Harriet Dartová – Linda Fruhvirtová (4)

2:1 7:5, 5:7, 6:2

12.09.2023, 05:30 • Centrální kurt, Ósaka (JPN) • 1. kolo • David Zlomek cz

Tipsport: 1.89 1.91

Krize Lindy Fruhvirtové nebere konce. Zápas v japonské Osace se rozehrál už včera a byl to opravdu maratonský boj. Každá z hráček vyhrála svůj set 7:5. Jak napovídá výsledek, bylo to těsné. První dva sety byly plné brejků, shod a dlouhých výměn. Rozdíl mezi hráčkami byl opravdu minimální. Následně se utkání pro špatnou viditelnost přerušilo a přesunulo na další den.

To už vládla britská hráčka. Po opatrných úvodních gemech naplno převzala otěže zápasu. Její sebevědomí bylo vidět, počínala si opravdu velmi dobře. Obrana byla téměř bezchybná, ke konci zápasu už si dovolovala i pestré údery, kterými ničila rytmus výměn. Fruhvirtová se v průběhu třetího setu dokonce nechala zkontrolovat lékařem, necítila se dobře, příčinou mohlo být vlhko a dusno. Tak jak tak, do dalšího kola jde Harriet Dartová. Česká hráčka na výhru bude ještě čekat. (06:36:11)

Konec zápasu

6:2

Dartová se v poslední výměně zápasu dostala na síť, kde ukázala sebevědomí a neomylně zakončila.

40-0

Dartová soupeřku připravovala na tvrdý bekhend, nicméně byla to jen záštita pro dokonalé zkrácení hry.

30-0

Tak to bylo těsné. Fruhvirtová mířila do rohu, ale jen těsně přestřelila.

15-0

Po delší výměně od základní čáry jako první zaváhala Češka.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Harriet Dartová.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Co se na síti nepodařilo v minulé výměně, podařilo se teď. Tlak teď půjde na Dartovou.

40-A

Fruhvirtová se do toho obula, objevila se na síti, kde musela několikrát zakončit. To se jí sice nepodařilo, ale lob soupeřky byl nepřesný.

40-40

Dartové byl už v pozici, kde byla bez šance. Zahrála pro ni ale páska.

40-A

Fruhvirtová teď přesnými údery nedává soupeřce čas na míření.

40-40

Fruhvirtová zvolila razanci. To teď přineslo kýžený efekt.

40-30

Po sérii dobrých úderů přichází od Dartové nevynucená chyba do sítě.

40-15

Fruhvirtová zkusila kraťas. Ten vyšel, ale Dartová ho opět doběhla a skvěle zakončila mimo dosah české hráčky.

30-15

Dartová už byla skoro tři metry za základí čarou. Pak zaúřadovalo prasátko, které ji donutilo jít na síť. Míček nabitý Fruhvirtovou zabila nekompromisně.

15-15

Z ničeho nic vytáhla Dartová skvělý kraťas.

0-15

Fruhvirtová si po dobrém servisu soupeřku nachystala. Následný výběh na síť a zakončení forhendem šlo podle plánu.