Liga majstrov

HC Oceláři Třinec – SC Rapperswil-Jona Lakers

6:7

koniec po predl. (1:1, 3:1, 2:4 - 0:1)

01.09.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • 1. kolo • Michal Samiec (@MichalSamiec) cz

Tipsport: 2.32 4.12 2.56

Já vám děkuji za pozornost a tímto vás zvu ke sledování dalšího textového online přenosu, který vám nabídnu z utkání HC Oceláři Třinec – EHC Red Bull Mnichov. To se odehraje v neděli 3. září 2023 od 15 hodin. Do té doby mějte pěkné dny! (19:50:17)

Trestné minuty 10:8
Třetí třetina začala pro Oceláře ještě pozitivně. Přesilovou hru po krásné kombinaci využil Libor Hudáček a Třinečtí na začátku třetí třetiny vedli o tři góly. Pak se ale nechali vyloučit najednou Dravecký s Čachem a hosté měli k dispozici přesilovku pět na tři. Vzhledem k tomu, že se neukončuje její průběh po vstřelené brance, jedná se o vražednou kombinaci. A to se potvrdilo. Hosté dvěma góly se dostali na dostřel – skórovali Tyler Moy a Nico Dünner. Bylo to rázem pro hosty hratelné a ti měli na své straně psychickou výhodu.

Vyrovnání viselo na vlásku a přišlo necelých šest minut před třetí sirénou, když Mazance prostřelil Nathan Vouardoux. Pro domácí bylo záhy ale ještě hůř, když šestý a v tu chvíli vedoucí gól vstřelil z pravé strany útočného pásma Tim Grossniklaus. To, že domácí nekončili zápas v úplné depresi a vybojovali z něj aspoň bod, zařídil v následné power play Libor Hudáček. V prodloužení však lehký Jeřábkův puk zaklepal pouze na tyč a o moment později na druhé straně akci dva na jednoho proměnil ve vítězný gól Jordan Schroeder. Konečný rezultát – Oceláři 6, Lakers 7!

61:10

61:10 SCHROEDER - 6:7

61:10

Rapperswil právě vstřelil branku!
Domácí propadli a situaci dva na jednoho na třineckou branku proměnil ve vítězný gól JORDAN SCHROEDER tvrdou střelou pod horní Mazancovu tyč. Asistence: Maxim Noreau. Konečný stav utkání 6:7.

60:48

Na druhé straně těžká střela na třineckou branku orazítkovala zadní hrazení.

60:32

Daňo předal Jeřábkovi na modrou a jeho trochu nechtěný pokus nakonec proklouzal až na tyč.

60:13

Prodloužení je zahájeno. Puk mají hosté a rozehrávají zpoza vlastní branky.

60:01

Bláznivý zápas nakonec dospěl do prodloužení. Nyní před nastavenou pětiminutovkou jen rychlá rekapitulace gólů – na začátku třetí třetiny využil přesilovku Libor Hudáček, pak se dvakrát v početní výhodě trefili hosté. Prosadil se Moy s Dünnerem. O deset minut později vyrovnal Vouardoux a vedoucí gól v osmapadesáté minutě dal Grossniklaus. Domácí ale neodejdou z tohoto zápasu nakonec s prázdnou – v power play vyrovnal Hudáček a vybojoval z deprese aspoň prodloužení. To právě teď začíná se třemi bruslaři na obou stranách.

60:00

59:56

Icing hostujícího týmu bude (možná) posledním přerušením v normální hrací době.

59:43

Voženílek po další aktivitě hostů v útočném pásmu vytahuje puk aspoň do střední třetiny.

59:03

Závar před hostující brankou. Pánik vystihl trajektorii puku, ale do zakončení se nakonec s Romanem nedostali.

58:24

Domácí fanoušci žádají další gól a snažili se o něj kombinačně Dravecký se zakončujícím Romanem.

57:58

57:58 L. HUDÁČEK - 6:6

57:58

Třinec právě vstřelil branku!
A vyplatilo se! Bláznivý zápas pokračuje. Dvanáctý gól tohoto zápasu vstřelil LIBOR HUDÁČEK, který se z levé strany opřel do křížného pasu Nestrašila a trefil horní patra rapperswilské branky. Asistence: Andrej Nestrašil, Jakub Jeřábek. Stav utkání 6:6.

57:47

Domácí nechávají Mazance na lavičce a na buly do útočného pásma míří šestice bruslařů. 133 sekund před třetí sirénou tak domácí vše vsadili na jednu kartu.

6:7

Góly a asistencie: 8. Kundrátek (J. Jeřábek, Haas), 26. Pánik (Kundrátek, Voženílek), 27. Polášek (Hrehorčák, Miloš Roman), 38. M. Daňo, 42. L. Hudáček (M. Daňo, A. Nestrašil), 58. L. Hudáček (A. Nestrašil, J. Jeřábek) – 12. Albrecht (Čajka, Aebischer), 38. Schroeder, 44. Moy (Noreau, Červenka), 45. Dünner (Schroeder, Wetter), 55. Vouardoux (Červenka, Noreau), 58. Grossniklaus (Rask), 62. Schroeder (Noreau)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Švančara) – Polášek, A. Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, M. Adámek, Nedomlel, Havránek – Voženílek, P. Vrána (C, TS), Pánik – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil (A) – Haas, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský – Wałęga.
Tréner: Zdeněk Moták

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Noreau (A), Gerber, Aebischer, Grossniklaus, Baragano, Maier, Vouardoux – Zangger, Schroeder, Červenka (C, TS) – Moy, Rask, Wetter – Wick, Dünner (A), Forrer – Čajka, Albrecht, Lammer – Taibel.
Tréner: Stefan Hedlund

Rozhodca: A. Jeřábek, Ondráček – Rampír, Lederer

Diváci: 3 406