Tenis

US Open - ženy (tvrdý povrch)

Sin-jü Wang – Anna Karolína Schmiedlová

2:1 4:6, 6:3, 6:2

01.09.2023, 17:10 • Grandstand, Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, New York(USA) • 3. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.37 3.26

Anna Karolína Schmiedlová mala tento zápas dobre rozbehnutý, pretože v závere prvého setu udrela a mala k bližšie postupu do osemfinále ako jej čínska súperka Xinyu Wangová. Na začiatku druhého setu však Schmiedlová nevyužila tri brejkbaly, ktoré jednoznačne nakopli Wangovú a tá v ďalšom priebehu získala hneď dva brejky, ktoré posunuli zápas do rozhodujúceho tretieho setu. Doňho prekvapivo lepšie vstúpila Schmiedlová, lenže Wangová postupne začala triafať veľké množstvo víťazných úderov a zaslúžene sériou šietich hier za sebou úplne otočila tretí set. Schmiedlovú tak môžu mrzieť najmä nevyužité brejkbaly na začiatku druhého setu, ktoré mohli už definitívne pochovať šance Wangovej na víťazstvo a tiež aj fakt, že náskok brejku v treťom sete neudržala dlhšie. Na druhej strane však treba povedať, že Wangová vyhrala zaslúžene najmä preto, že mala jasnú prevahu v štatistike víťazných úderov a v osemfinále ju čaká zaujímavý zápas proti českej tenistke Karolíne Muchovej. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok voľného dňa! (19:27:50)

Koniec zápasu

6:2

Schmiedlová sa už rozhodla zariskovať a hneď forhend vyhodila, preto sa jej púť na US Open 2023 končí v treťom kole, v ktorom prehrala s Wangovou po setoch 6:4, 3:6 a 2:6!

40-15

Dva mečbaly pre Wangovú, ktorá si vynútila forhendovú chybu Schmiedlovej!

30-15

Lenže Wangová sa približuje k mečbalom po víťaznom bekhende po čiare.

15-15

Schmiedlová však reaguje aspoň priamym bodom.

15-0

Schmiedlová podáva na udržanie v zápase a začína forhendom namiereným do siete.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Schmiedlová prestrelila forhend a Wangová možno odvráteným brejkbalom definitívne zlomila odpor slovenskej tenistky, pretože sériou piatich víťazných gemov otočila stav rozhodujúceho setu z 0:2 na 5:2.

A-40

Výhoda pre Wangovú po priamom bode.

40-40

Dychberúca výmena, v ktorej obidve predviedli niekoľko svetových úderov, ale na konci Schmiedlová na sieti poslala bekhend tesne za základnú čiaru.

30-40

Následne Wangová vôbec netrafila forhend a Schmiedlová má z ničoho nič brejkbal!

30-30

Schmiedlová sa dočkala po dlhšej dobe nevynútenej chyby z forhendu Wangovej.

30-15

Tak malé zaváhanie čínskej tenistky, ktorá zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

30-0

Následne Wangová trafila ďalší krížny bekhendový winner.

15-0

Schmiedlová už nemá veľa príležitostí na reakciu, teraz jej pokus o forhendové obhodenie skončil v sieti.

4:2

Druhú príležitosť už Wangová premieňa víťazným forhendovým po čiare a vedie 4:2 v rozhodujúcom treťom sete!