6:4

koniec (2:1, 2:2, 2:1)

22.09.2023, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • 3. kolo • Martin Kožiak

Tipsport: 1.65 4.43 4.42

Banská Bystrica napokon ustála záverečný tlak svojho súpera a nad Humenným víťazí pomerom 6:4. Domáci začali aj do tretej tretiny lepšie, keď po góloch Ďatelinku a Gašpara viedli už v 44. minúte 6:3. Potom síce ešte znížil Kuru, no do konca zápasu as už nič nestalo.
Bystrica sa tak po prvom tohtosezónnom víťazstve dostáva na 9. priečku, Humenné ostáva posledné. (19:53:54)

59:30

Ďalšie vylúčenie Bystričanov dáva asi poslednú šancu Humennému na skórovanie.

58:55

Humennému sa nedarí dostať do nejakého väčšieho tlaku a vyzerá to tak, že na vyrovnanie už budú mať málo času.

58:30

Domácim sa podarilo na chvíľu vyviesť puk z pásma a ušetriť tak cenné sekundy.

58:00

Banská Bystrica už je v plnom počte a najťažšie chvíle tak má za sebou. Domáci už sú veľmi blízko svojmu prvému víťazstvu v sezóne.

57:40

Bystrica hrá už v štyroch hráčoch.

57:20

Handlovského strela z prvej len veľmi tesne minula bránu.

57:02

Belányi bol teraz zasiahnutý do masky a hra je znovu prerušená.

56:50

Strela príklepom z prvej od Pereskokova teraz skončila len v lapačke Belányiho.

56:30

Úvodný tlak Humenného teraz prerušil dobrým defenzívnym zákrokom Vela.

56:03

V krátkom čase prichádza ďalší nedovolený zákrok zo strany Bystrice a Humenné tak dostane veľkú príležitosť na zdramatizovanie zápasu v podobe presilovky o dvoch mužov.

55:55

Bystričania hneď po buly vyhodili puk cez všetky čiary.

55:38

Roman Faith teraz pomerne zbytočne fauloval a Humenčanom ponúkol presilovú hru.

54:10

Humenčania sa dostali k puku v útočnom pásme, no zakončenie už kvôli nevydarenej spolupráci nepridali.

52:25

Turnbull dokázal od mantinelu prihrať Ďatelinkovi na modrú čiaru. Jeho strela z prvej však nebola presná a trafila iba mantinel.

49:55

Parshinovi sa podarilo priamo pred bránou nájsť Pereskokova. Ten však vo veľkej šanci trafil iba Belányiho betón.

48:40

Momentálne sa ani jednému z tímov nedarí dostať do šance a puk putuje z jednej strany ihriska na druhú.

6:4

Góly a asistencie: 14. Bíreš (Žitný, Bačík), 16. Turnbull (Vela), 21. Vela (Wilkins, Turnbull), 29. Wilkins (Vela), 42. Gašpar (Bíreš, Eighwede-Wilde), 44. Ďatelinka (Eichwede-Wilde, Turnbull) – 15. Horvát (Bobrov), 32. Parshin (Pereskokov), 37. Kuru, 47. Kuru (Pereskokov, Handlovský)

HC MONACObet Banská Bystrica: Belányi (Tervo) – Bačik, Hora, Ďatelinka, Eighwede-Wilde, Dame-Malka, Holenda, Žabka – Gašpar, Bíreš, Žitný, Wilkins, Vela, Turnbull, Matoušek, Sojka, Faith, Plančár, Stránský, Štrauch
Tréner: D. Shedden

HC 19 Humenné: Boľo (Kozel) – Novota, Diakov, Meliško, Sergienko, Glazkov, Novický, Novák, Thomka – Handlovský, Pavlovs, Kriška, Pereskokov, Kuru, Parshin, Lapšanský, Linet, Lačný, Borov, Krajňák, Horvát
Tréner: A. Parfenov