1:2

koniec po predl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

31.08.2023, 19:00 • Isarena • 1. kolo • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 6.87 5.58 1.36

V prvním utkání letošního ročníku Ligy mistrů Tappara Tampere zvítězila na ledě dánského Aalborgu poměrem 2:1 po prodloužení. První část gól nenabídla, ale hned na začátku té druhé skóroval Nicholas Baptiste. O jedenáct minut později ale srovnal Calder Brooks a další gól už nepadl, takže se muselo rozhodovat v prodloužení. Jednapadesát vteřin před jeho koncem se podruhé v utkání trefil Baptiste, takže dva body bere celek z Finska.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (21:28:06)

Tappara právě vstřelila branku!
Hosté nakonec rozhodují o své dnešní výhře. NICHOLAS BAPTISTE projel po levé straně kluziště, obhodil si obránce a vystřelil naprosto přesně mezi vyrážečku a beton domácího gólmana. 1:2 po prodloužení.

63:49

Do kontru se ale vydali domácí, kteří svou akci v úplném závěru nedotáhli.

63:21

Hra čtyř proti čtyřem zatím více vyhovuje hostům, kteří teď tlačí v útočné třetině.

62:48

Vyloučení v týmu Aalborg Pirates:
Pierre-Olivier Morin – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu Tappara Tampere:
Veli-Matti Savinainen – 2 min., krosček.

62:09

Somppi stříleným nahozením hledal hokejku spoluhráče u zadní tyče, Tappara to ale nedotáhla.

61:40

Oba brankáři si připsali důležité zákroky. Sørensen v lapačce zastavil střelecký pokus Puhakky, o chvíli dříve zasahoval stejnou částí výstroje na druhé straně kluziště Heljanko.

60:55

Nyní přidržel kotouč Aalborg a rozhodně se nikam nežene. Naopak chce držet puk co nejdéle, aby mohl prostřídat.

60:19

Camper se na začátku prodloužení snažil dostat vpřed, ale obránci si jeho snahu pokryli.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 28 – 19

60:00

59:37

O kotouč se teď bojuje v rohu kluziště. Hosté se snaží černou gumu dostat na své hole.

58:59

Pravděpodobně to byl Vittasmäki, kdo zůstal nekrytý mezi kruhy. Jeho rána sice nebyla vůbec špatná, ale v poslední možné chvíli ji zablokoval Koch.

58:24

Heljanko si nahození od modré čáry stáhl na své hrudi. Hra je přerušena a za okamžik se bude v obranném pásmu Tappary vhazovat.

57:49

Pomalu ale jistě se blížíme do závěru řádné hrací doby. Vypadá to, že toto utkání bude muset rozhodnout až prodloužení.

56:44

Domácí měli za sebou dlouhé a těžké střídání, takže Bjorkstrand se dostal k červené čáře a bekhendem kotouč posunul dopředu.

55:52

Camper si tentokrát najel na levé křídlo, odkud rychle vystřelil. Trefil tyč domácí branky, takže Tappara byla kousek od toho, aby to urvala.

55:18

Camper si na pravém křídle přidržel kotouč a poté jej namířil na bránu domácích, avšak o kousek ji netrefil.

54:12

Tentokrát se zase nadechli Finové. Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Kemiläinen, ovšem tento zápas patří gólmanům, připomněl se Sørensen.

53:06

Domácí si vytvořili před brankou velký tlak, avšak Tappara se stačila ubránit.

52:54

Nyní na řadu přišla komerční přestávka. Pokračovat budeme za pár chvil.

52:46

Spelling si hledal prostor u zadní tyče. Puk se k němu dostal, jenže Heljanko se stačil přemístit a zachránil svůj tým.

52:14

Tappara má více ze hry v této chvíli, avšak do střeleckých pozic se úplně nedostává.

51:31

Heljanko ránu od modré čáry dokázal zastavit ve své lapačce, přestože toho mnoho neviděl.

51:16

Camper si stáhl kotouč do strany a poté se snažil vymyslet co nejlepší přihrávku. Tu ale hokejisté v červených dresech zablokovali.

50:46

Kulonummi zkusil štěstí od modré čáry. Krátce po něm pálil také jeho spoluhráč, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

50:05

Český útočník Mužík nyní bojoval v předbrankovém prostoru, ale k přesné střele se nedostal. Sørensen zasahovat nemusel.

48:57

Sražená střela hostů vyskočila až do ochranné sítě. Máme tady další přerušení.

48:24

Puhakka kroužil v útočném pásmu s pukem na hokejce. Když už chtěl střílet, tak mu do hole klepl protihráč, což útočníka z Tampere rozhodilo.

47:39

Savinainen se za brankou domácího celku snažil něco vymyslet, ale kotouč mu zrovna v ideální chvíli utekl.

47:06

Jeden z hostujících hráčů si teď u zadního mantinelu pomohl na hranici pravidel, vylučovat se nebude.

46:26

Před Heljankem bylo chvíli rušno, avšak ke střele se Pirates v této chvíli nedostali. Zatím ve třetí části na výraznější šanci čekáme.

45:36

Liedes si přihrávku na útočné modré čáře nezpracoval úplně ideálně, takže nyní mají domácí dostatek času a prostoru na rozehrávku.

44:52

Granath znovu s velkým elánem projel až do útočného pásma. Pak přihrál na modrou čáru, odkud přišla nepřesná střela.

43:13

Protečovaný kotouč v podání domácích nakonec zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

42:35

Bäckman přidržel kotouč za bránou, ale při následné rozehrávce jej ztratil. Musel tak rychle pádit dozadu.

41:49

Teď se už hra přesunula do útočného pásma Aalborgu. Brooks je znovu v hlavní roli.

40:56

Domácí nyní drží kotouč ve vlastním pásmu a za okamžik se zřejmě postarají o rozehrávku.

40:19

40:01

Ve druhé části jsme se dočkali poměrně rychlé branky, o kterou se postaral Baptiste. Pak byla Tappara na koni a herně dominovala, nicméně ve 33. minutě srovnal Brooks a od té doby jsme viděli vyrovnaný hokej. Třetí perioda začne zhruba ve 20:40.

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 16

40:00

39:54

Baptiste dostal kotouč na levý kruh, avšak promáchl, takže střela z toho nebyla.

39:24

38:54

Obě strany se při hře ve čtyřech dostaly do zajímavých pozic. Rozhodně sledujeme zábavný hokej v těchto minutách.

38:19

Anders Koch – 2 min., hákování.

37:53

V prvních sekundách další přesilovky dánského celku bylo před bránou Tampere pořádně rušno. Bjorkstrand vybízel Morina k teči, ten ale neuspěl.

37:24

Otto Somppi – 2 min., sekání.

37:20

Spelling šikovnou přihrávkou bekhendem našel před bránou úplně volného Morina, kterého ale vychytal pozorný Heljanko.

37:03

Halloran střílel z poměrně velkého úhlu. Trefil střed brány, kde stál dobře postavený Sørensen.

36:42

Koch přihrál svému spoluhráči za bránu, takže Aalborg bude moct uklidnit hru. Nyní se obě strany složitě dostávají do zóny soupeře.

36:02

Domácí brankář musel vyjet za bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

35:18

Hanson dvakrát po sobě tvrdě vypálil z voleje od modré čáry, ale ani jeden jeho projektil nešel směrem na bránu.

34:49

Sørensen ale střelu z úhlu dokázal zastavit lapačkou, takže po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.

34:24

Tlak finského mužstva pokračuje a obránci, kteří nestihli vystřídat, jsou stále na ledě.

33:50

Domácí měli za sebou dlouhé střídání, ale nepřesnost hostů vyhnala celek v bílých dresech z útočné zóny.

33:27

Tappara ale očividně chce zabrat a už znovu kombinuje v útočném pásmu.

32:33

32:33 Calder BROOKS - 1:1

32:33

Aalborg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Obránce Nielsen skvěle vypomohl ofenzívě a rázem se dostal před bránu. Tam bekhendem oslovil CALDERA BROOKSE, který měl před sebou už jen poloprázdnou bránu, kterou bez potíží trefil. 1:1. Asistence: Nikolai Nielsen.

32:17

Po nepřesné střele hostů se hra přerušila. Na řadu přichází druhá komerční přestávka v této třetině.

31:36

Už poměrně dlouho je hostující brankář Heljanko bez práce. Tappara si přihrává v obranném pásmu.

30:59

Teď má Tappara poměrně jasnou a zřetelnou převahu, ale domácí zatím stíhají bruslit, a proto ztrácí jen jednu branku.

30:29

Levtchi si počkal na dlouhou přihrávku na útočné modré čáře. Jeho následná rána zápěstím zaplavala těsně vedle brány.

29:46

Camper si odskočil k modré čáře a měl celkem hodně času na to, aby zamířil. Nakonec trefil pouze vnější oblouk domácí brány.

29:10

Ahlroth dostal na vrcholu kruhu hromadu prostoru, jenže před sebou stojícího obránce nepropálil.

28:46

Rychlá předávka Tappary sice špatná nebyla, avšak pískal se ofsajd, tudíž hra je znovu přerušena.

28:29

Koch za vlastní bránou uklidnil hru a nyní čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

28:04

Nepřesná rozehrávka hostů, pískalo se tedy zakázané uvolnění a buly bude vhozeno před Heljankem.

27:13

27:08

Pirates na konci přesilovky byli aktivní a dvakrát nebezpečně vystřelili, ale výraznější šance z toho nebyly.

26:17

Liedes se v oslabení dostal do další šance finského celku. Zleva bránu těsně minul, dost možná ale zazvonila i tyč.

25:54

Granath si šikovně obhodil beka a ve vlastním oslabení se hnal za skórováním, ale dánský brankář vystrčil hokejku a nebezpečí zabránil.

25:13

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kristian Tanus.

24:54

První formace Aalborgu při svém střídání vystrčila růžky, ale Heljanko zatím všem střeleckým pokusům odolává.

23:49

23:36

Tappara předvedla parádní kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál Baptiste, který těsně minul zadní tyč, tedy druhou branku zatím nevstřelil.

22:54

Domácí už dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry. Nyní mají prostor na to, aby prostřídali.

22:28

Už to vypadalo, že se Levtchi dostane do úniku a chybět bude jen zakončení, ale Koch jej nakonec čistě zastavil.

22:09

Hosté svou první přesilovku v utkání začali velmi aktivně. V dobré pozici byl na jejím začátku Leskinen, ale druhá branka nepadla.

21:49

Thomas Spelling – 2 min., sekání.

21:19

21:19 Nicholas BAPTISTE - 0:1

21:19

Hosté na začátku druhé třetiny otevírají skóre tohoto duelu! Levtchi projel do útočného pásma a pak bekhendem vybídl mezi kruhy stojícího NICHOLASE BAPTISTEHO, který zamířil naprosto přesně. 0:1. Asistence: Anton Levtchi a Mattias Bäckman.

20:32

Brooks vystřelil hned za modrou čárou, ale jeho rána byla sražena na zadní mantinel.

20:01

Je za námi první třetina, která branku nenabídla. Úvod opticky patřil dle očekávání Tappaře, která ale na zatím skvěle chytajícího Sørensena recept nenašla. Povede se jí skórovat ve druhém dějství, které začne zhruba v 19:49?

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 9

20:00

19:50

Puhakka zůstával volný před svatyní Aalborgu, jenže kotouč se k němu nedostal, tudíž první třetina skončí bez branek.

19:12

Druhá lajna z Tampere nedokázala udržet kotouč v útočném pásmu, tedy domácí mají čas na vystřídání.

18:27

Za okamžik skončí první třetina. Teď sledujeme vyrovnané utkání, i když nebezpečnější je stále favorit.

17:54

Morin sice měl rychlost, ale podporu spoluhráčů nikoliv, tak si musel pomoct nahozením do útočného pásma.

17:06

Před bránou domácích byl k vidění velký závar. Brankář už ležel a kotouč nakonec vyletěl na jeho horní tyč. Dánové měli velké štěstí.

16:25

Rasmussen přihrávku do předbrankového prostoru nepropasíroval. Heljanko poté přerušil hru.

16:02

Brooks vysoko napadal a vlastně až k bráně pokračoval v bruslení. Nakonec se k puku dostal, ale na manévr před Heljankem neměl dostatek času a prostoru. Brankář Tappary se blýskl.

15:08

Hosté se opět usadili v útočném pásmu, ale nakonec si museli pomoct střelou jen v podání Bäckmana, jenž svůj pokus ale až na Sørensena nenamířil.

14:32

Na druhé straně pálil od modré čáry obránce Brøndberg, jeho pokus byl ale zablokován.

13:54

Avšak Camper se objevil úplně sám před domácí svatyní. Zakončoval k bližší tyči, ovšem Sørensen betonem zakročil a poprvé neinkasoval.

13:26

Nicméně úvodní nápor hostů je pryč a teď i díky přesilovce Pirates sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.

13:04

Heljanko toho při ráně od modré čáry mnoho neviděl. Nakonec měl štěstí, že do zákroku nemusel.

12:54

12:06

Nyní už je ale Tappara z nejhoršího venku a kotouč dokázala dostat do útočného pásma.

11:42

Tentokrát se před bránou snažil tečovat střílené nahození Morin, což se ale nevyvedlo.

11:16

Hostující gólman vyrazil střelu od modré čáry před Bjorkstranda, který se ale u brankoviště neprosadil.

10:54

Nicholas Baptiste – 2 min., sekání.

10:07

Střela z levého kruhu ale byla pořádně nebezpečná, Sørensen si i nadvakrát poradil.

09:42

Tappara se nyní usadila v útočné zóně, ale do gólových pozic se tolik nedostává. Zatím Aalborg stíhá bruslit.

08:52

Domácí si velice rychle vyměnili kotouč a znovu se dostali do kvalitní pozice. Heljanko se ale vytáhl skvělým zákrokem.

08:21

Kemiläinen na hranici pravidel na zem srazil Morina, který se zrovna chystal jet dopředu. Toto mohli rozhodčí klidně posoudit jako faul.

07:40

Tuulola předal do tandemu na hůl Puhakky, kterého ale vychytal dánský brankář, jenž následně přerušil hru.

06:49

Brooks si vzal na čepel kotouč a snažil se obhodit obránce a poté se dostat ke střele. Finský obránce ale defenzivní práci zvládl na jedničku.

06:18

Po komerční pauze se už pokračuje ve hře. Buly bylo uvedeno v obranné třetině Pirates.

05:46

Teď hosté drží kotouč ve vlastním obranném pásmu. Jde vidět, že hrací předmět chtějí co nejdéle držet.

04:59

Hned čtyři hráči Tampere se hnali na dva obránce. Tanus našel v ideální pozici Savinainena, jenž ale orazítkoval horní tyč domácí klece.

04:11

Hostující Puhakka si hledal místo na levé straně útočné třetiny. Zápěstím vyslal ránu, ale ta skončila na bránícím hráči v červeném dresu.

03:26

Rasmussen zůstal sám před bránou a celkem rychle střílel. Ještě to vypadalo, že Anker se dostane k teči, ale nakonec tato akce Aalborgu gólová nebyla.

02:46

Savinainen se dostal k volnému puku mezi kruhy a okamžitě střílel po domácí kleci. Sørensen ale betonem zakročil.

02:08

Úvodní dvě minuty strávili na kotouči hosté, kteří opět zakládají akci. Dánové ale dobře brání na vlastní modré čáře.

01:36

Baptiste vybídl Liedese, který poměrně snadno projel do útočné třetiny, nicméně k první střele na bránu se nedostal.

01:01

Bäckman si přebral kotouč a snažil se o co nejlepší rozehrávku. Tappara ale byla nepřesná, pískalo se první zakázané uvolnění.

00:29

Hosté si hned na začátku utkání vzali kotouč a nyní si přihrávají okolo mantinelu v útočné třetině.

00:01

Oba celky už za okamžik přijedou na led. Nejprve si poslechneme hymny a pak padne úvodní buly. Aalborg nastoupí v červených dresech, Tappara v bílých.

Aalborg Pirates: Sørensen (Adamsen) – Koch, Knudsen, Hanson, Carstensen, Brøndberg, Nielsen, Frederiksen – Jul Korsgaard, Brooks, Andersen – Giroux, Bjorkstrand, Salhany – Ladehoff, Morin, Spelling – Rasmussen, Anker, Boesen
Trenér: Garth Murray

Tappara Tampere: Heljanko (Randelin) – Vittasmäki, Kemiläinen, Bäckman, Leskinen, Tuulola, Kulonummi, Ahlroth – Savinainen, Tanus, Camper – Levtchi, Liedes, Baptiste – Puhakka, Somppi, Halloran – Luoto, Mužík, Rönni – Granath
Trenér: Rikard Grönborg

Rozhodčí: Christensen, Andersen – Ankerstjerne, Kaptain.

AALBORG PIRATES

Aalborg v minulé sezoně obhájil titul v dánské nejvyšší soutěži. Vyhrál už základní část, přičemž následně ve čtvrtfinále zdolal 4:3 na zápasy Rungsted, pak v semifinále 4:0 Herlev a ve finálové sérii si poradil 4:2 na zápasy s Herningem. V srpnu odehráli Pirates tři přípravné zápasy. S Frederikshavnem jednou prohráli a jednou vyhráli a Rungsted porazili v prodloužení. Po Tappaře vyzve Aalborg v Lize mistrů Lukko, poté pojede na led Växjö a Färjestadu a na závěr změří síly s rakouským Innsbruckem a českým mistrem z Třince.

TAPPARA TAMPERE

Tappara Tampere se podruhé za sebou radovala z triumfu ve finské nejvyšší soutěži. Základní část ovládla o dva body před svým rivalem Ilves a v následném play-off přejela KooKoo, IFK Helsinky a ve finále porazila 4:1 na zápasy Pelicans. Klub z Tampere se loni stal de facto nejlepším celkem Evropy, kromě finské ligy totiž vyhrál i Ligu mistrů. V play-off si Tappara postupně poradila s Davosem, Rögle, Zugem i Luleou. V tomto klubu hraje například i dvaadvacetiletý český útočník Radek Mužík.
Hezký čtvrteční den při sledování textového přenosu z CHL. Dnes nám startuje další ročník této evropské soutěže a hned na úvod se potkají celky Aalborg Pirates a Tappara Tampere. Úvodní buly padne v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

1:2

Góly a asistencie: 33. Brooks (Nielsen) – 22. Baptiste (Levtchi, Bäckman), 65. Baptiste

Tréner: Garth Murray

Tréner: Rikard Grönborg

Rozhodca: Christensen, Andersen – Ankerstjerne, Kaptain