2:1

koniec (1:0, 1:0, 0:1)

28.09.2023, 01:00 • UBS Arena, New York • Tadeáš Rulf cz

Tipsport: 1.61 4.43 4.36

Další předsezónní mač je za námi, výrazně spokojenější po něm může být Lane Lambert, jehož svěřenci vyhráli 2:1. Zásluhu na vítězství nesou především gólmani, čísté konto udržel v první polovině zápasu Sorokin, v té druhé inkasoval z osmnácti střel pouze jedinkrát Appleby (94.44 %). Na druhé straně utrpěla bilance a pověst Sandstroma, který v první periodě inkasoval jednu branku ze šesti střel, Ersson naopak rovněž prokázal své schopnosti, když inkasoval pouze jednou ze třinácti střel (92.31 %).

Ačkoliv tedy Philadelphia Flyers přestřílela svého soupeře poměrem 30:19, radost ji může dělat snad jen fakt, že se jí po 118 minutách odehraných v letošním ročníku podařilo zásluhou Poehlinga poprvé skórovat.

Do utkání bohužel nezasáhl ani jeden český ani slovenský hokejista, ti se nicméně jinak prezentují v této předsezóně ve velmi dobrém světle.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům hokeje! (03:51:59)
Hvězdami dnešního mače jsou vyhlášeni Simon Holmstrom (1+1), Julien Gaulthier (1+0) a Mathew Barzal (0+1).

59:54

Laughton v poslední šanci zápasu nedokázal střelou zápěstím propálit Kennetha Applebyho.

59:46

Pelechův pokus blokuje Laughton.

59:34

Ryan Poehling míjí branku.

59:19

Také Salova rána končí na těle Emila Andraeho.

58:59

Andrae zablokoval střelu Pelecha.

57:36

57:36 POEHLING - 2:1

57:36

Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak pozor, přeci jen je to ještě závěrečné drama! Dnes jinak výborně chytající Kenneth Appleby poprvé v zápase kapituluje po střele RYANA POEHLINGA z hranice brankoviště a hosté z Filadelfie mají ještě více než dvě minutky na to přidat branku vyrovnávací. Asistence: Noah Cates a Scott Laughton.

56:34

Ginning následně na druhé straně ledové plochy zablokoval ránu Gaulthiera.

56:15

Pokus Ginninga likviduje výtečně Appleby.

55:14

Wahlstrom blokuje ránu Allisona.

54:16

Noah Dobson pálil zápěstím, Ersson jeho pokus neutralizuje.

53:39

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Hathaway – 2 min., nesportovní chování.

53:11

Deslauriers a Attard míjí branku soupeře.

51:55

Další zákrok pro Applebyho po ráně Ginninga.

2:1

Góly a asistencie: 13. Holmstrom (Barzal, Mitchell), 34. Gaulthier (Salo, Holmstrom) – 58. Poehling (Cates, Laughton)

New York Islanders: Sorokin (Appleby) –⁠ Dobson, Cholowski, LaDue, Mitchell, Pelech, Salo –⁠ Barzal, Cizikas, Gaulthier, Holmstrom, Horvat, Iskhakov, Kuhlman, Liukas, Martin, Pinho, Timashov, Wahlstrom
Tréner: Lane Lambert

Philadelphia Flyers: Sandstrom (Ersson) – Andrae, Attard, Belpedio, Ginning, Karashik, Mete – Allison, Cates, Deslauriers, Furry, Gardner, Hathaway, Laczynski, Laughton, Marody, Poehling, Tuomalaa, Wisdom
Tréner: John Tortorella

Rozhodca: South, Hebert – Grillo, Murray