Príprava NHL

Florida Panthers – Carolina Hurricanes

4:2

koniec (0:0, 1:0, 3:2)

30.09.2023, 00:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

2. Steven Lorentz (CGY) 1+0
3. Mackie Samoskevich (CGY) 1+0 (03:00:57)
Florida na svém ledě zvítězila 4:2 nad Carolinou, když se jí povedlo strhnout na svou stranu divokou třetí třetinu. V té sice vedla už 2:0, ale Carolině se dvěma přesilovkovými trefami povedlo vyrovnat na 2:2. Pak ale v 59. minutě, pouhých 24 sekund po vyrovnávací trefě, vrátil vedení Panterům Mayhew, načež rozhodl do prázdné brány Carlsson.

59:20

Schwindt vybojoval v útočném pásmu kotouč od hráče Caroliny a rychle vypálil. Pouze do Kočetkova.

58:48

58:48 Lucas CARLSSON - 4:2

58:48

Florida právě vstřelila branku!
Kočetkov vyrazil na střídačku, nicméně Carolina z toho nic nevytěží. Při její rozehrávce přišla ztráta puku a pravděpodobně rozhodující trefa LUCASE CARLSSONA do prázdné klece. Bez asistence.

58:25

58:25 Gerry MAYHEW - 3:2

58:25

Jenže domácí se okamžitě vrací do vedení, když se GERRY MAYHEW dostal v pravém kruhu k odraženému puku po střele Kiersteda a dorazil puk za záda Kočetkova! Asistence: Matt Kiersted.

58:01

58:01 Brendan PERLINI - 2:2

58:01

Carolina právě vstřelila branku!
Carolina podruhé využívá ve třetí třetině přesilovku! Zpoza kruhů vypálil BRENDAN PERLINI, který vyrovnává na 2:2! Asistence: Dmitrij Orlov, Noel Gunler.

57:16

Kotouč propadl Stolarzovi za záda a už mířil do jeho branky, když na poslední chvíli jeden z bránících hráčů zasáhl a odpálil puk mimo brankoviště!

57:05

Asplund zblokoval střelu od modré a Lorentz toho využil k vyvezení puku do bezpečí.

56:37

DeAngelo je ve třetí třetině hodně při chuti. Jeho ránu od modré má ale Stolarz pod kontrolou.

56:18

Panthers začínají vyhozením až do pásma soupeře.

56:13

Šance pro Carolinu na vyrovnání. Dvě minuty dostává Mayhew za podražení.

55:45

Florida se dostala do přečíslení, nicméně Samoskevich to vzal na pravé straně celé na sebe, což byla chyba. Jeho střela byla sražena na zadní mantinel.

54:17

Zblokovaná střela DeAngela skončila v ochranné síti, vhazuje se znovu před Stolarzem.

54:09

DeAngelovi moc střela z pravého kruhu nesedla, nicméně puk před Stolarzem skočil, takže o jednoduchý zákrok se nejednalo. Zvládl to a přerušuje hru. Komerční pauza.

54:00

53:37

Začíná krátká přesilovka Caroliny. Ta ale není u puku.

53:11

Dokonce se povedlo vykombinovat velkou šanci pro Truea, který dostal před brankovištěm přihrávku zpoza branky, ale trefil pouze Kočetkova!

52:40

Při hře ve čtyřech je ale prozatím Florida aktivnějším týmem.

52:14

Mahura se stočil s pukem do levého kruhu, odkud prudce vypálil. Branku Caroliny minul.

52:00

Domácí mají po přesilovce. Na útočné modré se nedovoleného bránění dopustil Stenlund.

51:50

Hosté vyhazují přes všechny čáry.

51:37

Orlov dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Florida bude hrát přesilovku po komerční pauze.

51:22

51:17

Perlini vypálil od modré čáry, Stolarz opět zasahuje. Teď je opravdu ve velké permanenci.

50:45

DeAngelovu střelu se snažil dorážet Bunting, podobně jako u trefy ze 44. minuty, tentokrát ale Stolarz drží puk pod kontrolou.

50:27

O poznání nebezpečnější situace, když Bunting před brankovištěm napálil beton Stolarze a na dorážku číhal na pravé straně Drury. Ale promáchl.

50:01

Carolina má puk v útočném pásmu, Stolarz si musel zatím poradit s jednou střelou.

49:22

Komerční pauza.

49:22

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
William Lockwood – 2 min., nedovolené bránění.

49:14

Montgomeryho střela naopak prošla, pro Stolarze se ale nejednalo o těžký zákrok.

48:51

Murrayho pokus od modré čáry se nedostal přes skupinku hráčů před brankou Floridy.

48:05

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se prohání ze strany na stranu, brankáři nyní moc práce ovšem nemají.

47:15

Z ničeho přišla prudká rána Mayhewa po jeho průniku středem až mezi kruhy. Kočetkov kotouč vyráží na hokejku jednoho z obránců.

46:25

Hurricanes sice byli v útočném pásmu pár desítek sekund, ale nedostali se vůbec k zakončení.

45:30

Obrázek hry se nemění. Florida po přechodu středního pásma přišla o puk a zkouší to Carolina.

44:35

Florida vede na střely 23-16. Momentálně se oba týmy neúspěšně snaží usadit v útočných pásmech, puk rychle střídá majitele.

43:03

43:03 Michael BUNTING - 2:1

43:03

Nakonec se Hurricanes povedlo využít přesilovou hru a dostat se znovu do kontaktu s Floridou. Střelu DeAngela z pravého kruhu vyrazil Stolarz před sebe a MICHAEL BUNTING úspěšně doráží za jeho záda. Asistence: Tony DeAngelo, Jack Drury.

42:29

42:29 Steven LORENTZ - 2:0

42:29

Kinnunen vyslal STEVENA LORENTZE do brejku a útočník Floridy po přebruslení mezi kruhy vypálil k pravé tyči nad lapačku Kočetkova. Gól v oslabení. Bez asistence.

41:50

Domácí vyhodili puk přes všechny čáry do pásma soupeře.

41:31

Křižná Perliniho střela prosvištěla kolem brankoviště do zadního mantinelu.

41:12

Uvis Balinskis – 2 min., sekání.

41:10

Bunting se dostal za obranu Floridy, ale ani zamíchání kotoučem před Stolarzem mu nepomohlo ke vstřelení gólu. Nicméně byl faulován a bude se vylučovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:57.
Floridě se nakonec ve druhé třetině povedlo prolomit střelecké mlčení, kterým byl tento zápas dlouho obestřen. Ve 37. minutě otevřel skóre Mackie Samoskevich, po jehož gólu se Panthers mohou radovat z vedení 1:0.

40:00

39:58

Ještě v samém závěru dostal Ludvig možnost střílet zpoza kruhů, ale Kočetkov teď podržel svůj tým.

39:14

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:23

Vyhození až ke Stolarzovi. Zatím hodně nepovedená přesilovka Floridy.

38:09

Tentokrát si dokonce chtěli hosté zaútočit, ale dopouští se postavení mimo hru. Úmyslného, podle rozhodčích, takže se vhazuje před jejich brankou.

37:45

Carolina dvakrát vyhodila puk mimo své pásmo.

37:14

Vylučuje se na straně Caroliny. Dvě minuty za podražení dostává Brendan Lemieux. Komerční pauza.

36:19

36:19 Mackie SAMOSKEVICH - 1:0

36:19

Carolina měla několikrát možnost dostat puk do středního pásma, ale nepovedlo se jí to. A nakonec je z toho první gól zápasu, když Florida vykombinovala přihrávku na MACKIEHO SAMOSKEVICHE, jenž se dostal mezi kruhy nikým nebráněn a po kličce do bekhendu podstřelil beton Kočetkova. Asistence: Josh Mahura, Gerry Mayhew.

35:29

Hosté nechtějí pustit soupeře přes střední pásmo a úspěšně nyní odráží jeho útočné výpady.

34:46

Vyhození Caroliny nakonec jako icing označeno není, Florida musí rozehrávat z hloubi vlastní třetiny.

33:52

Dělovku od modré čapl Stolarz do lapačky. Trochu se navýšil počet jeho zákroků, má jich jedenáct.

33:43

Hosté vyhráli buly a Seeley vyslal rychlou a prudkou střelu na Stolarze. Ten přerušuje hru úspěšným zákrokem.

33:40

Rychlý přechod Caroliny do útoku. Sražená střela končí v ochranné síti.

33:33

Schwindt to zkusil z dálky od modré čáry, ale jeho střelu Kočetkov bez obtíží vyráží.

33:17

Až teď Panthers vybojovali kotouč a část formace může prostřídat.

32:57

Hosté si vytvořili menší tlak a ostřelují branku Floridy a její okolí.

32:19

Honka naznačil střelu už před pravým kruhem, ale rozmyslel si to. Popojel si blíž k brance, načež napálil Stolarze, který přerušuje hru.

31:13

Icing Caroliny, vhazovat se bude před Kočetkovem. Ten zatím v tomto utkání čelil 15 střelám, jeho protějšek pouze sedmi.

30:39

Ofsajd Caroliny. Komerční brejk.

30:05

29:50

Carolina opět přichází o postavení v útočném pásmu, puk je ve střední třetině.

29:03

Balinskis vyvezl puk pryč ze svého pásma a po přebruslení útočné modré našel na levé straně rozjetého Lockwooda, který přinutil Kočetkova k zákroku. Odvážný útok Caroliny, která byla v jednu chvíli ve předu ve třech.

28:24

DeAngelovu zblokovanou střelu se ještě pokusil zachránit Bunting, jenž ale z mezikruží minul Stolarzovu klec.

28:05

Další vyloučení na straně Floridy, tentokrát za zdržování hry. Potrestaným je Dalpe. Komerční pauza.

27:54

27:36

Právě Bunting nyní z mezikruží pořádně protáhl Stolarze, který musel rychle změnit směr svého pohybu a letící střelu nakonec dokázal zachytit. Přerušuje hru.

27:13

Na led se vrací Bunting a pokračuje standardní přesilovka Caroliny.

27:11

Rychlý protiútok Floridy, který zakončil Ritchie, ale vylámal si zuby na Kočetkovovi. Trefil jeho beton.

26:52

Další vyloučení Floridy, přičemž skončil trest Kinnunena.

26:35

Carolina se musela vracet do útočného pásma po předchozím vyhození Floridy.

25:54

Jenže přichází další vyloučení na straně Floridy. Carolina bude hrát přesilovku čtyř proti třem po podražení, kterého se dopustil Lucas Carlsson.

25:13

Útočný faul a je po přesilovce. Bunting oslabuje svůj tým kvůli hrubosti.

24:53

Poprvé se vylučuje také na straně Floridy. Kinnunen dostává trest za hákování.

24:21

Bunting je zpět na ledě. Zapojuje se do útoku svého týmu.

23:47

Kočetkov si poradil s průnikem Lorentze, Carolina rychle vyhazuje až ke Stolarzovi na opačné straně kluziště.

23:12

Další střela od modré, tentokrát neprošla přes mezikruží. A Carolině se daří vyhodit.

22:37

Schwindt se snažil protečoval střelu od modré čáry, ale puk poslal jen do zadního hrazení. Florida zůstává v útočném pásmu.

22:21

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Michael Bunting – 2 min., sekání.

21:41

Vyhození Caroliny z vlastního pásma nebylo moc povedené, puk končí na střídačce Panthers.

21:01

Mayhew zaujal postavení před brankovištěm Caroliny, dostal přihrávku zpoza branky, ale jeho střelu z první Kočetkov vyráží svou holí. Puk následně končí v hledišti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:03.
Úvodní třetina branku nenabídla. Florida vede na střely 7-5, což ale není nic výrazného s ohledem na to, že Panthers hráli dvě přesilovky. Prozatím se jedná z ofenzivního hlediska o nepříliš záživné utkání.

20:00

19:54

19:44

Kočetkov se natáhl na své břicho a snažil se zabránit nejhoršímu, Lockwood však prováhal možnost vystřelit a skórovat z levé strany. Přihnal se k němu bránící protihráč a pomohl Kočetkovovi.

19:20

Až teď se dá říct, že jsou Panteři usazeni v útoku a mohou zkusit něco vymyslet.

18:47

A teď se Kočetkov sjel za svou branku a sám vyhazuje až do pásma Floridy.

18:23

Duel o kotouč u pravého mantinelu zvládli lépe hráči Caroliny, kteří znovu vykazují hru mimo své pásmo.

17:59

Hosté vyhazují puk až ke Stolarzovi.

17:54

Perlini – 2 min., vysoká hůl.

17:45

Ve hře obou týmů se objevily nepřesnosti, které mají za následek rychlé ztráty kotouče.

16:35

Asplund parádně přihrál za obranu na Trueho, jenže tomu se nepovedlo zpracovat dobře kotouč hned napoprvé a nakonec ho Lemieux zezadu vytlačil mimo směr k brankovišti.

16:13

Kotouč ve středním pásmu vyletěl na jednu ze střídaček. Hra se nyní trochu kouskuje.

15:39

Protečovaná střela jednoho z hráčů Caroliny skončila až v ochranné síti.

15:00

Stolarz si musel povyjet z brankoviště, aby trochu snížil střelecký úhel. Povedlo se mu zmocnit kotouče a nedovolit žádné ohrožení své branky. Komerční brejk.

13:34

Asplund zkoušel střelecké štěstí, ale orazítkoval pouze zadní hrazení.

12:59

Florida vede na střely už 7-4, má opět menší herní převahu. Carolina se vrátila ke hře ze začátku zápasu, kdy se jí vůbec nedařil přechod středního pásma.

11:44

Stolarz zachytil od zadního mantinelu odražený puk a přerušuje hru. Komerční pauza.

11:28

11:00

První střelecký pokus domácích v této přesilovce. Kočetkov vychytal Samoskeviche a nedal příležitost k dorážce.

10:43

Hosté vyrazili v oslabení do útoku a hasit požár musel až Stolarz, který zasáhl betonem u své levé tyče.

10:22

Postavení mimo hru Panterů. Těm se zatím stále nepovedlo usadit v útočné třetině.

09:55

Carlsson neudržel puk a Carolina znovu vyhazuje.

09:35

Hurricanes vyhodili puk do pásma Floridy, která hledá cestu zpět.

09:28

Blake Murray – 2 min., vysoká hůl.

08:30

Přihrávka rukou ve středním pásmu, hra je přerušena a vhazuje se u modré čáry Floridy.

07:16

Nahození ze středního pásma hostům nevyšlo, puk je v ochranné síti. Vhazuje se ve středovém kruhu.

06:41

Honka nahazoval puk ze strany na branku Stolarze. Brankář Floridy ale vyrazil puk trochu jiným směrem, než si hráč Caroliny představoval, k dorážce se jeho spoluhráči nedostali.

06:26

Bellows dostal dvakrát šanci pálit od modré čáry. Jeho druhý pokus už drží Stolarz pod kontrolou. Komerční brejk.

05:46

Zac Dalpe si pohodil kotouč do bekhendu, Kočetkovovu klec ale netrefil.

04:16

První výraznější útok hostujícího celku. Anttoni Honka a Jack Drury nezamířili své střely přesně.

03:26

Hned po buly střílel Ritchie, třetí zákrok pro brankáře Caroliny. Na druhé straně zatím v brankovišti Floridy může panovat úplný klid.

03:24

Icing hostujícího týmu, vhazuje se před Kočetkovem.

02:11

Kinnunen se zpoza levého kruhu neprosadil, Kočetkov jeho střelecký pokus vyráží mimo brankoviště.

00:52

První zásah hostujícího brankáře Kočetkova, nenechal se překvapit střeleckým pokusem Ludviga.

00:01

Florida Panthers: Stolarz (Guzda) – Kiersted, Balinskis, Mahura, Carlsson, Ludvig, Kinnunen – Mayhew, Denisenko, Lorentz, True, Dalpe, Sourdif, Samoskevich, Ritchie, Lockwood, Asplund, Stenlund, Schwindt
Trenér: Paul Maurice

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Orlov, Beaulieu, Montgomery, DeAngelo, Honka, Seeley – Drury, Lemieux, Bellows, Halbgewachs, Gunler, Perlini, Conacher, Bunting, Suzuki, Shore, Rees, Murray
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: L'Ecuyer, Hiff – Murray, Kelly.
Hokejisté Floridy vyzvou v noci na sobotu Carolinu. Hurricanes jsou zatím v přípravě stoprocentní, když napřed pokořili Tampu Bay a posléze právě Floridu na svém ledě 4:1. Pomaličku kemp opouští další a další hráči tohoto týmu a začíná se krátit čas, aby někteří přesvědčili vedení týmu, že si zaslouží místo na soupisce.

Panteři začali sice výhrami nad Nashvillem, ale v posledním klání padli v Carolině, načež doufají, že soupeři porážku na svém ledě oplatí. Zároveň ale hrají během noci na sobotu dva zápasy. Takže opět nastoupí v hodně kombinované sestavě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

4:2

Góly a asistencie: 37. Samoskevich (Mahura, Mayhew), 43. Lorentz, 59. Mayhew (Kiersted), 59. Carlsson – 44. Bunting (DeAngelo, Drury), 59. Perlini (Orlov, Gunler)

Florida Panthers: Stolarz (Guzda) – Kiersted, Balinskis, Mahura, Carlsson, Ludvig, Kinnunen – Mayhew, Lorentz, True, Dalpe, Sourdif, Samoskevich, Ritchie, Lockwood, Asplund, Stenlund, Skoog, Schwindt
Tréner: Paul Maurice

Tréner: Rod Brind'Amour

Rozhodca: L'Ecuyer, Hiff – Murray, Kelly