Tipos Extraliga (SR)

HC MONACObet Banská Bystrica – HK DUKLA Trenčín

5:6

koniec (1:1, 2:3, 2:2)

15.09.2023, 17:30 • Tipsport Aréna Banská Bystrica • 1. kolo • Klaudia Kadlecová

Tipsport: 2.07 4.38 2.83

Videli sme bláznivé prvé kolo nového ročníka Tipos Extraligy medzi Banskou Bystricou a Duklou Trenčín. Dokopy padlo 11 gólov a z troch bodov do tabuľky sa tešia práve hráči spod hradu Matúša Čáka, ktorým sa podarilo 55 sekúnd pred koncom tretej tretinu streliť rozhodujúci gól na 5:6, o ktorý sa postaral Pietroniro. Zápas mal svoje grády, hostia viedli o dva góly, domáci zvládli vyrovnať, dokonca aj viedli 5:4, ale Trenčania o dve minúty strelili gól na 5:5. Dva presné zásahy v zápase zaznamenali Bíreš a Immo. S konštatovaním, že Dukla Trenčín zvíťazila na pôde Banskej Bystrice 6:5 vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:10:23)

59:55

Bránka domácim je opustená!

59:47

LaCouvee kryje strelecký pokus.

59:05

Trenčín dal gól! Od modrej pálil PHIL PIETRONIRO a puk Belányimu prepadol do brány. Trenčania sú blízko k trom bodom.
Asistencie: Bokroš, Hudec D.

58:00

Záverečné dve minúty tretej tretiny.

56:45

56:03

Pietroniro puk poslal len do pásma, aby formácia mohla prestriedať.

55:03

Trenčín sa dopustil icingu.

53:38

Trenčín dal gól! TOR IMMO mal dostatok času, aby si premyslel kam pošle puk, spracoval si ho ako bolo treba a prináša Dukle vyrovnanie na 5:5.

51:42

Banská Bystrica dala gól! Zbytočné vylúčenia Trenčína prinášajú inkasovaný gól. RASTISLAV GAŠPAR bol pred polodkrytou bránou, puk sa k nemu odrazil a otáča skóre. Využitá presilová hra.

49:14

Po Bačikovej strele bekhendom to vrelo pred LaCouveem, brankár hostí puk kryje.
Domáci v plnom počte.

48:10

Ahl pred bránou, ale ani na dvakrát nedokázal skórovať!

47:22

Conway sprava trafil len Bačika.

46:40

Petrášova zlá prihrávka, prihral rovno na hokejku súpera.

46:32

Vela – 2 min., podrazenie.

45:41

Belányi chytá strelu od modrej v podaní Charbonneaua.

45:19

Baláž chcel prekvapiť brankára z uhla, ale trafil len bočnú sieť.

44:55

Ekberg neprihral presne.

43:49

Odpískaná prihrávka rukou.

43:05

Banská Bystrica dala gól! Tlak domácich znamená vyrovnanie na 4:4! Strelu MARCUSA VELU brankár Dukly poriadne nevidel a puk skončil v sieti.
Asistencia: Wilkins.

42:16

Tretiu tretinu začali lepšie domáci, po Sojkovej strele LaCouveemu vypadol puk, ale k nejakým dorážkám nedošlo, pretože sa prerušila hra, keďže bola brána posunutá.

41:47

Puk sa odrazil od Gašparovej korčule a LaCouvee musel zasahovať, pretože by to skončilo gólom.

41:27

Trenčianske zakázané uvoľnenie.

40:01

Tak v druhej tretine sme videli gólové hody, Trenčania sa v jej úvode dostali do dvojgólového vedenia, keď sa im podarilo využiť presilové hry. Banskobystričania sa nevzdali a dokázali vyrovnať zásluhou Bíreša a Matoušeka. Hosťom sa pred koncom druhej časti podarilo získať vedenie späť, keď tečoval strelu Immo a tak Dukla vedie 4:3. Tretia tretina sa začne približne o 19:26.

40:00

38:54

Trenčín dal gól! TOR IMMO dáva gól do šatne, tečoval strelu, ktorú vyslal Charbonneau a niečo cez minútu pred koncom druhej tretiny opäť vracia Duklu do vedenia.
Asistencie: Charbonneau, Baláž.

38:49

Icing aj na strane Banskej Bystrice.

38:08

Žitného dve strely nekončia gólom! LaCouvee teraz podržal Trenčín.

37:34

Zakázané uvoľnenie hostí. Vhadzovanie pred LaCouveem.

36:53

Útočná snaha Dukly zastavená ofsajdom.

36:13

Chybu Baranov nevyužil Ahl.

36:01

Bránka hostí je posunutá, keď sa do bránkoviska tlačil Vela, ktorého bránil Pietroniro.

35:34

Dobrá pasáž Trenčanov! Udržali puk v útočnom pásme, k strele z ľavej strany sa dostal Conway, ale Belányi ho vychytal.

35:03

Marek Hudec zostáva ležať na ľade. Dostal pukom do oblasti hlavy.

34:41

Icing hráčov Dukly Trenčín.

34:29

Postavenie mimo hry na domácej strane.

34:22

Strela od Turnbulla končí na ochrannej sieti.

34:04

Ahl ešte prihrával Balážovi, ten ale očividne túto myšlienku nečakal.

32:46

Banská Bystrica dala gól! Bírešovu strelu LaCouvee vyrazil, ale puk sa odrazil len ku TOMÁŠOVI MATOUŠEKOVI, ktorý vyrovnáva a využíva presilovú hru.
Asistencie: Bíreš, Gašpar.

32:20

Baláž – 2 min., hákovanie.

32:00

Baláž sa uvoľnil až do streleckého pokusu.

30:47

Faith zacinkal do žŕdky!

30:31

Vylúčenie odvolané. Hrá sa piati na piatich.

30:31

Bačik dostal hokejkou do tváre a bolo vidieť, že má aj krv. Rozhodcovia si tento moment idú pozrieť vo video zázname. Vyzerá to tak, že ho trafil vlastný spoluhráč Štrauch.

29:16

Baláž najprv trafil dvoch brániacich hráčov, následne mu puk posúval Charbonneau, ale otvorený priestor nevyužil ideálne a napálil to priamo do Belányiho.

28:05

Starosta svojou strelou trafil dobre brániaceho Petrisku.

26:57

Banská Bystrica dala gól! Od zadného mantinelu poslal Gašpar puk do medzikružia na ANDREJA BÍREŠA, ktorý skvelou strelou z prvej vymietol ľavý horný roh brány.
Asistencie: Gašpar, Bačik.

26:00

LaCouvee s ľahkým zákrokom.

24:33

Trenčín dal gól! Conway prihrával na druhú stranu ŠIMONOVI PETRÁŠOVI a ten strelou z prvej navyšuje vedenie Dukly. Využitá presilová hra.
Asistencie: Conway, Ekberg.

24:24

Ekberg nabil Petrášovi, ktorý trafil nad bránu.

24:08

Matoušek – 2 min., nedovolené bránenie.

23:40

Puk po strele Stránskeho skončil na ochrannej sieti.

22:58

Ďalší závar pred hosťujúcou bránou, Žitný a ani Bíreš nedokázali puk dostať za LaCouveeho.

22:26

Trenčín dal gól! Puk sa pred bránou odrazil k PETROVI LICHANCOVI, ktorý bol nikým nebránený a poľahky dostal puk od polodkrytej brány. Využitá presilová hra.
Asitencie: Conway, Ekberg.

22:15

Petráš nastrelil Bačika.

21:25

Domáci zaútočili v oslabení! Wilkinsovu strelu dorážal jeho spoluhráč, ale Trenčania to zvládli.

20:48

Ďatelinka – 2 min., hákovanie.

20:21

Petráš vo veľkej šanci! Od ľavého kruhu vystrelil, ale bránu trestuhodne minul!

20:01

Úvodná tretina medzi Banskou Bystricou a Trenčínom sa skončila nerozhodne 1:1. O otvárací zásah sa postaral domáci útočník Bíreš, vyrovnať sa podarilo Conwayovi, ktorému gól musel udobriť videorozhodca. Druhá tretina sa začne približne o 18:24.

20:00

19:42

Turnbull z ľavého kruhu strieľal nepresne.

19:00

Posledná minúta prvej tretiny.

17:34

Trenčín dal gól! Gól platí! SCOTT CONWAY je autorom gólu, ktorému sa podarilo puk za bránkovú čiaru dotlačiť.
Bez asistencie.

17:34

Trenčania očividne strelili gól, ale všetko si ide pozrieť ešte videorozhodca! Skúmať sa bude prihrávka rukou.

17:10

16:28

Výborne zachytená prihrávka medzi kruhmi, puk hostia okamžite odpálili.

15:20

Trenčanom sa podarilo vyhodiť puk zo svojho pásma.

15:10

Bokroš – 2 min., hákovanie.

14:00

Prudkú prihrávku Ahl nedokázal skrotiť a trafiť puk.

12:59

Žabkova strela od modrej smerovala do lapačky brankára.

12:05

11:41

Nevydarená presilovka zo strany hostí.

11:03

Vojaci majú problém so založením súvislého útoku.

10:34

Strieľal Immo, Belányi vyrazil a následne domáci puk poslali ďaleko od svojej brány.

10:09

Turnbull – 2 min., hrubosť.

10:05

LaCouvee si pripisuje úspešný zákrok. Nasleduje reklamná prestávka.

08:37

Immo odstavený od puku na modrej čiare, keď to hrozilo únikom.

08:04

Banská Bystrica dala gól! Prečíslenie domácim nevyšlo, ale držali puk v pásme. Chaos pred bránou využil ANDREJ BÍREŠ, ktorý otvára skóre dnešného duelu.
Asistencie: Žitný, Bačik.

05:58

Nezrovnalosti v obrane hostí, Šuchaň posunul puk na Stránskeho, ktorý ihneď páilil z prvej, ale nepresne.

05:30

Medzi kruhmi voľný Baláž, ale mal to len na bekhend a trafil brankárovu výstroj.

04:42

Po nepresnej strele sa Dukla oslobodila.

04:10

Úspešne vyhodenie puku cez všetky čiary na hosťujúcej strane.

03:28

Brankár Dukly má plné ruky práce, príležitosť mal aj Faith, ale Lacouvee v správnej chvíli puk priľahol.

02:39

Hlaváč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

01:48

Nepríjemný puk na bránu hostí, LaCouvee bol pozorný a chytil skackavý puk.

01:34

Zakázané uvoľnenie Banskobystričanov.

00:32

Turnbull vyslal strelu, brankár Trenčína chytá.

00:20

LaCouvee mal čas na rozohrávku, ale pre istotu puk podržal v lapačke.

00:01

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Tervo) – Bačik, Hora – Ďatelinka, Wilde – Dame-Malka, Holenda – Žabka, Šuchaň; – Gašpar, Bíreš, Žitný – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek, Sojka, Petriska – Faith, Stránsky, Štrauch
Tréner: Douglas Shedden

HK DUKLA Trenčín: Lacouvee (Vereš) – Pietroniro, Starosta – Ekberg, Hudec M. – Hlaváč, Bokroš – Kupec; – Charbonneau, Baláž, Immo – Ahl, Conway, Petráš – Hudec D., Sojčík, Krajčovič – Vaňo, Lichanec, Sloboda
Tréner: Róbert Döme

Rozhodca: Výleta, Baluška – Bogdaň, Ordzovenský.
Pekný podvečer želám všetkým fanúšikom hokeja a predovšetkým slovenskej Tipos Extraligy! Sezóna 2023/2024 odštartuje v piatok zápasom medzi bratislavským Slovanom a líškami z Michaloviec. Najvyššiu ligu si v tomto ročníku zahrá Humenné, ktoré vo finále 1. ligy zdolalo Žilinu a postúpilo. Naopak zostupujúcim tímom sa stal Prešov, ktorý skončil na poslednom mieste.
V piatkovom prvom kole sa predstaví aj HC´ 05 Banská Bystrica s HK DUKLA Trenčín a z tohto zápasu vám taktiež prinášame textový prenos.

HC´ 05 Banská Bystrica: Banskobystričania v minulej sezóne skončili po základnej časti na štvrtom mieste. Vo štvrťfinále ich čakala Spišská Nová Ves, ktorej možno prekvapivo v sérii podľahli 3:4. Mužstvo spod Urpína posilnilo niekoľko zaujímavých mien. Do brány k Filipovi Belányimu pribudol Fín Samuel Tervo. Obrana je posilnená o Branislava Pavúka, Bodeho Wildeho, Borisa Žabku, Franka Horu a Oliviera Dame-Malku. V ofenzíve uvidíme Tomáša Matoušeka, Andreasa Štraucha, Mateja Maceka, Romana Faitha, Romana Žitného, Cartera Turnbulla, Matta Wilkinsa, Jána Petrisku, Adama Stránskeho a Marcusa Velu.
Banská Bystrica odohrala sedem prípravných duelov. Poradila si dvakrát so Žilinou a Jihlavou. Za kratší koniec ťahala s Novými Zámkami a s českými tímami ako sú Prostějov, Jihlava, Kolín a Hradec Králové.

HK DUKLA Trenčín: Trenčania v predchádzajúcom ročníku do play-off nepostúpili, keď prehrali v súboji o štvrťfinále s Michalovcami 2:3 na zápasy. Skončili na deviatej priečke. Trenčianska Dukla na novú sezónu takisto zbrojila. Do obrany prišli pomôcť Tobias Ekberg, Tomáš Bokroš a Marek Hudec. Zadným radom bude "šéfovať" nestarnúci Tomáš Starosta, ktorý s Duklou naďalej pokračuje. Trenčania posilnili najmä útok. Z legionárov sú to Scott Conway, Filip Ahl, Jonathan Charbonneau a Peter Lichanec. Z Nitry prišiel Jozef Baláž. Svätyňu vojakov bude naďalej brániť skúsený brankár Connor LaCouvee, ktorý svoj tím v minulej sezóne niekoľkokrát podržal. Druhým brankárom je Dávid Borák.
Trenčín nemal príliš vydarenú prípravu. Zo siedmich zápasov prehral až päť. Podľahli Žiline, Zlínu, Frýdku-Místku, Olomoucu a Vsetínu. Nad poslednými dvoma spomenutými tímami dokázali na domácej pôde zvíťaziť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

5:6

Góly a asistencie: 9. Bíreš (Žitný, Bačik), 27. Bíreš (Gašpar, Bačik), 33. Matoušek (Bíreš, Gašpar), 44. Vela (Wilkins), 52. Gašpar (Matoušek, Žitný) – 18. Conway, 23. Lichanec (Conway, Ekberg), 25. Petráš (Conway, Ekberg), 39. Immo (Charbonneau, Baláž), 54. Immo (Pietroniro, Ahl), 60. Pietroniro (Bokroš, Hudec D.)

HC MONACObet Banská Bystrica: Belányi (Tervo) – Bačik, Hora – Ďatelinka, Wilde – Dame-Malka, Holenda – Žabka, Šuchaň; – Gašpar, Bíreš, Žitný – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek, Sojka, Petriska – Faith, Stránsky, Štrauch

Rozhodca: Výleta, Baluška – Bogdaň, Ordzovenský