoval mimo tři tyče.

33:58

Ani jednomu z týmů se nyní nedaří vytvořit si tlak na soupeřově území.

33:11

Klouček musel zakročit, což se mu povedlo. Následuje buly v obranné třetině Pardubic.

32:53

Dynamo aktivně napadá, puk teď ovšem drží Ilves.

32:25

Radilův tečovaný pokus z pravého kruhu vyletěl do ochranné sítě, po komerční přestávce se bude vhazovat po levé ruce českého gómana Málka.

32:00

Po soubojích ve středním pásmu zaútočili domácí, ale neúspěšně.

31:15

Ilves se po delší době dostal do útoku, do obranného pásma Pardubic kotouč zavezl Stránský.

30:30

Kvůli posunuté bráně finského celku je teď na ledě jeden z techniků, aby porušené místo na ploše upravil.

30:16

Odpískáno zakázané uvolnění Ilvesu. Hosté nápor soupeře přežili, i v plném počtu se ale musí stále bránit.

30:05

29:27

Málek si připsal další zákrok, Dynamo si v přesilovce vytvořilo velký tlak.

29:13

Ciencialovo prudké zakončení mířilo doprostřed brány, a tak tamperský brankář zasáhl.

28:37

Pardubické publikum si žádá vyrovnání, hráči kombinují v útočném pásmu.

28:05

Jarkko Parikka – 2 min., hrubost.

28:05

Domácí dostali soupeře pod tlak. Po Radilově nedůrazném zakončení zprava se snažili zakončit i další hráči. Málek zasáhl.

27:15

David Musil se pokusil pohotově zakončit po buly, Málek puk v klidu sebral vyrážečkou.

27:12

Málek zakročil vyrážečkou a odrazil kotouč do ochranné sítě. Po komerční přestávce bude hra pokračovat vhazováním ve finském obranném pásmu.

26:41

Odpískán icing Ilvesu.

25:53

25:53 Samuli RATINEN - 0:2

25:53

Proti prvnímu zakončení Klouček ještě zasáhl, pak se ale k dorážce do odkryté brány dostal SAMULI RATINEN a na to už byl pardubický gólman krátký. Asistence: Oula Palve, Niklas Friman.

25:25

Velkou možnost měli i domácí, když se dostali do přečíslení. Radil ovšem puk prakticky netrefil a vyrovnání z toho nebylo.

24:40

Hosté nejprve svoji akci překombinovali, poté si ale Ikonen vybruslil do dobré pozice a těsně minul bránu.

23:48

Košťálek zavezl puk do útočné třetiny, ofenziva domácích teď ale dlouho netrvala.

23:29

Pardubičtí hokejisté nemohou pokračovat v akci, a to kvůli přihrávce rukou.

23:05

Východočeši se v útočném pásmu drží i po tečovaném Čerešňákově nahození.

22:33

Po nepřesnostech na obou stranách zaútočili hosté a donutili Kloučka k zákroku.

21:48

Dynamo se chtělo vydat do dalšího útoku, ale zastavilo ho v tom zakázané uvolnění.

21:10

Domácí jsou v úvodu třetiny ofenzivně aktivnější, Ilves se zatím víceméně jen brání.

20:30

Pardubice v útočném pásmu dlouho nevydržely, protože přišly o puk.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
Úvodní třetina výsledkově lépe vyšla Ilvesu, přestože Pardubice měly několik zajímavých šancí. Z rychlého protiútoku poslal v deváté minutě finské mužstvo do vedení Ikonen. Střely na branku po první třetině – 8:8.

20:00

19:30

Proti Pelliho ráně vystoupil jeden z domácích hráčů a zablokoval ji. Hosté i nadále kombinují před Kloučkem.

18:45

Poté byla v obranném pásmu Ilvesu k vidění větší pardubická příležitost, ale ani z ní vyrovnávací trefa nevzešla.

18:17

Od levého mantinelu vystřelil Urban, Málek si přední tyč pohlídal.

17:24

Ani hostům se teď v ofenzivě tolik nedaří.

16:33

Puku se nakonec zmocnily Pardubice a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

16:16

Proti Kodýtkově střele zakročil lapačkou Klouček. Následuje vhazování po jeho pravici.

15:51

Hosté znovu nepříjemně kroužili kolem Kloučkovy brány, ta ale byla posunuta a rozhodčí hru přerušili.

15:18

Klouček radši přikryl puk pod lapačku, aby hru uklidnil. Přitom se v rohu hřiště srazili dva hráči z Tampere. Jsou však v pořádku.

14:27

Z nadějně se vyvíjející akce na druhé straně opět nic nebylo, Málek zasahovat nemusel.

13:38

Až teď se hosté vymanili z tlaku a zaútočili. Dokonce donutili domácího gólmana k zásahu.

12:50

David Musil dvakrát nahazoval kotouč od modré čáry, pokaždé nepřesně. Dynamo však zůstává v útočném pásmu.

12:14

Další útočnou snahu Pardubic zastavil icing, hra se stěhuje před Kloučka.

11:44

Robert Kousal – 2 min., hrubost.

Les Lancaster – 2 min., držení hole.

11:26

Východočeši se ztěžka probíjí přes soupeřovu obranu.

10:20

Teď si nicméně vytvořili krátký tlak, nic než nadějná střelecká pozice z něj ale nevzešlo.

09:33

Domácí se zdají být inkasovaným gólem lehce zaskočeni a zatím se k ohrožená soupeřovy brány nedostali.

08:07

08:07 Joona IKONEN - 0:1

08:07

Ilves se dostal do rychlého brejku ze své poloviny, který zakončil úspěšně. Autorem branky je JOONA IKONEN. Asistence: Matias Mäntykivi, Šimon Stránský.

07:47

Lukáš Radil – 2 min., krosček.

Eemeli Suomi – 2 min., hrubost.

07:47

Po další velké šanci domácích se u Málka strhla strkanice a bude se vylučovat.

06:40

Ilves dlouho v útočné třetině nepobyl, následně se dopustil ofsajdového postavení.

06:10

Buly vyhráli hosté a ženou se do útoku.

06:06

Nejprve zaměstnal Málka Vondráček, poté ovšem byli Východočeši ještě blíže gólu. Obránce Dvořák od modré čáry nastřelil horní tyč a puk vyletěl vysoko do ochranné sítě.

05:38

Ilves se teď dopustil zakázaného uvolnění.

05:15

Ratinen prudce vystřelil, ale nepřesně. Následná dorážka jeho spoluhráče také nemířila mezi tři tyče.

04:20

Na tahu jsou znovu domácí, tamperští hokejisté však aktivně napadají.

03:43

Pardubice zamkly soupeře v jeho obranném pásmu, Ilves se ovšem ubránil.

02:56

Hostům se směrem do útoku zatím moc nedaří, na vině je nepřesná rozehrávka,

02:26

Urban se nikým nehlídán zjevil před Málkem, jeho zakončení z dobré pozice však bylo nepřesné.

01:15

Nahození od modré čáry si brankář Ilvesu pohlídal.

00:52

Odpískán ofsajd Dynama.

00:30

Jako první s pukem kombinují domácí, ale nic v útočném pásmu zatím nvymysleli.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – Musil D., Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko, Hrádek – Říčka, Sedlák (C), Hyka – Paulovič, Zohorna (A), Radil – Cienciala, Kousal, Urban – Mandát, Musil A., Vondráček
Trenér: Václav Varaďa

Ilves Tampere: Málek (Gunnarsson) – Friman (C), Lancaster, Mašín, Pelli, Parikka, Latvala, Jurmo – Suomi, Kodýtek, Meskanen – Stránský, Mäntykivi, Ikonen (A) – Ratinen, Palve, Päkkilä – Virtanen, Grégoire, Könönen – Nyman
Trenér: Antti Pennanen

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Svoboda, Hynek.
Přeji dobrý den z pardubické enteria areny, jejíž tribuny se pomalu plní diváky. Na ledové ploše právě probíhá rozbruslení a my si za chvíli představíme sestavy obou týmů.
Zdravím všechny fanoušky špičkového evropského hokeje. Liga mistrů se do Pardubic vrací poprvé od sezony 2016/2017. Vítěz základní části posledního ročníku Tipsport extraligy v úvodním utkání hostí bronzový tým finské Liigy Ilves Tampere.

HC Dynamo Pardubice
Dynamo po porážce ve finále play off absolvovalo výsledkově vydařenou letní přípravu. Svěřenci nového trenéra Václava Varadi nejprve v Chrudimi porazili pardubické "béčko" 4:3 a poté v Itálii obhájili svůj loňský triumf na Dolomiten Cupu. Na turnaji vyhráli 4:0 nad německým Augsburgem a 5:1 nad švýcarským Davosem.

Ilves Tampere
Ilves obsadil konečné třetí místo v nejvyšší soutěži ve Finsku za městským rivalem, tedy mistrovskou Tapparou, a Pelikány z Lahti. Tým vedený koučem Anttim Pennanenem v srpnu odehrál pět přípravných zápasů. Dvakrát přehrál IFK Helsinky, jednou zmiňovanou Tapparu. Naopak se švédským celkem Timrå IK a s finským mužstvem KalPa prohrál. V Ilvesu aktuálně působí šest Čechů – brankáři Jakub Málek s Patrikem Hamrlou, obránce Dominik Mašín a trojice útočníků Jakub Kos, Šimon Stránský, Petr Kodýtek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:3

Góly a asistencie: 47. Radil (Kousal, Zohorna) – 9. Ikonen (Mäntykivi, Stránský), 26. Ratinen (Palve, Friman), 50. Suomi (Ikonen, Kodýtek)

Tréner: Václav Varaďa

Tréner: Antti Pennanen

Rozhodca: Hribik, Pražák – Svoboda, Hynek