Challenger Bad Waltersdorf (antuka)

Rudolf Molleker – Vít Kopřiva

1:1 6:1, 4:6, 0:4; 0-30

skreč Molleker

21.09.2023, 11:42 • Centrální kurt, Bad Waltersdorf (AUT) • Osemfinále • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Tipsport: 1.78 1.95

Výkon Víta Kopřivy (127.) v osmifinále challengeru v Bad Waltersdorfu nebyl vůbec dobrý. Na Rudolfa Mollekera (223.) to ale nakonec stačilo a český tenista postupuje po skreči soupeře, která přišla za stavu 1:6, 6:4, 4:0 a 30:0 při servisu Němce. Kopřiva si v prvním setu udržel podání pouze jednou a dlouho se trápil i v sadě druhé, ve které dvakrát prohrál servis. Srážely ho hlavně nevynucené chyby, kterých kupil opravdu hodně. Postupem času ale začal i Mollekerovi odcházet servis a stal jen stínem hráče z úvodní sady. Rovněž trefoval především nevynucené chyby a po ztrátě druhého setu měl hrůzný vstup do třetího setu. Jestli za tím byly i zdravotní obtíže, to lze těžko soudit. Za stavu 0:4 a 0:30 při vlastním podání se nakonec Molleker rozhodl duel vzdát. (13:29:56)

Vít Kopřiva postupuje do čtvrtfinále po skreči soupeře.

0-30

Přebíhaný forhend německého tenisty končí v pravém bočním autu a to je konec. Rudolf Molleker jde k síti a v utkání končí.

0-15

Molleker na úvod pátého gemu přestřeluje forhendem kurt.

0:4

Další nevynucená chyba po odpáleném forhendu daleko za základní čáru. Kopřiva potvrzuje double-brejk!

30-40

Molleker trochu škobrtl před svým forhendem, který umístil jen do sítě.

30-30

Eso!

30-15

Molleker se dočkal chyby Kopřivy, jehož útok po levé čáře se vykroutil do zámezí.

15-15

Český tenista trefuje dvojchybu.

0-15

Forhend Mollekera v krátké výměně doplachtil až za baseline.

0:3

Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.

0:3

Následuje přestávka a výměna stran.

0:3

1:1; 0:3 - Vít Kopřiva

0:3

Molleker v krátké výměně tečoval pásku. Kopřiva toho využil k náběhu a útoku podél levé lajny, díky čemuž získává druhý brejk!