4:1

koniec (0:0, 4:1, 0:0)

03.09.2023, 17:30 • Ostravar aréna • 2. kolo • Monika Baloghová cz

Tipsport: 2.81 4.25 2.11

Další zápas mají vítkovičtí za sebou. Připisují si výhru, stejně jako v pátek, dnes ale s plným bodovým ziskem. Vše podstatné se odehrálo ve druhé třetině, ve které padlo pět branek. Vítkovičtí fanoušci se mohli radovat jako první, když je k tomu přímo vyzval Kalus, za necelých pět minut ukázal v sólové akci své umění Lakatoš. Zpět do hry dostal svůj tým Baragano, jehož střela prošla za Machovského. Poté byl ale na trestnou lavici odeslán hostující Lammer a vítkovičtí přesilovku využili Lakatošem. Díky pravidlům platným v této soutěži pokračovali domácí s přesilovkou i nadále, a proto ji využili díky Mikušovi i podruhé. Jak čas běžel ve třetí části, otevírali hosté více a více hru, protože už nebylo na co čekat, ale domácí si svůj náskok dokázali v čele s pozorným Machovským uhlídat.
Z Ostravy je to dnes už vše, mějte příjemný zbytek neděle a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:06:55)
Po skončení zápasu dochází na ledě mezi hráči k menší rozmíšce, kterou se snaží sudí uklidnit.

59:57

Puk míří do rohu k hostující brance.

59:51

Velký boj v rohu u domácí branky, ale vítkovičtí kotouč dokázali vydolovat.

59:28

Vítkovice jsou bez puku, ale zalačily svého soupeře k Nyffelerovi.

58:54

Rask kombinoval s Aebischerem, ale jím nahozený puk Machovského neohrozil.

58:37

Machovský má puk v lapačce, hra je přerušena.

58:13

Hosté střílejí na branku ze všech pozic, ale často jim v cestě stojí dobře postavení domácí hráči, kteří schytávají střely.

57:49

Švýcarský tým krouží útočným pásmem, ale čas se krátí.

57:25

Chlán se dostal k puku a obloučkem jej vyhazuje z obranného pásma.

57:07

Hraje se v rohu u domácí branky.

56:36

Hosté se snaží útočit ze všech stran, Ostravar aréna je na nohou.

56:05

Percy odehrává kotouč zpoza své branky.

55:35

Lednický dokázal posunout puk do útočného pásma a rychle střídá s ostatními.

55:05

Vítkovice dostaly puk do středního pásma až napodruhé, hosté se snaží skórovat ze všech sil.

54:29

Oba týmy vystřídaly, od své klece bude rozehrávat Mikuš.

54:10

Hosté se drží u domácí branky, vítkovičtí se brání.

53:43

Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

53:37

Útočící strany se mění během vteřin, hra je teď přerušena po dobrém pokusu Dünnera, se kterým si ale Machovský dokázal poradit.

53:06

Domácí dostávají puk do středního pásma a střídají.

52:38

Rapperswil-Jona se rychle dostala do pásma, Machovský je v pohotovosti.

52:24

Ofsajd pro hosty, následuje komerční přestávka.

52:05

Dnešní utkání sleduje 5 025 diváků.

51:38

Rask vymyslel dobrou akci, poslal kotouč z rohu před branku, ale jeho spoluhráč byl příliš blízko Machovskému, a tak přes něj puk do branky nedokázal dostat.

51:02

Schroederovi se nepodařila rozehrávka do pásma, Rapperswil-Jona to musejí zkusit znovu.

50:35

Puk je zašlápnutý v rohu u hostující branky, Fridrich je ale v oslabení.

50:07

Kotouč ve středním pásmu, pod kontrolou jej ale budou mít hosté.

49:20

Vítkovičtí jej zatlačili až na zadní mantinel, ale hosté přesto v pásmu zůstávají.

49:07

Dünner vybojoval kotouč a žene se do pásma.

48:54

Domácí hra končí ofsajdem, následuje komerční přestávka.

48:46

Vítkovice se dostaly k puku a vyrážejí do pásma.

48:19

Rask krouží s pukem útočným pásmem, ale Machovský jej má přečteného.

48:10

Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

47:40

Za brankou Nyffelera si puk vybojoval Chlán, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl.

46:55

Rapperswil-Jona se drží v prostoru před domácí klecí, ale vítkovičtí hrají u své klece pozorně.

46:08

Vítkovičtí posílají kotouč na zakázané uvolnění.

45:55

Hraje se ve středním pásmu, u puku jsou domácí.

45:02

Švýcarský celek se drží v útočném pásmu, od modré ro zkusil Gerber, ale ani dorážka Schroedera skóre nemění.

43:18

Hosté mají puk pod kontrolou, ale je jim odpískán ofsajd.

42:49

Vítkovice zpět v pásmu, Fridrich se u branky přihrávky nedočkal.

42:26

Rapperswil-Jona rozehrává útočnou akci pomalu.

42:01

Daleko se nedostal, vítkovičtí změnili směr hry, ale ani Nyffeler tentokrát zasahovat nemusel.

41:41

Rask se u své branky dostal k puku a vyráží do útoku.

41:24

Domácí mají puk za brankou a čekají na dostřídání.

40:46

Grman si sjel k brance, nahrál Chlánovi, ale Hostující gólman byl na místě.

40:18

Vítkovičtí jejich atak odrazili a posílají puk k Nyfflerovi.

40:05

Vhazování pro hosty, ti hned míří k Machovskému.

40:01

Ve druhé části jsme viděli celkem pět gólů, k radosti domácích fanoušků lovil čtyři ze své sítě hostující gólman Nyffeler. Vítkovice otevřely skóre Kalusem, následoval gól Lakatoše. Poté hosté snížili díky Raskovi, domácí ale rychle odpověděli dvěma góly během jedné přesilovky – nejprve se do střelecké listiny znovu zapsal Lakatoš, poté si kuriózní gól připsal Mikuš. Zápas ale není u konce, pojďme se podívat, co nám přinese třetí část.
Další třetina začne přibližně v 19:13.

40:00

39:45

Hosté hrají u své klece pozorně.

39:17

Domácí mají puk po kontrolou a znovu míří k Nyffelerovi.

38:32

Machovský je připraven, na střelu Schroedera byl připraven.

38:01

Hraje se ve středním pásmu, Rapperswil-Jona mají puk pod kontrolou.

37:30

Domácí jsou v laufu, Nyffeler čelí dalším pokusům.

37:16

36:54

36:54 MIKUŠ - 4:1

36:54

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí podruhé využívají stejnou přesilovku, JURAJ MIKUŠ si sjel mezi kruhy, počkal se střelou, puk Nyffeler vyrazil lapačkou, ale jen jej poslal do dalšího vítkovického hráče, od kterého puk zapadl do branky – 4:1. Asistence: Rastislav Dej, Jan Káňa.

35:28

35:28 LAKATOŠ - 3:1

35:28

Tak to byla rychlá odpověď!! Bukarts z levého kruhu nabil do pravého DOMINIKOVI LAKATOŠOVI, který dělovkou prostřelil Nyffelera – 3:1. Asistence: Roberts Bukarts, Peter Krieger.

35:16

Za podrážení je potrestán hostující Lammer.

34:26

34:26 BARAGANO - 2:1

34:26

Rapperswil právě vstřelil branku!
Hosté snižují, od zadního mantinelu nahrával Moy INAKI BARAGANO pak našel skulinku mezi hráči před brankou – 2:1. Asistence: Tyler Moy, Petr Čajka.

34:20

Rozehrávka vítkovickým nevyšla, hosté jsou zpět v pásmu.

33:51

Machovský si nepatrně povyjel proti pokusu Lammera, puk je v bezpečí jeho náruče.

33:04

Rapperswil-Jona se protáhli do pásma, Schroeder našel napravo Wettera, ale ten si puk nestačil zpracovat do šance.

32:28

Vítkovičtí poslali puk do pásma, ale tam se jej ujímají hosté.

32:19

Puk končí v ochranné síti za Machovským následuje komerční přestávka.

31:10

Závar před brankou pokračoval Červenkou, po jeho střele se ale Machovský vrhnul a při přerušení si dopřává vteřiny oddechu.

31:06

30:45

Plno puků teď míří přímo do Machovského, který stíhá být přesně tam, kam hostující hráči střílejí.

30:24

Hosté výborně cloní před brankou, Mikuš se dostal k puku, ale nepodařilo se mu ho vyhodit.

29:55

Od modré to zkusil Noreau, ale nastřelil jen Machovského betony.

29:42

Schroeder našel před brankou Raska, ale Machovský byl rychlejší.

29:29

U levé tyče si nebezpečně počínal Schroeder, ale mířil nepřesně.

29:06

Během komerční přestávky usedl na trestnou lavici domácí Krieger za hru vysokou holí, hosté dostávají šanci snížit.

28:41

Vítkovický gólman má dobrý výhled, hosté si marně lámou hlavy, kudy dostat puk do sítě.

27:55

Hráči Rapperswil-Jona mají puk pod kontrolou, ale výraznější šanci si zatím proti Machovskému nepřipsali.

26:49

26:49 LAKATOŠ - 2:0

26:49

Vteřinu po vypršení Albrechtova trestu se DOMINIK LAKATOŠ rozjel s pukem sám na branku a nikým nebráněn zkušeně zakončil – 2:0. Bez asistence.

26:48

25:50

Percy si sjel mezi kruhy pro puk, nahrál napravo na Kaluse u tyče, ale ten pálil těsně vedle.

25:38

Domácí v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.

25:37

Vítkovičtí se točí před hostující brankou, ale Nyffeler je ve střehu.

25:20

Raskob rozehrává od své branky.

25:11

Hosté se protáhli do pásma, ale zblokovaná střela Moye končí v ochranné síti.

24:48

Za hru vysokou holí bude pykat hostující Albrecht, znovu se hraje ve čtyřech na obou stranách.

23:53

Hosté v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

23:38

Počet hráčů na ledě se vyrovná, domácí špatně vystřídali. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Přibyl.

23:05

Domácí jsou usazeni před brankou Rapperswil-Jona, ale Nyffeler je ve střehu.

22:27

Do šance se natlačil hostující Lammer, ale vítkovičtí jej stačili zpacifikovat.

22:09

Vítkovice pokračují v přesilovce.

22:09

22:09 KALUS - 1:0

22:09

Domácí využívají přesilovku, Percy poslal puk na Lakatoše, ten z kruhu nabil MARKOVI KALUSOVI, který prostřelil Nyffelera mezi betony – 1:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Stuart Percy.

21:53

Přesilovku si zahrají domácí, za nedovolené bránění je vyloučen Baragano.

21:49

Hosté nastřelili puk do pásma, Grman musel zrychlit proti rozjetému Dünnerovi, s pomocí Machovského ale situaci ustáli.

21:00

Lakatoš si sjel pro puk podél mantinelu, z otočky vystřelil z první a sestřelil bránícího hráče před Nyffelerem.

20:26

Bukarts putoval za kotoučem, ale Noreau byl u puku jako první.

20:03

Také toto úvodní vhazování vyhrávají domácí Vítkovice.

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný, ani jeden z týmů zatím recept na soupeřova gólmana nenašel. Hostující fanoušci, kteří se dnes v Ostravar aréně sešli v opravdu velkém počtu a zaplnili celou tribunu za svou brankou, sice mohutně celou třetinu svůj tým hnali kupředu, ale ani to zatím ke změně skóre nepomohlo. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:58

Ještě chvilka pozornosti pro Machovského, ale skóre se už měnit nebude.

19:51

Domácí se protáhli do pásma, zleva to zkoušel Fridrich, ale puk končí na zadním mantinelu.

19:34

Hosté u Machovského, od mantinelu to zkusil Gerber.

18:49

Třetí formace domácích zahrozila u Nyffelerovi klece, ale skóre se nemění.

18:22

Vítkovice na skok v pásmu, ale hosté se okamžitě ujímají puku a míří zpět k Machovskému.

17:19

Domácí se snažili vyhodit kotouč, Červenka jej ale poslal zpět do pásma, Schroeder ale na něj nedosáhl.

17:07

Menší závar u Machovského, ale ten znovu dokazuje svou pozornost.

16:34

Bude se vhazovat u domácí branky, tým Rapperswil-Jony je v těchto chvílích v držení puku úspěšnější.

15:49

Hosté okupují útočné pásmo, za střelou Vouardouxe se vítkovický gólman jen otočil.

14:59

14:55

Rask založil útočnou akci, přímo před branku dostal nahrávku Aebischer, ale posílá puk jen do připravené Machovského náruče.

14:18

Dünnerovi střela nesedla, domácí znovu vyhazují.

14:00

Vítkovičtí vyhazují kotouč až za švýcarskou branku.

13:37

Rapperswil.Jina se drží před Machovským, ale vítkovičtí se brání dobře.

13:16

Po dobré nahrávce střílel Moy, ale jen do brusle spoluhráče, který clonil před brankou.

12:59

Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku, za hru vysokou holí je vyloučen domácí Grman.

12:19

Za svou brankou čeká s pukem Noreau na vystřídání spoluhráčů, vítkovičtí číhají ve středním pásmu.

11:31

Hosté na skok v pásmu, ale jsou to vítkovičtí, kteří se prohnali do pásma a několika střelami zkusili vyzrát na Nyffelera.

10:20

Vítkovičtí ubránili kotouč, do šance se dostal Krieger, ale zprava nastřelil jen Nyffelerovu náruč.

09:39

Fridrich vybojoval puk u mantinelu a domácí uklidňují hru.

09:03

Grossniklaus hledal v útočném pásmu Červenku, ten se ale zdržel s jedním z vítkovických beků.

08:32

Rask u modré vystihl domácí rozehrávku, ale byl v útoku osamocen.

07:58

Domácí se nahozením dostali do pásma, hosté si ale berou puk pod kontrolu.

07:33

Od modré pálil Noreau, ale těsně kolem vítkovické klece.

07:25

Další pokus hostujícího hráče, ale Machovský má puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.

07:03

Noreau poslal puk na Moyu, ten se protáhl až k Machovskému, který však byl na místě.

06:24

Menší závar za domácí brankou, ale hosté se od mantinelu dokázali vymanit.

05:36

Hraje se v rychlém sledu od branky k brance, gólmani jsou pozorní.

04:58

Kalus dostihl u mantinelu ve svém útočném pásmu Gerbera, ale ten už u sebe kotouč neměl.

04:08

Vítkovičtí posílají nahozením puk do rohu k Nyffelerovi, urychleně střídají .

03:23

Oba týmy střídají, domácí by se rádi dostali k puku.

02:44

Hraje se v útočném pásmu Švýcarů, Machovský kontroluje hru pohledem.

02:03

Rozehrávka ze středního pásma hostům prospěla, Rask zaváží puk za branku.

01:48

Vítkovický útok zastavuje ofsajd.

01:32

Hostující Aebischer rozehrává od své klece.

01:06

Hosté se protáhli do pásma, Machovský je v pozoru.

00:50

Nyfferel se natáhl pro kotouč a schoval ho pod lapačkou, následuje vhazování po jeho pravici.

00:37

Fridrichova střela těsně minula hostující branku.

00:23

První vítkovická formace zkoumá své možnosti před švýcarskou brankou.

00:02

Vhazování pro domácí, kteří ihned míří k Nyffelerovi.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy (TS), Raskob, Mikuš (A), Grman, Prčík, Kovář, Stehlík – Bukarts, Krieger, Fridrich – Káňa, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Claireaux, Kalus – Lednický, Přibyl, Půček – Krejsa
Trenér: Miloš Holaň

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Grossniklaus, Aebischer, Gerber, Noreau (A), Maier, Baragano, Alge, Vouardoux – Čajka, Rask, Moy – Červenka (C), Schroeder (TS), Wetter – Forrer, Dünner (A), Wick – Lammer, Albrecht, Zangger
Trenér: Stefan Hedlund

Rozhodčí: D. Pražák, J. Ondráček – J. Ondráček, L. Rampír.
Vítkovičtí mají čerstvé letošní zkušenosti se švýcarským hokeje díky letnímu turnaji ve Švýcarsku. Během něj sehráli tři zápasy – dva skončily jejich prohrou, třetí prohráli po prodloužení.
Trenéři budou muset oproti pátku pozměnit sestavu, stále nebudou k dispozici Mueller s Kotalou a nově zřejmě nenastoupí ani Gewiese a Krejsa. Jak se bude domácím dařit s tímto silným soupeřem, to uvidíme.
Švýcarský tým má ve svém středu hráče, kterého zná snad každý český fanoušek, a to útočníka Romana Červenku, který přispěl v pátečním utkání do statistik dvěma asistencemi. Rapperswil-Jona skončil v minulém ročníku na třetím místě s dvaadevadesáti body, vypadl ale už ve čtvrtfinále, když nestačil na tým Zugu. Hvězdami týmu jsou hráči se zkušenostmi z HNL, jako Brett Connolly nebo Victor Rask.
Tým SC Rapperswil-Jona Lakers do Ostravy přijíždí z nedalekého Třince, odkud si přiváží dva body za výhru 7:6 po prodloužení. Oceláři otevřeli skóre, ještě v první třetině Rapperswil-Jona srovnali, během druhé třetiny už třinečtí vedli 4:2, zkraje třetí třetiny přidali Slezané pátou branku a vypadalo to, že výhra není daleko. Švýcarský celek ale zabral, dotáhl zápas až do stavu 6:6 a v prodloužení vystřelil prémiový bod Schroeder.
V předešlém utkání vyzískali vítkovičtí dva body v souboji s EHC Red Bull München. V tomto zápase domácí vedli góly Lakatoše a Percyho, hosté snižovali Kastnerem, ale Vítkovice znovu zvýšily Dejem. Ve třetí třetině ale hosté zabrali a dvěma góly srovnali stav góly Parkese a Ortegy, čímž si vynutili prodloužení. To ale rozuzlení nepřineslo, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty až v patnácté sérii rozhodl domácí Percy.
Dalším zápasem pokračuje evropská hokejová Liga mistrů – CHL. Vítkovice na své ledě přivítají loňský třetí nejlepší švýcarský celek SC Rapperswil-Jona Lakers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:1

Góly a asistencie: 23. Kalus (Lakatoš, Percy), 27. Lakatoš, 36. Lakatoš (Bukarts, Krieger), 37. Mikuš (Dej, Káňa) – 35. Baragano (Moy, Čajka)

Tréner: Miloš Holaň

Tréner: Stefan Hedlund

Rozhodca: D. Pražák, J. Ondráček – J. Ondráček, L. Rampír

Diváci: 5 025