2:3

koniec (0:0, 2:2, 0:1)

02.09.2023, 18:00 • STEEL Aréna Košice • 2. kolo • Ivan Harčár

Tipsport: 5.2 4.91 1.51

Košičanom sa nepodarilo bodovať ani so švajčiarskym majstrom zo Ženevy. Výkon východniarov bol však slušný, no k bodom neviedol. O týždeň nastúpia hráči trénera Dana Cemana na ľade Mníchova. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (20:16:04)

59:53

Posledná šanca pre Košice na vyrovnanie. Ženeva vystrelila nepresný puk na zakázané uvoľnenie. Ešte porada Fejesa s Zechom, ktorí čakajú na modrej čiare.

59:37

Košice odvolali brankára Riečického! Šestka hráčov vpredu bude bojovať o vyrovnanie!

59:31

Košice oddychový čas!

58:52

Kým sa Jakub Ferenc dostával zo zakliesnenia od súpera, Valteri Filppula mal deň otvorených dverí a prišiel k Riečickému! Rodák z metropoly východu drží svoj celok!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22

Winnik vyslal žabku na košickú bránku. Riečickému puk nepríjemne preskočil okolo tyčky, no Oceliari mali pod kontrolou Filppulu, ktorý nedostal miesto na tečovanie.

55:21

Ďalšia výborná práca Šimuna. Jeho atak znamenal stratu puku hostí pri vlastnej svätyni, no škoda pre Bergera, že nemal dlhšiu hokejku.

53:33

Ženeva urobila menšie dusno v pásme. Vyťažila z toho jeden nepresný strelecký pokus, keď sa za ním natiahol Riečický, ale nedosiahol naň.

51:24

Bola signalizovaná hra so zdvihnutou hokejkou. Jääskeläinen ani Vatanen sa nechceli dotknúť puku. Predovšetkým to bolo dôležitejšie pre fínskeho obrancu, keďže sa to odohralo v obrannom pásme Ženevy. Už zaznel hvizd.

50:00

Štartuje posledných desať minút tretej tretiny. Košice sú znovu v jednogólovom manku. Tentoraz 2:3. Steel Aréna ale sleduje výborný a rýchly hokej.

49:01

V tejto chvíli bol platný pre košický tím robustný útočník Eduard Šimun. Zaviezol puk za súperovu bránku a tesne pred odchodom na striedačku čisto a tvrdo dohral Winnika, ktorý tak nemohol vyslať puk spoluhráčom.

47:47

Fejes dával divákom nádej na šancu, z ktorej napokon vycúval. Nenatlačil sa totiž zľava na Desclouxa.

46:51

Krivošík utŕžil ranu hokejkou po zuboch. V predklone držiac sa za ústa opúšťa ľadovú plochu. Kvarteto rozhodcov nereaguje.

46:33

Košičania vybojovali vhadzovanie v ofenzívnej tretine. To sa však uskutoční po následnom reklamnom brejku.

46:18

Patrik Lamper v ľahu zneškodnil Chantonov puk. Rýchlosť nabral Patrik Rogoň a slovenský šampión momentálne pôsobí v útočnom pásme.

2:3

Góly a asistencie: 21. Krivošík (M. Lunter, Breton), 39. M. Lunter (Krivošík) – 25. Rod (Richard, Lennström), 28. Lennström (Vatanen, Rod), 45. Jooris (Coultre)

HC Košice: Riečický – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Šedivý, A. Bartoš – M. Lunter, M. Chovan, Krivošík – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Bartánus, Berger, Lamper – Rogoň, Šimun, Jokeľ – Bačo.
Tréner: Dan Ceman.

Genève-Servette HC: Descloux – Lensström, Karrer, Maurer, Vatanen, Le Coultre, Chanton, Berthon, Jacquemet – Winnik, Filppula, Miranda – Pouliot, Richard, Praplan – Rod, Manninen, Hartikainen – Maillard, Jooris, Cavalleri.
Tréner: Jan Cadieux.

Rozhodca: Hronský, J. Konc ml. – Jedlička, D. Konc ml.